Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Xp telepítése satara (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tarka


Tarka
tag

Szoval van itt egy Gigabyte 8KNXP alaplap es egy Seagate Barracuda 7200es 120GBs winyo, amire az xp sehogysem akar felmenni. Igen, alaplaphoz adott cdn keressek... nade ilyen nincs rajta (sataraid van meg valami sata base driver, aminek a telepitoje nem mukodik). Egesz delelott ezt kerestem a seagate, a silicon image (mert SiImg 3112As sata chip van az alaplapon) es a gigabyte honlapjan. De mindenutt csak a windowsos driverek vannak, a telepiteshez szukseges driver sehol. Szoval, ha valaki tudna segiteni, annak megkoszonnem.

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#2) Tarka


Tarka
tag

UP!

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#3) karib


karib
addikt

A CD-n rajta kellene legyen, de ha nincs, akkor Gigabyte support vagy siliconimage.com talán segít.

Department of Redundancy Department

(#4) Chapell


Chapell
aktív tag

Töltsd le innen: http://homepage.ntlworld.com/michael.mcclay/Drivers/SATA/3x12_x86_win_rdvr-10032.zip
Kinyomatod a fájlokat floppyra, majd windows telepítés elején asszem F5-öt kell nyomni (Kiiírja hogy Raid driverek telepítéséhez nyomj F5-öt). Berakod floppyt, megtalálja rajta a drivert, onnan meg már mint a karikacsapás...

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#5) Chapell válasza Chapell (#4) üzenetére


Chapell
aktív tag

ja igen, ez az 1.00.32-es SI driver.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#6) nygma válasza Tarka (#1) üzenetére


nygma
addikt

''De mindenutt csak a windowsos driverek vannak, a telepiteshez szukseges driver sehol.''

de hát ez egy és ugyanaz. kimásolod floppira (már ha van...), és a elepítőnek odaadod

(#7) Atlantis válasza Tarka (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem is ilyen lapom van és szintén 120GB-os Seagte SATA vinyó, XP-vel. Megy az rendesen.
Ha a SI chip-et akarod használni: másold ki egy floppy-ra a Gigabyte CD-n lévő SI drivert. Ha nem akarsz RAID-et, akkor a Base könyvtárat válaszd!Abban van egy alkönyvtár, annak a tartalmát kell a floppyra másolnod. Tehát csak az alkönyvtárét másol át! XP installnál nyomj F6-ot, ahol kell. Kéri majd a lemezt, arról válaszd ki a SI 3112-t és utána rendben felisrei a vinyót.
Arra én sem jöttem rá, mit kell tenni, ha a SB-be integrált SATA-t akarom használni. Ahhoz valahogy nincs driver, amit floppyra tehetnék.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) Atlantis válasza Tarka (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Amúgy grat, nagyon jó lapot vettél, ez a lap egyszerűen király. Gigabyte is the best.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) karib válasza Atlantis (#7) üzenetére


karib
addikt

Kell legyen driver a SB-ben levő SATA-hoz is.

Célszerű a flopin nem könyvtárba, hanem a gyökérbe berakni azt a pár fájlt, mert nem találja meg a Windows telepítő.

Department of Redundancy Department

(#10) Atlantis válasza karib (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyértelmű, hogy gyökérbe kell tenni.
Tényleg nem láttam SB-hez való drivert. milyen néven leheta CD-n?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#11) kraftwerk


kraftwerk
csendes tag

Hasonló problémával küzdök én is. Asus P4P800 alaplap, Maxtor 80-as SATA HDD. Nekem az XP megismeri installkor (alaplap leírás szerint nem kell driver) de legtöbbször még a file-ok másolásakor kiakad, hogy nem tudja másolni a file-t. Volt már hogy felment és csak utána csinált érdekes dolgokat, SP1-et nem tudtam feltenni. Próbáltam másik ugyanilyen winyóval, ugyanaz. Próbáltam úgy, hogy a 2 winyót Raid0-ba tettem, beadtam installkor a Raid drivert de ugyanaz a jelenség. PATA winyóval semmi gond. Az öteleteim is és a hajam is már elfogyott.:)

(#12) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nekem is ilyen lapom van, első telepítéskor szívtam vele. Az alaplapon két RAID vezérlő van, az egyik SATA. Mindkét raid vezérlőhöz van külön könyvecske, annak a legelején le van irva, hogy telepítés előtt a cd melyik könyvtárából melyik fájlt kell a flopyra kivenni. De! Nem mindegy, hogy RAID-ben, vagy sima vezérlőként használod, más driver kell neki! A raid funkciót a biosba tudod kikapcsolni. Akkor már had kérdezzem meg tőletek: A ti alaplapotok is lassan tölti be a windowst? A windowsxp-be a ''csíkok'' 12x futnak végig, mire betölti a windowst. Előtte meg persze a két raid vezérlő biosa..... Iszonyú lassan áll fel a rendszer. 2x256MB dual 400 ram, P4 2,6c. Ja és rengeteget szívtam, mert Kingston hyperx cl2-es ramokkal nem ment! Olcsó ramokkal minden gond nélkül megy, kingstonnal fagyott.

(#13) Atlantis válasza Zoli bácsi (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

Az enyém nem lassú, kb. 20-25 sec alatt teljesen feláll a rendszer, tűzfallal,víruskeresővel, mindennel együtt. Egy 2,8C van benne, 2x256MB TwinMOS 3700-essel, a vinyó a fentebb említett Seagate SATA. Te sem tudod, hogy kell a SB-s SATA-t életre kelteni?

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) Tarka


Tarka
tag

Sajnos nem mukodik... beteszem elkezdi olvasni aztan kiirja, hogy ''Tegye be az A: meghajtoba a gyartotol kapott lemezt'' blabla. (Floppy jol van bekotve) . 1.1es alaplapi CDn pedig nincs BASE konyvtar. Csomo telepito van csak rajta, de a legtobbjuk sataraidet akar telepiteni (azt sem tudom hova, szoval ketlem, hogy floppyra kellene masolni), van meg egy base driver de az is telepitos es az meg 50%aleknal elakad (egy mukodo gepen teszteltem). :((

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#15) Atlantis válasza Tarka (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

Pedig az a megoldás, amit leírtam. Nekem 2.0-s lapom van, ha akarod, átküldöm a drivert, amit fel kell tenned egy lemezre.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) _Volkovy_ válasza Zoli bácsi (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hi!
Nekem nem olyan lassú.Van először a sima POST,utána az idekártya bejelentkezik,utána megy 3-4-5x a csík,és kész..

(#17) Tarka válasza Atlantis (#15) üzenetére


Tarka
tag

Akkor pls. mert mar a cdn levovel is megprobaltam de nem ment.

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#18) Zoli bácsi válasza Atlantis (#13) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nekem a dobozba mindkét raid vezérlőnek volt egy vékony kis könyvecskéje. Azoknak az elején le volt írva, hogy melyik fájlokat kell kivenni flopyra telepítéskor. Először sokat szívtam vele, mert a raides drivert telepítettem, és nem abba használtam.

(#19) fokukac


fokukac
nagyúr

hali, nekem az epox lapomhoz adtak silicon image sataraid drivert flopin, és amikor a win bootol a cd-ről, f6-ot nyomva megeszi, és onnantól látja a sata vinyót.

ha hazaérek feltehetem neked a netre egy zip fájlba tömörítve ezt a driver disk-et...

fo@

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20) Atlantis válasza Zoli bácsi (#18) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, ha úgy vesszük, akkor 3 RAID vezérlő van: GigaRAID, SI chip, és SB. az első kettőnek van könyve, az SB-sről semmi.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#21) Zoli bácsi válasza Atlantis (#20) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Bocs', én azt hittem csak 2 raid vezérlő van. Erről a harmadikról nem tudok, illetve Neked hála, most már igen.

(#22) kraftwerk


kraftwerk
csendes tag

Nekem sajna csak 1 könyvem van az alaplaphoz (P4P800), és az azt írja, hogy csak akkor kell a driver ha Raidben akarom használni. Így is megpróbáltam de így sem jó. Zoli bácsi meg tudnád mondani, hogy melyik file-ok kellenek? Az alaplapon valóban egy sima ATA + egy VIA Raid + egy intel SATA Raid vezérlő van.

(#23) erdoke válasza karib (#9) üzenetére


erdoke
titán

Nagy itt a kuszaság a fejekben.:)

Mivel az Intel SATA vezérlő a déli hídba integrált, ezért annak a drivere természetesen a chipset driverben található. FOrmátuma ez esetben infinst_enu.exe a telepítőlemezen. ;)
Ha a legfrissebbet teszi fel a delikvens, és a BIOS-a se régi, akkor már a RAID 0 és az 1 is elérhető rajta, nyilván nem egyszerre, mert csak két csatornás a cucc.

Azt javaslom, hogy a rendszervinyót (és általában a vinyókat) a SB SATA vezérlőjére tegyétek, és dugjatok inkább optikai meghajtót a SI chipre, ha már nagyon muszáj valamit. Bár egy 8KNXP-nél ezt nehezen tudom elképzelni...:)

OFF
Már tudom szerkeszteni a hozzászólásomat, vagy valamelyik moderátor ennyire buzgó? Tele a topic szerkesztéssel.:F

Szerkesztéssel: Á, már látom. Ügyes! :C

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke válasza Zoli bácsi (#21) üzenetére


erdoke
titán

Ritka hasznos információhoz jutottál, a harmadiké a jövő...:D

A legjobb aláírás a héten

(#25) Atlantis válasza erdoke (#24) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez jó. :)
Azt már elárulhatnád, hogy azt a rohadt intel drivert hogyan adod meg az XP telepítésnél. Hogy lehet floppyra tenni?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#26) Atlantis válasza erdoke (#23) üzenetére


Atlantis
veterán

Van SATA optikai meghajtó? Vagy csak átalakítóval megy rá?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27) erdoke válasza Atlantis (#26) üzenetére


erdoke
titán

Átalakítóval. Persze eljöhet még az idő, amikor az se kell (illetve a meghajtón belül lesz:D).

A legjobb aláírás a héten

(#28) erdoke válasza Atlantis (#25) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem a telepítéshez nem kell, de majd utánanézek.

A legjobb aláírás a héten

(#29) Atlantis válasza erdoke (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Dehogynem, anélkül nem látja a nyüves telepítő a SATA vinyót.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) erdoke válasza Atlantis (#29) üzenetére


erdoke
titán

Arra gondolsz, amit F6 lenyomása után kell neki megadni? Olyat tudsz csinálni vhogy, majd frissítem az ismereteimet, és jövök.:) Mondjuk még az idén? :))

A legjobb aláírás a héten

(#31) kraftwerk


kraftwerk
csendes tag

Nekem látja a telepítő a Sata winyót el is kezd felkúszni aztán mindig máshol file-másolási hibát ír. Az infinst.exe-t telepítéskor sehogy nem lehet megadni, de még benne sincs olyan file amit meglehetne. Gondoltam, hogy felteszem az xp-t sima ata-s winyora majd átghostolom, de a ghost elindul aztán lefagy ha van atas winyó a gépben. Most a PATA-ról megy a rendszer és látja rendesen a SATAs Raid0-t, gyors (Aida szerint 90->70MB/s) is de én fordítva szeretném.
2db 80-as SATA Maxtor winyót elcserélnék 2 ata-sra, nincs kedvem tovább szívni. Talán még 2k3-al megpróbálom.

[Szerkesztve]

(#32) karib


karib
addikt

Gigabyte tulajok: goto giga-byte.com, support, 8knxp, RAID driver címszó alatt van egy ilyen: ''Intel ICH5R Diskfile for O.S. installation''. Ebből kijön négy fájl, amit egy sima FDD gyökérkönyvtárába kell másolni, majd a Win telepítés elején felszólításra F6-ot nyomni, és ő megtalálja a drivert.

Nekem eddig egyszer kellett ilyet csinálnom (Asus P4V800-X, VIA PT800 chipset), és akkor így ment, hibátlanul. Szerintem nektek is így kell csinálni.

Department of Redundancy Department

(#33) Atlantis válasza erdoke (#30) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, arra.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#34) Atlantis válasza karib (#32) üzenetére


Atlantis
veterán

Megyek, megnézem.

Tényleg van olyan, remélem jó lesz. Kösz.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35) Tarka


Tarka
tag

Nagyon köszönöm a segítő szándékot, örök hálám mindekinek aki hozzászólt a témához! A problémát megtaláltuk(nem volt áram a floppy meghajtóban:B ) De a telepítés aztán már sikerült a tanácsaitokkal!!!Még egyszer kösz!:))

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#36) karib válasza Tarka (#35) üzenetére


karib
addikt

:DD

Mindenkivel előfordul - lásd még überláma topic :o

Department of Redundancy Department

(#37) mura81


mura81
senior tag

no comment:U

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#38) Atlantis válasza Tarka (#35) üzenetére


Atlantis
veterán

Megesik, bár ilyenről még nem hallottam.:) Lényeg, hogy működik.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#39) Solt


Solt
csendes tag

Üdv!

Van egy Asus A7V880-as alaplapom. Vettem egy SATA vinyót.
Nem tudom rá feltenni az xp-t. Kislemez meghajtóm nincs...
Ilyenkor mi van?
Kell szerezzek egy kislemez meghajtót, vagy megy a dolog másképpen is?
Üdv!

Solt

Béláim! TŰZ VAN!!!

(#40) Blade!!!


Blade!!!
tag

Sziasztok!

Van egy ga7n400 pro2 rev. 1 alapalapom amit most kaptam vissza garból. Mivel volt nálam egy másik alaplap addig ezért most újra akartam telepíteni az xp-t. Letöltöttem a sata drivert és berakom telepítésnél. F6 aztán megadom a drivert a floppy-ról. Utána meg is találja a hdd-t a sata-n. De mikor elkezdi másolni a fileokat akkor kiírja, hogy másolási hiba. A floppyról másolna a sil3112-höz filokat. De nem megy. Próbáltam már vagy három különböző drivert. 5 floppy-n és mindnél ugyan az a hiba. Nem is kezd el másolni, egyből hibát ír ki. De előtte ugye beolvassa, mikor f6 után meg kell adni a drivert. Mi lehet ez. Két partíció volt a hdd-n. A régi windows-osat letöröltem a másik megmaradt. Okozhat ez gondot?

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#41) lapa válasza Blade!!! (#40) üzenetére


lapa
veterán

letörölted vagy formáztad?

(#42) LuiT válasza Solt (#39) üzenetére


LuiT
tag

nLite-al csinálj egy olyan xp cd-t, amibe belerakod a sata drivert.
A progi tud magyarul is.
Itt megtalálod a progit.=> [link]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#43) lazydog válasza Blade!!! (#40) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor szokott ilyen hiba lenni, ha húzva van a gép a telepítés során. Vegyél vissza mindent alap beállításra.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#44) Blade!!!


Blade!!!
tag

Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot. Meg lett időközben a hiba. Bár ilyet még nem láttam. Olyan sp2-es windows-al próbálkoztam ami nem kért serialt. Na ezzel csinálta a fent említett dolgot. Amint normal sp1 ill. sp2-es windows-t kezdtem telepíteni, ment minden.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#45) Qki


Qki
csendes tag

Sziaztok!

Van egy apró fejtörésem. Uncsitesóm vett egy HP noteszt az Auchanban, és satás a drga. Floppy nuku. Most az nLite-all szenvedünk, de nincs vmi ötletetek, hogyan lehetne megoldani a problémát?

Előre is köszönöm
Qki

(#46) mr_ricsi válasza Qki (#45) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nincs vmi ötletetek, hogyan lehetne megoldani a problémát?''
nLite-tal. (Integráljátok az SP2-t is.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#47) plömplöm válasza Qki (#45) üzenetére


plömplöm
őstag

csak nem nx6310 véletlenül? :D

állítsd át a bios-ban natív-ra (vagy mire)
vagy rakjatok rá vista-t, annak megy simán a dolog

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#48) Qki válasza plömplöm (#47) üzenetére


Qki
csendes tag

Köszi mindenkinek!

Még aznap este rájöttünk erre a biosos trükkre, de HP tehet egy szívességet..;):D

[Szerkesztve]

(#49) dany27


dany27
őstag

hali nekem egy ilyen lapom van: Gigbyte 8i945P-G és sehogy sem tom rá felimádni a vistat A hdd egy 160gbos maxtor sata2es.

Nem is meri fel amikor oartíciót kéne választanom na akkor ott az a lista üres. A giga cdn nincsen driver!!

(#50) plömplöm válasza Qki (#48) üzenetére


plömplöm
őstag

hát sztem erősen pozitívum, hogy belerakták ezt az opciót HP-ék... de lényeg a lényeg, hogy sikerült :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Xp telepítése satara (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.