Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp nem ismeri fel a hdd-t (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Uher


Uher
aktív tag

Adott az én HDD-m, Win XP van rajta. Ha berakom egy másik XP-s gépbe akkor az a szomorú helyzet adódik hogy a gép felismeri, de nem látja mi van rajta. A Commander azt írja amikor rákantintok hogy nincs ilyen meghajtó. Sájátgépnél pedig hogy a lemez nincs megformázva, ''kívánja-e most formázni''. A tulajdonságainál azt, hogy a HDD üres, fájlrendszer pedig RAW.
Na most mit kellene csinálnom ahoz, hogy a másik gép is lássa a merevlemez tartalmát.

A válaszokat előre is köszönöm, délután tudnám majd kipróbálni.

(#2) I_Am válasza Uher (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Sztem pórbáld meg ezt:
Sajátgép/Beállítások/Vezérlőpult/Felügyeleti Eszközök/Számítógépkezelés/Lemezkezelés/És ott vagy Dinamikus a lemez (konvertálás, adatot nem fox bukni ha van rajta) vagy csak idegen lemezek importálása.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) erdoke válasza Uher (#1) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom, mindkét XP NTFS fájlrendszerre van telepítve.
Mit jelent pontosan, hogy berakod egy másik gépbe? Ugyanazon a kábelen van a másik rendszerlemezzel? Ha igen, hogy vannak jumperelve (master v. slave v. cable select)?

A legjobb aláírás a héten

(#4) erdoke válasza erdoke (#3) üzenetére


erdoke
titán

Ja, a BIOS-ban milyen boot-sorrend van beállítva, illetve a lemezt a POST felismeri-e (induláskor a fekete képernyőn kiírja-e a típusát)?

A legjobb aláírás a héten

(#5) Uher válasza erdoke (#3) üzenetére


Uher
aktív tag

IDE kábelre rádugom, és a tápcsatira is. Igen mind a két gépen XP és NTFS. A jumpert az enyémnél slevera van dugva. Pontosan nem tudom milyik kábelen van mert rack van.

(#6) I_Am


I_Am
veterán

Most olvasom, hogy RAW-nak látja, akkor pedig ott a #2-esben leírtak alapján járj el. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) Uher válasza I_Am (#6) üzenetére


Uher
aktív tag

Megcsináltam, délután derül majd ki hogy ez volt-e a probléma. Remélem igen.

(#8) Uher válasza Uher (#7) üzenetére


Uher
aktív tag

Átkonvertáltam dinamukuslemezzé ahogy #2ben le van írva de a probléma még mindig fent áll. Ha valakinak van még felhasználható ötlete szívesen fogadnám.

(#9) Uher válasza Uher (#8) üzenetére


Uher
aktív tag

Ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp nem ismeri fel a hdd-t (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.