Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SWaky


SWaky
csendes tag

Sziasztok!

A fenti hibauzenetet a windows xp prof hun sp1 install elejen a meghajto valasztasnal kapom a kovetkezo konfiggal:

MSI K7N2 Delta ILSR lap
AMD XP 2000+
256 DDR 400Mhz
Sparkle Geforce 5600XT
80Gb Maxtor 7200 IDE
LG 52*24*52 CDRW....

Otletem nulla... a fenti eszkozokon kivul mar mindent kiszedtem a gepbol...

Elore is koszonom SWaky

FooSBaLL!

(#2) LukE válasza SWaky (#1) üzenetére


LukE
veterán

minden alapon, no tuning?
(ha van alaplapra integrált hang/lan/raid/akármi, azokat is letiltottad?)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) salazol válasza SWaky (#1) üzenetére


salazol
őstag

A hibaüzenet félrevezető, nem csak hardverütközésnél ír ki ilyet.
Nekem pl. azért volt ilyen üzim, mert a kerio tűzfal + apache + XP fax service összevesztek egymással, kénytelenvoltamarra a gépre másik tűzfalat tenni, a hiba megoldódott.
Az eseménynaplóban találsz egy hosszú kódsorozatot, arra agugliban keresve lehet infókat találni.

(#4) lesaux válasza SWaky (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Ezer oka lehet, de talán egy kicsit több is. :D
Nekem azért volt ilyen, mert uninstall nélkül szedtem ki a hálókártyát. Pontosabban nem nekem, hanem a bátyámnak, de ez most ugye mindegy...

(#5) SWaky


SWaky
csendes tag

no tuning... de az alaplapra integralt dolgokat nem kapcsoltam ki... de azokkal csak ne vesszen mar ossze ;)

formazatlan a vinyo... semmi nincs feltelepitve... most telepitenem:)

SWakk

tovabbi otletek?:)))

FooSBaLL!

(#6) X-COM


X-COM
nagyúr

legfrissebb bios van fenn?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#7) SWaky válasza X-COM (#6) üzenetére


SWaky
csendes tag

X-com: tudom frissiten mielott barmien oprendszert ratelepitenek? es ha igen hogyan??

2003.08.12 v7.4

van ennel ujabb es hol talalok???

SWakk

FooSBaLL!

(#8) X-COM válasza SWaky (#7) üzenetére


X-COM
nagyúr

kell egy dos-os boot lemez, a bios-t pedig az msi oldaláról kell letölteni
de ez elég frissnek tűnik, mennie kéne

szerintem próbáld meg, hogy a telepítés ideje alatt kiveszel/letiltasz mindent ami nem létszükség, és ha így felmegy, akkor szép lassan engedélyezed/visszapakolod a cuccokat

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#9) SWaky válasza X-COM (#8) üzenetére


SWaky
csendes tag

Azert eleg csunya ha egy 30+ ezer forintos alaplappal ennyit kell szopni hogy vegul feleledjen ha egyaltalan feleled... :(((((((((


SWakk

FooSBaLL!

(#10) SWaky


SWaky
csendes tag

A kovetkezo hibauzenet is megjelenik tuzetesebben vizsgalva a dolgokat:

acpi.sys address F99844E7 base at F9971000 AteStamp 3d6dd69f

otlet?:)

FooSBaLL!

(#11) SWaky


SWaky
csendes tag

A kovetkezo hibauzenet is megjelenik tuzetesebben vizsgalva a dolgokat:

acpi.sys address F99844E7 base at F9971000 DateStamp 3d6dd69f

otlet?:)

FooSBaLL!

(#12) SWaky


SWaky
csendes tag

biosfrissites hatott ;) bar mivel nincs 1.44 floppym oda egy cdm ;)))

SWakk

FooSBaLL!

(#13) Csiki


Csiki
csendes tag

Hi!
Tennap írtam egy másik topicba az AMD-s gépem lecseréléséről. Annak ugyanez volt a baja, (többek közt) de semmi nem segített. Az új BIOS-sal be sem indult...

Ha sikeres install után is előjön majd, ne csodálkozz, és talán! próbáld meg kicserélni a RAM-ot, mert gondolom nem vmi márkásabb darabról van szó.

P42.6GHz + Sapphire Radeon9500@9700 + 512Samsung + i875P Gigabyte + 2x80GB IBM

(#14) krokk


krokk
senior tag

nálam is ez az aranyos hibaüzi van.
néha benyomja 3-4 mpre és ujraindul el se tudom olvasni ennyi idő alatt.
de az eventlogba belenézve arra jutottam hogy elvileg a sata vinyóm miatt....
hogy lehet kideríteni hogy mi miatt?...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#15) Duke Pro válasza krokk (#14) üzenetére


Duke Pro
csendes tag

Azt honnan derítetted ki, hogy a SATA vinyód miatt van?

Az eseménynaplóra kell ráereszteni a dumpchk.exe-t (amit a microsofttól lehet letölteni) ami megmondja melyik címről jött a hiba, aztán futtatni a pstat.exe-t ami megmondja az adott cím melyik driver címével egyezik(vagy van legközelebb hozzá).

Nos nekem ugyanez a hiba, és valami van az apci-vel. De én sem tudom hogy micsoda. Gondolom összeakadnak az IRQ-n de azt nem tudom hogy ez most hardveres vagy szoftveres-e.

Akinek van ötlete írjon mert kezd kilenni a **** az óránkénti kékhalállal :(

msn: duken@chello.hu

(#16) Duke Pro


Duke Pro
csendes tag

Nos kiderült, hogy amint sok más embernél nálam is az Nforce 4ultra lapom alaplapi Nvidia ethernet drivere szarakodott.

Azután beraktam egy hálókártyát és letiltottam az alaplapit azóta minden okés.

Egyébként az IRQ NOT LESS OR EQUAL hibát az NVTcp.sys okozta, külföldi fórumokon ezrével lehet találni az okosságot.

Egyik másik megoldás ha van másik lan portod(pl marvell) ha azt használod nem lesz gond.

Az Nvidia meg elmehet a fenébe..:(((

msn: duken@chello.hu

(#17) ollie válasza Duke Pro (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na igen, én ezért veszek mindig intel procit, intel chipsettel. Soha nem voltak problémáim...

***

(#18) pofa


pofa
tag

Sziasztok xp képernyö megjelenítési beállításainál( TÉMÁK) kitöröltem az XP STÍLUST, most csak a KLASSZIKUS STÍLUS van , hogy tudom visszaállítani?
Eltünt próbáltam a telepíö cd-vel de nem megy.

(#19) methyl


methyl
tag

Srácok ez nálam is előfordul, Nforce4-es lapom van nekem is (Abit KN9) és akkor jelentkezik, amikor megy az internet, és pl.: berakok egy lemezt a DVD-ROM-omba, vagy Írómba....
Másik háló kártya már nem fér bele....
Maximum PCI-Express x1-be, lehet olyan slotba kapni Ethernet kártyát???
Az új NVIDIA driver vajon meg fogja oldani ezt a hibát?

''Nem én vottam''

(#20) deadguy


deadguy
aktív tag

Szintúgy fagyások, kékhalál, miegymás..... itt van valami hiba szerintetek? [link]

(#21) Geeryy


Geeryy
csendes tag

nalam is ez a hiba lepett fel ugy kb egy honapja, van h napokig nem aztan csak hirtelen kekhalal es fagyas.van dump a legutolsorol is,ami kb felorja volt.dumpchk.exe-vel nem tudok banni valaki segithetne.nemtudom en a s-ata vinyomra gyanakszom. [link]
itt a dmp file.ha valaki segitene nagyon halas lennek (lama vagyok ilyen teren ez van :B )

[Szerkesztve]

Persze. Ha összegyűjtesz egy azonos nevű *.rar, *.zip, és *.arj becsomagolt fájt, létre tudod hozni egyesített erejükből a *.exe -t ami mindenek felett áll.

(#22) Geeryy


Geeryy
csendes tag

itt van meg egy irq kiosztas szerintem itt is van valami hiba [link]

Persze. Ha összegyűjtesz egy azonos nevű *.rar, *.zip, és *.arj becsomagolt fájt, létre tudod hozni egyesített erejükből a *.exe -t ami mindenek felett áll.

(#23) deadguy válasza Geeryy (#22) üzenetére


deadguy
aktív tag

Én a 16-os IRQ ra gyanakodtam, ezért az USB-t inaktiváltam BIOSban, azóta nincs gubanc (mert ugye így csak a VGA maradt 16 IRQ-n).

(#24) mattheus válasza deadguy (#23) üzenetére


mattheus
őstag

Szia!

Nekem is dettó ez a problémám, bár nem mindig jelentkezik.
Ha letiltottad a BIOS-ban, akkor hogyan működik az USB-d?
Mi lehet még a megoldás?

(#25) methyl


methyl
tag

Nálam is ez van.
Képekben is reprezentálva:
[link]

Tiszta szopás.
Van egy 1Gbyte-os Dumpfile-om, dumpchk.exe-vel sem sokat tudok belőle kiolvasni...
mit csináljak?
A képen látható memória adresst és datestamp-et nem látom a dumpolmányban....
Hogy lehet mini-dump file-t csinálni?
Én a hangkártya driver-emre gyanakszom, de nem tudom hogy mitől lehet.


[Szerkesztve]

''Nem én vottam''

(#26) irq


irq
csendes tag

Hello!

Az a kérdésem, hogy shared irq-t nem támogató kátyát lehet shared irq-t alkalmazó alaplapba tenni, úgy hogy működjön is?
Amivel megosztaná a kártya irq-ját azt letiltottam, de már megint kezd sz@rakodni. Bad pool headert ír ki, de tudom hogy ez az irq izé a baja, mert mikor áttettem másik pci slotba a kártyát akkor egy ideig megnyugodott.

Az is bosszantó hogy teljesen véletlenszerúen okoz kék halált, emiatt aztán jó sokáig tartott mire rájöttem mi a bibi.. Vagy más bibi is kehet?

(#27) methyl


methyl
tag

[link]
ezt a microsoft tudástárban találtam.
Ez is IRQL not less or equal alapú, itt az udfs.sys-re hivatkozik.
Talán a windows frissítés megoldja....
legalábbis én is ebben reménykedek, mert nálam is fel szokott lépni a hiba.

''Nem én vottam''

(#28) methyl


methyl
tag

nem oldódott meg a hiba WIN frissítés után is. Kibas*om a WINFOST már !!!!
:O :W

''Nem én vottam''

(#29) gardener


gardener
senior tag

nekem is az usb és a vga kártya osztozik a 16os irq-n
ASUS p4c800 deluxe lap

Usb meg igen csak kellene. (Mind a 8 hely foglalt valamivel ;) )
Vga-t se szivesen tiltanám le... :D

Hogyan lehetne szétszedni őket? :F

a Rendszerinformáció szerint meg a 17es IRQ üres

(#30) gardener


gardener
senior tag

hát senki nem tud megoldást? :O

(#31) ddannyl


ddannyl
csendes tag

allandoan fagy a gepem. barmilyen alkalmazas kihozhatja belole. Filmnezes kozben surun eloforul, de ezis csak veletlen, mert netezes alatt is. hibauzenet:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
0x0000000A
C0XE856FFF6, 0X00000002, 0X00000000, 0X804FEE6B

windows support oldala driverhibat ir erre: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
ennek ellenere amit megcsinaltam:
-windows reinstall teljesen
-uj driver mindenbol
-masik vinyora koltoztettem a rendszert hatha hardware hiba
-egyik windows reinstall utan meg alaplapi drivert sem tettem fel. csak nvidia video driver, meg alaplapi hangkartya driver, igyis fagy hogy csak ez a 2 van fent.
-a kulso periferiak ra sincsenek dugva (nyomtato scanner kamera)
-a legujabb szeptemberi frissitesu windows van fent. (a 2006.11.ho verzioval is ugyanezt csinalta)
-1 darab halozati kartya van benne a gepben 10/100as noname, a windows maga pakolja fel a drivert.
-az alaplapi halokartya is le van tiltva mert attol meg egybol fagy a gep

ezzel a 16os IRQ atallitassal megoldodik a rpblema?
megorulok

alaplap: Gigabyte GA-K8NF-9
videokartya: Gigabyte 6600GT

(#32) gardener válasza ddannyl (#31) üzenetére


gardener
senior tag

startmenü programok/kellékek/rendszereszközök/rendszerinformáció

ott hardver erőforrások/"ütközés/megosztás"

ill. megszakítás kérelmek

itt nézz körül.

De lehet driver gond is van.

Nálam egy samsung nyomtató pl. ha nyomtatni akartam hátast dobott a gép
azóta pihen a picikém.

(#33) ddannyl válasza gardener (#32) üzenetére


ddannyl
csendes tag

megneztem amit irtal, de en nem talaltam semmi kulonlegeset, vagyis nemlattam, hogy kulonosebb problemaja lenne valamivel. Ezt a msg-t is 2x-ra irommert megfagyott a rohadek. ha nem gond belinkelnem a kepeket, amiket csinaltam. Nagyon nagy koszonet erte elore is.

http://www.offair.hu/upload/winfosbug/irql_not_less_or_equal_1.jpg
http://www.offair.hu/upload/winfosbug/irql_not_less_or_equal_2.jpg
http://www.offair.hu/upload/winfosbug/irql_not_less_or_equal_3.jpg
http://www.offair.hu/upload/winfosbug/irql_not_less_or_equal_4_1.jpg
http://www.offair.hu/upload/winfosbug/irql_not_less_or_equal_4_2.jpg
http://www.offair.hu/upload/winfosbug/irql_not_less_or_equal_5.jpg
http://www.offair.hu/upload/winfosbug/irql_not_less_or_equal_6.jpg
es zippelve:
http://www.offair.hu/upload/winfosbug/irql_not_less_or_equal.zip

mastol is varom a megfejteseket :) elore is koszonom (2x)

(#34) ddannyl


ddannyl
csendes tag

Bejott amit irtal priviben. letiltottam mindent. valoszinuleg az IDE resz volt rosz. igy most nincs optikai meghajtom a winyo halistennek satas. 12 oraja megy intenziv hasznalat mellett, es nem volt rendszerleallas. mar csak 1 kerdesem van: hol allitok uj IRQ-t az ide meghajtonak? mert igy jo jo de egy dvd-t sem tudok betenni :) amugy koszi megeccer

(#35) ddannyl


ddannyl
csendes tag

hogyaza !%+!%++!%!%!+%!+%=()/%=/=(!%/!
meglehet nezni az elozobejegyzes idopontjat meg ezt. HAT MEGINT FAGY!
mar csak 1 lehet a hangkartya. holnap megint irok, karhogy letedd ;)

(#36) gardener válasza ddannyl (#35) üzenetére


gardener
senior tag

nah? mi újság?

(#37) Koviktor


Koviktor
csendes tag

Hali! Nekem is van "Driver IRQL not less or equal" problémám. Kicseréltem az alaplapot 2x, a procit, a RAMot, VGA-t, próbáltam szünetmentest, másik vinyót, lehúztam a kábel modemet, DVDt, de még most is csinálja. Már csak a ház és a modem a régi, de a modemmel semmi baj laptopon, így talán kizárható. Szóval van egy új gép a régi házban ugyanazzal a hibával. Szerintetek lehet bármi köze a háznak ehhez?

(#38) gardener válasza Koviktor (#37) üzenetére


gardener
senior tag

És az esetleges további eszközeidre gondoltál? Pl. Usb egér, usb billentyűzet usb nyomtató?

Én számba vettem a régi gépem cuccait és megnéztem,mik kerültek még át. (Táp,kvm switch,bill.)
Kvm és Bill lecserélve egy ideiglenesre. Azóta nincs gond. Valószínű a billenytűzet vagy annak a drivere indított újra még. Most épp rekord uptime-om van 7day 13:01:31!

A házban max a táp lehetne ludas, de az nem hibaüzenettel szálna el,hanem egyszerűen reset azt kész...

Azért az irq kiosztásaid nézd már meg! Mert ha nagy sávszélességű eszközök osztoznak egy irq-n az nem biztos,hogy egészséges.

(#39) Koviktor válasza gardener (#38) üzenetére


Koviktor
csendes tag

A tápot is cseréltem már, az nem annyira lehet. A nyomtató most nincs telepítve, mégis csinálja. A billentyűzet is volt cserélve már. Átküldöm mailen az irq kiosztást, hátha látsz benne valami érdekeset. A modem is usb-s, de amikor nem volt már rákakva, akkor is volt, hogy megakadt. Olyan nem lehet, hogy magában a házban valami zérlatot csinál néha, mondjuk az egyik beépített usb port környékén. Erre csak ezért gondolok, mert pl a fényképezőgépet nem látja azokon az usb-ken keresztül, csak ha közvetlen az alaplapéba csatlakoztatom...

(#40) gardener válasza Koviktor (#39) üzenetére


gardener
senior tag

Ha zárlatod lenne,akkor sztem vagy az usb vezérlőd elszállna vagy az alaplapod.
Az IRQ kiosztásod megnéztem.

A jmicron controleredre van dugva vinyó?

Milyen lapod van?

A 16os irq-n osztozik a Vga kártyád a jmicron controler és még 2 usb port is.
Sztem itt lesz a gond.

(#41) Koviktor válasza gardener (#40) üzenetére


Koviktor
csendes tag

Lehet. És hogy tudok rajta segíteni? Az alaplap egy Asus P5K. Hogy azon a controlleren van-e az az 1 vinyó, azt nem tudom...

(#42) Koviktor válasza gardener (#40) üzenetére


Koviktor
csendes tag

Viszont találtam egy olyat (ha már említetted billentyűzetet), hogy a rendszerinformációban problémás eszközött között van egy szabványos ps2-es billentyűzet. Ezt az eszközkezelőben viszont nem látom. A gépen amúgy usb-s bill. van. Na most ugyebár a rendszerindormációnál nem engedi törölni, az eszközkezelő meg nem mutatja. Akkor hogy tűntetem el? :)

(#43) Koviktor válasza gardener (#40) üzenetére


Koviktor
csendes tag

Na annyit elértem, hogy eltávolítottam, de visszajött újraindítás után. Ekkor letiltottam, és bár az eszközkezelőben le van tiltva, a rendszerinformációk közt még mindig hibásként jelenik meg, nem letiltottként... Ötlet? :)

(#44) Koviktor válasza gardener (#40) üzenetére


Koviktor
csendes tag

Hát hiába van letiltva a billentyűzet, újraindul. Az IRQ állításhoz meg nem értek. Az bonyolult?

(#45) gardener válasza Koviktor (#43) üzenetére


gardener
senior tag

Keress egy újabb drivert a billenyűzethez és dugd át a bill.-t egy másik usb portra!

(#46) Koviktor válasza gardener (#45) üzenetére


Koviktor
csendes tag

Ez sem segít. Van egy másik jelenség is, ami a hibát jelzi. Ezt leginkább akkor lehet megfigyelni, amikor szól rajta valami, mivel akkor hallani is lehet. Látható jele az, hogy megakad 1-1 pillanatra a gép, ami hallható ha megy pl a rádió. Úgy lehetne talán a legjobban leírni, hogy olyan, mintha bedadogna, és ha nagyon hosszú a dadogás, akkor kék ablak a vége. Ez véletlenszerűen jön, de pl mindig előjön, ha valami nagyobb programot indítok, és annak indítása közben. Maga a leállás akkor is bekövetkezik, ha 1 program sem fut rajta, és magára van hagyva a gép... Nem tudom mi lehet.

(#47) gardener válasza Koviktor (#46) üzenetére


gardener
senior tag

Most én vagyok vak hogy nem látom a hangkártyád?

Próbáld már meg letiltani.
Kiváncsi vagyok stabilabb lesz-e?

(#48) Koviktor válasza gardener (#47) üzenetére


Koviktor
csendes tag

letiltottam, ugyanúgy akadozik. Nem a hang a baja. Azon csak hallani, ha akad a gép, mert akkor az is akad. Egyébként alaplapi a hang, de az alaplap is volt cserélve. Mondjuk nekem az is érdekes, hogy amikor indül a rendszer és megjelenik a Win logo bootoláskor, akkor úgy félhalványan megakad 2-3 mp-re, és utána indul csak el normálisan. És persze már az indító hangnál hallani sokszor az akadást 1-1 mp-re...

(#49) gardener válasza Koviktor (#48) üzenetére


gardener
senior tag

Nincs kéznél egy ps2-es billentyűzet egy teszt erejéig?
Meg ideiglenesen a fölös usb cuccokat is lehúznám...

(#50) Koviktor válasza gardener (#49) üzenetére


Koviktor
csendes tag

Ezen az alaplapon már nincs ps2. Ptóbáltam usb-s cuccok nélkül már, de nem ok. Az volt a legelső konfigurációval (2 alaplappal ezelőtt :) ) a probléma, hogy ott már ha scrolloztam egy word doksit, akkor is hibázott. Az egy alaplapi VGA volt, de ez már egy 8600GT, azzal nem lehet gond. Mondjuk a scrollozásnál nincs is gond. :) Az a baj, hogy egyáltalán nem következetesen jön a probléma, így azt sem tudom megállapítani, hogy éppen mit csinálok akkor amikor jelentkezik. Van amikor fél napig rendben van, van hogy csak fél órát bír reset nélkül. Van amikor akkor sem jön elő ha széthajtom, (pl érdekes módon játéknál még soha nem jelentkezett), de van amikor csak letöltés megy én meg TV-t nézek, és hallom, hogy "pitty" - restart...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.