Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cler


Cler
csendes tag

Azért indítottam el azt a Topicot, mert nem találtam arra utalást, hogy hogyan kéne Windows Xp mellé Suse Linux 8.2-et feltenni, bár lehet, hogy volt róla szó
valamelyik Topicban csak nem voltam figyelmes.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy Windows Xp mellé (jelenleg ez van fenn a gépemen) Linuxot (SUSE), van egy inaktív particióm erre szeretném a Linuxot ez 2.2 Gbyte, megvan egy Linux Swap particióm (251 Mbyte), megvan 31 Gbyte helyem ez a Windows. Az lenne a kérésem, hogy aki jártas ebbe legyenszíves leírni részletesen a választ (ha lehet).
A válaszokat előre is köszönöm.

(#2) eddie303 válasza Cler (#1) üzenetére


eddie303
őstag

Nem kellett volna topikot nyitni, van Linux abszolút kezdõknek topik, ott feltehetted volna, már mindegy. Ha megvan a két partíció, akkor indítsd el a telepítõt, s mikor kérdezi hogy hová tegye, ha más után nem, méret után meg tudod úgyis határozni, hogy melyikekrõl van szó. De figyelmeztetlek, hogy 2.2 giga nemigen lesz elég....

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#3) PWR válasza Cler (#1) üzenetére


PWR
aktív tag

Hello,

a telepitönek fel kell ismernie, hogy van 1 telepitett win és be kell vennie magától a win inditást a bootmanager opciói közé. Legalábbis Mandrake-n igy müködött, de emlékeim szerint SuSE-val is igy volt.... Mikor kiirja a telepités összes beállitását - mielött a tényleges formattálás/telepités elindul - van 1 opció, hogy bootloader vagy bootmanager, ha oda benézel és látod a win-t, akkor már semmit se kell tenned. A rendszer indulásakor a liloban választhatsz majd a Linux vagy a win indulása között.

Ahogy Eddie mondja, a 2.2 GB kevés lesz...

ja, és miért 8.2?

[Szerkesztve]

Üdv

(#4) Cler


Cler
csendes tag

Köszi a segítséget.

(#5) norbi19884 válasza Cler (#4) üzenetére


norbi19884
tag

Szerinted érdemes windows mellé linux

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.