Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows ME (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zebulon


Zebulon
csendes tag

Meg tudná-e mondani valaki,hogy a W98 Me a rendszermemóriából mennyit tud a programok futtatására használni? Itt is van korlát, mint a W98 -nál, ami felett a többletet csak lemezgyorsítótárnak tudja használni?

(#2) Panther válasza Zebulon (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Win98 ME nem létezik. Vagy Win98 SE, vagy Win ME.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) Zebulon


Zebulon
csendes tag

Van egy Fast DVD Master digit. kártyám, ami működik is egészen addig, amíg nem telepítem valamiért újra a videokártyát, esetleg az op.rendszert. Utána már nem akaródzik működni, nem találja a rendszer a kártyát, tehetek bár mit, újrainstallálhatom az összes meghajtót, csk a ''format c:''segít! Hiába próbálom kigyomlálni mindenhonnan a DVD Master maradványait az újratelepítés elött, nem sikerül müködésre bírni, így marad az elöbb említett keserű orvosság.Miért?...

(#4) Zebulon


Zebulon
csendes tag

Rendben! Win Me!

(#5) Panther válasza Zebulon (#3) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Biztos a registryben hagy vmi szemetet... :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Panther válasza Zebulon (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nos, olyanom sajna nincs, de azt hiszem ott is van limit.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) Veron


Veron
őstag

OFF
ha teheted inkabb ne hasznalj win mE-t , azzal csak a baj van...
inkabb 98 SE-t
ON

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#8) Isten


Isten
tag

Kedves Topic inditó!


Akartam en is egy topicot arrol inditani, mekkora fos az ME! Csatlakozom az elottem szolo velemenyehez, hogy nagyon szar az ME es hasznalj W98SE-t! Kesz atveres, ismerosom mondta hogy 2-3 rendszerinditas utan fagyizott allandoan, minden szartol, megunta, format.. En egy hetig birtam, namost a poen az az, hogy

fdisk /mbr

utan mar amikor nem valaszolt surgosen hozzaadtam az NT5 (w2k) particiojahoz annak a fosnak a particiojat, es en csak azokat sajnalom, akik ezert a szoftverert penzt adtak. Ha mar az ember egy szoftveroriastol vesz valamit, akkor elvarja, hogy mukodjon is! Az ME-t ugy ahogy van, bekene vonni!

(#9) WN31RD válasza Isten (#8) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha már más oprendszereket ajánlgatunk... akkor használjon inkább Win2K-t, WinXP-t vagy Linuxot :DDD! Mindegyik sokkal stabilabb és megbízhatóbb és biztonságosabb, mint a Win95/98/SE/ME nevű sz*r.
De szerintem ez itt kicsit off-topic...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) ranger


ranger
csendes tag

Win ME?

Naszeddlegyorsan!

Az egy sz@rszemétköcsögsenkiházibilgéc-program ;]

Egy tsomó játék el sem indul ME alatt mert az egy (lásd egy sorral fentebb).

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#11) Zebulon


Zebulon
csendes tag

Biztos igazatok van, én nem vagyok valami nagy tudósa a témának, viszont 2 éve használom!!!Na nem minden gond nélkül, de kéznél van a Ghost... Játékot soha nem futtatok, videót digitalizálok és CAD-ben rajzolgatok.Sajna a Dazzle (Fast ) DVD Master kárlyámat eddig csak a Me. alatt sikerült jól telepíteni, 2000 alatt elszáll a programjának indítása közben. Ezért próbálok puhatolózni, mit rakjak fel.A memória kérdésemre sajna még nem kaptam választ... Ha undorodva is, de válaszoljon aki tud! Előre is köszi!

(#12) Zebulon


Zebulon
csendes tag

Kinek van rajtam kívül Dazzle DVD Creator II (Fast DVD Master ) digitalizáló kártyája ? Tapasztalatok megosztása miatt keresem az illetőt!

(#13) bcs válasza Zebulon (#11) üzenetére


bcs
aktív tag

Itt már körülnéztél?

[L]http://www.dazzle.com/support/updates.html[/L]

(#14) h4ndsp1k3n


h4ndsp1k3n
tag

Merész ember vagy hogy videodigizésre ME-t használsz... Most komolyan, XP-m van már lassan 2 éve és eddig összesen egyszer kellett újratelepíteni (igaz akkor is azért mert elszállt a vinyó) és ritkán fagy, rebootolni pedig szinte sosem kell, amit azért a a Win9x/ME-k ről nem mernék elmondani. Kár szívni az ME-vel, hidd el megéri a pénzt/fáradságot az XP-re/2000-re váltás...

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#15) Pötyi


Pötyi
őstag

Hát nézzétek... Szerintem ez olyan dolog, hogy mindenkinek lehet jó és rossz tapasztalata is... Különösen, hogy nincs két egyforma konfig... Éppen ezért kissé szubjektív (önös), amikor véleményt nyilvánítotok egy olyan kérdésben, hogy szar egy oprendszer, mert nálad szarul működött...

Korábbi témákban hatezerszer kitárgyaltuk ezeket. Javasolni is akartam, hogy aki le akar fikázni egy bizonyos oprendszert, az ne_így tegye, hanem inkább úgy, hogy leírja pontosan, milyen vas, milyen OS, milyen alkalmazás esetében fagyott szét a windowsa, mint a mirelit disznó? Higgyétek el, kulturáltabb lesz! (Hogy csak egy példát mondjak, a hozzáértők biztos emlékeznek, hogy egy bizonyos Abit lap és egy bizonyos sb hangkártya a világ minden kincséért sem volt hajlandó együtt elindulni, de olyan szinten, hogy az akkori ámítástechnikai lapok is megírták...)

QNX is cool!

(#16) CsendPenge válasza Pötyi (#15) üzenetére


CsendPenge
őstag

Rátappintottál a lényegre. Majd ha egy MCSE mondja azt, hogy ez vagy az sz*r, akkor az ér is valamit. Addig...hadd másoljam ide az egyik hozzászóló aláírását:
''Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!''


Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#17) neduddki válasza Pötyi (#15) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sajnos nem csak az abit-val nem ment:-((((( nalam az osszes 686-tval feldobta atalpat!!!:-((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Nincs igazatok a WIN ME nagy jó kis Op.

Volt szerencsém kipróbálni Win 2000-et 1 évig használtam azt hittem jó lesz de két vírus írtó úgy meghalasztotta hogy Format C és Utánna Win Me ez 2 évig bírta utána töröl fel a 98 Se na ez meg 2 hónapig bírta

''Üdvözlet a győzőnek''

(#19) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

OFF

Eccer egy autókereskedés rendszergazdájától kérdeztem: milyen rendszert használtok bent?'' Válasz: ''98 NT-t...''... Mondom: ''olyan nincs, vagy 98, vagy NT.'' Reakció: ''dehogy nincs, 2000 NT is van...'' :C:C:C

https://www.coreinfinity.tech

(#20) Zebulon


Zebulon
csendes tag

Úgy látom , reménytelen a helyzetem! Azt, hogy a Me mennyit tud a memóriából a programok futtatására használni, még nem válaszolta meg senki.Kár! Azért él a kérdés...
Más: Köszi a Dazzle címet!
Radeon VE-m nél (32 MB/64bit) érdemi előrelépést jelentene a Radeon 9200-as?
(Video digit.,CAD 2D-ben, PDF nézegetés, játék soha )?

(#21) twollah válasza Zebulon (#20) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem 256Mbyteból a rendszerfelállás után általában úgy 170-176Mbyte marad szabadon.

(#22) vicces válasza sh4d0w (#19) üzenetére


vicces
addikt

meg ''van'' ilyen is:

winows 2000 millenium

:)

(#23) vicces válasza vicces (#22) üzenetére


vicces
addikt

amugy egy régi számteches ismerősöm, már anno a ME megjelenésekor fikázta ezt a windowst. de nem azért mert uj volt.,

:)

(#24) twollah


twollah
nagyúr

Annyira nem rossz az a w!nMe.

El van vele az ember ha akar.

(#25) vicces


vicces
addikt

egyébként nekem se volt vele semmi bajom.
szép volt meg minden.
de a mobilos progik nem mind futottak rajta/pl.: sony unlocker/

ezen kivül semmi bajom nem volt vele. állitolag szarul kezelte a memoriát. én ennek nem láttam jelét.




egyszer barátnőm öccse winyoját,- amin ME volt - beraktam az én gépembe, ami teljesen eltért az ő konfigjátol.
nme tudom, hogy, de hibátlanul elindult az én konfigommal is. aszszem az alaplapi chipset-hez kellett csak driver.

:)

(#26) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

A Win Me felállása után a 384 MB SDramból Kb: 286 Mb marad szabadon

A mi megmaradt az internetezés alatt kb 10 óra alatt fogy el

''Üdvözlet a győzőnek''

(#27) Polesz válasza csucsu_17 (#26) üzenetére


Polesz
addikt

Miért kell elfogynia? :) Én több napi internetezés, fórumozás, filmezés, kódolás, cdírás után is megnézem. A 384mb-ből kb 250mb szabad még ekkor is ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#28) neduddki válasza csucsu_17 (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Cacheman volt ma ajanlva???? Esetleg akkor enm fogy el:-))))

udv

neduddki

p.s. a me-tol meg mindig kiraz a hideg ha meghallom:-(((((

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) rücsök42


rücsök42
csendes tag

Hol tudok Cacheman-t szerezni?

Szart sem ér az élet!

(#30) Zebulon


Zebulon
csendes tag

Van egy 120 Gb-os vinyóm, ami több partícióra van osztva, ebből csak a ''C'' a rendszer , Win Me van rajta.
Szeretném formatálni a '' C''-t, de úgy, hogy a többi partíció biztosan ne sérüljön!
A 98 Me indítólemezéről kiadott format parancsra azt mondta: rossz parancs...
Hogyan tovább?

(#31) morzsa válasza Zebulon (#1) üzenetére


morzsa
aktív tag

Hali Zebulon koma,
Keresd az X-tech X-setup nevű programját, abban be tudod állítani, hogy a Me csak akkor swappeljen, ha a rendszermemória teljesen elfogyott! ... és még ingyenes is. Ha ez nem jó válasz a kérdésre, akkor bocsi.
Me a király! Nincs játék, ami ne futna rajta. Csak a dx-eket kell néha frissíteni.:)

https://linktr.ee/wbteam21

(#32) Alvin_ti4200 válasza Zebulon (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De ha Win98 CD-ről bootolsz és belépsz a win98 könyvtárba (cd win98), akkor mehet a format c:

(#33) ranger válasza Pötyi (#15) üzenetére


ranger
csendes tag

Jójó! Igazad van...

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#34) Polesz válasza rücsök42 (#29) üzenetére


Polesz
addikt

[L]http://download.com.com/3000-2248-10018600.html[/L]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#35) ranger válasza morzsa (#31) üzenetére


ranger
csendes tag

SOF vagy Emperor neked ment?

Nekem ledöglött...
ABIT KT7
DURON 700
Riva TNT2 PRO
Win ME

ugyanezek (SOF, Emperor) Win 98 alatt ugyanezen a vason repeszt, mint állat

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#36) Obi-1 válasza ranger (#10) üzenetére


Obi-1
őstag

Nekem semmi bajom nincs vele. Mindig a lehető legrégebbi Windowst használom (ami támogatja a hardvereim).

Only a Sith deals in absolutes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows ME (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.