Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Win 98 server (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) [Mike]


[Mike]
tag

Gyors kérdésem van! Van itthon egy kisebb hálózat (6gép) és eddig enyém volt a server XP-vel, de msot összeraktam egy PI-est a sufniba servernek. Arra XP-t nem tok ugye tenni, csak pl 98SE-t. Ezzel próbáltam a netet megosztani, de az XP nem reagálta le. Most leszedtem a WinGate 5.0.0 c. progit gondoltam azzal talán, csak közben elszállt a kis gép vinyója...Csak annyit kérdezek, meg lehet csinálni WinGate nélkül is vagy kell vmi progi a leosztáshoz?

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#2) nap válasza [Mike] (#1) üzenetére


nap
addikt

Elvileg a SE mar tudja a netet megosztani, gyakorlatilag jobban jarsz a winGate-ttel.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3) Elrood válasza [Mike] (#1) üzenetére


Elrood
őstag

Ha WIN98SE, akkor van más megoldás.
Win98SE-ban is van megosztó program, de azt defaultból nem telepíti fel, ezt a wincdjéről tudod.
Nem elékszem pontosan már a win98-ra:), ott tudod telepíteni ahol a win összetevőket lehet válogatni. Internet kapcsolatmegosztás vagy mi a neve, aztán valahol be lehet állítani, de arra végképp nem emlékszem:).
(Asszem internet beállítások és valami megosztom a kapcsolatot szöveg valahol nagyon eldugva.)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#4) [Mike] válasza nap (#2) üzenetére


[Mike]
tag

winGate stabil progi?

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#5) eper-fa


eper-fa
aktív tag

nem az volt h a 98 nem tudja majd megoldani a két hálókari között az átjárást?
egyébként sztem wingate vagy sygate office network (én ezt használom).
a másik dolog meg, h sztem fel lehetne rá ereszteni egy xpt... nem mondom, h gyors lenne, de mivel másra nem fogod használni, épp elmegy. koliba letöltéshez egy 300as cerát raktunk össze, teljesen kicsumázott xpvel, és egész használható. persze van egy kategóriányi különbség a két cucc között, de talán... (a windows server 2003 min konfigja is PI...)

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#6) eper-fa


eper-fa
aktív tag

sőt, mégjobb: BBIAgent nevű egyfloppys linux, és még winyó sem kell. gondolom csak netmegosztásra kell a gép, arra meg ez egyszerűen tökéletes

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#7) [Mike] válasza Elrood (#3) üzenetére


[Mike]
tag

Hát ez-az! Én felteszem az ''Internetes kapcsolatmegosztás''-t, és meg is adom Neki, hogy ''Engedélyezem a hálózat más felhsználóinak, hogy ennek a gépnek az internetkapcsolatát használják!'' de valamiért nem vesz erről tudomást az XP.

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#8) [Mike] válasza eper-fa (#6) üzenetére


[Mike]
tag

Coyote Linuxot szedtem le csak az a baj, hogy faszom chellos kártyát nem támogatja. Azt hallottam lehet valahogy regisztrálni más kártyát is a chello honklapján ebben van ráció?

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#9) nap válasza [Mike] (#4) üzenetére


nap
addikt

Nem tudom. En valami All_Aboard nevu programot hasznalok evek ota 98-on.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#10) Elrood válasza [Mike] (#7) üzenetére


Elrood
őstag

Nem lehet hogy akkor a net beállítás van valahol elírva?
Ugyanis ezt már 2x hibamentesen sikerült beállítanom, és rendesen működött Win98internetszerver+XP esetben.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#11) eper-fa válasza [Mike] (#8) üzenetére


eper-fa
aktív tag

tényleg nézd meg sztem a BBIAgent-et. eddig csak pozitív tapasztalatom volt vele. honlapjukon le van írva, hm ilyen kártyát támogat, stb.

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#12) [Mike] válasza Elrood (#10) üzenetére


[Mike]
tag

Biztos, hogy vmit rosszul csinálok, mert a hiba mindíg az emberben keresendő, csak bíztam benne, hogy Ti egyből rávágjátok, hogy ''Ja persze Te hülye hát a...'' csak nem tom, hogy mit nem veszek figyelembe...

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#13) [Mike] válasza eper-fa (#11) üzenetére


[Mike]
tag

Tudnál adni egy honlapot is? Csak mert lusta vagyok kísérletezgetni...:)

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#14) Elrood válasza [Mike] (#12) üzenetére


Elrood
őstag

Nyugi, az első esetben nekem is egy fél napba tellett:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#15) [Mike] válasza Elrood (#14) üzenetére


[Mike]
tag

Szinte bizti vagyok benne, hogy nem tod, mi is az a ''valami'', amit helyesen csináltál?!:)

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#16) Elrood válasza [Mike] (#15) üzenetére


Elrood
őstag

Hát sajna nem:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#17) [Mike] válasza Elrood (#16) üzenetére


[Mike]
tag

Valahogy éreztem a válaszod a levegőben...Mind1. Előszőr úgyis egy kis vinyót kell szereznem...fasza. mehetek emgint lopni...:(

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#18) eper-fa


eper-fa
aktív tag

[L]http://www.google.co.hu/search?q=BBIAgent&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=hu&meta=[/L]
[L]http://www.bbiagent.net/[/L]
tudom, h hosszú a google link, de azért is bemásolom ;]

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#19) rATdrAgOn válasza [Mike] (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Bazz... kindozzal netsharing?!
Sulyosbitaskent pont '98-al?!
Oleg ongyilkos kiserlet... :)
Huzzal le egy tetves Knoppixot, hasznald azt... jobb lesz es menni is fog mint a golyo :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#20) [Mike] válasza rATdrAgOn (#19) üzenetére


[Mike]
tag

Ok. Kicsit bővebben?:) Mi is az?

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#21) [Mike] válasza eper-fa (#18) üzenetére


[Mike]
tag

Kössz!Kössz!

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#22) eper-fa


eper-fa
aktív tag

off
rat ma nagyon belejöttél a winfos-szidásba ;]
on
nem mernék megesküdni rá, h egy linux-disztrib

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#23) rATdrAgOn válasza eper-fa (#22) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Nem volt nehez :)
Ma akkorat szoptam ismet hogy a fal adta a masikat... :)
Semmi kulonos, csak a szokasos: W2k + Exchange... utalom, mondtam mar?!

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#24) eper-fa válasza rATdrAgOn (#23) üzenetére


eper-fa
aktív tag

egy párszor :DDD

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Win 98 server (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.