Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win98 és a partíciók... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vertic


Vertic
aktív tag

Hi!
Az a problémám van, hogy a winyó néha ''elfelejti'' az egyik partícióm formázását. Nevezetesen amin a swap file-t tartom (szerencsére így nem is vesztettem adatot). Úgy néz ki a winyó, hogy van egy pici boot partíció, aztán linux ~5-6 giga, windowsnak swap kb 300mega, majd 25giga windows. (egyébként 40gigás a winyó, de a fos alaplapom annyit nem bír kezelni, és nincs hozzá újabb bios - a maxtor progijával meg sajna nem lehet megoldani, hogy linux mellett legyen win is...)

Namost tegnapelőtt vettem CDírot. Azóta vettem észre, hogy most néha bootolás után ugyan ott virít a D:(winswap) is, de nincs mellette a labelje. Megnézem, erre ''nincs ilyen meghajtó''. Na oké. Valami gáz lehet... formázom, letesztelem, minden oké. reboot. megint nincs... oké, device managerben megadom a meghajtóknak, milyen betűket kaphatnak hátha ez a gond. Megint formázás, teszt, reboot. Úgy tűnt, oké. Aztán egyszer egy tömörítés után kifagyott (már befejezte, szal ezt se igazán értem, miért akkor), reset után megint nincs ott... ezután ismét formáz, letesztel. Gép kikapcsol, visszakapcsol, működik.

Most már mindig így lesz, hogy néha eltűnik a formázása ennek a partíciónak? Valakinek van ötlete, mi lehet a hiba?

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#2) Vertic válasza Vertic (#1) üzenetére


Vertic
aktív tag

ehh. helyesen:
''... virít a D: (winswap) is...''

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win98 és a partíciók... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.