Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bor.mark


bor.mark
csendes tag

Van egy Fujitsu-Siemens gepbol kivett alaplapom. Ez a gep: http://www.fujitsu-siemens.com/products/deskbound/personal_computers/scenic_p.html
sajna semmit nem tudok kideriteni rola. Egy Willamette magos 1,8-as P4 procival szeretnem kiprobalni, de felek, nehogy kart teszek bennuk. Egyet tudok csak kideriteni, SiS 964L chip van az alaplapon.

(#2) end73 válasza bor.mark (#1) üzenetére


end73
aktív tag

ácsi amit beírtál 775-ös alaplap van benne, azt ugye sejted h az nagyon nem OK will ugyben..........

[IMG][http://www.endware.hu/image/smile/5.gif/IMG]


[Szerkesztve]

Intel®

(#3) vallas


vallas
senior tag

Hali!

nekem először tévedésből wilmatte magos procit hoztak a northwood magos procikat támogató alaplapomhoz, de nem vettük észre , összerektam, és meg se nyikkant, azaz az alaplap kapott áramot, de még a ventik sem indoóultak el rajta.

szerintem a procinak nem lehet baja ha belepróbálod

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#4) GAlli


GAlli
tag

igen ám , de itt a probléma a labakkal van , 478/775 , , meg hat , eleg nagy homi partyt rendezel a megprobalod osszerakni oket :DSA:DSA:DSA mert alaplapon , meg a procidon is tu van :)

(#5) end73 válasza GAlli (#4) üzenetére


end73
aktív tag

[kép]
[kép]
[kép]

aztán lesz AC/DC

Intel®

(#6) bor.mark válasza vallas (#3) üzenetére


bor.mark
csendes tag

Nem megy, ezt sejtettem is. Igazabol csak ki akartam gyorsan probalni, h egyaltalan elindul-e valamilyen szinten az alaplap. Szal procihuto felporgott, se kep se hang, de erre szamitottam is. Annyi volt a lenyeg csak, h eddig eljussak ugy, h ne menjen tonkre semmi, ez ossze is jott, thx!

(#7) Szten Márs válasza vallas (#3) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

478-as Prescott/Northwood támogató lapban gond nélkül megy Willmate magos proci. I
De ez nem 478-as, hanem 775-ös, szóval beletenni sem lehet, ez a gond. De ezt már leírták a kollegák előttem :)

(#8) bor.mark válasza Szten Márs (#7) üzenetére


bor.mark
csendes tag

Szal gondolom rajottetetek, h annyira hulye azert nem vagyok, h 478-as procit akarjak LGA775 foglalaltba tenni ;) Rossz volt a link. Na, szal Willamette (bar lehet, h nem is a Willamette a baja, hanem az 1,8GHz) magos procival nem indult el, de egy Prescott P4-gyel otthon mar sikerult a dolog (igaz ehhez meg BIOS frissites kell, h jol mukodjon, de az mar mellekes).

(#9) Zoz válasza Szten Márs (#7) üzenetére


Zoz
őstag

''478-as Prescott/Northwood támogató lapban gond nélkül megy Willmate magos proci.''
Ez így nem igaz! Legtöbb 865/875-ös lapban nem megy (valahol írják is az Intel oldalán, hogy a chipset nem támogatja), sőt olyan is előfordult már, hogy meg is döglött a lap ilyen próbától :(
Szerencsére ma már eléggé kihaltak a Willmate-k, de amikor megjelentek ezek a lapok, akkor nagyon sok szívás volt ebből :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.