Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Wd800jb végnapjai?? help pls! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lord Zero


Lord Zero
addikt

eddig én adogattam mindenféle tanácsokat/linkeket hasonló probléma esetén, most viszont úgy jártam, mint amikor a kisfiam beteg és mindent elfelejtek, amit medicináról tanultam és pánikrohamom van
a helyzet: WD800JB vinyó bootkor halkan zümmögött, majd surrogott egyet, aztán elhallgatott. azért írom így, mert nem kimondott kattogást hallottam, és az azt követő hang sem sípoló volt, inkább olyan, mint amikor felpörög valami magas frekin (seek-hang)
boot semmi, újraindít, bios megnéz, safe mode - semmi (win logóig eljut, aztán jöttek a hangok és fagyi)
régi vinyó berak masternek - semmi (nem látta a win a wd-t, bár a biosban ott virított slaveként), semmi win alapú alkalmazással nem tudtam tehát csekkolni
kábel hiba, jumperelés hiba kizárva - az összes létező ide-tyúkbéllel kipróbáltam, ugyanez a helyzet

most jön a varázslat: wd visszatesz és last known good configuration alatt elindít (nem is értem miért csak ekkor jutott eszembe) - chkdsk elindul, talál és javít ezt-azt (???) és win beindul!
wd diagnosis lefuttat - smart oké, bad sector keresés oké
vírusirtó is oké

mostakkó mivan??? :O :O
hardware vagy nem hrdware hiba??
kezdjem mentegetni az adatokat? mitől lehet ez?? (nem volt semmi új cucc ki/betéve, driverekhez hetek óta nem nyúltam, a vinyó összvissz kb 4 hónapos)
eddig szerettem a wd-t, most nagyon megingott a bizalmam, mi lesz most??

mondjatok vmit pls, legalább azt, h nyugi :O

PS. win 2000 pro SP4 + hotfixek (soha semmi gondom nem volt vele)

nem, mindegy

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Wd800jb végnapjai?? help pls! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.