Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Wd800jb végnapjai?? help pls! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lord Zero


Lord Zero
addikt

eddig én adogattam mindenféle tanácsokat/linkeket hasonló probléma esetén, most viszont úgy jártam, mint amikor a kisfiam beteg és mindent elfelejtek, amit medicináról tanultam és pánikrohamom van
a helyzet: WD800JB vinyó bootkor halkan zümmögött, majd surrogott egyet, aztán elhallgatott. azért írom így, mert nem kimondott kattogást hallottam, és az azt követő hang sem sípoló volt, inkább olyan, mint amikor felpörög valami magas frekin (seek-hang)
boot semmi, újraindít, bios megnéz, safe mode - semmi (win logóig eljut, aztán jöttek a hangok és fagyi)
régi vinyó berak masternek - semmi (nem látta a win a wd-t, bár a biosban ott virított slaveként), semmi win alapú alkalmazással nem tudtam tehát csekkolni
kábel hiba, jumperelés hiba kizárva - az összes létező ide-tyúkbéllel kipróbáltam, ugyanez a helyzet

most jön a varázslat: wd visszatesz és last known good configuration alatt elindít (nem is értem miért csak ekkor jutott eszembe) - chkdsk elindul, talál és javít ezt-azt (???) és win beindul!
wd diagnosis lefuttat - smart oké, bad sector keresés oké
vírusirtó is oké

mostakkó mivan??? :O :O
hardware vagy nem hrdware hiba??
kezdjem mentegetni az adatokat? mitől lehet ez?? (nem volt semmi új cucc ki/betéve, driverekhez hetek óta nem nyúltam, a vinyó összvissz kb 4 hónapos)
eddig szerettem a wd-t, most nagyon megingott a bizalmam, mi lesz most??

mondjatok vmit pls, legalább azt, h nyugi :O

PS. win 2000 pro SP4 + hotfixek (soha semmi gondom nem volt vele)

nem, mindegy

(#2) Loha válasza Lord Zero (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nekem hasonlóképen halálozott el az ugyna ilyen vinyóm, állítólag nem egy megbízható széria...

Van egy DOS-os WD progi is ami lijavít minden hibát, meg meg is mondja, hogy okés-e a vinyó, de most nem jut eszembe a neve...
Azt kellene lefuttatni...

Szerintem pár héten belül be fog dögleni a vinyó, kivéve akkor nem, ha esetleg vmi érintkezési hiba, vagy csillagok együttálása közre nem játszott... :)

(#3) Flashy


Flashy
veterán

kezdd el lementeni a dolgokat amíg lehet. aztán ha nem lesz rajta olyan amit nem féltesz akkor nézegetheted meg próbálgathatod, a vinyók elég kényes berendezések, minden jel nélkül is meg tudnak halni, ha figyelmeztetést kapsz tőle még örülhetsz is...

(#4) Loha válasza Lord Zero (#1) üzenetére


Loha
veterán

Na kikerestem e linket: [L]http://support.wdc.com/download/dlg/dlg11_dos.exe[/L]
Data LifeGuard Tool DOS-os verziója, ez elég jó kis progi, és megbízható a windowsos változattal ellentétben...

(#5) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ne idegesítsetek:O nekem már több, mint egy éves az ugyanilyen vinyóm és remélem nem lesz semmi baja. Eddig semmilyen hibát nem produkált, 31 fokos jelen pillanatban.

(#6) Loha válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Loha
veterán

Én is remélem, hogy a tiednek semmi baja sem lesz, de nekem 2db is tönkrement 80-asaból, aztán 3. helyett hangszórót vettem :))

Rendszervinyóm egy 120-as, ami pedig már több mint egy éve tökéletes, és szerintem az eddigi legjobb vinyóm :)

[Szerkesztve]

(#7) Flashy válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Flashy
veterán

lélegezz mélyeket és gondolj valami szép dologra. jó. senki sem mondta hogy minden ilyen típusú vinyó meg fog halni... :)

(#8) Lord Zero válasza Loha (#4) üzenetére


Lord Zero
addikt

kösze, egz hasonlóm volt nekem is, ezt a belinkeltet lefuttatva sem talált bad sectorra
szomorú vagyok...

nem, mindegy

(#9) Lord Zero válasza Flashy (#3) üzenetére


Lord Zero
addikt

:O
nagyon nagyon nem szeretem dolgok ezek, pofoz-az-élet -fíling, de tudom, acélosan kell tartanom lelkemet..
picsába, még fél éves sincs, micsoda dolog ez?!
visszavigyem most szerintetek, vagy garancia csak akkor van, ha tuti beállt a klinikai halál?

nem, mindegy

(#10) Flashy válasza Lord Zero (#9) üzenetére


Flashy
veterán

akkor tudod visszavinni, ha ott a boltban tudsz mutatni nekik hibát. elvileg lehet ilyen hogy tesztelik 1 napig és ha akkor előjön a hiba akkor jogos, de szerintem ha megpróbálod rájuk tukmálni hogy teszteljék, kidobnak a boltból :) vagy nem tesztelik és visszakapod másnap hogy jó.

(#11) Lord Zero válasza Flashy (#10) üzenetére


Lord Zero
addikt

ezek szerint ennek a feladatnak nincs megoldása a valós számok halmazán, csak ha megvárom, míg egy-az-egyben elhalkálozik a vinyó?
nem szeretném otthagyni sem, mert...khömm...szóval nem mernék mérget venni arra, h minden vegytiszta rajta...érted...vagy ez nem számít? (vinyóval még sosem voltam gariban)

nem, mindegy

(#12) Flashy válasza Lord Zero (#11) üzenetére


Flashy
veterán

a boltot nem érdekli hogy mi van rajta, legalábbis nem olyan szempontból, max lemásolják a filmjeidet meg a játékaidat :) szerintem mentsd ami fontos aztán használd tovább...

(#13) Lord Zero válasza Loha (#4) üzenetére


Lord Zero
addikt

loha, korrigálom magam: ezen a cuccon nincs diagnosis test (az enyémen volt)
mind1, sajna

eddig maxtor kapcsám idéztem steve tyler örökbecsű jelmondatát, de most az én wd-mre is igaz :( :

live fast, die young

nem, mindegy

(#14) Lord Zero válasza Flashy (#12) üzenetére


Lord Zero
addikt

fasza, tehát azért vettem anno (4 hónapja!) 80 gigát, h most mindezt 20 gigára mentsem ki :D
kihívás, a javából

nem, mindegy

(#15) Flashy válasza Lord Zero (#14) üzenetére


Flashy
veterán

ja én úgy gondoltam hogy azt mentsd ami pótolhatatlan. zenéket, filmeket, játékokat meg tudsz ''venni'' megint, Windowst, Office-t fel tudod telepíteni megint. saját doksik, programok, játékmentések ami pótolhatatlan kategória talán.

(#16) amegt válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


amegt
aktív tag

nekem is több, mint egy éve működik stabilan és eddig nem volt vele semmi probléma.
Egyébként hogy tudod megnézni a hőmérsékletét, mert még egyik program sem írta ki a vinyó hőmérsékletet

[Szerkesztve]

(#17) Lord Zero válasza amegt (#16) üzenetére


Lord Zero
addikt

everest megmondja

nekem pedig vki mondja már meg, h görcsbe álljon-e a gyomrom vagy sem, mert a két napja történt események óta minden olyan, mint régen - se kattogás, se surrogás, se fagyi, minden oké

lehet, h csak soft hiba volt? (ugye, ugye lehet???)

az, h ez ilyen rossz meg olyan rossz széria, nem elég erős magyarázat szerintem

nem, mindegy

(#18) amegt válasza Lord Zero (#17) üzenetére


amegt
aktív tag

Lehet, hogy rossz napja volt a vinyódnak. Szerintem ne aggódj. Mondjuk nekem még nem volt semmi gondom a vinyóval (na jó mégis, kicsit hangosabb, mint kéne).
De, ha fontos cuccok is vannak a vinyón, azért én kimenteném, a fontosabb adatokat róla a biztonság kedvéért.

(#19) amegt válasza Lord Zero (#17) üzenetére


amegt
aktív tag

Lehet, hogy rossz napja volt a vinyódnak. Szerintem ne aggódj. Mondjuk nekem még nem volt semmi gondom a vinyóval (na jó mégis, kicsit hangosabb, mint kéne).
De, ha fontos cuccok is vannak a vinyón, azért én kimenteném, a fontosabb adatokat róla a biztonság kedvéért.

(#20) amegt válasza Lord Zero (#17) üzenetére


amegt
aktív tag

Az everest egyébként nem mondja meg a hőfokát a vincsimnek...de egyik progi sem írja ki. Se a SiSoft, se Aida, se az Everest...:(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Wd800jb végnapjai?? help pls! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.