Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Wattok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) colt1


colt1
tag

Szerintetek meg lehet nézni, hogy mennyi az aktuális teljesítménye a gépnek, magyarul hány wattot emészt a táp max. teljesítményéből. Azért kell, mert venni akarok egy RADEON 9500-ast, és tele van pakolva a 250W-os tápom 2 vincsivel, egy CD-ROMmal és egy CD íróval. Ya, és tuningolni is szeretnék (csak egy tualatin cerkát). Szóval, ha valaki meg tud nyugtatni, hogy nem kell új tápot vennem, azt jó néven venném.

(#2) hobizoli válasza colt1 (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Megnyutatlak: vehecc uj tapot is.

hobizoli

több drón kell ;P

(#3) colt1 válasza hobizoli (#2) üzenetére


colt1
tag

Köszi, szerinted ezt milyen néven veszem :) ?

(#4) hobizoli válasza colt1 (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tolem ugy veszed, ahogy akarod, de ha nem teccenek az ilyen velemenyek, akkor ne tegyel fel ilyen kerdest :).
Ez a VGA mar nem annyit szippnat(anna) fel, mint egy S3Trio... tuningnal megnovekszik a CPU aramfelvetele is. Ezekkel egyutt mar konnyen elerheted a tap max. terhelhetoseget. Ha ezt huzamosabb ideig kenytelen elviselni, konnyen meghibasodhat, es extrem esetben magaval ranthatja az orok bitmezokre az egesz gepet...a szep uj VGA-val egyutt.

Gondolom ez nem hianyzik...

hobizoli

több drón kell ;P

(#5) colt1 válasza hobizoli (#4) üzenetére


colt1
tag

Igazad van, nem is azért mondtam, no meg ott volt a smiley a végén.

(#6) emvy válasza colt1 (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem az R9500-asnál szart be a Codegen 300W.

(R9500, XP@2300+, 1.85V, satöbbi...)

while (!sleep) sheep++;

(#7) colt1 válasza emvy (#6) üzenetére


colt1
tag

És a satöbbibe van annyi, amit felsoroltam? De gondolom, hogy a cerkának nem lessz akkora nagy a felvétele, ugye?

(#8) Elrood


Elrood
őstag

2300+ kb 60-70W-t
tua cerka 25-35W-t

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#9) hogyishívnak? válasza colt1 (#7) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Miért kell ez????? Már két ember elmondta , hogy rizikós. Azt várod , hogy valaki aztmondja próbáld ki??? És ha elszál akkor ki lessz a hibás??? Ha ennyire nem bízol benne vidd szervízbe és rakasd be ott a kártyát kérj szakvéleményt... Úgyis cserét javasolnak a tápra.

Tibi

(#10) emvy válasza colt1 (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Volt benne még CD író, meg CD. De az én tápom 300-as volt.

Mondjuk most Ge4+XP@1700+DVD+CD író megy 235W-os DTKról.

while (!sleep) sheep++;

(#11) Elrood válasza colt1 (#1) üzenetére


Elrood
őstag

Szerintem is vegyél egy 300W-s tápot, ha nem akarsz gondot.
Ha kevés neki a kraft, resetelgethet a gép, vagy még tönkre is mehet.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) colt1


colt1
tag

OK, oké nem kell leugatni, felfogtam a dolgot. A célom közvéleménykutatás volt, hogy kinek milyen konfigja van a milyen tápja mellett...

(#13) colt1


colt1
tag

Különben is nektek megtiszteltetés (vagy nekem ?), hogy tőletek kérek szakvéleményt :))

(#14) Male válasza colt1 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Semmilyen felelősséget nem vállalok, de szerintem el fog menni (ha az nem egy noname táp. Ráadásul ha márkás, akkor nem fog elfüstölni, hanem fagyni fog a gép, vagy el sem indul. Ráérsz ilyenkor kicserélni a tápot). A Tua Cerka nem fogyaszt túl sokat. Ha egy 200-as táp elég volt egy Celeronnak, két vinyóval CD-íróval, DVD-vel, és egy ASUS TNT2-vel, ami azért rendesen fogyasztott (az első sorozatból -> teljes órajelezés, magasabb fesz, mint a többin, 0.35 mikronos), persze nem annyit, mint egy R9500, de azért sokat (a leírásában benne volt, hogy nem minden alaplappal megy, mert többet fogyaszt -> gondolom túllépték az AGP specifikációban szereplő értéket). Az R9500 nem fogyaszt 50 W-al többet mint az a TNT2.

Ismétlem: Semmilyen felelősséget sem vállalok.

(#15) greenface


greenface
aktív tag

Hát nagyon nem mindegy, hogy MILYEN az a 250W-os táp. Egy 250-es Enermax többet bír, mint egy 350-400-as noname, vagy egy 300-as középkategóriás. A márka, a típus tán még többet számít, mint az, hogy hány W van ráírva.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#16) guess.who válasza colt1 (#3) üzenetére


guess.who
senior tag

Hobizolinak hihetsz nyugodtan, Ő már sajnos tudja, hogy milyen az, mikor egy öngyilkos hajlamú tápocska elviszi az egész gépét a kukába...

(#17) colt1 válasza greenface (#15) üzenetére


colt1
tag

Codegen, 250 W-os, P4-re optimizálva. Ezért gondoltam, hogy nem lesz baja. Az előző tápom is csendesen halálozott el (ACORP 200 W), egyszerűen nem indult el a gépem.

(#18) Hory


Hory
aktív tag

Mivel az AGP buszrol szabvany szerint max. 20-25W-ot lehet felvenni (pontos ertekre mar nem emlekszem), es azon az ati kartyan ugye nincs kulso tapcsati, elvileg siman elmegy, az a +15-20W nem oszt, nem szoroz fo aramzabalo CPU mellett.

(#19) Hory válasza Hory (#18) üzenetére


Hory
aktív tag

Ehhe jol emlekeztem, 25W a pontos ertek, csak kozben valaki kitalalta az AGP Pro-t, ami mar 50/110W leadasara is kepes. :)

Link:
http://www6.tomshardware.com/graphic/20000922/agppro-01.html

(#20) Male válasza colt1 (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Codegen-nel ha nem bírja, akkor legfeljebb nem indul el.

Én a P4-es gépemet kötöttem rá egy 200-as Codegenre, persze nem indult el, de nem lett semmi baja.

(#21) petakpa1


petakpa1
őstag

Az én 300W-os P4 Ver 2.03 Codegen tápomra rá van írva, hogy a +3,3V és +5V on együtt max 165W. Szóval az egész táp nem lehet több 200-220W-nál
Ha veszek egy Enermax/Antec/Chieftec tápból mondjuk 350eset az tényleg le tudja majd adni a 350W-ot???

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#22) PeliScan válasza petakpa1 (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, én msot megnéztem, az én 300Wos CsífTek tápom összesen 346.5Wot tud, ez van ráírva.

Hogy jön ki? 180W 5V+3.3V, 165W 12V, a többi a maradék. :))

(#23) zeg


zeg
senior tag

A gép bekapcsoláskor a működés közben felvett áram többszörösét veszi fel, igaz nagyon rövid időre. Ez gyakran onnan vehető észre, hogy bekapcsoláskor a szobában a lámpa fényereje rövid időre csökken.Van amelyik táp ezt 100 bekapcsolásig bírja(vagy tovább, ez szerencse kérdése), míg a márkásabb darabok évekig. Szintén a jobb tápok előnye a túlfesz elleni védelem, mellyel pölö az acorp 250-es nem rendelkezik, így x-edik bekapcsolásra a gyakori túlterhelés miatt szétrobbanó alktarészek hatására ráküld a vinyóra pl. 50-60Voltot, az alaplapra szintén. A mercury tápokban van túlfesz védelem, de annyira gyengék, hogy a 300 wattos verzió az 1400-ra húzott TB procinak az 1db vinyó és radeon 9k ellenére 13.8V feszkót adott...természetesen multiméterrel mérve. Tehát például DTK, Chieftek, Enermax(a sorrend felcserélhető), ezek közül valamelyik biztosan beszerezhető bármely nagyobb városban.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#24) colt1 válasza Hory (#18) üzenetére


colt1
tag

Én úgy tudom, hogy a RADEON9500ason van külső tápcsati, nem? A 9,7K alapjaira épül, ugyan az a mag hajtja.

(#25) hobizoli válasza Elrood (#8) üzenetére


hobizoli
nagyúr


Hm...:

1.85V Vcore-nal XP2300+-kent futo AMD Tbred CPU (~1900MHz) = ~95W


guess.who:

Igen, jol emlexel, es most ezen esemeny miatt van egy Enermax 365AX-VE(G) taperomuvem...

hobizoli

több drón kell ;P

(#26) Mr.Yess


Mr.Yess
csendes tag

Udv!
Segitsegeteket kernem az alabbi kerdes megvalaszolasaban.:
Szeretnem lecserelni a Duron850-es procimat egy ThunderB. 1.3GHz-re. ( XP-t nem lehet beletenni az alaplapomba, mivel kicsit regi. ) Nos eddig a gepemben a tapellatast egy JNC COMPUTER GROUP SWITCHING POWER SUPPLY MODEL 235ATX -szolgaltatta. Errol megy pill. 2 Winyo, 1CDRW es 1DVD meghayto. Idaig nem volt semmi problemam a tappal. Viszont a ThunderB. 1.3GHz brutal aramfogyasztasatol es melegedesetol kisssse tartok. Az lenne a kerdesem, hogy szerintetek ez a tapegyseg kepes problemamentesen ellatni a dolgat, vagy kell vennem nagyobbat a procicsere miatt. Tovabba miyen procihutot ajanlotok az 1.3GHz ThunderB. hoz. Segitsegeteket eloore is koszonom !
Mr.Yess
mryess@freemail.hu
www.tar.hu/yess

(#27) VÁMpír válasza Mr.Yess (#26) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Persze, tápcsere kell. De miért nem veszel egy kisebb Tbird-öt az kevésbé melegszik?!

(#28) hobizoli válasza Mr.Yess (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Eleg bator ember voltal mar eddig is ezek mellett... szoval csendzs tapegyseg, de vmi ertelmesebb 300W-sra.

Huto: Spire Falconrock II.

hobizoli

több drón kell ;P

(#29) hungeek válasza Mr.Yess (#26) üzenetére


hungeek
senior tag

minek neked Athlon?
vegyél 1,3-as Duront..... az kevésbé melegszig mint a Thunderbird

(#30) hobizoli válasza hungeek (#29) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ismet egyik kedvenc oldalam adataibol idezve:


Maximum power:
...
1300 MHz TB: 68 W
...
1300 MHz MG: 60.0 W
...


TB: Thunderbird
MG: Morgan

hobizoli

több drón kell ;P

(#31) greenface válasza Mr.Yess (#26) üzenetére


greenface
aktív tag

Mindenképp cserélj tápot! Ha elsőre vinné is a jelenlegid, valszeg nem sokáig bírná. 300W Dtk, esetleg 350-400W Codegen már nem olyan megfizethetetlenek (6-10 e Ft).

NE SPÓROLJ A TÁPON! Ha veszel egy normálisabbat, jóval tovább fogod használni, mint pl. a procidat...

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#32) Mr.Yess


Mr.Yess
csendes tag

Udv !
Koszi a gyors walaszokat. Az alabbi tapegyseget neztem ki magamnak:Chieftec HPC-300-102 300W (http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/H-TA-CT300A.html?id=gepqxfMZ)
Nos szerintetek ezt erdemes megvennem ? Kesobbi igenyem lenne egy brutallabb 333FSB-s AMD Proci beepitese a lapba...
THX!
Mr.Yess
www.tar.hu/yess
mryess@freemail.hu

(#33) greenface válasza Mr.Yess (#32) üzenetére


greenface
aktív tag

Érdemes. A Chieftech egy minőségi táp. Egy jó darabig elég lesz. (Valszeg amíg ATX szabványú cuccost használsz. :) )

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#34) Mr.Yess válasza greenface (#33) üzenetére


Mr.Yess
csendes tag

Akkor ez AMD Durci/ThunderB/XP procit kezelo alaplapokhoz O.K. ?
( Bocs... )

(#35) hobizoli válasza Mr.Yess (#32) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Itt nezz korul a tapegyseg vetel ugyeben:

[L]http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=19&t=010197[/L]

Foleg, ha kesobb vmi brutalabb CPU-t akarsz beletenni, meg azt huzni...

Udv.

hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Wattok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.