Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Walkie-talkie - kinek van ilyen? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

több nagy áruházban is láttam ilyen és ehhez hasonló cuccokat:
[L]http://www.btech.hu/modules.php?op=modload&name=postkart&file=index&req=categoryview&CID=6[/L]

van valakinek tapasztalata az ilyen engedély nélküli, viszonylag nagy hatótávú (~3km) adóvevőkkel? nekem jó alternativa lenne a mobiltelkó helyett, de senkit nem ismerek akinek van tapasztalata ...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) Dexter68 válasza Ra3 (#1) üzenetére


Dexter68
addikt

A link nem jött be, pontos infót nem tudok.
A kölkeimnek van hasonló. A nagy hatótávolságot nem kell komolyan venni :)
De hosszú póráznak nökéletes.
Ha lemennek játszani, nem vagyok ideges, ha az ablakból nem látom ôket, és akkor beszélek
velük, amikor akarok. A mobil helyett nem tökéletes, mert csak a saját párját látja, ill, gondolom,
össze lehet hangolni többet is, de csak azzal tudsz kommunikálni, akinek van ilyen. De azzal
ingyen :C

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#3) And válasza Ra3 (#1) üzenetére


And
veterán

Üdv!
A max. hatótáv egy csomó dolog függvénye: beépítettség, vételi zavarok, érzékenység... Városon belül biztosan a töredéke a leírt sok kilométernek, jó rálátással, magasabb helyről viszont több is lehet. Ezek az egyszerű kütyük a PMR-szabvány szerint működnek, ami behatárolja a csatornaszámot, az adóteljesítményt és megköveteli a fixen beépített antennát. Azért elég jó dolog mondjuk a közelben lakó haverral beszélgetni, vagy kirándulásokon használni. Akkor tényleg jól jöhet a gyors üzenetváltás lehetősége - ingyen. Természetesen minden PMR-rádióval lehet egymás közt kommunikálni, ha a csatorna/kódzajzár beállítások megegyeznek.

(#4) fps8 válasza And (#3) üzenetére


fps8
senior tag

Na igen de még lehet egy kis probléma a dologgal!Főleg városban emlékszem amikor 15-éves koromban öcsémmel ezzel nyomultunk kb 2-napig volt nálunk a két adóvevő aztán a szüleim behúzták.Mondván hogy nem tudnak tőle TV-t nézni.A lényeg hogy a szomszéd nem biztos hogy örülne neki hogy titeket kéne halgatnia kedvenc filme közben.A másik hogy akár egy száz éves szokol rádióval is könnyen lehalgatható a dolog.:))

"War... war never changes"

(#5) And válasza fps8 (#4) üzenetére


And
veterán

Ezzel több okból sincs probléma: amit Te használtál, valszeg a 27 MHz-es sávban működő CB-rádió volt. Ezeket is lehet még kapni, az EU-ban szintén engedélymentes (FM-módban), de nagyobb teljesítményt tud. Az esetleg rosszul szűrt végfokozatnak köszönhetően a második harmonikus frekvencián, 54MHz-en kisugárzott gyenge jel az OIRT 1-es TV-csatornába esik. Budapesten ezen a csatornán az m1 műsora fogható. A PMR-rádiók viszont egy nagyságrenddel kisebb adóteljesítménnyel működnek, 446 MHz-en.

(#6) jerry311 válasza Ra3 (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz általában ezek jók valamire, de csak nagyon gyenge minőségben.
Ha tényleg jót akarsz akkor ''rádióamatőr'' vizsga + egy normális kézirádió. Igaz az darabonként lesz legalább 22500 HUF. De cserébe több száz km-es hatótávod van értelmes minőségben :))

(#7) Shim


Shim
őstag

én kipróbáltam ilyet mikor bejött és nagy újdonság volt (2001 talán)
hatótávolság dobozra is rá van írva csak szabad, sík területen 3km, városban dimbes-dombos terülteten már lecsökken, városban pár száz méter.
ütésálló motorolát vettem kézbe, remek kis kütyü. építkezésen, biztonsági szolgálatnál, rendezvényszervezésnél jó igazán. nem a mobil alternatívája,tényleg saját párt, ill. típust lát ha jól emléxem több mint 80 csatornát tud egy ilyen.
ütésállóság remek dolog, főleg kirándulásnál (bár nemtom ki használna ilyet a természet lágy ölén...elrontja a fílinget) jön jól ha leejted.
eladó megkért próbáljam ki és ejstem le. jóvan mondom leejtettem az asztalra. erre ő- ne ízéjl már vágd a földhöz! oké zsoké leb@asztam h visszapattant a kezembe ;] ugyanolyan jól működött tovább

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Walkie-talkie - kinek van ilyen? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.