Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  W2k file és nyomtatómegosztás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

W2k alatt akarok megosztani ugy fileokat, hogy ne kelljen semmilyen logint , semmilyen passwordot beirni.Sajnso a jogosultsagok kozott sehol nem talaltam olyat, amivel sikerult volna.Administrator es felvett userek loginjaival megy, de usernev nelkul nem:((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) tildy válasza tildy (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Senki nem tudja?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) bgeri válasza tildy (#2) üzenetére


bgeri
csendes tag

Ha jól emlékszem, be lehet állítani a könyvtárszintű megosztást, de pontosan nem tudom, hogy hol.

(#4) WN31RD válasza tildy (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

A Guest (Vendég) account-nak legyen üres jelszava, és ennek engedélyezd a kérdéses file-ok elérését. Így jelszó meg usernév nélkül fog menni. Ha gond az, hogy ezután Guest-ként bárki bejelentkezhet a gépre (a konzolon), akkor azt tiltsd le Local Security Policy-val (Local Policies/User Rights Assignment/Deny Logon Locally).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) HSNet válasza tildy (#1) üzenetére


HSNet
aktív tag

Jaja. File-rendszer szinten engedéjezd a hozzáférést a könyvtárhoz ''Everyone''-nak, engedélyezd ''Guest'' user-t, ''Local security policy''-ban tiltsd le a ''Guest'' összes fölös jogát, és utána oszd meg a könyvtárat, ahol a share jogoknál megint csak ''Everyone''-t adjál meg.
A másik lehetőség, ha csak 1-2 gépről akarnak elérni, akkor létrehozol lokálisan olyan nevü user-t ugyanazzal a jelszóval, mint amivel el akarják a share-edet érni, adsz nekik guest-jogokat, és név szerint engeded meg a hozzáférést (file rendszer szinten is).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#6) HSNet válasza HSNet (#5) üzenetére


HSNet
aktív tag

engedéjezd = engedélyezd :D

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#7) micro


micro
addikt

Hasonló a problémám nekem is.

A másik gépről nem enged, be, azt írja, hogy nincs jogosultság...

Mind a 2 gép XP pro

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#8) micro válasza micro (#7) üzenetére


micro
addikt

Nem ide akartam írni, hanem az XP-sbe... :B

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#9) danzi


danzi
tag

Xp-n azonnal kapcsold ki a simple filesharing-et... ami egyébként ajánlott :)))) azaz mellé lesz írva h recommended de minek ? :D

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  W2k file és nyomtatómegosztás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.