Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Voodoo2 and Duron800 Abit KT7 nem müködik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bedno


Bedno
csendes tag

Help!
A régi és megtartott Voodoo 2 /csak 3dfx játékok miatt van megtarta/ nem müködik /"Duron 800 + Abit KT7" ezzel a géppel/. A problémám a következő:

Minden fel install (Alaplap Driver VIA 4-in-1 Driver 4.30 Win9x/NT/2000 + (videokártya NVidia MX Stb. nem részletezem) Az utolsó a Voodoo2 drivere és szokászserint újrainditás. Itt a probléma indul a (win9x /Me is volt már) és a 3dfx V2 drivere betöltödése után ujjra indul a gép! Természetesen játszottam a hardware cserélgetésével video kártya,, és minden fölösleges eltávolitásával SCSI, hangkártya és mindig ugyan az az eredmény. A driverek a legfrissebbek voltak. A driverek sorrendjével is probálkoztam. A Duront is alul underlockoltam 500 mhz.

Az eredmény ugyan az. ÚJRA INDULÁS.

Érdekelni néhány tapasztala, HASZNÁLHATÓ tanács.

Ja,,, igen sok tapasztalatom van a hardwarekkel kapcsolatban volt már (pár gépem 386-tól stb. mindig cserélgetve és alkatrészek is) és driver problémára gondolok. Win2000-vel probléma nincs, felismeri csak nem kezeli.

Lamerek ne írjanak!

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK! BEDNO

Na légy jó, és szobatiszta, és írj sok okosat!

(#2) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Valami sima 2D-s kártyát (S3, Matrox G100, stb) próbáltál? Nem lehet, hogy pl az MX és a V2 driver-ei nem komálják egymást? Amúgy meg, ha tényleg ilyen nagy rutinnal bírsz, akkor nagyobb valószínűséggel nincs megoldás a gondra :(.

P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Bedno


Bedno
csendes tag

Bizony probáltam Matrox Millenium II PCI, Matrox G200 AGP-vel is. Mivel több éve ezeket használtam most cseréltem Nvidia MX-re. (Matrox képe "JOBB" mit a Nvidia MX-é 2D - 3D-ben is). Még gondolkodim egy probán Trident 9000 ISA.(Vaditó nem?)
A régi gépemen Abit BX6 volt cerka 366@550 remekül ment. A drivert is kerestem a neten újra letöltöttem. Semi az eredmény nem változott.
Azért a 3dfx V2 drivere gondolok mert annak betöltödésekor történik a probléma és a Drirect X nincs feltelepitve.

Gondolom más is kerülhet hasonló config közelébe és probálhatna 3dfx V2 installal, várnám az eredményeket;;;;;; ökleteket.
Köszönöm...

Na légy jó, és szobatiszta, és írj sok okosat!

(#4) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

DirectX miert nincs fent? Clean install?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Bedno


Bedno
csendes tag

A directX utoljára feltelepitve mert a Win98-tól benne van ugy is a Windows-ban
(5 verzio, a többiben is benne csak más verzio van, kivéve a Win 95 950), OSR2-ben is van, frisstitésről lenne szó csak.

Nem ?

Ja, valaki emlékszik-e arra, hogy az Nvidia csipekre készitettek glide emulátora (3dfx-re,) volt valami project. Elküldhetné emailben a progit.
/ (: Nincs kedven kutaszkodni a neten. /
Köszönöm.


Ha már felvásrárolta (Nvidia a 3dfx-t) lehetne folytatni...

Na légy jó, és szobatiszta, és írj sok okosat!

(#6) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"Csak" verzió frissítés, de azért sok különbség van! Clean Windows install után mindig először tedd fel a VIA driver-eket, ha VIA-s lapod van (illetve a lényeg a chipset driver, ha a Windows nem ismeri alapból). Utána DirectX 7.0a. Utána videókártya driver, utána a programok.

Glide wrapper: Creative csinált ilyet, leginkább az ő oldalukon nézd (www.creative.com).

P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Bedno


Bedno
csendes tag

Megoldodott a problémám Glide emulatort itt találtam:

http://www.voodoofiles.com/s/wrappers www.voodoofiles.com
A Voodoo 2kártyát kivettem a gépből, nyigdijba ment.

Ami meg nem indul el az a feledésbe megy.

Köszönöm a segítséget !

Na légy jó, és szobatiszta, és írj sok okosat!

(#8) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Nincs mit :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Voodoo2 and Duron800 Abit KT7 nem müködik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.