Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VoIP kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Volna egy nem egyszerű telefonos VoIP-es kérdésem.
Adott a következő "hálózat"

[link]

Probléma:
User3 (azaz én :D) ha nem vagyok az irodában nem veszem észre, hogy a 102-es melléken valaki (User1 pl külső vonalról vagy a sok-sok user2 belső emberke egyike) keres engem.
Valamint az esetek többségében egy külső helyen internettel ellátott munkaállomáson dolgozom, tehát logikus lenne a 102-es mellékre érkező hívásokat IP alapon továbbítani nekem bárhol vagyok így nem venné észre az épületen belőli 101-es mellékről hívó, hogy épp nem vagyok bent, de a feladatot az esetek 99%-ában távolról is ugyanúgy el tudom végezni.
Arra gondoltam, hogy egy modemet dugok a gépbe, szétosztom a telefon madzagját :) és az egyik végét belekötöm a modem line in-jébe. Majd valami szoftver továbbítaná a bejövő hívást nekem valamilyen IM (msn, skype) acc-on keresztül.
Bónuszpont: hívó mellék továbbküldése üzenetként (a pbx tovább tudja küldeni a megfelelő telefonra.

Első körben Office Communications Serverre 2007 gondoltam, mert a multkori Lurdy házas bemutató után szerintem képes lenne erre, csak a hogyanra vagyok kíváncsi. De másik szoftvertől, megoldástól sem zárkózok el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) chicken válasza kraftxld (#1) üzenetére


chicken
senior tag

nem egészen világos, de az a PBX IP-capable?
gondolom nem, mert akkor simán feltelepítenél valamilyen alkalmazást, ami - akár vpn-en - beloggolna azzal a mellékel, overridolva a készüléket.

vagy ez egy hagyományos pbx, és a készülék analóg, illetve esetleg digitális. ebben az esetben a "valami szoftver továbbítaná a bejövő hívást nekem valamilyen IM (msn, skype) acc-on keresztül." kitételt kifejthetnéd, mert ebből nekem az jön le, mégiscsak voip ez a hívás eleve?

szerk. ok szval a kérdés az, hogy a voip konverziót a PBX végzi-e, vagy external akarod megoldani.

[ Szerkesztve ]

mens sana in campari soda

(#3) chicken


chicken
senior tag

[link]

itt az OCS 2007 architektúra, a pstn felé való átjárhatósághoz (képalja) kell mediation server, meg ip-pstn átjáró (+hardver, stb), de ez még annyira új az a cucc, hogy nemsokat tudni róla, szerintem lehet, hogy itthon még senkinek sincs.

itt a cikk, cikk
azért ezt a review-t is ideteszem, és pl bithead kommentjét olvasd el. networkworld

az asterisk-et használják még sokan, nézz utána, mennyire az, ami nektek kell.

mens sana in campari soda

(#4) kraftxld válasza chicken (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A pbx egy Panasonic KX-TD1232CE digitális szuperhibrid cucc. Majd megnézem miket lehet vele bütykölni.

A végkészülék ami nálam van egy Panasonic KX-T7030-as.
Valami olyasmit szeretnék mint az Office Communications Server 2007 (Mo-n a Geomant-nál már használják) jelenléti infója. A multkori technetes előadáson mutatták, hogy ha az emberke a melóhelyén bejelentkezik az IP telefonján akkor a hívások automatice oda mennek, ha elhagyja az irodát akkor pedig a mobiljára.

"valami szoftver továbbítaná a bejövő hívást nekem valamilyen IM (msn, skype) acc-on keresztül."
Ezt úgy értettem, hogy mikor mondjuk nem vagyok bent a hívások a számítógépre érkeznek (ha belölről hívnak nincs plusz ktsg) és egy szoftver VoIP-ra ülteti a hívást majd valahogyan elküldi nekem a másik gépre a neten keresztül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) kraftxld válasza chicken (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, az OCS2K7-et elég jól bemutatták a Techneten, (még jóhogy ott voltam :D) asterisk nem játszik, mert birka vagyok hozzá, bár lehet hogy csak lusta :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) chicken válasza kraftxld (#4) üzenetére


chicken
senior tag

Én úgy nézem, hogy tradicionális központ, tehát nem IP hibrid, magyarul kell neked mind a Mediation server, mind az átjárók.
A t7030 meg egy sima analóg telefon, ő nem fog tudni ip hívást. de ez mondjuk nem lényeges az ábrád szempontjából.

eszerint [link]

a thread szerint: ha SIP capable a központ (ez a pana nem az, sima ISDN), akkor megúszhatnád a konverziós dobozokat, ezzel a pbx-szel viszont nem. De ha megvan Media Gatewayed meg a Mediation szervered, a hívásinfo gyakorlatilag megy szépen az OCS-be, onnan aztán dobhatod te MOC-ra, meg mindenféle alkalmazásokra live meeting meg mittoménmikre (csupa microsoftos dologra egyelőre).
Azt állítják, lesz yahoo is meg minden...

Arra azért ügyelnék, hogy a támogatott IP telefonok (hardveres IP telefonok) erősen szorítkoznak bizonyos gyártókra, pl LG meg Thomson (OCS kompatibilisnek híjják ezt).
Azért csak saját szabványa van ennek a cuccnak, persze, ki tudja, mit hoz még a jövő.

A nem vagyok bent: természetesen fölöslegesnek tűnik mind a benti analóg stationödre, mind a benti desktopodra kiküldeni a hívást, ha nem vagy bent (meg miért ne lehetne kikapcsolva), inkább gyanítom, hogy a kinti voip endpoint, amin fogadni akarod, annak a mibenléte kérdéses. Ez az az ip stream, aminek titkosítva ki kell jutni az edge-en át a világhálóra...és ha nem vpn-ezel, nem tudom, hogy oldható meg. A skype-pal egyébként szerintem eleve nem kompatibilis, de tegyük fel, hogy a kinti gépen is van egy "MOC".. hogy ez működhet-e VPN nélkül, arról fogalmam sincs (én még nem láttam olyat. de lehet.)

szerintem a geomantosok nem ilyen régi ISDN központtal lőtték össze az OCSukat, vagyis én csodálkoznék, én inkább a SIP-esre gyanakodnék.

mens sana in campari soda

(#7) chicken válasza kraftxld (#4) üzenetére


chicken
senior tag

Közben rájöttem, hol itt a zavar:
"a hívások a számítógépre érkeznek (ha belölről hívnak nincs plusz ktsg) és egy szoftver VoIP-ra ülteti a hívást"
Ennél sokkal profibb a cucc, illetve "központosítottabb":

A számítógépre eleve csak voip hívás tud jönni. Már ha a hálózaton gondoltad. A számítógép hálókártyája ip csomagokat tud fogadni, analóg meg isdn jelet nem. Hacsak nem akarsz beleapplikálni valamilyen kártyát (van persze pci isdn, meg analóg mindeféle bigyó a gépbe.. és akkor esetleg belekötöd a fali analógportba telefonzsinórral.. de ez nem lenne szokványos, és költséges is lenne.) Tehát alapból egy nyomorult hálókábel van a géptől a falig, azon vagy voip hívást kap a gép, vagy semmilyet..

De pont ez az, amit írtam az előző hozzászólásban: ha a PBX-be beérkezik a pstn hívás, és utána a Media Gateway megcsinálja a voip-konverziót, akkor a signalling tcp/ip csomagok, immár LAN hálózaton, szépen elvándorolnak a MOC-ba - ezek tartalmazák a "hívásinfót", mondjuk így - , maga a hang pedig (ami az rtp típusú csomagok streamje) ugye attól függően routolódik, hogy neked mint usernek, mi az állapotod.

Ez az "állapotfigyelés" lenne az egésznek a lényege, tehát ha te messengerben out to lunch-ra teszed magad, és van egy wireless (de még épületen belül, belső hálón használható) hordozható telefonod, akkor nem is küldi ki a hívást a te asztali gépedre - hisz úgyse vagy ott -, hanem tudja, hogy az access pointokon keresztül a wireless készülékedre kell küldje mind a signallingot, mind a hangot.

És most utánanéztem, és tényleg, ha minden igaz, egy MOC klienssel VPN nélkül is lehet konnektálni bizony. Ha ez így van, akkor le a kalappal. De te voltál ott a Technet izén. :)

Csak hát annyi minden más ketyeréje is van az embernek, ami nem MOC... de szerintem lehet, hogy igyekezni fognak 3d party ügyben, talán...

[ Szerkesztve ]

mens sana in campari soda

(#8) chicken válasza chicken (#7) üzenetére


chicken
senior tag

jaj, már késő van..
"akkor a signalling tcp/ip csomagok, immár LAN hálózaton, szépen elvándorolnak a MOC-ba - ezek tartalmazák a "hívásinfót", mondjuk így - ,"

természetesen az OCS-be, a MOC a kliens. :U

[ Szerkesztve ]

mens sana in campari soda

(#9) kraftxld válasza chicken (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi a sok infót!

Kezd kitisztulni a kép OCS2K7 ügyben, szerintem ezt fogom majd bevezetni. Amúgy is elég sokan a cégen belől használják az MSN-t, öket is lehet ráállítom majd :)

Szereztem most jófajta anyagot az OCS2K7 + telefon integrációhoz. Vannak benne VHD-k, meg kurzusleírások, majd végigrágom rajta magam.

De a terv az, hogy a első körben a mellékemre érkező hívást a mediation serverbe vezetem, aztán teljesen IP alapon dobom tovább, mondjuk a saját Office Communicatoromra. Ha ez beválik akkor majd terjesztem tovább, és a végén lehet, hogy kidobjuk a PBX-et is. Bár ez nagyon optimista jóslat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) kraftxld válasza kraftxld (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nos, ez a project cégátalakulás miatt tolódik egy kicsit :(

De másik kérdés...

Van olyan VoIP szolgáltatás, melyel tudnék vásárolni egy adott ország beli számot ami valami VoIP kliensben végződik.
Pl vennék a Skype-hoz egy német telefonszámot, és ha skypeout-al hívnék valakit akkor ezt jelezné ki, valamint ezen a számon visszahívható is lennék a németeknek pl helyi tarifáért.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) kraftxld válasza kraftxld (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ilyen is van, DID-nek hívják, (Direct Inward Dialing) és ezzel alap probléma is megoldható lesz :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) Criton


Criton
veterán

Hi all !

Cisco IP Phone 7960 ill 7961-et láttot már valaki ill. ismeri ? :)

(#13) Gabaaware


Gabaaware
csendes tag

Nagyon érdekel az Internetes telefonálás. Évek óta használom a Neophone X szolgáltatást neten keresztül headsettel. Nemrég vettem egy
ASUS AXD-112 VOIP ADAPTERT
,hogy számítógép bekapcsolása nélkül is telefonálhassak , de nem tudom beállítani!
Remélem jó helyen kopogtatok és egy komoly, tapasztalt (esetleg aki használ ilyet) emberke tud nekem segíteni az eszköz konfigurálásában!
Előre is köszi! :Y

(#14) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek!
Nemsokára megyek külföldre és viszek magammal 1 laptopot. Ingyen szeretnék az itthoniakkal beszélgetni, ezért bereggelek a neophone-ra. Itthon adott egy ip telefon, a kérdésem az lenne, hogyha a laptomommal elmegyek egy internet kávézóba, akkor USB-s telefonnal tudom használni a neophone-tól kapott számot? Ha nem, akkor milyen telefont kell vegyek, hogy használni tudjam?

Válaszaitokat előre is köszi!

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#15) Lacika25


Lacika25
tag

Mint feljebb látom, headsettel is tudom használni?

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#16) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ide is belinkelem, Office Communications Server 2007 - Deployment guide:

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VoIP kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.