Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vodafone mostanság (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Hali!

Szal, mostanaban tervezgetem, hogy vodafonnal veszek egy telefon-t.
Eppen tmobile-os vagyok es nemtom hogy valtsak-e vodara.
Valtas mellett az all, hogy a GPRS Wap olcsobb, ami nekem fontos szempont.
De a hangsully a halozati lefedettsegen lenne, tehat az lenne a kerdesem hogy a vodafonenak mostanaban meg mindig szornyu-e a lefedettsege es a terereje vagy ez az utobbi idoben mar annyira nem gazos mint amilyen regebben volt.

Szal varok mindenfajta hozzaszolast.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#2) hobizoli válasza ReFleXx (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Miert nem kerdezed meg egy olyantol, akia a Te tartozkodasi helyeden hasznal Vodafone-s mobil-t....



hobizoli

több drón kell ;P

(#3) ReFleXx válasza hobizoli (#2) üzenetére


ReFleXx
addikt

Mert olyanbol keveset ismerek, 1-2 ember es kivancsi vagyok a tobbiek tapasztalatara is.

Megnezek 1 filmet, addig is valaszoljatok :DD

[Szerkesztve]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#4) tray válasza ReFleXx (#1) üzenetére


tray
aktív tag

Vodás vagyok, és eddig egyedül a metróban voltak gondok a térerővel.

Városokban semmi gond nem lehet.

A barátnőmnek és nekem ugyanolyan telefonunk van, de ő T-Mobil előfizető. Rokonokhoz menet eléggé eldugott kis falvakban is járunk, és eddigi tapasztalatunk az, hogy a Voda jobb lefedettséggel rendelkezik. Bátyáméknál (Tiszabercel, Szabolcs-Szatmár megyében) a barátnőm telefonja nulla térerőt jelzett, az enyém kettest (négyből).

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#5) válasza ReFleXx (#1) üzenetére



addikt

Én is T-mobileról akarok váltani vodára, a legtöbb haveromnak olyan van, ahova együtt megyünk ott általában van térerő a vodának is, mondjuk ez nem meglepő mert általában Budapesten belül maradunk...
Illetve, annyi, hogy pl egy pub alsó szintjén néha előfordul, hogy westel még bejön, de voda már nem, de amúgy nem vészes.
Életed nagy részén úgyis lakott területen vagy, ha meg egyszer elkeverdsz a természetbe, akkor ne telefonálgass!:)
Nem teljesen ide tartozik, de megkérdem: Nem tudja valaki, hogy az a számhordozhatóság, csak előfizetéses telefonra vonatkozik, vagy kártyásra is? Attól tartok kártyásra nem, de azért jó lenne biztosat tudni. thx

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6) Viktor77 válasza tray (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Nyár végétől a 3-as metrón is lesz térerő. A földalattin már most is van.

Alakul! :C

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Slax válasza ReFleXx (#1) üzenetére


Slax
senior tag

Üdv.
Vodás vok, már elég rég.Járkáltam öszvisz az országban, de eddig csak a hegyekben, és a mélyebb pincékben (boros:U:DDD), volt gond a térerővel (magyarul nem volt:((().

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#8) Loha válasza ReFleXx (#3) üzenetére


Loha
veterán

Nekem voda van ezzel is netezek, aki azt mondja, hogy szar a térerő, az hazudik! :))

Mellesleg a Voda asszem csak 1800-as hálózatot használ, tehát SZVSZ jobb minőségű mint a konkurencia, mert ott 900 és 1800 is fut egyszerre...

Ennek van olyan hátránya, hogy hogy az 1800-as hullámoknak gyengébb az áthatolóképessége, tehát nagyobb épületekben elöbb elvész a térerő.

Nekem ilyen problémám egyébként nem szokott lenni.

(#9) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

én is vagy 1,5 éve vodás vagyok és minimális térerő gondok voltak csak.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#10) gabó válasza (#5) üzenetére


gabó
tag

Hali!

Prepaid-re is vonatkozik.

Nekem8

(#11) válasza gabó (#10) üzenetére



addikt

Köszi, közben már találtam egy topicot, ami erről szól.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12) Trak


Trak
addikt

Szerintem Budapesten mindegyiknek eléggé jónak kell lennie, mert ugye innen van a legtöbb előfizető.
Nem tudom, én westeles vagyok (t mobájl...) és többszor is volt, hogy Vodafonos emberrel beszéltem, és sokszor elment a vonal neki.
És mielött vlaki azt kezdi mondani, hogy biztos az enyém volt rossz, akkor azt kell mondjam, hogy nem.
Én egy helyben ültem, akivel beszéltem az pedig mondogatta, hogy most ide állt, oda állt, és kérdezgette hol hallom egyáltalán. Én végig hallottam.
Nem egyedi eset, többször is előfordult, de hangsúlyozom ezek ált. nem BP-i ek voltak.

Pesten sok gond nem lehet vele.
Westelemmel eddig mindig mindent hallottam.
Van hogy végigtelefonálom a metróvonalakat.
A cég az meg már egy másik dolog...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#13) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Koszonom a hozzaszolasaitokat, asszem belevagok :))
Ha megsem leszek elegedett visszahozom a szamom a T-mobilehoz, ha lehet.
Lehet? :DD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14) válasza ReFleXx (#13) üzenetére



addikt

Lehet.:)

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#15) TrollBalint válasza ReFleXx (#13) üzenetére


TrollBalint
addikt

én ismerek olyan falut ahol a T-mobilnak van lefedettsége a vodának nincs :)
viszont a metróra visszatérve (nem tudom irták-e már, nem olvast el minden hozzászólást) már építik ki ott is.
:U
amúgy én is vodás vagyok elégedett vagyok vele

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16) ReFleXx válasza TrollBalint (#15) üzenetére


ReFleXx
addikt

Bővebben: link

Epitik bezony. :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17) VadMacs 2 válasza Loha (#8) üzenetére


VadMacs 2
csendes tag

Bocsi hogy közbeszólok, de a Voda 900 és 1800MHz -en szolgáltat. Mivel az 1800MHz -es adókkal nem tudnak akkora területet lefedni (pl nemzeti parkok, stb), ezért szükségük van a 900MHz -es adókra is. Domborzattal tarkított helyeken nagy hasznuk van, de jó példa a hasznukra a balaton déli oldalán, b.mária előtt (7 -esen pest felé, a vasút és a csatorna után) a kis 900 -as, amivel az északi partot szórják meg (gondolom az északi park miatt)... :))

Viszont a Voda felnőtt a feladathoz (végre). Szerte az országban vannak olyan helyek, ahol kisebb területeken nem működik a Voda. Azonban a saját környékünkön számtalan helyet tudok, ahol valamelyik, vagy mind a két konkurense nem képes lefedettséget adni. Elvégre kevés kivétellel minden szolgáltató máshova teszi az adóit, így képtelenség tökéletesen lefedni mindent mindenhol.
Mellesleg a GSM rencert télleg nem úgy tervezték, hogy a borospince lessz a fő ''munkaterülete''... :DD

NF7-S V2.0, XP 3000+, 1Gb DDR400, ASUS Radeon 9600XT/TVD, 120Gb Sea. 7200rpm IDE / Maxtor 20Gb 5400rpm IDE / Sea. 20Gb 7200rpm SCSI, Pioneer DVD-116 & DVR-107D, Leadtek WinFast TV2000/XP Deluxe, SB Live Value, + RTL8139, Adaptec AHA-2944U, 17c CRT & 15c LCD (Dual), MSI Bluetooth, IrDA, HP PSC 2410

(#18) kenwood


kenwood
veterán

nalunk a haveri korben majd' mindenki vodas. (eszak es ''kozep'' pest fokent de van isaszegi is)

sajnos egyre surubben hangzik el ez,vagy ehhez hasonlo parbeszed :

- hali,miert voltal kikapcsolva delutan ?
- egesz delutan itt volt mellettem bekapcsolva.
- az kizart,4X hivtalak,nem voltal elerheto
terero stabil,telo nem jelzi,h gaz lenne.

3 ev pannon utan jottem at a vodara (jobb percdijak,minden span halozaton beluli)

3/4 ev utan azt mondom :
kurva nagy hiba volt.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) Gismo


Gismo
addikt

HI!
Most akarook venni egy Alca 735-öst vodkafonn előfizuval és igazából nekem az előfizu nemkell! De aláírom a kétéves hűséget, mert úgy olcsó a teló!
Azt eljátszhatom, hogy alőfizetek, meg minden és utánna nemfzetem a havidíjat, meg semmitse ami ahoz az előfizuhoz tartozik! Akkor csak annyit tehetnek, hogy leállítják az előfizetéses kártya nyújtotta szolgáltatásokat? Vagy ki is lakoltatnak érte? Tehát ien módon ''eldobhatom'' a kártyát?

(#20) Angie™


Angie™
addikt

Annyit szeretnék hozzászólni a témához, hogy nekem a vodás ügyfélszolgálattal van mindig bajom.. bármilyen probléma esetén órákat és napokat kell várni a megoldásra..

másrészről, előfordúlt már olyan is hogy feltöltöttem a kártyámat, viszont az nem adta hozzá az összeget, és 3 napba került mire tudtam telefonálni..

de ami mostanában volt , az az hogy két vodás mobil között az MMS küldés nem igazán volt tökéletes, mert csak fekete fehér színű kép érkezett meg a másik telefonra.. biztos hogy a voda csinálhatott vele ''útközben'' valamit, mert más hálózatban tökéletesen átment az MMS..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21) Monya78 válasza Gismo (#19) üzenetére


Monya78
veterán

Na ez a téma engem is érdekelni fog... :D
Most vitamax-os vagyok, viszon előfizetésesen nagyon csábítóak a mobil árak...
viszont a vodafonos előfizetéses díjak nem nyerték el a tetszésemet... :O

Viszonylag kevés szövegeléssel, 2500-3500 Ft/hó vegyesen mindenfelé telfonáláshoz melyik a legjobb előfizetés?? Rock n' Roll Max???

(#22) shev7 válasza Gismo (#19) üzenetére


shev7
veterán

Sztem kifizettetik a teló árát.

Visszatérve a Vodafonera, ez nem saját tapasztalat, mert én pannonos vagyok, de pár ismerős szerint a Nyugati téren nincs térerő.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#23) shev7 válasza Monya78 (#21) üzenetére


shev7
veterán

asszem 100as vodánál nincs, de nézd meg a 150es csomagot, hátha jó neked.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#24) fokukac válasza kenwood (#18) üzenetére


fokukac
nagyúr

én évek óta vodás vagyok, de ilyet még nem tapasztaltam.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25) Monya78 válasza shev7 (#23) üzenetére


Monya78
veterán

az biztos hogy nem fogok minden honapban 4350 Ft-ot letelefonálni, és nem lehet a következő hónapra átvinni a perceket...e miatt kiesett a sorból...
ha át lehetne vinni a perceket ez lenne a best of.....

(#26) Goose-T válasza Gismo (#19) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor ki kell fizetned az elmaradt előfizetési díjakat és az előfizetéssel járó feltételes kedvezményt. Ez pár tízezer forint legalább, minél drágább telót veszel, annál több.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27) Monya78 válasza Monya78 (#25) üzenetére


Monya78
veterán

Hát nekem is szokott néha panaszkodni a barátnőm (T-Mobilos) hogy 15 percig próbálkozott, és nem bírt felhívni...pedig be voltam kapcsolva, és a térerő sem volt a minimumon... :(

(#28) Gismo


Gismo
addikt

Akkor mégiscsak használni kell azt a rohadt előfizut! Köszi!

(#29) shev7 válasza Monya78 (#25) üzenetére


shev7
veterán

akkor esetleg nézd meg a pannonos 50-et vagy 100-at (1800 3600 egy hó), én arra akartam váltani, de mostanában nem gyártanak olyan telefont ami tetszik nekem, meg egy kicsit szűk a pannonnál a kínálat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#30) Brekk válasza kenwood (#18) üzenetére


Brekk
addikt

Hi!
Teljesen egyetertek veled, a problema velem is tobbszor elofordult. GPRS internet hol mukodik hol nem, ha felhivom oket akkor megnyugtatnak, hogy a halozat jo, es nem tudjak mi lehet a problema (magyarul kapjam be) stb... A voda egy nagy rakat szar, itt ulok egy boltban es nincs bent terero, meg az abalaknal sem, minden mas halozat full, jelzem Bp belvaros.
Velemenyem szerint a vodat az olcsosaga jellemzi foleg, ami az igenytelenseggel parosul. Csak sokan lenyelik ezt mondvanm hogy annyiert ez jar... LOL
Mindenki jol gondolja meg mielott vodara valt...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#31) shev7 válasza Brekk (#30) üzenetére


shev7
veterán

Én azért nem szeretem a vodát, mert ha jól emlékszem ők kezdték el a percalapú számlázást, és az árversenyt a másik két szolgátató csak úgy tudta tartani, hogy ők is áttértek.

Most meg már a voda hirdet másodpercalapú csomagot.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#32) Monya78 válasza shev7 (#29) üzenetére


Monya78
veterán

Pannonnal kezdtem a pályafutásomat...utánna olyan percdíjakat hozott be hogy...
mindegy egy jó ideje vodkás vagyok, és túl sokan tudják ezt a számot, nehéz lenne a számcsere....

Bár hogy is van ez a szolgáltatótól függetlenül megtartani a számot....????????

(#33) shev7 válasza Monya78 (#32) üzenetére


shev7
veterán

Pont ez a lényege a számhordozhatóságank :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#34) Monya78 válasza shev7 (#31) üzenetére


Monya78
veterán

Ja van ilyen csomag, én is abban vagyok...
bárhová: csúcsidőben 66 ft, csúcsidőn kívül 30 ft, sms 25 ft, és mindezt másodperc alapon...VitaMax /sima/

(#35) Monya78 válasza shev7 (#33) üzenetére


Monya78
veterán

Szóval ez müxik tényleng, és beváltan????

Tehát panonos előfizetés, vodkás számmal...??

(#36) shev7 válasza Monya78 (#35) üzenetére


shev7
veterán

Akkor mégegyszer: :)

pont ez a lényege a számhordozhatóságnak :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#37) Monya78 válasza shev7 (#36) üzenetére


Monya78
veterán

OK! Csak csudálkozgatam egy kicsit....

Közben megnéztem a Pannont.....

Az a készülék amire pályázok Nokia 6230-as, a pannonál előfizetéssel is drágább mint a vodánál sima kártyásan, voda+előfizetés pedig fele olyan árú mint a pannonnál :F :( :C :DDD

(#38) Gismo


Gismo
addikt

Kinek akar Vodafone 120 előfizut? Én alcatel 735i-t akarok venni, de a kártya nem kell! Csak a teló! Vki?

(#39) moonman válasza Gismo (#38) üzenetére


moonman
titán

max valami balekot foghatsz :)

(#40) Gismo


Gismo
addikt

150 előfizu, nem 120!

(#41) kenwood válasza Monya78 (#25) üzenetére


kenwood
veterán

orulj neki.
ha mindenki tapasztalna,akkor megszunt volna a ceg :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42) kenwood válasza Gismo (#38) üzenetére


kenwood
veterán

regen ez ugy ment,hogy :
telo+elofizu = mondjuk 45K
akkor adtal valakinek 65-ot megvette sajat nevre.
tied a telo.
o bevallalta 20K-ert a 2 ev ig'at.
ingyen csak rokon,barat.
esetleg nagyon szerencses veletlen aran ''idegen''.
de miert vallalnabe ingyen,ha o is olcsobban vehetne melle telot?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#43) kenwood válasza Brekk (#30) üzenetére


kenwood
veterán

nalam a terero stabil,de attol meg nem csorgok ki :)

nekem semmit nem mond a voda ugyfelszolg,mert 20-30 perc utan altalaban megunom a reklamzenejuket es az ''on hivasa nekunk fontos,varjon meg par orat es talan fel is vesszuk'' szoveget :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44) ReFleXx


ReFleXx
addikt

A vodanetet hasznaloktol kerdeznem, hogy ha elerem a 100/200mbot akkor megszunik a szolgaltatas, vagy automatice levonodik a cash a kartyamrol es netezek a kovetkezo dijcsomaggal?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#45) Zoltán válasza ReFleXx (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Nem ajánlom a váltást. A gprs -ért Én a westelnél 312 Ft bruttót fizetek havonta. Ezért 250Kb-ot netezek havonta a mobilomon. Arra bőven elég, hogy mindennap munkába menet a metrón elolvasgassam a leveleimet. (Ja az a másik dolog, hogy a metrón!, vodafone gyakran még budapesten se műkszik a felszínen se!)

(#46) Gh0sT válasza ReFleXx (#44) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szerintem levonják, de ami biztos: 150 MB-nál kapsz egy SMS-t. Gondolom 200 előtt pár megával is küldenek egyet. :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#47) bzoley válasza ReFleXx (#44) üzenetére


bzoley
veterán

100mb-osnál 75mb után küldenek sms-t, majd a következő az, hogy a szolgáltatást kikapcsoltuk. De erőssen nap és órafüggő, volt, hogy egymás után jött mind a kettő. Jellemzően Szombat-Vasárnap érem el a 75-öt. Hétfő reggel 90-100, ekkor jön a 75-ös figyelmeztetés. Előtte Szombat reggel 6-kor, na ezt imádom a legjobban:)

(#48) Loha válasza ReFleXx (#44) üzenetére


Loha
veterán

100Mb-osnál 75Mb-nál küldenek 1-et aztán 100Mb-nál kikapcsolják...

Netezés közben még sosem kapcsolták ki a dolgot...

Mindig úgy van, hogy pár mb-al a 100 elött felmegyek netre nekiállok és akár ha 10mb-tal túllépem akkor sem szakítják meg.
Viszont ha leszállok, akkor reggel már ott az SMS hogy lekapcsolták... :))

(#49) Loha válasza Zoltán (#45) üzenetére


Loha
veterán

Ezért drága a T-Mobile...

a Vodánál 10szer ennyiért 40szer ennyit netezhetek, he előfizus lennék akkor meg 80szor annnyit... :)

Nekem érdekes módon mindenhol van, térerő pesten is és vidéken is...

[Szerkesztve]

(#50) drpele válasza Loha (#8) üzenetére


drpele
senior tag

Nekem voda van ezzel is netezek, aki azt mondja, hogy szar a térerő, az hazudik!
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? :(((

Szerencsére lejárt a vodánál a 2 év hűségem és viszem a számom a T-mobile-hoz...
Itt egyszerűen lehetetlen telefonálni vele. Az ügyfélszolgálat reakciója: háát izé, Önöknél csak kültéri lefedettség van, nevetséges.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vodafone mostanság (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.