Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Winner_hun válasza Winner_hun (#499) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így néz ki, ez pont kevésbé pixeles: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#502) Winner_hun válasza k3nny (#500) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kösz, leszedem hátha segít:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#503) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Csináltam pár printszkrínt egy videóról, amit egy videókazettáról vettem át, sajna a kazi sem a legjobb volt:O Az lenne a kérdésem, hgoy milyen szűrőt engedjek rá, ami drasztikusan javítana a videó minőségén? Igazság szerint ha fehér a kép, akkor még vmennyire még elmegy, de ha kék vagy zöld akkor élvezhetetlen.:((
Itt vannak a a képek: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#504) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Rájöttem valamire. ha ezt kapom :[link] akkor van az, ami bajom volt, hgoy a videót nem tom tekerni. Vagyis ha le van stoppolva, akkor tok benne lépkedni, de az egér görgőjét nem tom használni, vagyis lehetetlen dolog a vágás:((( Szal debuggolnom kell a videókat:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#505) k3nny válasza Winner_hun (#504) üzenetére


k3nny
csendes tag

Hááát...
(Próbáltam visszanézni a régebbi hsz-eidre is e témában)

Ilyen üzeneteket MPEG vagy MPEG2 fájl esetén kaphatsz. Ezeknél teljesen természetes, hogy lassan nyitja meg őket a vdubmod vagy vdub-mpeg2. A megnyitás alatt egy kis ''MPEG import filter'' ablakban egy folyamatjelző látható. Ekkor a progi beolvassa a fájlt, s minden egyes képkockájáról feljegyzi, hogy az hol található. (A folyamatjelző eltűnése után kaphatod a belinkelt figyelmeztetést, ha problémás a fájl.) Ha a beolvasás megtörtént, akkor a program ablakának alsó részén lévő csúszka mozgatásával különösebb késleltetés nélkül bármelyik képkockára rá tudsz pozicionálni. Ha az egér nem elég pontos, akkor használj billentyűzetet: a jobbra-balra gombok önmagukban egy képkockát léptetnek, shift-tel együtt használva pedig kulcs- vagy intra-képkockákra ugranak (ezek mpeg esetén tízegynéhány képkockányi távolságot jelentenek). Alt-tal kombinálva 50 képkocka lesz az ugrás. Mindezeket és egyéb használható bill.-kombinációkat a ''go'' menüpont alatt találod. Ha shift-tet lenyomva ''húzgálsz'' az egérrel, akkor is gyorsabb a navigáció. A módosítóbillentyűk az egérgörgőre nem hatásosak.

Fontos, hogy lejátszás közben nem lehet pozicionálni, csak leállított videónál.

(#506) Tarzaan válasza bzoley (#490) üzenetére


Tarzaan
csendes tag

Szia!

Bocs a késői válaszért, de nem működik ''save Wav'' al. Ha ezt választom, kiírja, hogy ''The stream you selected appers to be a Voirbis stream. You can only demux such a stream.''

(#507) Winner_hun válasza k3nny (#505) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, mpeg2 fájl. Azt, hogy lassan nyitja meg ezek szeritn csak rosszul emlékeztem, kösz az infót:R Szal ez letudva:D Arra is rájöttem, hgoy lejátszás közben nem lehet pozicionálni, rosszul emlékeztem:B
Már csak azt nem értem, hgoy miért nem tom az egér görgőjével képenként tekerni a vidófájlt? Mármint aminél hibát dob ki, mert amelyiknél nem dob hibát, ott nincs probléma. Azért van, mert hibás a fájl?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#508) Winner_hun


Winner_hun
félisten

#499, #503
valaki?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#509) k3nny válasza Winner_hun (#507) üzenetére


k3nny
csendes tag

Őszintén szólva még nem tapasztaltam ilyet a görgővel kapcsolatban. Az általam írt billentyűk működnek? (A progi verzióját beírhatnád, lehet, hogy régebbit használsz.)

(#510) Winner_hun válasza k3nny (#509) üzenetére


Winner_hun
félisten

Asszem műxik a bill, nem otthon vok. Tudomásom szerint a legújabb MPEG2-es vdub. Az biztos, hgoy MPEG2-es a vdub de hogy melyik:F De megkeresem a legújabbat és megnézem azzal is

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#511) k3nny válasza Tarzaan (#506) üzenetére


k3nny
csendes tag

Üdv!

Biztos kapsz majd jobb tanácsot, de addig is:
A demuxolt ogg-ot Winamp-pal ki tudod tömöríteni wav-ba (az output-ot nullsoft disk writer-re állítva). Ha van egy (jó) mp3 codec a gépre telepítve, akkor a disk writer beállító ablakában egyből mp3 tömörítést is kiválaszthatsz (convert to format, ...). Ha a Winamp esetleg nem ismerné helyből az ogg-vorbis formátumot, akkor egy plugint kell hozzá szerezned (bár szerintem manapság már ismeri).
Ogg-vorbisnál lehet, hogy rosszul jelzi ki a használt program az időtartamot, nézd meg, hogy a kitömörített wav / mp3 milyen hosszú.

(#512) Tarzaan válasza k3nny (#511) üzenetére


Tarzaan
csendes tag

Nem a lementett ogg átalakításával van gond - arra jó a Cdex is, meg tasszem a Sony Soundforge-is - hanem azzal, hogy egyedül a VirtualDubMod-al tudom demuxolni, és sajnos a demuxoláskor az ogg hossza ne megyezik meg a film hosszával. Valamivel rövidebb. De nem a végéből hiányzik valamennyi, hanem arányosan összement, :F

(#513) k3nny válasza Tarzaan (#512) üzenetére


k3nny
csendes tag

Jó, de nézted a wav-ba kitömörített hangsáv (időbeli) hosszát is? Ogg-vorbisnál erősen váltakozhat a használt bitráta, s ha egy program csak az ogg (bájtokban mért) hossza alapján becsüli meg annak időtartamát, akkor tévedhet. Ha nem ez az eset, akkor meg nem értem. A film képkockasebessége mennyi?

(mod) Ja, igen: a demuxolás nem szabad, hogy változtasson a hangsávon, csak a megfelelő bájtok kiszedését jelenti a fájlból.

[Szerkesztve]

(#514) Winner_hun válasza k3nny (#509) üzenetére


Winner_hun
félisten


A virtualdub az 1.6.11-es verziószámot viseli, szóval elvileg a legújabb van meg
Ja és megy a görgővel, csak nem volt kép, ezt nagyon elnéztem. ha be van állítva, hgoy show input videó akkor lehet görgőzni:F Csak mert nem jelenítette meg a képet:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#515) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Huhha, ezt a vdubot én kikészítem:D Ezeket kapom a képembe:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

És itt van a crashinfo, ha mond valakinek valamit: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#516) Winner_hun válasza Winner_hun (#499) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lejátszóprobléma volt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#517) Winner_hun válasza Winner_hun (#503) üzenetére


Winner_hun
félisten

uppp

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#518) Winner_hun


Winner_hun
félisten

#499, 503:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#519) L3zl13 válasza Tarzaan (#489) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Streamen jobb klikkelsz és ott kiválasztható a full processzing...
A VDUBMod mindent tud... :DDD (Csak sajnos már nem fejlesztik ezt sem...:((()

Aki hülye, haljon meg!

(#520) L3zl13 válasza Winner_hun (#518) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát az összeillesztés sajno mindig is problémás volt... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#521) Tarzaan válasza k3nny (#511) üzenetére


Tarzaan
csendes tag

Üdv mindenkinek! :)

Szerencsére már sikerült megoldanom a problémát! Egyszerűen megynújtotta ma hangot a Goldenwawe nevű programmal. Nem volt bonyolult, csak sok szabad hely - 8-10GB - kellett hozzá.

Most viszont ugyanilyen gondom van wmv-s filmek esetében a wma hanggal. Csak ott bonyolultabb a dolog, mivel a hossz látszólag stimmel, csak éppen a hang csúszik. méghozzá nem egységesen - ami interleave-eléssel megoldható lenne, hanem az elején csak egy kicsit, a végén meg jobban. Az oggnál rövidebb volt a hang, ami miatt egyszerű volt megnyújtani, itt viszont csökkenteni kéne, ami nehezebb, mert nem tudom pontosan mennyire, találomra próbálkozok, és közelítéssel kerülök egyre közelebb a célhoz. Már majdnem jó a dolog, de még mindig nem telejes a siker. Mondjuk ez nem Virtualdub-os téma, mert az nem kezeli a wmv-s cuccokat, de nem tudtok valamit ajánlani ami pontosan lementi a hangot? Direktben bármivel konvertáltam (TMPEGEnc; WMV to AVI;MPEG;WMV Converter; stb...) nem jött össze. :F

[Szerkesztve]

(#522) Winner_hun válasza Winner_hun (#503) üzenetére


Winner_hun
félisten

szűrőt plíz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#523) Winner_hun válasza L3zl13 (#520) üzenetére


Winner_hun
félisten

akkor az mindig is olyan ''izés'' lesz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#524) Winner_hun válasza Winner_hun (#522) üzenetére


Winner_hun
félisten

:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#525) k3nny válasza Winner_hun (#524) üzenetére


k3nny
csendes tag

Pár szűrő:
- flaXen VHS Filter, tipikus VHS-hibák ellen (többféle minőségjavító funkciót ismer): [link]
- Chroma Noise Reduction, színzaj-csökkentő: [link]

További szűrők (a virtualdub.org oldalról is linkelve van): [link]
Ez persze nem minden, guglival is lehet próbálkozni, lehet, hogy a fentieknél jobbak is találhatók.

#499: milyen codec? Ha külön-külön tömörített részeket fűzöl össze, akkor elvileg mindegyik rész keyframe-mel fog kezdődni, és így nem szabadna kockásodást produkálnia. A hangcsúszás: nézd meg, hogy a File->File information ablakban van-e eltérés a videó és audiósáv hossza között. Ha van, akkor az lehet a gond, ugyanis pl. egy rövidebb audiósávot nem tud ''kipótolni'' a Virtualdub.

#521: A Virtualdub-MPEG2 aktuális verziója rendelkezik már valamennyi wmv / asf olvasási képességgel is (vagy működik egy fájl, vagy nem), írni persze nem tudja ezeket.
Parancssoros asf-buherátor: [link]


(#526) Winner_hun válasza k3nny (#525) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kösz, ezeket meg fogom nézni.
Xvid codecnél van, de nem minden lejátszónál kockásodik, most volt egy vírusom de rajta vagyok az ügyön több lejátszóval is meg fogom nézni, hátha mégis jó:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#527) Chip


Chip
aktív tag

Más program használata nélkül Virtulaldubbal megoldható-e az, hogy dual hangsavos avi-t csináljak ha eltérő a két hangsáv fps-e?
Egyik hang (az eredeti) 23,976 fps a másik (szinkron) 25fps. Ha egyszerű alárakom a szinkronhangot akkor természetesen elcsúszik.Ha a video framerate-jet állitom át akkor az eredeti hang csúszik el.

(#528) Chip


Chip
aktív tag

UP

(#529) Korte123


Korte123
csendes tag

Hi!
PCM hanggal felvett AVI file-ok hangsávját szeretném mp3-ba tömöríteni VirtualDubbal. Régóta keresek megfelelő mp3 codecet. Találtam és felraktam RadiumMP3codec-et, jól is működött, csak az a baj hogy a mono hangú aviknál maximum 64 kbit-es bitrate-t lehet választani. Ez sajnos már hallható. 44.1kHz-nél is már kicsit gagyi lesz a hang, 48kHz-ről ne is beszéljünk! Nagyon kéne tudni legalább 128 kbit-ig választani, de minimum 80 kbit-et! Stereo-nál megy 256-ig (vagy 320-ig) is, de emiatt nem fogom a monot stereoba rakni. Tök fölösleges, ráadásul 3-4x annyi helyet fog foglalni a hang.
Mit használjak? Please help

(#530) Tarzaan válasza Korte123 (#529) üzenetére


Tarzaan
csendes tag

Mentsd le a hangot, alakítsd át Cdex-el és utánna fűzd vissza! Pár perc. :)

(#531) <Adamsky> válasza Chip (#527) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A BeSweet nevű progival meg lehet csinálni.

(#532) Chip válasza <Adamsky> (#531) üzenetére


Chip
aktív tag

Adamsky köszi a segítséget, sikerült is a dolog, de recsegőssé vált az átalakított mp3 fájl valamiért. Szerinted hol ronthattam el?

(#534) <Adamsky> válasza Chip (#532) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sajna azt nem tudom, hogy mi lehet a gond. Én is csak egyszer használtam a BeSweet-et emiatt, de nekem nem volt ilyen gondom. Figyelj oda, mindenféle egyéb módosító beállítás (pl. normalizálás) ki legyen kapcsolva.

(#535) <Adamsky> válasza molngab (#533) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt csak úgy tudod, ha újrakódolod a filmet. Egyébként miért jó ez neked? Le kell vágni a 16:9-es film két oldalából, hogy 4:3-as legyen. Egy csomó ''hasznos infó'' el fog veszni.

(#537) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nah rájöttem, hogy a lassúnak nevezett fájlbeolvasás télleg baromi lassú volt, mert egy 2,14 gigás filmet legalább 3-4 percig nyitott meg, most meg megnyitja egy perc alatt:R A hiba oka egy rakat vírus volt:(((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#538) <Adamsky> válasza molngab (#536) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Akkor ott valamit rosszúl csinálhatsz.
A VOB-okat, hogy ''adod be'' a VirtualDub-nak? Használsz Avisynth-et? Egyébként ha most próbálkozol először DVD rippeléssel, akkor ajánlom figyelmedbe az Auto Gordian Knot-ot, vagy a (sima) Gordian Knot-ot. Mindkettővel szépen, és könnyedén végezhető el az átméretezés, crop-olás.

(#539) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

Adott egy dvd felvevő (Pana), ami ac3-ban veszi fel a hangot a tévéből (256kbps).
Egy 45 perces filmnél ez kb 80MB. De nekem bőven elég lenne csak 128kbps, mivel nem a hangon van nekem a hangsúly.

DE!!
Nem tom mp3-ba konvertálni, mert hibaüzenetet ad.

No audio decompressor.......!

OKés, pedig van fent ace filter.

Rákerestem gugliban, és találtam egy pici decompressor valamit, de az érdekes módon kell telepíteni. Jobb gomb a fájlra>telepít.
DE ilyenkor meg nyüszög az xp, hogy így meg úgy nem biztonságos, mert ez meg az, tehát ezt a részt abba is hagytam.

Pedig ez lenne a megoldás?
Nincs valami ami biztonságosabb és simán csak telepíteni kell, hogy majd mp3-ba tudjam tömöríteni?

Míg a képet tömörítem, addig ő meg is csinálja a hangot, tehát nem külön szeretném, hogy majd utána nekem kelljen alá illeszteni. :R

(#540) Tarzaan


Tarzaan
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdés. Hogy tudnák egy aviba pont egy helyen beletoldani kb 1 másodpercnyi fekete képet, ill hogy tudnék egy avi MP3-as hangjából kivenni 1mp-t. A hang közepéből kéne. Vagyis nem pont a közepéből, hanem a film/hang egy meghatározot pontjáról. A film elején ugyanis csúszik a hang, viszont kb. a 3/4-étől meg pont jó. Vagyis interleave opció használata vagy a teljes hang meg nyújtása nem járható út. Előre is köszi a segítséget.

Tarzaan

(#541) k3nny válasza Tarzaan (#540) üzenetére


k3nny
csendes tag

Hangból kivenni:
1) A betöltött film megfelelő pozíciójában kijelölsz 1 mp-es részt, majd törlöd. A hang legyen direct stream copy-ra állítva. File -> Save Wav. Az elmentett wav-ot pedig visszailleszted a videóhoz (szintén direct stream copy), de ekkor ne legyen kivágva az a rész (nyisd meg újra, vagy Edit -> Revert all edits).

... vagy ...

2) Kimented az egész hangsávot direct stream copy-val, majd újratömörítés nélkül kivágod a megfelelő részt mondjuk mp3directcut-tal: [link]


Képet hozzáilleszteni jóval körülményesebb lehet (divx-xvid codecek esetében), ha nem akarod az egészet újratömöríteni.


#539: Ha az ac3acm codec-et próbáltad, nyugodtan tedd fel, nem fog ártani a rendszernek.


[Szerkesztve]

(#542) nfsu17 válasza k3nny (#541) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm.
Szuperül sikerült! :R

(#543) nfsu17


nfsu17
veterán

Még azt szeretném megkérdezni, hogy hogy lehet:

Egy adott méretű videót készíteni, ami már a hangot is tartalmazza?

Tehát van egy nagyméretű videó. Abból szeretnék x méretű videót csinálni, de úgy, hogy a hang+videó legyen =x-el.

Azt már megtaláltam, hogy kell az xvid-et beállítani így. Azt szépen meg is csinálja x méretűre, de ha még ahhoz jön a hang, akkor már >x -et kapok. :R

(#545) <Adamsky> válasza molngab (#544) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...majd vfapireader-rel megnyit, és save pseudo-avi-ként...''

Sajna ezt nem ismerem. Én az Avisynth-et használom erre.

''AutoGK-t ismerem...''

Na, azt meg én nem. :) (csak tudok róla, hogy van). Szerintem próbáld ki -- a nem Auto -- GKnot-ot, mert azzal gyerekjáték az átméretezés, és a kroppolás.

Egyébként a VirtualDub-ban hogy csinálod a kroppolást? Resize, majd kropp? Mert így nekem megy. Az a lényeg, hogy megnézed milyen ''magas'' a film valójában, majd a kapott értéket megszorzod 4/3-al. A ''magasság'' és ''szélesség'' értékeket szépen megadod a resize-ba, majd kroppolsz alul-felül és oldalt, hogy a kép visszanyerje az arányait. A végén pedig ''Save as AVI''.

(#546) Winner_hun válasza k3nny (#525) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nagyon jó szűrők. köszi szépen:R Igaz valahol pixeles de százszor jobb, igaz, hogy ha gépen nézem, nem a legszebb, de ha visszanyomom tv-re, akkor jóformán észrevehetetlen, ghoy szar volt, majdnem olyan, mint újkorában:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#547) Tarzaan válasza k3nny (#541) üzenetére


Tarzaan
csendes tag

Köszi! A második módszert kipróbáltam, úgy tűnik bevállt! :) Mondjuk már kicsit álmos volt a fejem, amikor belehallgattam, de elsőre rendbenlevőnek látszik. :)

(#548) szicsu


szicsu
őstag

hi!
tudnátok segíteni?
lenne két avi-m amit össze kéne fűzni újratömörítés nélkül.
De hogyan?

köszi

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#549) nfsu17 válasza szicsu (#548) üzenetére


nfsu17
veterán

Open file 1> append avi segment (fájl2)
Direct stream copy
File save as

(#550) szicsu válasza nfsu17 (#549) üzenetére


szicsu
őstag

köszi az sikerült megcsinálni
de lenne mégegy:D

amikor a filmre ráégetem a feliratot, akkor a film vgére elég sok csúszást összeszed.
ezt hogy küszöböljem ki?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.