Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Olyat nem lehet csinálni, hogy a felvett hanganyagot megvágom rendesen, reklám kiszed, és utána egy progi a video hosszához igazítja?

Tehát ha pl a video hosszabb 10mp-el, mint a hang, akkor nyújt 10mp-et a hangon? Vagy ilyet még nem lehet? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#252) Szalma válasza A_ScHuLcZ (#251) üzenetére


Szalma
őstag

(Bakker. Nézz már meg egy editort! Beírod, hogy milyen hosszú legyen a wav, oszt megcsinálja! :( De a vágások miatt ne számíts sok jóra! Kézihajtány lesz végig...)

Szeretettel:
Szalma

(#253) A_ScHuLcZ válasza Szalma (#252) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Goldwave-el próbáltam, igaz hogy megnyújtja a hangot, de teljesen tönkreteszi :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#254) Szalma válasza A_ScHuLcZ (#253) üzenetére


Szalma
őstag

(Ott vmi egyéb kutya van elásva. Most lecsekkoltam: 4.26-os shareware time wrap funkció: 30sec 32-ig nyújtva gyakorlatilag változatlan, 35-is élvezhető, felete recseg...
Milyen sorozat? Lehet érdemes lenne jobb magyar hangot szerezni alá...)

Szeretettel:
Szalma

(#255) A_ScHuLcZ válasza Szalma (#254) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Hát sztem ehhez sehonnan nem lehet magyar hangot szerezni, ezt is én vettem fel.

Régi kedvenc sorozatom, amit most újra lead a TV2, a Knight Rider :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#256) A_ScHuLcZ válasza Szalma (#254) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Mit hogyan állítottál be?

Én csak kijelöltem, time wrap, és ott a hosszt megváltoztattam 1:12:720-ról 1:15-re. Még próbáltam az oscillator synthesis funkciót is, mind2 nagyon elrontotta a hangot :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#257) Szalma válasza A_ScHuLcZ (#256) üzenetére


Szalma
őstag

(Nem jelöltem ki semmit...)

Szeretettel:
Szalma

(#258) A_ScHuLcZ válasza Szalma (#257) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Akkor nekem miért rontja el a hangot?? :O

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#259) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

up!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#260) kiskonfi


kiskonfi
tag

Hi!

Lehet valahogy olyat csinálni, hogy pause, kikapcsolom a gépet, és amikor bekapcsolom ugyan onnan folytatja ahol abbahgyta?:F

(#261) VladimirR válasza kiskonfi (#260) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ilyenrol sajnos nem tudok...e.setleg probalkozhatsz a kesenleti allapottal, de nem biztos, hogy birja a progi (bar str-t meg asszem bir)

[Szerkesztve]

(#262) #65675776 válasza kiskonfi (#260) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért lenne fontos ez? Ha azért mert ott akarod hagyni, de ne fogyassza feleslegesen a drága energiát, akkor mentésnél jelöld be a: Don't run this job now; add it to job control so I can run it in batch mode kapcsolót. Ezután elindítod a Job Controlt (F4), ott az Options menü egy pontból áll: Shutdown when finished. Na ezt kijelölöd, aztán Start. Értelemszerűen mikor befejezte kikapcsolja a gépet.
Viszont ha figyelni akarod, akkor esetleg hibernálás.

(#263) kiskonfi válasza #65675776 (#262) üzenetére


kiskonfi
tag

Azért, lenne jó, mert elég tetű lassan csinálja az áttömörítést a gépem (2-3 fps). És kb 90 perces videókat tömörítgetek. (2 pass). Így gyakorlatilag alig tudom használni a gépem. Tehát leveszem a prioritit lowra, és teszem a dolgom. Viszont sajnálatos módon a windows szeret néha újraindulni, szereti ha újraíndítják, stb...

Továbbá hamarosan beköltözök koleszba, és a szobatársak nem biztos hogy perferálják, ha éjjel nappal megy a gép. Annyira viszont nem sürgős betömörítenem (családi videók).

(#264) Elrood


Elrood
őstag

Van egy felvételem, virtualdub megnyitja, lejátsza.
Hogy lehetne ebből a felvételből kivágni kb. 10percet? A részlet a felvétel közepénél van, tehát a végén is van ''felesleg''.
Nézegettem pár percig, de nem jöttem rá, hogy kell.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#265) VladimirR válasza Elrood (#264) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kivant kezdopoziciora allsz => ezdit menu => set selection start
kivant vegpoziciora allsz => edit menu => set selection end
aztan mented
ha direct stream copy-val mentesz (ugye ekkor nem tomoriti ujra, igy nem romlik a minoseg), akkor a kijeloles szeleihez legkozelebb eso kulcskockaknal lesz a film eleje, illetve vege

(#266) Sanci51


Sanci51
tag

Hali!!!
Kérdésem: tud-e valaki olyan segédprogit, vagy *.bat állományt írni, ami megbízhatóbban kezeli a feladatokat, mint az XP feladatkezelője?
A problémám a következő; PcTv-ről fölveszek változó időpontokban, naponta vágom a felvett állományokat VD-vel.Csakhogy a vágás és tömörítés sokszor átcsúszik a felvétel idejére és tönkre teszi azt (a régebbi, ritkán elérhető muzeális filmeket gyűjtöm így). Arra kéne nekem progi vagy írható *.bat állomány, hogy a felvétel indulásának időpontjában (idejére) szüneteltesse a VD működését, a felvétel végeztével pedig folytassa ugyan ott, ahol abba hagyta.
Minden ötletet szívesen fogadok, más Topikokból is!!!
Csá!!!

Sanci

(#267) VladimirR válasza Sanci51 (#266) üzenetére


VladimirR
nagyúr

szuneteltetni legjobb tudomasom szerint nem lehet a vdub futasat, viszont ha nalad az okozza a gondom, hogy a vdub megeszi a procit a felvetel elol, akkor egyszeruen allits neki low prioritast feladatkezeloben

(#268) Sanci51 válasza VladimirR (#267) üzenetére


Sanci51
tag

Hali!!!
Köszi a gyors választ, kipróbálom!
Csá!!!

Sanci

(#269) Agostino


Agostino
addikt

Hello.

Ki akarok vágni egy 25 perces aviból 22 percet kb. Ezredmásodpercre pontosan kellene. Most ugy jártam, hogy kijelöltem a kezdetet, a véget, elmentettem, de az elejéhez hozzácsapott még egy kis időt, magyarán totál nem azt csinálja amit kértem. Mit kell beállítani, hogy pontosan onnan vágja és odáig ahonnan én akarom?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#270) VladimirR válasza Agostino (#269) üzenetére


VladimirR
nagyúr

#265

corlagon:
mas progival sem tudja kikerulni
ha a kivagni kivant resz nem kulcskockaval kezdodik, mindenkepp ujra kell tomoriteni, hisz ha azzal a kockaval indulna a video, nem tudna, hogy mihez kepest vannak a valtozasok
lejatszok is ugy mukodnek, pl seek-eleskor, hogy az adott pont elotti kulcskozkaig visszamegy, es onnan magaban ''vegiggondolja'' a video-t, s neked mar csak azt mutatja, ahova tekertel

[Szerkesztve]

(#271) corlagon válasza Agostino (#269) üzenetére


corlagon
senior tag

4 hsz-val feljebb elhangzott, hogy ez miért van. Sztem csak másik videovágóval tudod kikerülni.

(#272) luciferc válasza Agostino (#269) üzenetére


luciferc
őstag

amennyiben nem képkockánkénti a film tömörítése, akkor ez nem lehetséges áttömörítés nélkül, ugyanis a nem képkockánkénti (pl divx) tömörítés esetén csak kulcs-kockánál (key-frame) lehet vágni, vagyis ha az elejét nem kulcs-kockánál jelölted ki, akkor automatikusan kiegészíti a legközelebbi korábbi kulcskockáig a kijelölést. Megoldás: áttömörítés, bár ekkor romlik a minőség.

(#273) Agostino válasza VladimirR (#270) üzenetére


Agostino
addikt

Áh so. Értem, köszi.:)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#274) corlagon válasza VladimirR (#270) üzenetére


corlagon
senior tag

Valahol láttam egy olyan vágó nfo-ját, ami direct stream copyzza a keyframe-k közötti részt (22 percnél ez 99%) és csak a maradék, keyframe-eken kívüli részt számolja újra. Talán a doom9-en olvastam, nem emlékszem, de ilyenkor praktikus lenne.

(#275) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Előzmény: Bővebben: link

Megcsináltam a Lame-val is és az eredmény ugyanaz. Csúszik a hang.
Egyéb ötlet?

(#276) luciferc válasza mizu_ (#275) üzenetére


luciferc
őstag

hm. és az eredeti fileban biztos nem csúszik?

(#277) mizu_ válasza luciferc (#276) üzenetére


mizu_
tag

Biztos.

(#278) <Adamsky> válasza mizu_ (#277) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mivel és, hogy teszed be a hangot (mp3) a kép alá?

(#279) luciferc válasza mizu_ (#277) üzenetére


luciferc
őstag

ugye nem variable bitratebe tömöríted a hangot?

(#280) mizu_ válasza <Adamsky> (#278) üzenetére


mizu_
tag

-Virtualdub_mod-dal teszem be a hangot a kép alá.

-Nem variable bitratbe tömörítem a hangot.

[Szerkesztve]

(#281) marcee válasza mizu_ (#280) üzenetére


marcee
addikt

Amikor VirualDubMod-ban megnyitod az audio stream-et (vagy bármilyen videot aminke vbr mp3 a hangja) feldob egy ablakot, hogy atya világ, hiszen ez vbr és ilyen meg olyan borzasztó, akarod-e hogy segítsek mert különben csúszni fog. Na ott kell a NO-ra klattyolni és akkor nem csúszik, ha amúgy jó a filmedhez.

\m/

(#282) mizu_ válasza marcee (#281) üzenetére


mizu_
tag

Ilyet nekem nem ír ki mert Lame-val kódaltam mp3-ba.

(#283) marcee válasza mizu_ (#282) üzenetére


marcee
addikt

(Nem attól függ, hogy mivel van kódolva, hanem hogy vbr vagy nem. Ezekszerint a te konstans bitrate-tel tömörítetted a hangot.)

\m/

(#284) <Adamsky> válasza mizu_ (#280) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

- Milyen az eredeti hang? (AC3, WMA, WAV)
- Mi történik, ha WAV-ként rakod be a hangot?

Esetleg próbáld meg Nandub-al Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#285) <Adamsky> válasza marcee (#283) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

hsz. #280:
''Nem variable bitratbe tömörítem a hangot''

(#286) marcee válasza <Adamsky> (#285) üzenetére


marcee
addikt

Ezt benéztem! :B
Akkor viszont állítsd át a képkocka sebességet a hanghoz. Bármire lehet szintén VDM-ban.

\m/

(#287) luciferc válasza mizu_ (#282) üzenetére


luciferc
őstag

milyen hosszú a video és a hang file (ez utóbbi tömörítés előtt és után is). milyen lejátszókkal próbáltad?

(#288) mizu_ válasza <Adamsky> (#284) üzenetére


mizu_
tag

Az eredeti hang wav. És ha wavként rakom be akkor nem csúszik.

(#289) mizu_ válasza luciferc (#287) üzenetére


mizu_
tag

A méreteket csak kb. ra tudom mert az előbb letöröltem őket és egyelőre wav-ba hagytam a hangot. A video 310 MB a hang 68 MB kb.

Mplayerrel és win media playerrel is próbáltam de ugyanaz történik.

(#290) luciferc válasza mizu_ (#289) üzenetére


luciferc
őstag

nem bytera gondoltam a hosszt, hanem időre. amit a vdubmod kiír video hossz, meg stream hossz, az pont megfelelő lesz, ha beírod.

illetve, valahova nem tudod feltenni? tudom, hogy elég nagy, de hátha van valami helyed, ahol el tudnám érni. gondolom valami sorozatról van szó, nem?

(#291) <Adamsky> válasza mizu_ (#288) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...ha wavként rakom be akkor nem csúszik...''

Hmm... több, mint érdekes. :F
Asszem, erre alszom egyet, hátha holnap eszembe jut valami. :D

(#292) Blade Runner


Blade Runner
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Tegnap vettem fel pár számot bt878-as alapú tunerkártyával, amiket a virtual dub(vagy más hasonló)progival szeretnék tömöriteni.A problémám az, hogy a képeken szivárvány színű interferenciasávok láthatók:O így_Bővebben: link
Bővebben: linkLétezik-e olyan szűrő, amivel ezt orvosolni lehet?:O:O:O
Minden hsz-t szivesen fogadok!:R:R:R

Uff én beszéltem.

(#293) VladimirR válasza Blade Runner (#292) üzenetére


VladimirR
nagyúr

zajszuro (noise redictuon) filterekkelprobalkozz, hatha segit valamit
a hiba egyebkent ha jol sejtem, a tuner nem megfelelo hangolasabol, vagy arnyekolasabol adodik, legalabbis nekem ez esetekben jelentkezett hasonlo

(#294) Blade Runner válasza VladimirR (#293) üzenetére


Blade Runner
csendes tag

Ezer kössz!:DEddig de-interlace filterekkel próbálkoztam.:(Az árnyékolás is stimmel.(Bár nem tudom az ilyen agyonintegrált alaplapoknál hogyvan,hogy lehet ilyet egyáltalán árnyékolni?)Még 1x kösz!:C

Uff én beszéltem.

(#295) Blade Runner


Blade Runner
csendes tag

Virtual dub-hoz lehet tölteni külön filtert?Mert itt sajna nincs noise reduction.:(

Uff én beszéltem.

(#296) VladimirR válasza Blade Runner (#295) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, tobbek kozt a hivatalos oldalrol is => Bővebben: link
(nemreg valahol lattam egy igenjo noise rediction filtert, de sajna nem emlekszem hol, itt volt valamelyik topicban a link, ugy remlik, valami orosz oldalra mutatott)

esetleg meg itt nezelodj, hatha talalsz hasznalhatot => Bővebben: link
vagy eleg hasznalhato a divx sajat zajszuroje is (felteve, hogy divx-szel tomoritesz)

[Szerkesztve]

(#297) Jared válasza VladimirR (#296) üzenetére


Jared
aktív tag

Tényleg hálás vok a helpért!:DDMajd nézelődök.:R

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#298) Jared


Jared
aktív tag

Nekem személyszerint hatalmas anyag videó halmozódott fel ezért életet mentesz ha sikerül.Az egyész adást fölvettem.:R

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#299) Jared válasza Jared (#297) üzenetére


Jared
aktív tag

A f'szomat ezekbe a browserekbe, hogy elrejtik a sütiket.Blade Runnerrel közös gépet használok.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#300) _Gudella


_Gudella
senior tag

Bocs, nem olvastam végig a témát, hogy volt-e róla szó....

Meg lehet azt csinálni VirtualDub-ban hogy beállítom a hang és a videó tömörítést is úgy ahogy nekem jó, aztán ezzel sok file bekódolok batch szerűen, hogy ott hagyhassam a gépet és ne kelljen egyesével betölteni a videókat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.