Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

2 napja durva vihar volt Szombathelyen és a PC-m sínylette meg! A házunk közvetlen közelébe villám csapott, elment az áram, bla bla bla... A lényeg, hogy az integrált háló és audiokártyám elszállt. Legalábbis valószinüsíthető, hogy eltávoztak az örök játékosok mezeire, ugyanis egyiket sem ismeri fel a windows, sőt a hálókártya MAC címe a Post Screen szerint 00-00-00-00-00-00. Namármost a következőket kérdezném:
1. Ha kicseréltetem az alaplapot és úgy fordulok a biztosítóhoz belekötnek-e abba, hogy sima kártyabővítéssel és az integrált cuccok biosból való letiltásával is megoldható lett volna a probléma?
2. Másfajta alaplapot rakathatok-e bele? (Talán már nem nagyon kapható IS7)
3. Elképzelhető-e, hogy a rendszer többi része is kapott egy jókora pofont az Isteni szikrától és csak a későbbiekben adja fel végérvényesen a harcot?

Segítségeteket és tippjeiteket előre is köszönöm!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2) Korcsii válasza Hókusz Pók (#1) üzenetére


Korcsii
őstag

3. Hát szerintem majdnem biztos hogy a többi is kapott belőle ha volt összeköttetés.
Szerintem csoda hogy még tudod használni.


[Szerkesztve]

(#3) Hókusz Pók válasza Korcsii (#2) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Nos akkor hallgatom mi a teendő!!! Te mit tennél???

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#4) L3zl13 válasza Hókusz Pók (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mond azt, hogy minden PCI helyre szükséged van, ezért két PCI kártya berakásával nem oldható meg...

A biztosítóról nem tudok mit mondani. Szvsz hívd fel az ügyfélszolgálatot, hogy mi a teendő, mit lehet tenni, mit nem.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Hókusz Pók válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Ez világos! De! Ugyanilyen lapot kell kérnem, nemde? Véleményed szerint a többi alkatrész???

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#6) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Emberek!!! Segítsetek! Legyetek oly kedvesek!!!

:O

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#7) L3zl13 válasza Hókusz Pók (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mint mondtam hívd fel az üfsz-t! Ők megmondják, hogy egyátalán lecserélheted-e saját kútfőből csak úgy a cuccot, hogy mire cserélheted le stb.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) #64791808


#64791808
törölt tag

ha volt biztosítva maga a számítógép elemi kárra, akkor cserélik. ha nem, akkor jogilag nincs lehetőséged semmire sem, elzavarnak a fenébe, ha a lapot cseréltetni akarod.

ha a gépet összeszerelve vetted és egyben van rá garancia, akkor nem nyúlhatsz bele.

[Szerkesztve]

(#9) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Nos! Beszéltem velük telefonon! Azt mondták, amennyiben nélkülözhetetlen a gép, akkor vigyem el boltba, irassak mindenről papírt s csináltassam meg! Ennyi! Na de most akkor fogom magam, elmegyek a kedvenc boltomba, megmondom, hogy itt ez a lap, ez meg az tönkrement, hozzátok meg ezt meg azt, majd a biztosító kifizeti??? Úgy értem természetesen én kp-be kifizetek mindent, s a biztosító majd nekem utal, ha általuk bevizsgálva is igazolódik, hogy gallyra ment a cucc???

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#10) Zoz


Zoz
őstag

Kedvenc boltod állítson ki egy szakvéleményt, hogy a gépedben az adott alkatrész (jelen esetben az alaplap) javíthatatlan, cserére szorul, és hozzá mellékeled az új alkatrész számláját. És ezzel menj a biztosítóhoz.
3-4 ismerősnél volt hasonló szitu, szó nélkül fizetett a biztosító, a rossz cuccra nem is voltak kiváncsiak, elég volt a szervíz szakvéleménye.
Persze gondolom ha valaki egy komplett gépet akarna kifizettetni, több százezer forint értékben, akkor már lehet, hogy ők is megnéznék :)

[Szerkesztve]

(#11) Hókusz Pók válasza Zoz (#10) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Hello!

Köszi a reakciót! Már sinen van a dolog. Csak azon filózom, hogy lehetne a 2X256MB DDR333MHz-es ramomból 2X512MB DDR400MHz-est kihozni... Ehhez valami tutti tipp!?? Beirathatom, hogy az volt a gépben, meg bla bla, de mi van ha mégis kérik??? :F

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#12) várnarancs válasza Hókusz Pók (#11) üzenetére


várnarancs
addikt

Részvétem.

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#13) Esmein válasza Hókusz Pók (#11) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az biztosítási csalás lenne és mint ilyen törvényellenes. Ahhoz pedig ezen a fórumon segítséget kérni és adni sem szabad.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) Szabesz válasza Hókusz Pók (#11) üzenetére


Szabesz
őstag

általában nem nézik, de ha mégis akkor jobbesetben sz@rnak rá, rosszabb esetben feljelentenek csalásért :(

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#15) naga válasza Szabesz (#14) üzenetére


naga
senior tag

És akkor a lap árát is bebukja, ha kiderül, hogy csalni akart.

(#16) Hókusz Pók válasza Esmein (#13) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Tisztelt Moderátor!

Nem állt szándékomban sem a törvény ellen lépni, sem a fórum határait feszegetni! Csak tetszik tudni az egykoron PC-be ölt pénzem töredékét térítik így meg! Anno ezen modulok darabja közelebb volt a 20eHUF-hoz, mint a 15eHUF-hoz! Elnézést kérek! Tessék nyugodtan törölni a topikot, majd valahogy, valamikor az ilyen esetekre is megoldás adódik az életben! De nem kis hazánkban...

HP

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#17) Ameda


Ameda
tag

Nehéz ügy....

Jobb nempróbálkozni ilyen dolgokkal, mert még majd a csillagban találod magad... :))

Please use LINUX!

(#18) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

És még csak annyit!!! Mutasson nekem valaki olyan hozzáértőt, aki ilyen esetben csak a valódi kárral apellál!!! Hányan??? De most őszintén!!! Hányan, ilyen alkalmakra időzítik a garanciáját rég elvesztett winchesterek, elfüstölt tápok (és a végtelenségig lehetne folytatni a sort...) cseréjét!!! Na de OK!!! Jó, hogy nem mondjátok azt, hogy kapcsoljam ki a biosban a hálókártyát, tegyek be egyet a saját pénzemen, a vacakoló ramokat pedig fogjam fel, mint elhasználódott cuccokat. Én csak tanácsokat kértem...

Törlést kérek!!! Please!!!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#19) Esmein válasza Hókusz Pók (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha nem tudsz együtt élni a topikkal, akkor bezárhatom, de azért csak zárni nem törölni mert lenne itt egy érdekes dolog, amiről jó lenne ha tudnál. Az írásjeleid háromszorozódnak valamiért.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) Hókusz Pók válasza Esmein (#19) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

De tudok élni a topikkal, de mindenre megkaptam a választ! Az írásjeleim? Ezt nem értem miért gond? Ez is a házirendbe ütközik? Tripláztam, mert olyan érzés alakult ki bennem az utolsó hozzászólások miatt, mintha én egy elevetemült törvénysértő alak lennék! Akkor most azért is bocsánatot kérek!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#21) Esmein válasza Hókusz Pók (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem dehogyis, nem kell felkapni a vizet, csak gondoltam szólok mielőtt elszabadulnak az indulatok :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) Hókusz Pók válasza Esmein (#21) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Nem kaptam fel a vizet (bár az elmúlt 18 percben 4 szál cigarettát szívtam el). Nem szabadultak el az indulatok (csak megkérdőjeleztem, igaz hangsúlyosan, hogy hányan, de hányan kihasználják az ilyen helyzeteket). Igaz! A törvény az törvény! Hozzám hasonló kis embereknek legalábbis az. De ez már tényleg nem téma, mert ettől, ugyanúgy gallyon van a cuccom...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#23) Szabesz válasza Hókusz Pók (#22) üzenetére


Szabesz
őstag

:( Van rá esélyed hogy kifogsz egy olyan kárszakértőt aki jártas a PC-ben és akkor bukta, ezért nem kéne ezzel próbálkozni :(

¯\_(ツ)_/¯

(#24) net84 válasza Hókusz Pók (#22) üzenetére


net84
őstag

Hello! - csak beléd botlottam...
Abba a bizonyos másik totyikba az ominózus hozzászóló már felnyomta az agyam... Volt előzménye is, amit beollóztam!

A nagy kibaszás az egész biztosítos dologban, hogy a legtöbb esetben nem fizetik ki a teljes öszeget, hanem amortizációt számolnak. Ha megvan a számla a régi lapról (ami gondolom jóval magasabb árat tükröz, mint a mostaninak az ára), akkor mellékeld, mert ha normális a biztosítós, akkor az alapján számolja az amortizációt.

Read only...

(#25) net84 válasza Szabesz (#23) üzenetére


net84
őstag

hozzáértő?

Általában bekérik az alakatrészeket, és akkor egy akreditált szervíz nézi át, hogy télleg döglött-e...

Read only...

(#26) Hókusz Pók válasza net84 (#25) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Nos!
Hogy lássátok! Már volt itt a kárszakértő! Lefényképezte kívülről (! :F) a gépet, majd a már előre kiállított nyomtatott kárbejelentő iratra feljegyzetelte, hogy az integrált hálózati kártya és valószínüleg a memóribankok szálltak el. Namármost utólag kiderült, hogy a memóriák durrantak el, nem a memóriabankok és ráadásul még az integrált hangkártya is. Azt mondta, csináltassam meg szervizben. Amennyiben számlát viszek, akkor ÁFA-val együtt térítik meg a károm, viszont ha csak árajánlatot, akkor ÁFA nélküli nettó árat! Szóba sem hozta, hogy mi a francot csináljak a tönkrement cuccal.

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#27) Szabesz válasza Hókusz Pók (#26) üzenetére


Szabesz
őstag

Szakvéleményt kell vinned, tehát hogy mit javítottak, vagy már ennyire leeccerűsítették? :F
Kívülről? az oldalát sem vetette le? így bármi lehet benne...

¯\_(ツ)_/¯

(#28) Hókusz Pók válasza Szabesz (#27) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Nem vett le semmit! Kívülről egy fotó aztán kész...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#29) CactuS válasza Hókusz Pók (#28) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Már elnézést,de 1 sz*mét banda :( Nem szertem a biztositók ezen hozzáállását.Fizetsz nekik rendesen,és ha baj van,akkor meg nem fizetnek rendesen :( Szerintem hivd fel őket még 1x,hogy mi van,ha szakvéleményt csináltatsz arról,hogy pontosan milyen károk is vannak /ram,alaplap,stb/,és hogy ha ezt igy bemutatod,akkor hajlandóak e megfizetni a kárt

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#30) Szabesz válasza CactuS (#29) üzenetére


Szabesz
őstag

Nem! Pont az a meglepő hogy minden teketóriak nélkül ki fizetné (legalábbis a kárszakértő szerint)
Hókusz Pók írta:
''Azt mondta, csináltassam meg szervizben. Amennyiben számlát viszek, akkor ÁFA-val együtt térítik meg a károm, viszont ha csak árajánlatot, akkor ÁFA nélküli nettó árat! Szóba sem hozta, hogy mi a francot csináljak a tönkrement cuccal''



Hókusz Pók:
Most érdeklődtem meg, Szakvélemény kell(miért, mi ment tönkre), a hibás alkatrészt meg kell őrizni , hogy bármikor leellenőrizhessék. Nem tudom hogy melyik biztosítónál vagy de ahol mi vagyunk biztosítva ott így van.

¯\_(ツ)_/¯

(#31) CactuS válasza Szabesz (#30) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De javittatni?Én arra értettem,hogy javittatni.Én 1 ''villámjárta'' alaplapra már nem biznék túl sok mindent,de ha a cserét kifizeti /1 hasonló tudású alaplap árát/,akkor le a kalappal.Szabad tudni,hogy kinél vagy biztositva?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#32) Hókusz Pók válasza Szabesz (#30) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Mi az Aegonnál vagyunk. Jól összekevertek a végére... Már lassan azt sem tudom, hogy mi van...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#33) Hókusz Pók válasza CactuS (#31) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Ez kész... Ezt a kérdést én már korábban feltettem! A többi cuccom most úgy néz ki megy rendesen, de mi van, ha nem?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#34) Szabesz válasza CactuS (#31) üzenetére


Szabesz
őstag

A javittatas ebben az esetben, a nem javitható hardver kicserélését jelenti- nekem ezt mondták


Generali-Providenciánál vagyunk biztosítva

¯\_(ツ)_/¯

(#35) Hókusz Pók válasza Szabesz (#34) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Figyi! Ha egy alaplap integrált része megy tönkre? Akkor az egyértelműen nem javítható, nemde?
Amúgy te merre laksz Szabesz?

[Szerkesztve]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#36) Szabesz válasza Hókusz Pók (#35) üzenetére


Szabesz
őstag

Sztem nem, de ezt egy szervizesnek kell eldöntenie, és szakvéleményt írni róla.
Nehinném hogy egy villámsulytotta lapot javítani küldenék az Istenhátamögé :) (+mivel így veszel nálluk egy másik lapot + memókat) :)
Mindenesetre vidd egy korrekt, megbízható szervízbe.

¯\_(ツ)_/¯

(#37) CactuS válasza Hókusz Pók (#33) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Alaplapot tuti,hogy cserélnék 1ből,A többit,hát nemtom.Az a baj,hogy nagyon leellenőrizni,hát nemom.Talán a vinyókat a gyártó tesztprogijaival /pl: Maxtornak a MAxBlast,vagy mifene volt az a jó kis diagnosztikai prg-ja/

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#38) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Na én lefekszem. Holnap folytatjuk a diszkurzust.

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#39) Szabesz válasza Hókusz Pók (#38) üzenetére


Szabesz
őstag

Kifizették végülis?

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.