Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) Vigneau válasza Vigneau (#3649) üzenetére


Vigneau
félisten

Agyf@szt kaptam a mai futamtól. Az FB-s Boxutcán meg sok a Nando ellendrukker. T.K.O. :U

Speed(R):
Jaja, de nem saját lesz, hanem csak kölcsönbe. Meglátjuk, hogy tetszik a HX520-nak, utána meg majd az XFX Pro 550W-nek.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3652) Speed® válasza Vigneau (#3651) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Simán bírni fogja, ne viccelj..OCval is max 25A az igénye 12Von..a többi motyód meg nem nagy étvágyú. Kíváncsi leszek az 570hez képest milyennek érzed majd..mondjuk köztudott, ~egyforma..ha megoldott a csendes hűtése és megy 850 körül értelmes fesszel, gyakorlatilag ott vagy, ahol a 660OC..az ára meg ugye tudjuk mennyi..én inkább erre mennék rá a helyedben, ha már úgyis ott a Peter..ideiglenes VGAként minden igényt kiszolgál.

(#3653) Vigneau válasza Speed® (#3652) üzenetére


Vigneau
félisten

A Petert nem tehetem fel. Becsszóra megígértem, hogy nem piszkálom a kártyát. :B

A GTX 660-ig pedig valóban kihúzom vele. Ahogy számolgattam, bőven elég lesz a non-Ti, hacsak ellenállhatatlan ára nem lesz a Ti-nek.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3654) Speed® válasza Vigneau (#3653) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kellett neked felelőtlenül ígérgetni ;]

Bár a nonTI is hozza a 480/570ed szintjét, azért odáig nem "süllyednék"..ha már Kepler, 670..persze az ár nem mindegy, de na :)

(#3655) Vigneau válasza Speed® (#3654) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha jól emlékszem, azt mondtad, hogy Te 1:1-ben a HD 7950-re, én meg max. +10k. Nos, 70k-ban elment a HD 7950 - ami azért nem volt rossz ár -, viszont 80k-ban sehol egy garis GTX 670 (a SzuperSzerdát köztudottan bebuktam). A legolcsóbb eddig 85k-ban lenne, de ez eldönt így mindent, nincs más alternatíva.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3656) #65675776 válasza Qru (#3647) üzenetére


#65675776
törölt tag

Éljen a Föld napja...

(Ahogy nézem a tempbanod is tőlem van. Érdekes eset volt az, mit ne mondjak.)

(#3657) Speed® válasza Vigneau (#3655) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valóban..míg én bevállaltam a több lépcsős beszámolós eladást, te hirtelen eladtad a motyót, némileg ár alatt..lassú víz partot mos ;p Azért kívánom, hogy jöjjön össze egy jó vétel..addigis kíváncsian várom, hol kezd árban az ASUS Mini 670 :U Bár, nálam már a ref. is jó lenne a HR-03GTvel, de ha esetleg sikerül ASUSéknak elfogadható zajszintet produkálni, és nem is kérnek túlzott felárat érte, elgondolkodok majd..addig meg elvagyok, minden fullon megy így is..

(#3658) Vigneau válasza Speed® (#3657) üzenetére


Vigneau
félisten

Ár alatt? Akkor még a 70k is egyesek szemében soknak számított - lévén nem bolti teljesen garis volt. Viszont nekem ennyibe volt tavaly októberben is. Abban azonban igazad van, most meg 73-75k körül kezdenek mozogni.

Kár, hogy 80k-ban nem jött össze az iPonos GTX 670, de hát ez van...

Ha 50k körül összejön a GTX 660, akkor szerintem nem járok majd rosszul. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3659) Speed® válasza Vigneau (#3658) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igaz, akkor éppen az volt jellemző, hogy 70hez konvergáltak..nekem ugye kicsit másképp jött ki, most a 480 kb. 35ért feszít a gépben..ha eladom, csak jól jöhetek ki..de megmondom őszintén, komálom..zabál/fűt/hangos, de brutál ;p

50 körül addig nem rossz a 660, amíg bele nem gondolsz, hogy gyakorlatilag 480/570 szint..persze a fogyasztása jóval kedvezőbb.

(#3660) Vigneau válasza Speed® (#3659) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, ebbe belegondoltam már, de számoltam is vele. Valahogy a HD 7950 nem jött be - lehet, túl sokat vártam el tőle.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3661) Speed® válasza Vigneau (#3660) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a helyzet, hogy az 570hez (főleg OCval) képest alapon tényleg nem nagy szám..más kérdés, ha van olyan szerencséje az embernek, hogy 1200on rohangál, mert akkor gyakorlatilag csak CF/SLIvel lehet többet elérni VGA fronton. Egyébként tudom miről beszélsz, én is elégedetlen voltam vele, pedig még brutál OCs is volt..nem éreztem azt, mint most akár a 480al..fene se érti ;p

(#3662) Vigneau válasza Speed® (#3661) üzenetére


Vigneau
félisten

Az enyém ráadásul csak 1075/1475-ön poroszkált. Te is röcögéseket éreztél vele, mintha erőtlen lenne annak ellenére, hogy kimagasló benchértékekkel bírt?

Ha 50k-ban a GTX 660 hozza nagyjából a GTX 570-et, akkor jól fogom magam érezni. Utóbbit 48k-ban adtam el kora ősszel.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3663) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#3664) Speed® válasza Vigneau (#3662) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jaja, főleg GTA4 alatt..stuttering, ha mérhető, ha nem, látom. Még az alap 480al is folyamatosabb a kép, mint az 1200as 7950el volt :(

(#3665) Vigneau válasza Speed® (#3664) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, meg WoT-nál Highway és South Coast mapok. No, az nagyon gáz volt - elfordulok a víz felé és 120fps --> 20fps... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3666) Speed® válasza Vigneau (#3665) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A beeső FPS ilyen szinten más tészta, az 50+ FPS melletti röcögés idegel ki.
Ha minden igaz, mire hazaérek, a 2500K ott vár az asztalon..kíváncsi leszek..

Ja, nappali műszak, ippiájé ;p Mondjuk hajnal 4kor még házibuliban voltam x)

(#3667) Qru válasza Vigneau (#3648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez lesz az első 480-ad? Ér majd egy-két meglepetés akkor, főleg ha ref. hűtéses. :D

Bezzeg amíg Shumi nyomta a Ferkánál mindenki oda volt. De azért Ham is elég jót villantott. Remélem hogy az RB-k elbukják a futamot de sajnos hiába drukkoltam ellenük. :D

daa-raa: Mit vársz egy magamfajta ökoterroristától... :D

Jaja, pedig szép "hagyomány" volt abban a topikban, feldobta a napjainkat de ugye nem vagyunk egyformák. ;]

#nincsbennetarcsi

(#3668) Vigneau válasza Qru (#3667) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, az első lesz. Csak nem a hangjára gondolsz? Arra már felkészítettem a Párom. :K

Hiába, van még mindig mit fejlődni a Ferrarinak... :U

Speed(R):
Tudsz élni. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3669) Qru válasza Vigneau (#3668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hang az csak egy dolog. 40%-ig elviselhetőbb, de a hőteremlése sem kutya. 250W a tdp-je, ez több mint 2,5x-e a procid fogyijának akkor is ha egy kanyit nem húzol rajta.
Mikor beszereltem futtattam 3DMák tesztet, majd én hülye megfogtam a bordát kíváncsiságból. Nem kellett volna úgy megégette az ujjam mint a sicc. Aztán ránéztem MSI AB-vel, a gpu 95-98 fokos volt a vrm meg valahol 110 fok körül lehetett... És már itt olyan hangja volt mint muter NDK-s hajszárítójának, tehát nem volt visszafogva a venti fordulat. :D

Viszont kegyetlenül erős. Brutálisan. Semmivel nem tudtam megakasztani (igaz 1680-ban tolom). High textura pakk minden maxon (látótávolság is, élsimi is meg AF is) DX11-ben? Sima ügy, úgy szakított rajta miden ahogy kell. Erős táp nem árt hozzá, mert 12V-os ágat szopizza rendesen. Ha nem single rail-es tápod van akkor arra nagyon figyelj,hogy két külön ágat kössél be neki különben komolyabb terhelésre úgy lekapcsol mint a huzat. Haver 500-as chifi tápjával ezt csinálta. Nos a TX650-em 52A-t tud egyben 12V-on (over peak miatt engedi az elektronika egy rövid ideig az 55A-t is átfolyatni rajta) azzal már nem volt ilyen gond. :D

Jó tanácsként: próbáld minnél messzebb tenni a többi alaktrésztől, mert iszonyat sok hőt termel és hiába löki ki a forró levegőt, a házon belül is sok megmarad. Nagyon melegít mindent ami felette van vagy a közelébe. Szóval legyen messze a cpu hűtőtől, felsőtápos ház szintén felejtős. A prcid/SB/NB hőfokot is megdobja legalább 5-10 fokkal...

Amit még javaslok, hogy dobj be alá egy 12-es ventit a házba. Nem kell, hogy gyorsan tekerjen de sokat javít a gpu hőfokon ha a reltíve kis gyári ventialá bedolgozik egy nagyobb venti és friss hideg luftot kap alulról. Fordulatszám függő is de egy jó 5-10 fokot nyerhetsz ezzel a megoldással.
Itt egy kép róla nálam hogy működött: [link]

Oldalsó venti olyan sokat nem csökkent a hőfokon mert oldalról a HP-ot tudod hűteni csak de ugye kicsi a felülete sokat nem ér annak a plusz levegő, inkább a vga közelében lévő SB-nek tesz jót az extra légmozgás.

#nincsbennetarcsi

(#3670) radi8tor válasza Qru (#3669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezekért érdemes az újabb gyártású kártyákat venni. Szinte azonos teljesítmény megvan 60% kevesebb energiával.

⭐ Stella

(#3671) Qru válasza radi8tor (#3670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen hőtermelés, és fogyi miatt is jobbak. De olyan olcsón jutottam hozzá, hogy nem lehetett kihagyni és akkor még nem volt se híre se hamva a 500-as szériának. Aztán jötte az 570 ami tudta a 480 erejét (sőtt a driverek optimalizálása után kb 3%-al gyorsabb is volt) de annyival nem evett kevesebbet hogy lecseréljem. Aztán elkezdtek esni az árak nagyon és gyorsan megszabadultam a 480-tól. Akkor jött a 460 1GB a gépbe ami szintén jó áron sikerült kifognom.
Noha tegyük hozzá se a 480-ra se a 460-ra nem volt/nincs gari. Ami főleg előbbi esetében azért elég nagy merészség. :D

mod:

A macseknak meg ha unatkozik, nyomtass egy ilyet:

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3672) Qru


Qru
MODERÁTOR

Jah a mai nap tapsztalata:

Már értem miért nem járnak az emberek márkaszervízbe. Elvittem a Fiat-ot olajcserére. 10k-s akciós tavaszi olajcserét hirdettek. Mondom a csávónak akkor ebben a légszűrő csere is benne van, ugye? Azt mondja nem, csak az olaj+olaj szűrő. Mondom akkor tegyetek bele új légszűrőt is. Azt mondja erre:
- Semmi akadálya de az +4k.
- Meeennnyyííí??

Hihetelen, kb 1k a Bárdinál. Becsukot szemmel és hátrakötött kézzel is kicserélem 5 perc alatt. :D

#nincsbennetarcsi

(#3673) radi8tor válasza Qru (#3671) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Macsek befeküdt a székembe 1 órája, azóta sámlin ülve dolgozom.
Na irány kajálni, vége a munkaidőnek. :)

⭐ Stella

(#3674) Qru válasza radi8tor (#3673) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó étvágyat.

Az enyém is kisajátította az egyik fotelt magának. :D

#nincsbennetarcsi

(#3675) Qru válasza Vigneau (#3668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe, Webo bint Seb-bek, ezt láttad már? [link]

#nincsbennetarcsi

(#3676) embe válasza Qru (#3669) üzenetére


embe
nagyúr

Kimerítő ismertető.
Engedélyt kértem a Google album megtekintéséhez.... a "síró bohóc" ;)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3677) Qru válasza embe (#3676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bocs, így lesz a jó srácok: [link]

#nincsbennetarcsi

(#3678) embe válasza Qru (#3677) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Így már látom. :K

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3679) radi8tor válasza Qru (#3674) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, az ebéd nagyon finom volt. Hazafele megjárdáztam a bal első felnit, úgyhogy mehettem kőbányára az éjjel-nappali gumishoz. Cseréltük a gumit pótkerék felnire. Szerencsére gumi nem sérült, csak a felniben van 88-as. Gumis azt mondta ritkán lát ilyen csúnyát :)
Főútról kanyarodtam le egy mellék utcába, mert a főút be volt állva. Persze a mellékutca sokkal csúszósabb volt. Nem volt drága, csak sok időt vett el átmenni Óbudáról az Élessarokhoz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3680) föccer válasza radi8tor (#3679) üzenetére


föccer
nagyúr

Élessaroknál milyen gumis van? Elég sokat járok arra, de nem rémlik.... :-/

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3681) radi8tor válasza föccer (#3680) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Maglódi úton kell még tovább menni és a Lidl után a villamos túloldalán lesz valami diszkont benzinkút. Amellett kell bemenni egy sorompós kapun.

Google-el csak ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3682) Mercutio_ válasza radi8tor (#3679) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor volt imádkozás a kanyarban? :U

Most értünk haza egy előadásról, 2 jellemző duma:

"Ruhát kaptam a Mátrai szeretetszolgálattól":)

"Egész nap fent lógtam az Isten-neten":)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3683) föccer válasza radi8tor (#3681) üzenetére


föccer
nagyúr

Ja, az nekem már nagyon nem az élessarok. Én csak a sörgyárig látok, ami azon túl van kit érdekel? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3684) radi8tor válasza Mercutio_ (#3682) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok idő nem volt imádkozni. :) Kb 2 mp alatt jött a járda. Picit gyorsan kanyarodtam be, na! :B

⭐ Stella

(#3685) föccer válasza radi8tor (#3684) üzenetére


föccer
nagyúr

Én meg nem tudtam lemondani a nyári gumi szerelésemet pénteken. Szóval mókás lesz ez a hét az tuti. :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3686) radi8tor válasza föccer (#3685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A gumis azt mondta hétvégén 17 fok lesz (pluszban). Szóval, ha nem készülsz külföldre, akkor nem lesz gáz :).

⭐ Stella

(#3687) föccer válasza radi8tor (#3686) üzenetére


föccer
nagyúr

Évi 35k km-ert megyek. Nem tehetem meg, hogy nem ülök be a kocsiba, gyak az a munkám, hogy ott vagyok, ahol lenni kell. Talán 1 napot ki tudok bekkelni, de szerdán-csütörtökön már megyek vidékre, miközben a fővárosra leesett 2 centi latyaktól úgy csúszott a gép, hogy nem sok közöm volt hozzá, hogy merre megy... :-/ Még a jobb hátra parkolás is nehezen ment, annyira mászott össze vissza :(

Komolyan mondom ne menjen senki nyárival télen, életveszélyes.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3688) radi8tor válasza föccer (#3687) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, hogy múlt hét pénteken cserélted le a gumikat? Azt hittem ezen a pénteken esedékes.

Akkor valóban cumi.

⭐ Stella

(#3689) föccer válasza radi8tor (#3688) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, ez a szopó. :( Lízingelt autó, és csak április 15-ig lehet gumiztatni, mert ezt írták elő. 2 hete jelentkeztem, mert akkor még nem írtak semmi rosszat és egyébként is március második felén nehogymár szar idő legyen szerdán néztem az időjárás előrejelzést, csütörtök reggel már nem tudtam átrakatni az időpontot. Ha meg nem megyek el az időpontra, akkor meg zsebből fizethetem a zsíros díjakat... :-/

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3690) radi8tor válasza föccer (#3689) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

22-es csapdája. Vigyázz akkor magadra!

⭐ Stella

(#3691) föccer válasza radi8tor (#3690) üzenetére


föccer
nagyúr

Muszáj leszek ahová lehet nem a sajáttal fogok menni. Úgyis van ahová kollégákkal kell menni. Igaz abba meg 100k km felett van és még több mint 1 év a lízing időből és a fennmaradó 20k km-ből... De mindegy, ezt dobta a gép. Majd lesz valahogy :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3692) Mercutio_ válasza radi8tor (#3684) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megesik az mindenkivel :K

Arra mondjuk kíváncsi lennék már megint hol a p*csában vannak a hókotrók/sózók, hazafelé mindenhol áll a hó az utakon, csúszik is, meg bordásodik és még most jön az éjszakai fagy :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3693) radi8tor válasza Mercutio_ (#3692) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Inkább ne jöjjön: És megjött a hókotró :Y

föccer: Nem is tudtam, hogy ilyen szigorú szabályok vannak lízingelt kocsiknál. :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3694) föccer válasza radi8tor (#3693) üzenetére


föccer
nagyúr

A WV most kitalálta az, hogy ha egy autó 30k-s szervízzel lett átadva, akkor 30.001 km-nél bevíve ugrik a garancia... Eléggé nagy szívás, de legalább lehet ütni vágni, gyilkolni a gépet. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3695) #65675776 válasza Qru (#3667) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából megúsztátok volna figyelmeztetéssel, sőt totál el is kerülhettétek volna az egészet. Csak valamelykőtök egy picsás hsz-t linkelt az aranyköpésekbe. Onnan indult a buktasütés. Kaptatok érte figyelmeztetést. Csak ugye az apróban volt link egy másik apróra, aminek a topicjában ugyan ez folyt... Ekkor emeltem kitiltásra a figyelmeztetéseket. Akkor egyébként felmerült Vinyó aprójának a törlése is, de mivel ott kultúr keretek között zajlott a beszélgetés megmaradt.

Azért nyilván kár tagadni, hogy végignéztem mind a két topicot...

(#3696) Qru válasza radi8tor (#3679) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egészségedre Radi bácsi. :)

Anno ugyanígy vertem oda én is a kocsim mikor megcsúsztam vele. A gumim az kukás lett (így a jobb elsőben 5k km-el kevesebb van) mert kihasadt az oldala, a felnit szerencsére ki tudták kalapálni, nem kellet cserélni (ha könnyűfém lenne akkor az is kukás lett volna). Akkora ütést kapott az eleje ahogy felugrott a járdára, hogy a fényszórót tartó műanyag kis fülek is eltörtek így az egész lámpatestet cserélni kellet.
Még jó, hogy van cascom így egy fillérembe sem került a dolog szerencsére.

mod:

daa-raa: Helyes, megérdemelt volt végülis, mert nem ide/oda tartozik/zott az a dolog. De akkor megnyugodtam, hogy nem csak a ramokra gerjedsz. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3697) smiti


smiti
addikt

Engem is ez fogadott ma reggel:

Lehet szükség lesz az elmúlt majd 20 év tapasztalatára, most indulunk Pestre.

(#3698) radi8tor válasza smiti (#3697) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várunk szeretettel :)

⭐ Stella

(#3699) Qru válasza smiti (#3697) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Remélem épségben ide értetek.

#nincsbennetarcsi

(#3700) smiti


smiti
addikt

Ó, itt vagyunk már egy jó ideje, köszönjük a sziveslátást :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.