Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stitch


Stitch
őstag

Valahol olvastam, lehet hogy ezen a fórumon, hogy lehet kapni direkt vga ram hűtésre szolgáló hűtőbordákat amiket ráadásul csak fel kell ragasztani a kártyára.

Ezeknek a bordáknak kéne a pontos neve, illetve az is hogy hol lehet kapni!

Ja, igen és még annyi, hogyha esetleg valaki használ ilyet az irja már meg hogy jó egyáltalán valamire, úgy értem hogy hűt is valamit, tehát meleg-e a borda vagy csak disznek jó...

(#3) Vitus válasza Stitch (#1) üzenetére


Vitus
őstag

[L]http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml? termek=2006736&szam=1&user=1[/L]
Ott kapható is. Összevagdosod és ráragasztod :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) _Volkovy_ válasza Stitch (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én azt mondom h gyárts magadnak..Ugyanúgy darabokra kell vágni,felragasztod és kész.Ja és 4000 helyett 200ft-ból kijön :)

(#6) Vitus válasza Kalandor (#5) üzenetére


Vitus
őstag

Na még szép! Minek a réz? Teljesen jó az alu.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) _Volkovy_ válasza Kalandor (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

és neked küldték az overclock-ról?mert nekem nem akarták..tele lett a tököm és gyártottam magamnak :)még jól is jártam vele

(#8) Vitus válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


Vitus
őstag

overclock hehe :) A havar is rendelt onnan 3 hónapja egy zalman hűtőt és nem érkezett meg még azóta már vettünk neki ha mégi küldik úgy vissza lesz küldve mint a huzat. :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#10) _Volkovy_ válasza Vitus (#8) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én is ezt csináltam.Írtam nekik egy lemondó levelet,aztán kész.

(#11) _Volkovy_ válasza Kalandor (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

nincs digis gépem :) amúgy elég kulturáltan néznek ki,nem nagyon látszik rajta hogy házibarkács.

(#13) _Volkovy_ válasza Kalandor (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hmm :U

(#15) rudi válasza Stitch (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

kb. ilyet kellene csinálni:

[L]http://kep.tar.hu/zsoltee10/index.phtml?aid=27593160[/L] szerintem a tulaj tud segíteni :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) _Volkovy_ válasza rudi (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

írtam a tulajnak a wbk borda ügyében,nekem nem írt vissza..pedig rácsapnám az enyémet a gf4-re.

(#17) Ragnar


Ragnar
tag

Volna egy kérdésem.
Az R9700- esemen a ramokat nem lehet tuningolni. 270 MHz -ről max 276 ra , ami nem valami sok :DDD . Ha mondjuk 280 -on megy akkor már poligonhibákat csinál . Arra lennék kíváncsi , hogy passzív hűtéssel lehetne - e emelni még az órajelet , vagy nem . Egyébként a húzás után észlelhető hibák mindig a melegedésből adódnak ?

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#18) koxminator


koxminator
senior tag

nos, úgy látom, a radeon 9800 (most már PRO :-)) gpumat zalman ZM80A-HP val fogom hűteni, a memóriákra meg veszek ilyen spire alu bordákat, mert rézbordát sehol sem találtam én sem. amúgy megnéztem a ZM80A és C közti különbséget, az ''A'' nak nagyobb a disszipációs felülete, és asszem árban (majdnem) megegyeznek

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#19) tocsa válasza rudi (#15) üzenetére


tocsa
senior tag

De baró. Ez nagyon király. Tényleg nagyon tetszik. Igaz, én gyengébb kártyán képzelném el ezt, ahol tisztán passzívan elég lenne az egész.

Mivel rögzítette a bordákat?

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#20) Vitus válasza Ragnar (#17) üzenetére


Vitus
őstag

Nem hinném. Nekem is 9700-van ezt szerelik 3.6, 3.3, 3,2 ramokkal. Nekem BBA van ezen 3.2-es van és ez nem melegszik és elég jól húzható akkor a tieden biztos a lassabb 3.6-os van ez nem megeszik szerintem de fogd meg de ha már pár Mhz emeléssel bugzi akkor ott a hűtés nem hiszem, hogy segít

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) koxminator


koxminator
senior tag

kérdés: most alap gyári hűtéssel (na jó, az AGP melletti PCI slot helyére betettem egy Spire kártyahűtőt) a flash-selt 9800 Pro-m GPUja: 395 Mhz, MEM: 360 Mhz.

Ez jónak minősül? úgy állítottam be az értékeket, hogy elindítottam a 3DMark2k3 Pixel shader 2.0 tesztet, minden AA és AF nélkül, alap ATI beállításokkal, és néztem, hogy pöttyözik-e az elefántok lábánál vagy sem. változtatgattam 1xre a gput, mem-t is, ezeknél az értékeknél jött ki az hogy még itt nem volt pöttyözés.

vagy esetleg vegyem visszább a GPU sebességet, és rakjak még inkább esetleg a MEM-re? ötlet?

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#22) Stitch válasza koxminator (#21) üzenetére


Stitch
őstag

Most őszintén hova a szarba húzod a kártyádat? Minek ennyire túlhajtan, amikor a felét se használod az erejének, mert abban biztos vagyok hogy nem azért húzod mert akad valamelyik játék...de végülis, ha élvezed miért ne. :D

(#23) Stitch válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


Stitch
őstag

És mivel ragasszam fel? :F

(#24) mura81 válasza Stitch (#23) üzenetére


mura81
senior tag

létezik 2oldalú ragsztócsík. Ponotsan nem tudom hol lehet kapni, mert én mindig szettben veszek ilyen hűtőalkalmatosságokat és ahhoz meg jár alanyi jogon. Javaslom hogy nézz utána [L]http://www.overclock.hu[/L]-n, ott kell hogy legyen valamilyen fajta, és ha hosszúnak tartod a szállítási határidőt akkor nézd meg a típusszámát és rendeld meg valahol máshol.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#25) mura81


mura81
senior tag

ezeket javaslom
[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/L-HU-CMCRCU01.html[/L]

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#26) Stitch válasza mura81 (#25) üzenetére


Stitch
őstag

Ebben a tasakban van valami amivel fel is tudom ragasztani?

(#28) rudi válasza mura81 (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Hello! Ugye Te vagy aki ajánlotta hogy tud hozni cuccokat Bécsből? Kellene nekem egy DTK ház. Írhatok mailt?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Ragnar válasza koxminator (#21) üzenetére


Ragnar
tag

Gyári hűtéssel ez szerintem nem rossz .
Egyébként a pöttyözés a GPU túlhúzásnál jelentkezik . A ram túlhúzásnál poligonhibák vannak , amit könnyebb észrevenni . Amíg nincsenek ilyen hibák addig én húznám .
És egyébként ilyen frekvenciákkal mennyit megy 3DMark 2k1 és 3DMark 2k3 - ban? Milyen konfigon?

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#30) rudi válasza tocsa (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem olyan ragasztószalaggal vagy kevés pillanatragasztó a sakkakra és szilikonpaszta középre módszerrel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) Vitus


Vitus
őstag

Ne pillanatragasztózzatok itten nekem! :) Lehet kapni rendes zalman hővezető kétkomponensű ragasztót! Ne tessék itten is meg ferrobond finomságokkal gányolni! :) :) :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#32) koxminator


koxminator
senior tag

a konfigom:

Abit BD7-2
P4 Northwood 533 - 2 Ghz@2,5 Ghz
512 DDR 333 Mhz Samsung
SB Audigy 1
LG 915 FT Plus

Win XP SP1a; DX9b; Catalyst 3.6 - Best Performance beállítások, Trueform off

3DM2k1 1024x768x32 bit, alap beáll. (no sound, low detail level): 14623
3DM2k3 330 Pro 1024x768x32 bit, alap beáll. (bilinear filt,max. AF1): 5799

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#33) Yutani válasza mura81 (#25) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ilyennel volt dolgom, egy 8500LE kártyára raktam fel, amitől egyáltalán nem lehetett jobban húzni a ramokat, mindenesetre jobban leadta a hőt, az tuti.

Nekem egy haverom szerezte be ezt, akinek hardverüzlete van, máshol nem láttam.

#tarcsad

(#34) [lAyCsI] válasza Kalandor (#27) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

e-connect,
pcland-ban lehet rendelni

-= No way back from Here =-

(#36) [lAyCsI] válasza Kalandor (#35) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

örülök, ha segíthettem...
nekem is ilyen stuff van a VGA-n, bár nem tudom hogy mennyit ér a dolog, mert nincs húzva a kártya.
Bár csendben megjegyzem hogy ezt nem BGa tokozású memóriára találták ki, és elég keskeny...

-= No way back from Here =-

(#37) [lAyCsI] válasza Kalandor (#35) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

e-connectben nincs,
csak a pclandon...

-= No way back from Here =-

(#38) peterqe


peterqe
aktív tag

Nem akarom senkinek megzavarni a lelkivilágát, de tökfölöslegesen pakoljátok a RAM-okra azokat a bordákat. Szintén 9800@Pro tulaj vagyok és 370-ig OK a RAM. A 3,3-as moduloktól már ez is igen tisztességes teljesítmény, nem sok realitása van a további húzásnak. (Ja, hogy mem.hűtővel 375-lesz? Kit érdekel.)
A lényeg, hogy szépen húzza el egy venti a hőt a memóriákról, lehetőleg ki a házból, és akkor bírja a tuningot, hibázás nélkül.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#39) peterqe válasza Vitus (#31) üzenetére


peterqe
aktív tag

:)) Hihi, tényleg lehet! :))

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#40) Yutani válasza Vitus (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Külön ragasztót még nem láttam sehol, eddig csak a Zalman NB hűtő mellé pakolva vettem ilyet. Hol lehet kapni?

#tarcsad

(#41) zsoltee10 válasza Yutani (#40) üzenetére


zsoltee10
addikt

Van egy ilyen topik ahol hővezető ragsztó után keresett mindenki. Kilós csomagolásban lehet kapni külön is, de kb. 70e. :)
Most viszont pont nincsen, csak gagyi coolermaster, ami akkora, hogy kilóg alóla a memchip, és kb. 3 mm magas. :)

(#42) Ragnar válasza koxminator (#32) üzenetére


Ragnar
tag

Köszi !
Nem rossz , főleg a 3DM2k3. Az én konfigom 5380

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#43) rudi válasza Vitus (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemtom mi bajod a pillanatragasztóval. Ha egy egy csepp van a sarkakon akkor a szilícium ridegsége miatt csavarással simán lejön de amúgy stabilan tart. Ja és egész sok helyen lehet kapni aránylag olcsón.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) tsello


tsello
aktív tag

Hővezető ragasztó van conradnál. 4000 volt vmelyik vastag katalógusában.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#46) Yutani válasza zsoltee10 (#41) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nos, vettem én is ilyen Spire ram bordát a Magicompban. 950 forint a 2 darabos csomag, kis dobozkában.

Az a baj, hogy az Abit Ti4200 kártyámon minden ram IC mellett pont útban van egy-egy felületszerelt ellenállás vagy mi, így minden bordát meg kell reszelnem azon a helyen, hogy nem érjen hozzájuk. És persze eszem ágában sincs elvagdosni a bordákat. Emellett a GPU feletti két ram között van egy kondi, aminek a helyén ki kell fúrnom a bordát.

Most, hogy a kezemben volt egy 4xAGP-s Abit és egy 8xAGP-s is egyeszerre, elég sok különbséget fedeztem fel a két kártya között. Az utóbbin sokkal kevesebb felületszerelt alkatrész van, sokkal letisztultabb a nyák kivitelezése, és azon probléma nélkül el lehetne helyezni a rambordákat. Csak az a baj, hogy azon a 3.6ns ramok szemetelnek már 550MHn-en is, és a GPU már 300MHz-en fagy. Emellett a régi Abit 315/325-ön hibátlanul megy, de ehhez már kell a hűtés, mivel iszonyat forróak a ramok ezen a sebességen.

#tarcsad

(#47) Toness válasza Yutani (#46) üzenetére


Toness
őstag

Szerintem a RAM-okat hűtéssel sem lehet feljebb húzni, mert az akkor is szemetelni fog.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#48) Yutani válasza Toness (#47) üzenetére


Yutani
nagyúr

No, ezért nem próbálkozom az 8xAGP Abittal, hanem csak a régebbivel.

Ami a szemetelést illeti, volt egy Xabre kártyám, aminek a ramján nem volt hűtés, és úgy ment a gyári 250 MHz-en. Amikor észrevettem, hogy a desktopot néhány pixellel beszemeteli zárt házban, tettem a ramra hűtőbordákat, és ezzel el is tűnt a szemetelés. Tehát itt bizonyosodott be számomra, hogy bizony sokat segíthet a ramhűtés.

#tarcsad

(#49) Yutani


Yutani
nagyúr

Szombaton megcsináltam a RAM hűtést az Abitomra.
Mind a négy bordát két-két helyen a be kellett reszelnem a RAM IC melletti alkatrészek miatt. Emellett még a GPU feletti bordát kb. a közepén majd 1 centi mélyen be kellett reszelni egy kondi miatt, ami a két IC között van.
Jól megszenvedtem vele, de a végeredmény pofás lett, és ami fontos, alapfrekvencián éppen langyos a borda. Még nem próbáltam a húzást, de ami késik, nem múlik.

Ugyanakkor le akarom cserélni a GPU hűtőjét is (elég beteg hangja van...), és ehhez a Vantec IceberQ4 hűtőt szemeltem ki. Nagyon szép, a leírás szerint van hozzá RAM hűtőborda is (de ez az én esetemben már nem téma). Mivel a hűtő teteje szép kék átlátszó műanyag, a kártya is kék, és a Spire ramhűtők is kékek, szerintem jól fog kinézni ez a hűtő a kártyán. Emellett az ára is jónak mondható, br. 3e forint a Mistralban. Ma délután meg is veszem.
Majd írok róla, ha meglesz.

Apropó, esetleg valakinek van vele tapasztalata?

#tarcsad

(#50) Yutani válasza Yutani (#49) üzenetére


Yutani
nagyúr

Most nézem, hogy csak a PRO verzió rakható a GF4 Ti kártyákra, itt egy teszt is:

[L]http://www.furioustech.com/iceberq/Index.php[/L]

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.