Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) Tin válasza kutga (#5900) üzenetére


Tin
veterán

Ha sokat konferenciázol BT-n, akkor szerintem kevés marad, aminek jó is a hangja.

nézz meg itt párat, ha jól láttam, a tegtöbb teszteltnél tesztelik a mikrofon hangját is

(#5902) kutga válasza Tin (#5901) üzenetére


kutga
nagyúr

Mikrofon nem kell. Csak hallgatni. :)

Let the Zone take me if I am.

(#5903) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Metál zenéhez keresnék BT fejhallgatót. Jó lenne 100e alatt megúszni. Utazás közben használnám leginkább, így fontos az ANC. Nem kell, hogy a basszus mindent elnyomjon, de azért nem árt, ha egy picit hangsúlyosabb.
Néztem pár tesztet pl. az itt ajánlott Shure-ról, de több helyen írták, ha valaki ahhoz van szokva, akkor kevés lehet a basszus. Na itt mutatkozik meg a hozzáértésem hiánya: ha mondjuk ilyenkor z ember eq-ból tol rá basszust, akkor az már rontja a minőséget?
Megköszönném, ha ajánlanátok 1-2 fejest.

(#5904) janosibaja


janosibaja
őstag

Légy szí, könyörüljön meg rajtam egy szakértelemmel bíró ember. Samsung okostévéhez (UE55MU8002TXXH), filmnézésre keresnék megbízható - nem kell csúcs - minőségű Bluetooth fejhallgatót.
Mindenütt azt olvasom, hogy Bluetooth fejhallgató a Samsunghoz vagy működik, vagy nem, a Samsung márkabolt nem tud válaszolni :F erre a kérdésre, a Médiamarktban csak a vállukat huzogatják, itt meg a fórumon úgy látom, mindenki okosabb annál, hogy egy ilyen egyszerű kérdésre válaszoljon...
Légy szí, ha van valakinek személyes tapasztalata, akkor írjon, hogy szerinte mi működik! :R

(#5905) csendes válasza janosibaja (#5904) üzenetére


csendes
őstag

BT egy SIG szabvány, tehát azt minden BT fejhallgató alapvetően tudja. Az eltérés elsősorban a hatótávnál, stabilitásnál, illetve az audio codec-eknél lehet. De tévénél általában elég az SBC codec, ezt minden sztereó BT fejhallgató tudja ma már, és az A/V szinkron beállítás a tévén.
A JBL-t megvette a Samsung, tehát tőlük biztosan kapsz támogatást Samsung tévéhez. Szerintem a legegyszerűbb, ha egy BT fejhallgatóval rendelkező ismerőst megkérsz, hogy próbáljátok ki, hogy van-e egyáltalán BT a készülékben, szinte biztos, hogy igen. Illetve, ha egy-két percenként elmegy és visszajön a hang, akkor az a TV firmware hiba, tehát nem a fejhallgatótól függ, erre esetleg megoldás lehet a firmware frissítése
Beállítások-Hang-Hangkimenet-Hangszórók listája
Ez a funkció csak bizonyos modelleken és bizonyos földrajzi helyeken érhető el.
"Ha a TV nem találja meg a Bluetooth-hangeszközt, akkor próbálja az eszközt a tv-készülékhez közelebb helyezni, majd
válassza a Frissítés lehetőséget.
"A párosított Bluetooth-hangeszköz bekapcsolásakor a TV automatikusan észleli azt, és megjelenik egy előugró ablak. Az
előugró ablakban egyszerűen aktiválhatja/deaktiválhatja a Bluetooth-hangeszközt.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5906) janosibaja válasza csendes (#5905) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#5907) Tin válasza kutga (#5902) üzenetére


Tin
veterán

:D

Annyiféle van, annyiféle áron, hogy így nehéz bármit mondani. Legalább egy árkategóriát belőhetnél. Plusz az sem utolsó szempont, hogy zajszűrős kell, vagy anélküli.

A "top" nepszerűek közül a Sony 1000XM4 vagy XM3 jó, ezeket most akciózzák. Vagy amit én írtam feljebb, a Sennheiser PXC550II. Vagy az a Shure Aonic 50. De meg talán a Bose-nak is vannak nagy akciói. Ezek ilyen 300€ körüli felső kategóriás fejesek most féláron, mivel BF van, de többségében külföldről (Amazon) rendelheted őket.

Ha olcsóbb kell, akkor olvasgass vissza, azokat én nem nagyon csekkoltam le.

(#5908) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Kérdésem lenne Sony WH-CH 710N fülessel kapcsolatban.
A fejpánton levő műanyag berepedezése egy idő után valós probléma, vagy user error véletlen erőltetés miatt?
Illetve ha van valakinek személyes tapasztalata vele szívesen elolvasnám. :R

(#5909) petakpa1


petakpa1
őstag

Up, erre #5882 van valakinek javaslata?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#5910) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Vásárlási tanácsot szeretnék kérni. BT fejhallgatókat nézek ajándékba, és jó lenne egyforma. Az egyik tabletben BT 4.0 támogatás van, a másikban 5.0. Ami fejhallgatókat találok mostanában reklámokban, 5.1-es mindegyik :(((

Lehet valamerre találni "elavult" BT-s fejhallgatókat is?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#5911) gretzky77 válasza coco2 (#5910) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia attól még,hogy újabb BT támogatást tud, attól még menni fog régebbi eszközökkel is.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5912) Baleszmode


Baleszmode
csendes tag

Hello!
Az öcsém új fülhallgatót szeretne venni, azonban ezek a pántosok nemigen jönnek be neki, így annyi lenne a kérdés, hogy melyik lenne az az olcsó (20-25k körüli), nem pántos fülhallgató, amit tudnátok neki ajánlani?
(Először a JBL-nek a Wave 100TWS-re gondoltunk, de az meg furán olcsó egy JBL-hez képest.)

"Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért."Ján 15:13

(#5913) M@rdel


M@rdel
őstag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata abban, hogy a LAMAX NoiseComfort ANC, hogy működik együtt konzollall?

[ Szerkesztve ]

(#5914) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

OneOdio A30

Alap dolgairól ITT írtam, de a többit (BT/ANC "rész") ebben a fórumban fejteném ki.

80%-os akkuval érkezett meg, majd 3-4 napon keresztül 20-25 órát biztos volt rajtam, így csökkent le 40%-ra a töltöttség. Szerintem átlag júzer hetente 1X kell töltse. Eleinte néztem, hogy mennyit csúszik a hang a képhez képest. Nos, ha nagyon és csak azt nézem, akkor észre lehet venni apró eltérést, de átlag felhasználással részemről nem volt feltűnő. Földszintről tetőtérben még tudtam szakadásmentesen használni, de csukott ajtó már néha bezavart, és 1-1 pillanatra megszakadt a hang. Alapzaj nincs, semmi. Mikrofon átlag, nem kaptam negatív visszajelzést. Telefonálás közben nem volt visszhangos.
Bekapcsolásról-kikapcsolásról egy „hölgy tájékoztat”. Egyébként könnyen párosítható, én telefonnal, a laptoppal és a TV-vel is könnyen összehoztam. Konzolról nem próbáltam.
Mint, ahogy a másik fórumban említettem, BT-ről szebb a hangja, mint alaplapiról (ACER Predator laptop), de a benne rejlő hangot egy dedikált DAC/AMP segítségével mutatja csak meg. Áráért kifejezetten jó vétel.

ANC üzemmódban a porszívó kb. fele annyira volt hangos tőlem 2 m-re, mint eredetileg. De én nem szerettem, mert valamiért beremegtette (szó szerint lüktetett) a dobhártyámat. Alapban is jól szigetel egyébként. ANC vezetékes üzemmódban is működik.

Ha bármi kérdés felmerül, nyugodtan keressetek priviben, amire tudok, válaszolok.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#5915) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Sony WH1000XM3 fejhallgatót jó ideje. Most elég jó áron tudnék újonnan viszont olvastam, hogy van ez az LDAC kodek amivel igazán érdemes használni. Na már most több probléma/kérdésem is lenne... :D

1. iPhone-om van, ezzel az LDAC alapból kilőve, érdemes-e esetleg ettől függetlenül gondolkozni ebben, úgy hogy jelenleg egy XB950N1 fejhallgatót használok? Gondolom attól még a különbség kijönne.

2. Ha emiatt esetleg szerzek egy olcsóbb androidos telefont ami már támogatja az LDAC-ot akkor mivel tudnám kiaknázni? Átlag userként Spotify-t hallgatom leginkább ami ugye nem éppen a 990kbps-ről híres. Így is jobb lenne a hangzás iPhone-hoz képest vagy Spotify esetén felesleges LDAC-ozni?

Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de teljesen laikus vagyok és nem akarom úgy megvenni a füelst,hogy nem élvezhetem ki a tudását.

Köszönöm szépen! :R

(ui: vészterv az Airpods Pro, csak nem szeretem a bedugós fülest és félek, hogy fájna a fülem tőle)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#5916) csendes válasza dani0113 (#5915) üzenetére


csendes
őstag

XB950N1->XM3 csere: Ez attól függ milyen zenéket hallgatsz, ki kell próbálni. Egy XB (extra bass, mélyhangsúlyos) bizonyos zenékhez nagyon jó, de vannak akik meg nem szeretik, mert agyonvágja például a komolyzenét vagy könnyűzenében is az akusztikus hangszereket.
Röviden összefoglalva, az LDAC xxxxxxx nem való nem ideális BT-hoz, emiatt ne vegyél se androidos telefont, se új fejhallgatót.
Egy BT codec minőségét több tényező befolyásolja:
-a maximum bitráta: a nagyobb bitráta BT-nál nem feltétlenül jobb, mert a BT sávszélesség távolságtól és a használt eszközök számától függően korlátot jelent, onnantól fogva vagy szakadozni fog az audió vagy vissza kell venni a bitrátát.
-bitmélység (16/24 bit), csak az aptX HD és az LDAC használ 24 bitet
-a maximális mintavételezés frekvencia: 44.1/48/96 kHz
-a codechez használt tömörítési algoritmus számításigénye, hatékonysága
-veszteséges vagy veszteség nélküli
-mekkora az implementálás során a késleltetés
-csak egyirányú vagy kétirányú (például telefonálás) audió kezelésére képes
-mennyire rugalmas a különböző bitráták kezelésénél
-ingyenes vagy fizetős
-mekkora a tapasztalat a gyártóknál az implementálás során
-szabványos (például BT SIG) vagy buherált speciális egyetlen gyártóra
LDAC adja a legnagyobb bitrátát (990/660/330kbps), a maximális elméleti bitráta AAC/(sima) aptX/SBC-re hasonló kb. 350kbps, az aptX HD-re és egyéb kiterjesztésekre ennél több.
Adott bitráta mellett a BT codec-ek közül az AAC minősége a legjobb, de pont ezért a leginkább számításigényes is.
Az aptX tömörítése gyengébb, de a kiterjesztéseknél (például aptX HD) nagyobb bitráta érhető el, tehát jól szól. Viszont fizetni kell érte Qualcomm-nak, ezért például a Sony vagy a JBL sem annyira szereti, azért az az 1 dollár körüli összeg az alsó és középső BT fejhallgató kategóriákban már fáj nekik, illetve a Sony próbálta az LDAC-t támogatni BT-ra is.
Az SBC kisebb komplexitású tömörítést használ, ezért adott bitrátánál általában rosszabb a hangminősége az AAC-nál, viszont nagyon rugalmas.
A legrosszabb az LDAC tömörítése. Habár ez az egyetlen ami elvileg veszteségmentesen is tud tömöríteni, viszont ez BT-szal csak elméletileg kihasználható és androidos telefonoknál általában alapból korlátozzák a bitrátát 330 kbps-re, mivel elegük lett a gyártóknak a panaszokból a hang szakadozása miatt és különben sem veszik észre a vevők a különbséget a használatnál.
Alapszabály az, hogy olcsó BT fejhallgatóra bőven elég az SBC codec, mert úgysem hallani a különbséget. Apple termékhez AAC képes BT fejhallgató ajánlott, mert ezeken nagyon jól van implementálva és erős a SoC. Windows-ra és androidra aptX-es fejhallgató a legjobb, de általában az SBC is megfelelően szól. Androidon az AAC sokszor rosszul szól, főleg az olcsó telefonokon, mivel a nagyobb számításigény kiszolgálásához a gyenge SoC és a rossz implementálás miatt le kell venni a bitrátát, iPhone-on viszont nagyon jól szól 250 kbps-sel is.
Sajnos a fenti codec-ek mind a BT SIG szabvány szerinti AD2P profilt használják, ami egyirányú audiót támogat, ezért telefonálásnál a hangminőség sokkal gyengébb.
Források: [link] [link] [link] [link] [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5917) dani0113 válasza csendes (#5916) üzenetére


dani0113
senior tag

Szia. Magyarán akkor nem lehet tényként kezelni semmit, mert annyira sok összetevős a történet, hogy inkább próbáljam ki aztán lesz ami lesz?

iPhone 13 Pro 128GB

(#5918) csendes válasza dani0113 (#5917) üzenetére


csendes
őstag

MIndenképpen célszerű kipróbálni mielőtt megveszel egy drágább fejhallgatót.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5919) dani0113 válasza csendes (#5918) üzenetére


dani0113
senior tag

Próbálni próbáltam már annó régen, akkor meggyőzőtt de nagyon drága volt, még nem volt XM4. Berendeltem végül most potom pénzért és ismerős tud adni egy Sony telefont is ami tudja az LDAC-ot. Mostantól a kérdés,hogy mivel tudom kiaknázni ezt? Töltögessek ncore-ról rá lossless albumokat vagy csak a tidal? :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#5920) quint válasza dani0113 (#5919) üzenetére


quint
aktív tag

Fogd fel úgy, hogy egy jó átviteli rendszer nem csinál a xarból mégxarabbat, és akkor boldog leszel, bármivel eteted.

(#5921) Dave™ válasza dani0113 (#5919) üzenetére


Dave™
nagyúr


Ilyen frekvenciamenettel szerintem kár a forrásanyag miatt aggódni.

(#5922) atirag


atirag
őstag

A lányomnak keresek fejhallgatót karácsonyra. Nézegettem az airpods max-ot. De nem írnak túl jó teszteket. Eddig egy beats solo-ja volt ,de tönkrement az egyik oldal. Néztem a beats solo pro-t is ami azért sokkal jobb árban van. Mit érdemes venni egy 13 éves lány fejére ami azért sokat bír és strapabíró is.

(#5923) Dave™ válasza atirag (#5922) üzenetére


Dave™
nagyúr

ATH-SR50BT, sokkal jobban fog szólni, mint a Beats.

(#5924) JoinR


JoinR
senior tag

Hello!
Munkára (meetingek) keresek egy bluetooth, lehetőleg on-ear fejhallgatót, amivel tudnék két eszközre is csatlakozni. Nem kell, hogy párhuzamos legyen, ha jól láttam, olyan nincs is, de hogy egyszerűen tudjak váltani a két gép között, az viszonylag fontos lenne.
Zenét nem erről hallgatok, úgyhogy az ilyen fajta minőség másodlagos, viszont a mikrofon jó lenne, ha minőségi lenne.
Jelenleg céges Jabra van, ami teljesen OK, csak vezetékes sajnos. Köszi az ajánlásokat.

(#5925) fattyu válasza JoinR (#5924) üzenetére


fattyu
veterán

jabra 65. gépbe stick telefon BT

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5926) JoinR válasza fattyu (#5925) üzenetére


JoinR
senior tag

Telefonra nekem nem is kellene, csak 2 laptopra. Úgy is tudja? Ilyen volt régen valamelyik melóhelyen, meg most is ennek van a vezetékes fajtája, én elégedett vagyok vele, hiába a 3*-os átlag árukeresőn.

(#5927) fattyu válasza JoinR (#5926) üzenetére


fattyu
veterán

ha van bt a gépben akkor igen megy úgy is bár a stickkel azért stabilabb gépen.

Nálunk van jópárszáz nem nagyon van velük gond.
Ha vigyázol rá. nem tank. le lehet tördelni a kagylókat róla ha barom vagy.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5928) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!

Venni szeretnék egy vezeték nélküli fejhallgatót, ebben kéne segítség.
Alapból agybadugós TWS-t akartam, de rá kellett jönnöm, hogy az in-ear eszközökkel nem jövök ki, míg egyik fülembe kényelmesen bele tudom helyezni, a másikban kényelmetlen, esetleg folyamatosan kifelé csúszik. Amennyiben mégis van ilyen apró eszköz ami kényelmes, megnézném azt is. Árban nem akarok elszállni, de jelenleg ahogy nézem a Sony WH-1000XM3 teljesíti nagyjából igényeimet, de lejátszási minőség rovására olcsóbb eszköz jöhet. (inkább az összeszerelés minősége ne legyen rossz) Árban így a plafon az XM3 lenne, de jobban örülnék ha fele (30-40k körül) ennyiből megúsznám a dolgot.
Röviden:
- ACC kompatibilis legyen (iPhone lenne egyik fő lejátszó, ha jól tudom ehhez ez kell)
- ANC preferált
- Kényelmes legyen és kompakt (avagy összébb hajtható, táskába tehető)
- 30-40k, de ha nincs ennyiért ilyen, akkor az XM3 a maximum

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#5929) Dave™ válasza Sordoran (#5928) üzenetére


Dave™
nagyúr

Vess egy pillantást az ATH-SR50BT, kicsire összecsukható, ANC helyett ugyan csak NR van, de hangban jobb és kiegyenlítettebb, mint a Sony. Amerikai Amazonról 50k alatt megrendelhető (ez már tartalmazza a vámot, áfát, szállítást).

(#5930) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Nem tudom hogy jó helyen járok e. De hátha valaki tudna választ adni a kérdésemre. Olyan problémám van hogy a TIDAL autokatikusan el indul mikor be dugom a fülembe a Samsung earbuds-ot. Ha rádiót hallgatok, és hangot akarok adni, akkor is el indítja a Tidalt. Van rá valami lehetőség hogy le lehessen valahol tiltani az automatikus lejátszást? Mert én eddig sehol nem találtam. Se az, appba se a fülhallgató appjaba.

(#5931) Sordoran válasza Dave™ (#5929) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszönöm a választ. Jól néz ki, és ez jó árnak is tűnik érte. Viszont inkább pihentetem az egész fejhallgató kérdéskört, lehet csak fellángolás részemről hogy kell, de ha megjön utána nem használnám annyit. Annyire nem vészes a mostani TWS arra a kevés ritka alkalomra amikor zenét hallgatok fülesen, így inkább nem költekezek most.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#5932) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.
Egy Pioneer SE-MS7BT fejes helyére keresnék a kategóriában valami utódot.
Hangja megfelelt, nem volt a mostanában divatos mély domináns, inkább neutrális-szerű.
Sajnos csúnyán kontakthibás volt a töltésnél és végleg megadta magát. (én pedig mérgemben kivágtam a kukába)
Tudnátok ajánlani az alábbi paraméterek alapján fejest?

- teljesen zárt kialakítás
- nem szükséges aktív zajcsökkentés
- mikrofon sem szükséges
- nem mély orientált hangzás (inkább neutrális hang)
- részletes hangkép (akusztikus zenéhez)
- fület körbeölelő párna (tehát nem nyomja a fület)
- vezetékkel is használható
- min. 12 óra üzemidő egy töltéssel
- 30-40k HUF beszerzési ár

[ Szerkesztve ]

(#5933) #68216320 válasza #68216320 (#5932) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hazafele vettem egy Sony 1000XM3 fejest. Remélem beválik majd. Ha nem, akkor továbbra is keresek valamit.

(#5934) Dave™ válasza #68216320 (#5933) üzenetére


Dave™
nagyúr

nem mély orientált hangzás (inkább neutrális hang)

Nem találod soknak az XM3 mélyét?

(#5935) #68216320 válasza Dave™ (#5934) üzenetére


#68216320
törölt tag

Talán egy picit, de ez még elmegy. Van egy Sony bt fülesem, azzal csak tv-t tudok nézni annyira sok a mély azon.
Ez viszont nem olyan. Valahogy szofisztikáltabb az egész.
Persze még használnim kell, hogy kiismerjem.
Sound Quality módban használom jelenleg telefonról aptx módban.

(#5936) #68216320


#68216320
törölt tag

Párosítottam a számítógéppel is a Sony WH-1000XM3 fejest. Viszont a beállításokban csak 16bit/44kHz elérhező. Nem szegényes az kicsit?

(#5937) #68216320 válasza #68216320 (#5936) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sajnos nem egészen az izlésem ez a fejes, de win10-en egy EquAPO profillal sikerült egészen kellemes hangot kicsikarnom belőle. Igazság szerint utálom az eq-t, a lehető "legdirektebb" láncra törekszem, de ez van.
Nem tudjátok, lehet valahogy ennek a fejesnek fixen beállítani valami eq dolgot a belső szoftverében, hogy bármihez csatlakozva alapból azt használja? Mert az igen kényelmes lenne, mivel mindenképpen meghagyom. (Tavasszal majd keresek másik fejest)

(#5938) kutyek válasza #68216320 (#5937) üzenetére


kutyek
senior tag

Windowson az LDAC hiánya miatt sokkal jobb nem lesz, de legalább már van EQ-Apo korrekciód.

Nekem androidon így lett tökéletes:
1. BT: LDAC kodek, fejlesztőiben manuálisan kell kiválasztani a 990kbps quality opciót (minden csatlakozás alkalmával :( ). Fejes, ahogy írod is, quality módban, minden EQ off. NC off.

2. Player: USB Audio Player Pro. Beállításaiban:
- Internal audio driver: HiRes Direct Driver
- Internal HiRes Audio: Use with Bluetooth output (pipa)

Ez a player fizetős, szerintem a dupláját is megéri. 20 perces próba verzió van belőle. Tidalt is kezel.

3. EQ korrekció: az UAPP "MorphIt" nevű pluginje tartalmaz XM3 profilt. Target karakterisztika kezdésnek a "Generic Studio Target curve". Egyéb plugin opciók default értéken.

Ez a plugin eredetileg stúdió használatra készült (VST), fizetős, de fél percet enged minden szám elején, így ki lehet próbálni. Én megvettem, nekem ezzel az XM3 tökéletesen szól.

4. (+1) Crossfeed: az UAPP ingyenes crossfeed pluginje nagyon jó, beállítás ízlés szerint. (Szerintem hosszú távon füles / fejes crossfeed nélkül nem pálya, mert a természetellenes intenzitású sztereó hatás kimerítő...)

(#5939) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Sziasztok!
Eddig Astro A50-em volt gen 3. Újabbra akarok váltani Astro A50 Gen 4-re, vagy még a Steelseries Arctis pro wireless is szóba jöhet. Melyiket ajánlanátok esetleg más márkát. Logitech X PRO kilőve. Most adtam el nagyon nem jött be a driver szenvedéssel stb. Vagy esetleg hasonló fejest valamilyen más márkából?
A50-es elvileg Aqua-ba 1 hete úton van... 2 napot ígértek ez több mint 1 hete volt és még azt se tudják mikor fog megjönni.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5940) kavalkád


kavalkád
aktív tag

van egy JBL E65BTNC fejhallgatóm, nincs másfél éve, hogy vettem. a bal oldali fülpárna ragasztása elengedett, szétjött az egész utána nem sokára. felhívtam a szervízt, hogy vegyek hozzá új fülpárnákat - tehát nem vártam el semmilyen garanciális javítást -, azt mondták vigyem be, kivizsgálják és majd ők cserélik. kérdeztem mennyibe fog kerülni, azt mondta az ember a vonal végén, hogy olyan 10-12 ezer forint, DE ha felületkezelni is kell (fogalmam sincs mire gondolt, lepattintható alkatrészről beszélünk) akkor 30-35 ezer!
normális? az egész eszköz olcsóbb volt. nagy csalódás ez, azt hiszem JBL terméket soha többé.

de ami az egész írásom lényege, hogy rendeltem 3 különböző típusú fülpárnát az Aliexpress-ről és ez az amit jónak találtam, ha valaki más esetleg ilyen problémába futna. ez is jó méret és minőség, de ragasztást igényel. ezt pedig nem tudom ajánlani, nem passzol a bepattintós fülecskékhez a lyukkiosztás.

(#5941) quint válasza kavalkád (#5940) üzenetére


quint
aktív tag

Az árából ítélve ez a "felületkezelés" az operaház tánckara által végzett herevasalást jelentheti. Esetleg még azt, hogy egy szélhámos banda végzi a szerviztevékenységet.

(#5942) Chrys_ válasza hadogabi1 (#5939) üzenetére


Chrys_
addikt

Astro A50 Gen4, most is azt használom. Volt Arctis Pro-m is, de azt visszaküldtem. Itt is írtam róla.
Keress rá a további hsz-eimre is abban a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#5943) hadogabi1 válasza Chrys_ (#5942) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Köszönöm szépen én is az Astro felé hajlok amúgy :) Csak sajna aqua 1 hete szerzi be. 100 k - ért. Lehet megrendelem express szállítással az Astrotol 120 k-ért elvileg 1-3 nap :D

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5944) Chrys_ válasza hadogabi1 (#5943) üzenetére


Chrys_
addikt

Amazon.de-ről nem lenne olcsóbb? Nem tudom, mennyi lenne a szállítási költség MO-ra.

Ezt találtam:

Link

[ Szerkesztve ]

(#5945) hadogabi1 válasza Chrys_ (#5944) üzenetére


hadogabi1
senior tag

De olcsóbb lenne csak sose rendeltem meg amazonrol. Ahogy latom itt is 2-4 nap az express. Gariztatas mennyire egyszeru?

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5946) Chrys_ válasza hadogabi1 (#5945) üzenetére


Chrys_
addikt

Garanciális szervizelést még nem csináltattam rajtuk keresztül, de áru visszaküldést és pénz visszafizettetést már sokszor.

(#5947) hadogabi1 válasza Chrys_ (#5946) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Na végigmentem amazonon ott 290 eurora jön ki mindennel együtt.
Hétfőn felhívom aqua-t hogy mikorra ígérik aztán ha nem tudják 1 hét után sem megrendelem vagy amazonról vagy astro-tol :)

[ Szerkesztve ]

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#5948) Eversmann válasza kutyek (#5938) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Speed/Tempo-t lehet valahol állítani a USB Audio Player Pro-ban, nem tudod? Fast Roll off filtert nem találtam első körben.
Amúgy eddig elég jó lejátszónak tűnik

Life is better with a Titan

(#5949) Abrion


Abrion
senior tag

olyan keresek amivel vezetékkel is lehet hallgatni :D

KB 10k körülit keresek, nem fontos a mikrofon, de jöhet azzal is, ha lecsatlakoztatható :D
lehet teljesen zárt de nyitott is jöhet :D
Játékra és zene hallgatásra fogom használni :)

(#5950) kutyek válasza Eversmann (#5948) üzenetére


kutyek
senior tag

Bár sosem próbáltam, nem hinném, hogy lenne benne tempo kontroll. Filter selector biztosan nincs benne, hiszen ez DAC specifikus, ha van BT / USB DAC-od, annak az appjában állítsd be a kívánt szűrőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.