Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) salaxx


salaxx
tag

Légyszi nagyon kéne bárki segítő hozzászólása! A helyzet: az Live után kicsit gyengébbnek tűnt az integrált hang minősége és átraktam a régi gépemből az SbLive value-t ebbe az újba (a régiben tökéletesen működött, az új pedig: Asus P4c800 (nem deluxe) + 3,00Ghz P4 + 2x512MB DDR 400 + Abit siluro GF4 ti 4200 8x AGP. A gond az, hogy zene+film alatt jó, de játékok alatt: gyakran torz hangok, recsegés v hiányzó hangok. Eddig megpróbáltam: mindenféle drivert, a creative oldaláról a legújabbal is,alaplap Bios + chipset driver is a legújabb, próbáltam a 2., 3., 4. PCI slotban, állítgattam a hardveres gyorsítást, de semmi változás. Az eszközkezelőben (XP pro van fent+sp1) semmi nem jelez ütközést, viszont a kellékek - rendszerinformációban az ütközés/megosztás pontnál több dolog is fel van sorolva köztük pl.: PCI busz vs DMA vezérlő. Itt egyébkénrt egyéb furcsaságok vannak még, amit nem értek, hogy pl, hogy lehet ütközés az alaplap saját dolgai között, mint pl USB host adapter vs AGP Controller vagy AGP Controller vs Gf4. légszi nagyon számítok a segítségetekre, egész nyram ráment, hogy összemelózzam a gép árát és most nagyon dühít, hogy nem perfekt. Kérlek segítsetek!

(#2) engusz válasza salaxx (#1) üzenetére


engusz
veterán

Érdeklődő kérdés, hogy ugye a proci nincs húzva? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Viktor77 válasza salaxx (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Azért látsz több dolgot egy irq-n mert az xp virtuális megszakitásokkal dolgozik, ez teljesen normális. A hiba szvsz nem itt van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Egon válasza salaxx (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Rakd át másik slotba, első próbaként...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Egon válasza Egon (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Sztornó, nem tudok olvasni...:(((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) Versus válasza engusz (#2) üzenetére


Versus
senior tag

Jó a kérdés !

Premium Vintage

(#7) engusz válasza Versus (#6) üzenetére


engusz
veterán

Gondoltam arra, hogy esetleg magasabb a PCI, mint kéne. Erre reagálhat kényesen a Live. De nem biztos. :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) Male válasza salaxx (#1) üzenetére


Male
nagyúr

A régi gépben tökéletesen ment a hangkártya ugyanezen játékok alatt?

Amúgy nekem Live 5.1-van, és XP alatt a Centerből elég fura hangok jönnek néha játékok alatt, film alatt viszont tökéletes. pl Soldier of Fortune alatt, da ha behozom a menüt, és visszalépek a játékba (Esc, Esc), akkor egy darabig megint jó, de ilyesmit más játék alatt is csinál -> nagy valószínűséggel a Creative programozói nem tudnak programozni rendesen (ezt a többi programjukra is alapozom -> pl PlayCenter-el hallgatok egy MP3-at, és amikor már csak 1 másodperc van vissza a számból, akkor elindítok egy másik MP3-at, akkor lefagy a PlayCenter, és ezt több gépen is tapasztaltam, több különböző 5.1-es Live-al XP és Millenium alatt szintén)

(#9) Male válasza Male (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Azt még lefelejtettem, hogy próbaként dobj fel egy WinMe vagy Win98-at (lehetőleg angolt, azzal kevesebb gondja van/volt a Creativenak), és próbáld ki az alatt. Ha ott nem jelentkezik, akkor a hardveres gond kizárva. Az egész megoldható 20 perc alatt egy ilyen gépen.

(#10) fügike


fügike
senior tag

Nem lehet, hogy az alaplap hangkártyáját nem tiltottad le teljesen? Esetleg több helyen lehet, és csak az egyiken tiltottad le?

Tom, hülyeség, de meg lehet nézni, nem kerül semmibe.:)

Boci-boci tarka!:D

(#11) salaxx


salaxx
tag

Én azzal vagyok a legnagyobb gonban, hogy fogalmam sincs, hogy egyáltalán hardver v szoftver eredetű a dolog?! Egyébként Dx9.0b van fent, de ennek szerintem nem sok köze van a dologhoz. + Biosban van vmi ilyesmi PCI Latency Time ennek nem lehet köze hozzá?

(#12) salaxx


salaxx
tag

+ a rendszerinformációban nem csak az irq-k közösek, hnem vmi-nél a memóri címterület meg még vmi is, + engusz azt nem értettem mire gondolsz, ami PCI-al kapcsolatos a BIOS-ban érték az 64-re van állítva

(#13) tsello


tsello
aktív tag

P4C800 Deluxe + Live!
Semmi gond...
ACPI 2.0 biosban be van kapcsolva?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#14) salaxx


salaxx
tag

most nincs, de úgy emlékszem, hogy már próbáltam, de nem segített, de megpróbálom mégegyszer. Szerinted ez a megoldás?

(#15) Versus válasza salaxx (#12) üzenetére


Versus
senior tag

Nem nem arra gondol Engusz hanem arra hogy van egy olyan beállítás hogy AGP/PCI frekvenci ott a fix 33/66-ot kell beállítani mert ha emeled az fsb-t ezek az értékek arányosan emelkednek vele és bizony ezt a hangkártyák ilyen jelenséggel jutalmazzák! Egyébként érdekes nekem is SB Live! 5.1 volt de mikor meghallottam a P4C800 DX alaplapi hangját ,jó messzire hajítottam. Nem csak hogy sokkal szebben szól hanem eddig semmilyen driver gondot nem produkált az SB-vel ellentétben. Talán azért lehet mert a SoundMax4-hez a Yamaha gyárt chipet és ez nem olyan rossz referencia !:)

Premium Vintage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.