Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

És októbertől még növekedett is a Win7 használók aránya a statcounteren :)
Én váltanék.. csak legyen olyan szép és használható az UI mint a win7-é, jöjjön vissza az nvidia 3d vision támogatás (ilyen a monitorom, projim), stb. Persze van w10-em is, 98%-ban a VR, a maradék 2% meg egyebek miatt, ami a 10-esen jobban fut (pl. youtube 8k panorámák nézése).
Szóval dual bootolok, mert egyszerűen nem tudok mást tenni :((

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Frissítések telepítése... 1 / 244
Ohh Win7, mintha csak tegnap lett volna. :)

A W8 meg egy szót sem érdemel. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Márton válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

Miért a "ne kapcsolja ki a gépet" (mikor muszáj lenne vagy épp bekapcsoláskor frissít, mikor sürgős melóm lenne), az jobb? Meg ez a rendrakás vazz.. Azt én szoktam a szobámban. Már felcsillant a szemem :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4) fatpingvin


fatpingvin
őstag

"A Windows 7 esetében ugyanakkor ez nem feltétlenül igaz, és ebben az esetben a hardverek cseréje is szükségeszerű lehet."

????????

az a gép amin win7nek kell futnia azon ezután is win7 fog futni. az a gép ami max win7-et tud futtatni azon amúgy se kéne windowsnak lennie 2023-ban.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"amely mellett persze a Windows 10-et is életben tartja, hiszen ehhez is kínálnak még terméktámogatást"

Muszáj neki, tekintve hogy 11-ből még nincs is LTSC kiadás, az üzleti életben meg ahhoz kötnek minden supportot.

#4fatpingvin: Van még XP-re, sőt Win95-re is igény. Igaz, kényszerből. Nem minden szoftvert írnak át modernebbre, főleg ha már a gyártója is megszűnt. Egy lakás árát meg nem tudod leakasztani az újra.

#2CPT.Pirk: Nem is az 1/200 volt a baj, hanem hogy még utána vagy 20x el kellett ismételni, természetesen közben újraindításokkal. :)

(#6) Hegyirabló válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia Akula!

Windows 11-el hogy állunk, érdemes már frissíteni rá, vagy még mindig gyermek betegecske?

Aquila non captat muscas.

(#7) Dr. Akula válasza Hegyirabló (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Otthon igen, cégnél nem.

(#8) Hegyirabló válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#9) fatpingvin válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

tudom hogy van, erre is írtam amit írtam. amúgy akinek nem tetszik ez a status quo és nem a platformra írt szoftverek felől akarja megközelíteni annak ajánlom szíves támogatói figyelmébe a ReactOS-t.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) macilacipaci


macilacipaci
kezdő

8.1 utolsó update fail.

(#11) Ringman válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet már jobb oldalra tenni a taskbart és kis ikonokat használni, azaz hogy kiírja a futtatott programok nevét is?

(#12) ledgeri válasza Márton (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha nincs direkt átjárás a két OS között (nincs harmadik partició amit lát mind a kettő OS), hátáresetben nincs baj... gondolom.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) ricsi99


ricsi99
addikt

Ha csak a supportot szüntetik meg az nem baj, akkor igan ha az adott célgépek meg is állnak mert a win 5 percenként figyelmeztet ... undirító ez a hozzáállás... lehet megveszel/lizingelsz valamit ,de nem akarsz se szebbet se jobbat... főképp ha minden megy... sok területen nem kell a csilivili okosrendszer.... aztán meg csodálkoznak ,hogy sokan ha kényszer van áttérnek a pigvin-hez... aztán csók ms....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14) Fecogame


Fecogame
veterán

Elírás:
Utóbbit a Windows 7 esebetében alkalmazta

Cikkhez:
Nem netre kötött rendszerek esetén ez nem gond :))

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#15) Márton válasza ledgeri (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

3. partíció??
4. 5. még talán 6. is van..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) fatpingvin válasza ledgeri (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem tisztább ilyen esetben a virtuális gép?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) Dr. Akula válasza Ringman (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A taskbar csak külön hekkelőprogrammal mozgatható (amúgy minek az, nem jó a helyén?), a programok nevét kiírja az ikon ha ráviszed a kurzort (volt amikor nem?), kis ikon... Ennél is kisebb minek?

(#18) Kansas válasza ricsi99 (#13) üzenetére


Kansas
addikt

Nem vettél zsákbamacskát, pontosan lehetett tudni az összes Windows megjelenésakor, hogy egyszer vége, a legtöbb esetében azt is, mikor. Voltak kivételek, a WinXp sokáig húzta, a Win8 nagyon rövid ideig.
A Windows 7 a standard 10 évet kapta, 5 év mainstream, 5 év extended, és ez normál átlagemberek számára(akik nem tudtak ESU támogatást venni horribilis pénzekért) 2020 január 14-én ért véget. Nem most.

Magadat csaptad be, ha abban a hitben ringtál, hogy "nekem ez pont megfelel, ezt használom a világ végéig". Bár végül is használhatod, komoly kompromisszumokkal és komoly kockázatot vállalva(már ha netre kötöd).
Ugyanazzal az erővel, amivel pingvinre áttérsz és megszokod annak a más kinézetét és működését, áttérhetsz épp supportált Windows-ra is. Igaz, abból nincs csillió-féle kiadás ugyanannyi féle kinézettel, de egy OS-t nem a kinézetéért használ az ember, hanem mert azon fut megfelelően az a program amit igazából használni akar, legyen az bár szórakozás vagy munka célú. A kozmetikai önmegvalósítás nem feladata, de legalább is semmiképp nem elsődleges funkciója.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) Ringman válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Ringman
nagyúr

jobb oldalon használom winxp óta, szóval nálam ott a helye. (meg amúgy is szélesek a kijelzők, nem magasak, így értelme sincs az alsó/felső taskbarnak, mert értékesebb helyet vesz el.

ált. több programból van több pld megnyitva (2-3 word, 2-3 excel, 7-8 külön browser - töb tabbal), így is van hogy 4k-s kijelzőn összevonja az azonos programokat, mert nem fér ki egymás alá minden.

amúgy a programok neve helyett a megnyitott dokumentumot, honlap nevét, stb-t írja ki.

(#20) fatpingvin válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


fatpingvin
őstag

csak barátságos emlékeztető hogy a "minek az nem jó az úgy" soha nem volt és soha nem is lesz adekvát válasz arra a kérdésre hogy meg lehet-e csinálni :)

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) Dr. Akula válasza Kansas (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mondjuk a 10-nél pont ködösítettek az elején, "ez lesz az utolsó Windows...", aztán kb. 1 év múlva súgták meg a frankót, hogy csak 10 év az a világ vége, bár akkor se túl hangosan, nehogy meghallják az emberek.

(#22) Kansas válasza fatpingvin (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Ahogy az pedig nem adekvát kérdés, hogy "Miért nem olyan a Windows, mint a Linux?(vagy tetszőleges korábbi Windows)".
Mert nem. A Windows nem Linux, a Windows 10/11 pedig nem Windows /95/98/Xp/7/8...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Munkámból kifolyólag sűrűn ülök még Win 7-es gépek elé, egész sokan hoznak hozzánk ilyeneket javításra.
De én már biztosan nem használnám. A 10-es után már kevésbé áll kézre, kevésbé tűnik átgondoltnak a felület, macerásabb a kezelése.

Kicsit olyan mint a 16:9-es telefon kijelzők után a 19,5:9-es panelek. Eleinte nem értettem minek ez, tök felesleges, minek nyújtják. Most ha kezembe veszem a régi S7 Edgem, sokkal kevésbé áll kézre, sokkal kevésbé érződik praktikusnak vagy kényelmesnek.

(#24) fatpingvin válasza Kansas (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

ki beszélt itt Linuxról? azt hittem a windows taskbar a téma...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) Ringman válasza Kansas (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt a "feature"-t a win10 tudta, gondolom a win95-ös ikonok lecserélése mellett erre nem maradt erőforrás :U

(#26) Dr. Akula válasza Ringman (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor neked ez pont szopó. :) De 3rd partyval megoldható (taskbar).

Nekem csak megnyitott böngészőnél írja az oldal nevét, ha nem indítom el, csak az ikonjára húzom a kurzort, akkor meg a böngésző nevét. Far Managernél pl. nyitva is a progi nevét írja, nem mondjuk a könyvtárat ahol állok, qBittorrent szintén. Notepad++: nyitott filenév + Notepad++ megnevezés. Szóval ahogy nézem egyedül a böngésző a kivétel, az is csak nyitott honlapokkal.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ringman válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, ezt a programot majd megnézem, de amíg nem veszek új gépet, addig marad a win10.

(#28) Kansas válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Kansas
addikt

Aki nem volt süket vagy nem hagyta direkt figyelmen kívül, meghallotta.

Azt valóban mondták, hogy "ez lesz az utolsó Windows", de azt sosem mondták, hogy a világ végéig nem fog változni. A Win11-et épp hívhatnák Win10.1-nek is, nem különbözik annyira, mint a korábbi szomszéd Windows verziók.

A rolling release-ek és a szolgáltatás-szemlélet megjelenésével el lehet felejteni azt hogy egy termék változatlan az egész életciklusa alatt, és ami egyszer jó volt az mindig jó lesz...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#29) Kansas válasza fatpingvin (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Rosszul hitted. Az volt a téma, hogy miért nem olyan, amilyen nem.
A Windows-t customizálni érdemben mindig is csak 3rd party cuccokkal(Stardock cuccok és társaik). Mindig is a legnagyobb közös nevezőre lőtt, a rétegigények kielégítését a 3rd party cégekre bízta.

Lefogadom, hogy azért fixálták a taskbar helyzetét, mert a sokak által utált telemetria azt mutatta, hogy az emberek 99%-a ott használja, és nyertek vele valamit, hogy elvették a mozgathatóságát, ha mást nem hát azt hogy nem kell supportálniuk az alternatív helyzetekből adódó esetleges problémákat(pl ablak illesztések).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) Dr. Akula válasza Kansas (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igazából a Win10 nevet kéne így elfelejteni, ha Service Packhoz kötött egy adott program működése (valljuk be, a 22H2-t hiába hívják máshogy, az a jó öreg Service Pack), akkor kár ugyanúgy hívni, mint az elődeit, csak a júzert zavarja meg, hogy dehát ez is Win10, miért nem megy... Akkor legyen 10.1, 10.2, stb.

[ Szerkesztve ]

(#31) Kansas válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Nem rossz ötlet, én támogatnám.
A marketingeseknek/sales-eseknek nyilván volt pár szavuk a témában, azért hívják úgy, ahogy(bár nyilván nem 100%-ban halgattak rájuk, a 22H2 se valami vonzó elnevezés szvsz).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) Raysen623 válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Raysen623
addikt

Cégnél miért nem?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#33) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem csak adott program. Nekem a régi gépre még valamelyik 2020-as megjött, de frissebbek már nem. Csak a hibajavításokat kapta meg a gép. Szóval menet közben simán elkezdték bojkottálni a gépemet.

szerk: Ha már Sp. Sosem értettem, hogy a Win 7-hez miért nem adtak ki egy 2. Sp-t a támogatás lejártával, ami az addigi javításokat tartalmazta volna. Érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#34) fatpingvin válasza Kansas (#29) üzenetére


fatpingvin
őstag

"azért fixálták a taskbar helyzetét, mert a sokak által utált telemetria azt mutatta, hogy az emberek 99%-a ott használja"

remélem tudod hogy ez egy olyan megállapítás amiért kb bármelyik magára valamit is adó mérésmódszertan vagy statisztika gyakorlatvezető helyből írná az elégtelent.

az hogy van egy default az egy iszonyat erős biast rak az egészbe, ergo ebből kontroll nélkül bármilyen következtetést levonni az önátb*szás minősített esete.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35) Kansas válasza fatpingvin (#34) üzenetére


Kansas
addikt

Ez nem mérésmódszertan, nem az egyik laborod. Nem tanóra, és nem is demokrácia. Ez termékfejlesztés.
Aki eléggé akarta, az áthelyezte a tálcát, aki nem akarta eléggé ahhoz, hogy rájöjjön egy egyszerű drag'n'drop művelet működésére, annak jó volt úgy ahogy volt.
Nem érdekel, hogy ez nem felel meg a tudományos módszertannak. A gyakorlatnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) szabonagyur válasza Raysen623 (#32) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálunk is állnak át a gépek, én is azt használom a cégesen és megy ahogy a 10 is ment.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37) fatpingvin válasza Kansas (#35) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszi, ezen legalább röhögtem egy jót...

a tudományos módszertannak van egy olyan nagy előnye hogy akkor is teljesen helytálló marad ha valami túlbuzgó marketinges vagy product designer megpróbálja elhinni magáról hogy ő majd jobban fogja tudni.

egyébként ha feltűnt, abszolút nem azt állítottam hogy ez nem egy értelmezhető design decision, hanem azt hogy egy általad felvázolt helyzetben a nyers adatokból értelmezhetetlen bármifajta következtetést levonni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#38) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

Én a Microsoftot engedtem el végleg és örökre a Windows 7 feltelepítése után. Így jártak. :DDD

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#39) Kansas válasza fatpingvin (#37) üzenetére


Kansas
addikt

Én se azt írtam, hogy ez a helyes módszer vagy hogy ne lenne jobb, csak azt hogy szerintem ez történt.
Te álltál neki magas lóról osztályzatokat szórni, meg elméleti módszertanról papolni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#40) Dr. Akula válasza Raysen623 (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Programokhoz a supportot általában LTSC verziókhoz adják, ahhoz tesztelik, ha nem azzal használod, és úgy van hiba, akkor szétteszik a kezüket.

#33Geri Bátyó: Gondolom simán csak nem akartak dolgozni már vele. Unofficial SP2 az volt, talán itt a Logouton láttam, de persze az mégse olyan mint egy hivatalos forrás.

(#41) Kansas válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem olvasd át újra a Microsoft support policyját, nagyon nem úgy működik, ahogy te gondolni látszol...
Eleve Win10 előtt nem is nagyon létezett náluk olyan, hogy LTSC, csak a rolling release hozta be. A legtöbb termékre most sem létezik. A fix support modell az 5 év mainstream plusz 5 év extended support. Arra jön még rá a cégeknek elérhető jó drága ESU, ha van.
Rolling release esetén a "modern support policy" van, ami 36 hónap LTS kiadásra és 18 hónap STS kiadásra.
Persze vannak kivételek meg egyéb komplikációk(pl a döntés hogy ejtik a Win8-at a Win8.1 javára), de ez nagyjából és leegyszerűsítve az alap.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#42) fatpingvin válasza Kansas (#39) üzenetére


fatpingvin
őstag

az adatelemzésben abszolút semmi elméleti nincs. ez színtiszta alkalmazott gyakorlat, ha tetszik ha nem. ez a szép a statisztikában :) nincs külön "elmélet", ugyanis ez maga a gyakorlat.

az viszont nem derült ki ezek szerint egyértelműen hogy mire értetted amit írtál. akkor én is pontosítok: annak címeztem a megelőlegezett elégtelent aki egy ilyen megközelítést komolyan gondol. ha ez a microsoftnáél valami mogyoró volt akkor neki, nem pedig a hírvivőnek :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#43) Dr. Akula válasza Kansas (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem a Windowsról beszélek, hanem a rajta használt szoftverekről.

(#44) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

kár érte, kiváló ügynök volt a 007-es. hosszú évekig használtam több gépen, rc1-től kezdve 0, azaz 0 problémával, 0 "öregedési jelenséggel", stb. És persze ezerszer jobban volt összerakva, mint az utána következő 5-6 év winfoschai, kb az elmúlt 2évben mondom azt, hogy a win8-10 vonal kinőtte gyerekbetegségeit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Kansas válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


Kansas
addikt

Azok is elég nehezen alapultak volna a nem létező LTS kiadáshoz, lévén az tudtommal Win10-ben jelent meg, előtte nem volt, és amiknek most az utsó köldökzsinórt is elvágták, azok mind a régi fix support policyn voltak, ami ugye az LTS 3 évéhez képest 5+5 év.
Plusz ezek a suport policyk nem csak a Windows-ra vonatkoznak, hanem mindem MS termékre(tudom, tudom, te nem csak az MS termékekre gondoltál).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) Dr. Akula válasza Kansas (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De épp Win10 és 11-ről beszélünk. :)

(#47) ledgeri válasza Márton (#15) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha nem tudod kivédeni, hogy a jövőben a nem támogatott OS-re egy újonnal felfedezett, de már nem befoltozandó lyukon valami belépjen (de pl az újabb OS az ellen, annak is a bejutása ellen védett), akkor ha még van is OS lemezeken/particiókon kódolás, akkor az a valami átjuthat a közösen látott területről, vagy azon károsíthat. Én erre gondoltam.
Ha a kettő szeparált (értsd ha az egyik fut, akkor az nem lát a másik által kezet particiókba, és fordítva, akkor van egy rizikósabb OS-ed, meg egy okés. Átjárás-blokkolás nélkül meg csak egy necces géped -meglátásom szerint.

#16 fatpingvin nem foltozódó OS-en a foltozott (mert kell a natív hardver elérés), vagy a foltozott feletti foltozatlan (és a "performance hit") amire gondoltál??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48) joey04


joey04
titán

jó döntés. ne pazaroljanak rá erőforrást.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Dilikutya válasza Kansas (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Microsoft a W8-at is ugyanaddig támogatta, mint a többit. Viszont mivel mindenféle megkötés nélkül frissíthető 8.1-re, így a hardvergyártók valóban dobták, legelőször talán az AMD a mainstream vonalon. Bár érdemes is volt 8.1-re váltani, én ugyan használtam, nem is volt bajom a W8-al, de ha már ingyen van. :) A start gomb visszahozása mindenesetre jó ötlet volt, a start menüt már rég nem használom, de a start gomb, főleg a jobb gombos menüje hasznosak. A leállítás/újraindítás megoldása a W8-ban bosszantó volt.
A Windows XP kivétel volt anno, a Vista sokat segített, hogy kezdetben a W7 se akarjon terjedni (pedig a W7 egy jó rendszer, hiába volt az XP megváltás a 98/ME után, egyértelműek a W7 előnyei), gondolom a Microsoft nem akar többet ilyet, párhuzamosan támogatni még egy oprendszert, miközben már az utód utóda, sőt annak az utóda is megjelent.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) ddekany válasza Ringman (#11) üzenetére


ddekany
veterán

Megmonda az MS képviselője vmi interjúban, hogy nem lehet a jövőben sem oldalra tenni, mert komplikált nekik fenntartani ilyen feature-t, és nem éri meg... Minek is, hol számít, hogy milyen az egyik legtöbbet használt DE komponens. :W Meg hát ők majd eldöntik, mi jó neked. Amúgy én meg azt is szerettem vólna megélni, hogy ne csoportosítsa össze az ablakokat, hogy át tudjam őket rendezni. Vízszintesen erre persze már nincs esély.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.