Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Képleírásoknál 2024-es dátum szerepel 2023 helyett. :B

(#2) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

"Azóta viszont, hogy a kínai gyártót az Egyesült Államok elgáncsolta, lépésről-lépésre erősödik az Apple, ami nem valamiféle geopolitikai összeesküvés, hanem az almás gyártó következetességének és remek ökoszisztémájának az eredménye."

(#3) LosBlancosRM válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ezekben az időkben nem lett volna kifizetődő úgy fogalmazni.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#4) Wesiz


Wesiz
tag

mindenképp hatalmas eredmény ez egy gyártótól aki csak a felsőkategóriában indul, még akkor is ha erősen lejtett nekik a pálya, értem ez alatt a veszélyes konkurens (huawei) kicsinálását. és senkinek ne legyenek illúziói, a xiaomi-t pont ugyanígy elintéznék ha esetleg az nyomná le az apple-t.
a samsungra nézve viszont nagyon gáz hogy minden árkategóriát lefedve se tudtak annyi telefont eladni mint az apple. remélhetőleg tanulnak belőle és jobban figyelmbe veszik a felhasználói igényeket, mert amit sokszor művelnek pl exynos erőltetése vagy egy drágább, de kb ugyanolyan utódmodell (a52-a53) legyártása nem éppen kedvez a jó eladásoknak.

(#5) nozs23 válasza Wesiz (#4) üzenetére


nozs23
addikt

és senkinek ne legyenek illúziói, a xiaomi-t pont ugyanígy elintéznék ha esetleg az nyomná le az apple-t

A Huawei nem ezért lett "elintézve".

(#6) doooo


doooo
veterán

Úgy tűnik, hogy a Transsion ette meg az alsókategóriás eladásokból származó részesedésük nagy részét. Ideje árat csökkenteni, ha a darabszám a fontos és nem a profit (amit kétlek, pláne a nehezebb pénzügyi negyedévek után).

(#7) nevemfel


nevemfel
senior tag

Érdemes volt usb-c-re váltaniuk. :DDD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#8) beno52


beno52
tag

Engem a Transsion meglepett. Nem is gondoltam volna, hogy bárki is megveszi ezeket a -*/%*- ...vagyis nálunk konkrétan szinte ismeretlen márkákat. Nemhogy ilyen mértékű részesedés ÉS menetelés legyen részükről a 2023-as évben.

A Tecno esetében már a készülékek nevénél elszáll az agyam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) doooo válasza beno52 (#8) üzenetére


doooo
veterán

Afrikában és a Közel-Keleten nagyon népszerűek lettek pár év alatt. Ott, ahol eddig a Samsung (meg második helyen esetleg a Xiaomi) volt a domináns minden kategóriában.

(#10) nevemfel


nevemfel
senior tag

Leszállítások 2024 utolsó negyedévében

A "leszállítás" remek szó. :DDD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#11) stingy2 válasza Wesiz (#4) üzenetére


stingy2
senior tag

Samuval- szerintem- az a baj, hogy alsó, alsó közép kategóriában az árukkal, vagy ár/érték arányukkal (már ha beszélhetünk ott olyanról) nem rúgnak labdába. Középkategóriában és annak a felső szegmensében szintén drágák, és a műszaki tartalom is alulmúlja a versenytársakét, pedig ott még/már a célközönség egy része azt is nézi, mi van belül, nem csak azt, hogy úúú, rá van írva, hogy Samsung.
Kíváncsi lennék, hogy az utolsó épkézláb középkategóriás (A52s) telójukból mennyi fogyott: tennék rá egy sört, hogy az utóbbi évek egyik legnagyobb eladását produkáló termék volt, aminek azóta sincs utódja. Hagyjuk most az A53/54 párost :D .
Felsőben meg egyértelműen drágák lettek, ott már nem elég a sw. meg a hw., kell a marketing, amiben almáék fényévekkel jobbak. Ha csak iphone-al vagy menő a haverok meg a csajok közt, akkor nem fogsz S23U-t venni, szóval ott meg trendivé kéne csiszolni a gépet, de Samunak ez egyenlőre úgy látom nem megy. Családban minden tizenéves, meg a haverjaik inkább 3-4 éves almákat kérnek, mint új "A" Samsungot...

INTJ

(#12) judas13


judas13
addikt

👍

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#13) p2pp válasza nozs23 (#5) üzenetére


p2pp
őstag

Nem csak nekem lenne még mindig Huawei Mobilom.
Vagy 5 év előnyben voltak.....
Pl. Periszkópos kamera és stb,stb, stb.
Sosem lett volna Iphone mobilom az már biztos!
De ez volt a cél, h mindenki is Szifonos legyen!!!
Amit senki és emmi sem veszélyeztethet.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#14) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Akkor most az Apple főhadiszállásán buli van?

(#15) aprokaroka87 válasza stingy2 (#11) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Samsungnak azért droid fronton is akad pár konkurencia

Felső kategóriában is.
Apple meg tulajdonképpen egyedül " versenyzik "

(#16) Danipicur2


Danipicur2
tag

Q4-ben már megszokott, hogy az Apple vezet, hisz kijött az új iPhone és karácsony is volt.

(#17) sohajda90 válasza p2pp (#13) üzenetére


sohajda90
tag

Ezt felejtsétek már el annyira a gagyi konteó szint, hogy nekem fáj...
Tudom, hogy innen Orbanisztánból / Abszurdisztánból tekintve nehéz elhinni, hogy vannak tényleg demokratikus államok, ahol a cég meg a government nem egy és egyenlő...főleg amúgy az US government híresen nem Apple párti, mert rengeteg adót csalnak, szóval még azt sem lehet mondani, hogy azért lenne bármi érdeke a US governmentnek az Apple piaci részesedése iránt, mert abból bevétele lenne. Ez full biztonságpolitikai ban volt, nem üzletpolitikai...

Az meg szintén megér egy misét, ha te a teljes Androidos spektrumon nem találtál egy méltó Huawei utódot (pl. Honor Magic 5 Pro, OnePlus 11, OnePlus Open mind elsőrendű készülékek csak hogy a tavalyi merítésből idézzek) és ezért migráltál iOS-re...

(#18) doooo válasza p2pp (#13) üzenetére


doooo
veterán

"5 év előny" :DDD :DDD :DDD

(#19) doooo válasza stingy2 (#11) üzenetére


doooo
veterán

A csúcskategóriában nőttek az eladásaik, a felső-, és középkategóriában is továbbra is jól megy minden. Az alsókategóriában estek drasztikusan másfél év alatt. Az A12 még a legnagyobb darabszámban eladott mobil volt 2021-ben, az összes gyártó összes modellje közül, az A13 már "csak" a 4. volt '22-ben, az A14 meg már az 5. volt tavaly.
Ez az egy modellnyi csökkenés elég volt ahhoz, hogy 11 év után először lecsússzanak az első helyről.

(#20) paatrick válasza p2pp (#13) üzenetére


paatrick
senior tag

"Pl. Periszkópos kamera és stb,stb, stb. "

Mi lenne a többi stb? A Huawei simán csinálhatná tovább a belső piacra a dolgait, de nem csinálja.
Periszkópos kamera nekem is tetszett de amúgy csak techdemónak jó. +1 mechanikus dolog ami el tud romlani, nem lehet pormentesíteni, vízmentesíteni és lassú. Nem véletlen hogy nem terjedt el, inkább mindenki lyukat vág a kijelzőre mert az szimplán mindenre jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#21) LosBlancosRM válasza sohajda90 (#17) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Másnak meg az fáj, hogy te teljesen elhiszed az ellenkezőjét.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#22) Teo. válasza doooo (#19) üzenetére


Teo.
aktív tag

A Transsion személyében kaptak egy nagyon nagyon erős konkurenst aki az alsó szegmensből sokat elvitt.

Illetve csenben az apple is tör a alsó árak irányabban azzal,hogy egyre több terméke marad a piacon.
12-es iPhone 4 éve került piacra és még mindig lehet venni újonnan...

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#23) nevemfel válasza sohajda90 (#17) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ezt felejtsétek már el annyira a gagyi konteó szint, hogy nekem fáj...

Miért kellene elfelejtenünk? A cikk is külön kiemeli, hogy ez nem valamiféle geopolitikai erőgyakorlat, hanem a szuper fícsörök miatt alakult így, ami elég vicces kijelentés. Úgy teszünk, mintha a nagyhatalmak nem rivalizálnának egymással, miközben számomra meg az az elég egyértelmű jelenség, hogy a nagyhatalmak igen intenzíven ezt csinálják a gazdasági-, pénzügyi frontokon is, nemcsak katonailag.

A Huawei elgáncsolásának okait igazából nem tudjuk. Annyit tudunk tenni, hogy megválaszthatjuk, hogy melyik oldal érveinek adunk hitelt. Ha a Huawei helyett lesz másik domináns kínai szereplő (legyen az a Xiaomi, vagy bármely más), és az is hasonló elbánásban fog részesülni, akkor lehet kezdeni gyanakodni. Ha mégsem ez fog történni, akkor viszont elképzelhető, hogy a Huawei tényleg az ipari kémkedési próbálkozásai miatt kapta azt, amit kapott, és akkor jogosan kapta.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#24) janeszgol válasza stingy2 (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

"Családban minden tizenéves, meg a haverjaik inkább 3-4 éves almákat kérnek, mint új "A" Samsungot..."

Ezt amúgy nem fogalmaztam meg így, de kurvára igaz és baromi jellemző. Rengeteg embernél látok i11-et meg régebbi iPhone-t, akik anyagilag A-s Galaxy potenciális vásárlók lehetnének, mégsem lesznek azok. Pont emiatt nem. És ez óriási piac lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Transsion meg Tecno? Most hallom ezt a két nevet először, pedig azért ismerem a mobilok piacát (legalábbis gondoltam eddig)

(#26) yanna


yanna
őstag

Hmmm... Egy sorrendben valaki/mi mindig első, és van utolsó is. Volt hogy a Milan, Bayern, Barcelona verte évekig a világot, de már nem ..

(#27) Janika--1982 válasza janeszgol (#24) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Őszintén,stabil,sokáig tartja az árát,nekem sem kellene droid.
Nem vagyok Apple fan,csak szeretem a kiszámíthatóságot. :K
Juj most mit fogok kapni itt. :O

Nagy János

(#28) elfelejtette válasza janeszgol (#24) üzenetére


elfelejtette
veterán

Lehet, hogy az S szérián kívül az A szériában is vissza kellene hozni az egy kezes méretű modelleket a Samsungnak. Az Apple is tízmillió számra adja elfele...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29) sohajda90 válasza LosBlancosRM (#21) üzenetére


sohajda90
tag

Hát erre annyit tudok mondani, amit nevemfel leírt a #23-as posztban...visszatérhetünk pár év múlva és meglátjuk kinek volt igaza...bár hozzátenném, hogy a Huawei ban az már 5 éves történet, érdekes az elmúlt öt évben egyik kínai szuper óriás sem hullott a porba, pedig látjuk, hogy a Transsion is hogy kilőtt a semmiből...

(#30) sohajda90


sohajda90
tag

Nekem az fura, hogy ha a Transsion egyben szerepel (Techno, Infinix meg ki tudja mi) akkor pl. a BKK miért külön? Oppo mellett azért szerintem RealMe, OnePlus meg IQOO is szerintem azért nyomna a latba annyit ami bőven a mérhető kategória lenne, szóval akkor vagy minden concern egyben szerepljen vagy minden márka külön-külön, de nekem ez az ömlesztett lista fura...

(#31) Silenzio válasza Janika--1982 (#27) üzenetére


Silenzio
addikt

Teljesen fair, amit írsz. Én mindkét ökoszisztémát kedvelem, van, amire az Android jobb, van, amire az Alma. Az a baj, hogy utálom, ha egyszerre több mobilom van. Hogy lehet itt megoldást találni?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#32) janeszgol válasza elfelejtette (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Biztosan is! Egy Galaxy A41 (én inkább A40) méretű telefonnak nagyon örülnék a középben. Oké valószínűleg naponta kellene tölteni, de valamit valamiért.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) sfefe válasza sohajda90 (#17) üzenetére


sfefe
őstag

És tedd hozzá, hogy szerinted.....
De ha politika akkor Fletóisztán jobb igaz ..
( Meg mielőtt jönne a duma nem vagyok fityeszes)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#34) sfefe válasza LosBlancosRM (#21) üzenetére


sfefe
őstag

Vannak egy páran akik azt hiszik ott full demokrácia és egyenlőség van....
Mega cégeknek nincs közük egyetlen politikushoz sem..pont itt ahol a lobbi ( ami itt korrupció) simán tolják....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#35) joey04


joey04
titán

Fura ez, hogy pont most, mert a 15 csak egy sima korrekt frissítés, az s23 viszont nagyobb durranás volt mivel kukázta az exynost.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) nevemfel válasza joey04 (#35) üzenetére


nevemfel
senior tag

A Transsiont leszámítva az összes droid eladás csökkent éves szinten, viszont a két utolsó negyedéves adatokat nézve (4Q23/4Q22 Growth) a Samsungot leszámítva mind növekedett. Itt valami furcsa szezonális hatás is dolgozik.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#37) Straw válasza joey04 (#35) üzenetére


Straw
senior tag

+1

42

(#38) elfelejtette válasza nevemfel (#36) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Q4-et nehéz letarolni, ha februárban van az új csúcsmodell kiadása (Samsung), úgy könnyebb, ha szeptemberben van (Apple)...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#39) nevemfel válasza elfelejtette (#38) üzenetére


nevemfel
senior tag

De nem erről beszélek, hanem arról, hogy a Samsung eladásai csökkentek a legdrasztikusabban éves-, és azonos negyedéves szinten, viszont a Xiaomi (meg a többi droid) ugyan egész évben kevesebbet adott el, viszont tavaly az utolsó negyedévben (4Q23) jóval többet adott el, mint a tavalyelőtti utolsó negyedévben (4Q22).

Olyan, mintha átalakulóban lennének a vásárlási szokások, és mindenki az utolsó negyedévre tartalékolna.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#40) buherton


buherton
őstag

Nagy Apple rajongó vagyok, de ez a hír elszomorított. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor az Apple sem lesz rest visszaélni a helyzetével a fogyasztók kárára. Úgyhogy hajrá Samsung!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41) Apollyon válasza buherton (#40) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Most vagy én tévedtem egy másik dimenzióba, vagy te aludtad át az elmúlt ~25-40 évet, de ahonnan én jövök, abban a dimenzióban konkrétan minden big tech ott él vissza a helyzetével a user kárára, ahol csak tud. Beleértve Applet és Samsungot is, m$, gúgli stb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) buherton válasza Apollyon (#41) üzenetére


buherton
őstag

Ebben nincs vita. Viszont van még tér a visszaélésre és az hogy az Apple lett legnagyobb telefongyártó az új szintre emelheti ezt. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) botyi7878 válasza paatrick (#20) üzenetére


botyi7878
csendes tag

Szerintem a periszkópos kamerát félreérted. Nem a kiemelkedő kamerára gondolt szerintem p2pp, hanem a zoomkamerákban alkalmazott rendszerre. Szerintem a legtöbb zoom kamera periszkópos rendszerű, mert a telefon vastagsága helyett így hosszában kerülhetnek elhelyezésre a lencsék.

(#44) Ricardo válasza sohajda90 (#17) üzenetére


Ricardo
félisten

" hogy vannak tényleg demokratikus államok, "

Azért nem árt ha a elnök velük van. Ha esetleg a nagy demokrácia nem nekik kedvezne, és a bíróság nem a javukra dönt, megkérik vétozzon már. :U

Csak néha homok kerül a gépezetbe.

[link]

" Az Apple természetesen fellebbezett a döntés ellen, sőt: azért agitált a vétójoggal rendelkező Joe Biden amerikai elnöknél, hogy akadályozza meg az ITC importtilalmát, ám Mr. Biden ezúttal nem lépett közbe, "


(#45) LosBlancosRM válasza Ricardo (#44) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Mondjuk Bidennél nem lepne meg ha a kérést se fogta volna fel. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#46) The Stig


The Stig
lelkes újonc

4 év után, újra Samsung teló vásárlás van kilátásban.(A71➡️A55).Ugy hogy újra a Samu lesz a csúcson. :DD

[ Szerkesztve ]

(#47) RJoe válasza sohajda90 (#30) üzenetére


RJoe
lelkes újonc

A Xiaomi-t megpróbálták...bár nekik sikerült valahogy kibújni a hurokból. :)
Bocs, az előzőhöz szántam. :W

[ Szerkesztve ]

Coffee... because murder is wrong.

(#48) skyrush7 válasza elfelejtette (#28) üzenetére


skyrush7
aktív tag

+1
Páromnak szüksége volt új telefonra, 130 ezer volt meghúzva határnak. Végül azért lett A54 belőle, mert az volt a legkisebb telefon ezen az áron. Nagyon meglepődtem, hogy valamire való nem tepsi telefon 200 felett van csak...

(#49) Voloka válasza sohajda90 (#17) üzenetére


Voloka
tag

Te meg hiszel a mesékben...
Szánalmas, ez az ide nem illő politikai ömlengés.
Ja, nem, nincs olyan, hogy demokratikus ...

(#50) elfelejtette válasza skyrush7 (#48) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ráadásul az A54 brutális, 76.7 mm széles, míg az asszony Moto G54-es telója meg csak 73.8 mm, tehát sokkal jobban kezelhető egy kézzel.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.