Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vcd help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fre$h


Fre$h
csendes tag

Hi!

Karácsonyra vettünk 1 DVD lejátszót és láttam hogy támogatja a VCD formátumot.
Mivel a gépemen sok film van ( dvdripek 1-2 cdsek) .avi kiterjesztésben ezért gondoltam hogy írok ilyen VCD-t és meg tudom nézni a DVD lejátszóval.
PLZ segítsetek h hogy lehet ilyen VCD-t írni és hogy milyen progik szükségesek hozzá!

Elöre is kössz, bye

#dnb.hu @ irc.quakenet.org

(#2) Fre$h


Fre$h
csendes tag

A DVD lejátszó mellé pontosan így írták: (Super) Video-CD

#dnb.hu @ irc.quakenet.org

(#3) Hequila


Hequila
őstag

Na ezért kapni fogsz a fejedre!
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=vcd&show=OR&ssep=%20&sid=[/L]

És ide írhatnám azt is, hogy a topicot zárom, csak nekem nincs meg a megfelelő jogosultságom :))

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4) klepto válasza Fre$h (#1) üzenetére


klepto
addikt

Én álltalában a nero-ra bízom a divx vcd-re konvertálását. Tudom, hogy nem a legjobb minőségben teszi, de legalább a legegyszerűbb a kezelése. Nekem az így átírt filmekkel még soha nem volt gondom, mindet le tudtam játszani. Édesanyámék lejátszója viszont nem mindegyiket. Nekem Clatronic-om van, nekik Panasonic-juk. Előtte nekem Orionom volt, és az is le tudott játszani mindent, amit csináltam. Neked milyen dvd-d van?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) Hequila válasza klepto (#4) üzenetére


Hequila
őstag

''nem a legjobb minőségben teszi''

nem a legjobb? Ez enyhe nemtúlzás! Elég szar minőségben csinálja meg!

Vannak erre külön progik, a fenti link alatt találsz egy rakást felsorolva!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6) Fre$h


Fre$h
csendes tag

Panasonic sa35.
Tahát akkor most svcd-t kell írnom?:D

#dnb.hu @ irc.quakenet.org

(#7) klepto válasza Fre$h (#6) üzenetére


klepto
addikt

Anyuéknak is ilyenjük van. Hárklis szinte mindenre, és szint semmit nem játszik le a gyári dvd-n kívűl. :(
Bocsi, hogy ezt írom, de ez van. Csak az mp3 működött eddig tökéletesen, ha jól emlékszem... ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8) Fre$h


Fre$h
csendes tag

Ja és azt hogy csinálom meg hogy ha a film hangja angol de van hozzá feliratom .sub-ba vagy .xxx-be (nem jut eszembe:D) és azt is szeretném látni????

#dnb.hu @ irc.quakenet.org

(#9) klepto válasza Hequila (#5) üzenetére


klepto
addikt

Tudom, csak nekem az a legnagyobb bajom, hogy szinte csak magyar progikat használok, mert elég gyér az Angol nyelvtudásom :(((
Viszont ha tudsz valami jó progit ami magyar, és ingyenes, vagy a VirtualDub-hoz tudnál magyarnyelvi kiegészítést, azt megköszönném :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) Hequila válasza klepto (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Én TMPGenc-et használok, amihez valahol van magyar nyelvű leírás, csak már nem tom, hogy hol. Egyébként meg ott a start.hu-n az angol-magyar szótár... :t

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) mixyboy


mixyboy
tag

Plz help!
A helyzet, hogy most itt a szünet, és szar idő is van, és szeretnék megnézni pár filmet - tv-n! De egyszerűen nem olvassa be a szabványos VCD-t az asztali lejátszó...

Abban kéne segítség, hogy ha mondjuk SVCD-t csinálnék /mivel van 2 olyan, amit nem én alakítottam át, és azt lejátsza/, mennyinek állítsam be a bitrátát? Mert TMPG alapból arra állítja, hogy beteljen a CD! de nekem inkább a szabváyn kéne, mert a VCD-t sem olvassa be, akkor mi lenne SVCD-vel...
A szerkezet egy kis Samsung E-232 asszem...

És srácok, ha mondjuk az lesz, hogy nem játsza le, akkor ilyen esetekben hova lehet menni reklamálni??? Thx!

(Bocs, azt nem írtam, TMPGEnc-vel alakítottam át!)

(#12) mixyboy válasza mixyboy (#11) üzenetére


mixyboy
tag

Bocs, nemtudom, de most néztem, és SVCD-t meg lejátszotta... Jólesz ez... Igaz kicsit tovább tart kódolás, de mindegy!!! Csá!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vcd help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.