Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petes


Petes
tag

Lehet hogy nagyon meglepő annak aki még nem járt ennek utána de manapság már 20ezer forintért el lehet jutni Európa nagyon sok országába akár már repülővel is!
Például egy Londoni oda-visza repülőút 17ezer Ft amiben benne vannak az illetéket is. Egy Prága oda-vissza busszal csak 7800 Ft. És még nagyon sok ilyen van.
Elhatároztuk hogy nyáron elmegyünk valahová, szerintetek hová lenne érdemes és miért?
Fontos szempont hogy legyen mit csinálni egy hétig és az élet ne legyen túl drága mert pénzünk az nem lesz túl sok.
Néhányan akik már voltatok nagy városokban elmondhatnátok az élményeiteket, milyen volt, miért volt jó stb.
Szóval várom a hozzászólásokat!

(#2) faster válasza Petes (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Májusban megyek Londonba, a repjegy 15257 Ft volt.

(#3) Petes válasza faster (#2) üzenetére


Petes
tag

Melyik társaságnál vetted a jegyet?

(#4) e-biza válasza Petes (#1) üzenetére


e-biza
őstag

a 20k gondolom nem 1 hét anglia hanem csak az utazást tartalmazza. ha tévednék,kérlek oszad meg velem hol van 20kért 1 hét anglia. köszi

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#5) faster válasza Petes (#3) üzenetére


faster
nagyúr

Skyeurope húsvéti akció volt. A repjegy oda 1 vissza +1 Ft volt, a többi az illeték. :)


[Szerkesztve]

(#6) Petes válasza e-biza (#4) üzenetére


Petes
tag

Persze a 20 ezer csak az utazás szinte bármelyik városba akkörül van.

(#7) e-biza


e-biza
őstag

én nyáron montenegroba repültem tizenezer ftért, jo volt. Állitolag a Wizzair a legkényelmesebb. Montenegro szép hely, hangulatos. Francia riviérára is érdemes elnézni de kevés pénzböl ott nehéz élni. Esetleg spanyolország. az szép lehet ott még nem voltam.

a franciáknál cousteau kapitány muzeuma nagyon szép, ha kora nyáron mész akkor az odavezetö rozsafüzes ut is gyönyörü. a cannes helyszin ilyenkor annyira nekem nem tetszett (régen volt), ott vannak viszont a hirességeknek kézlenyomatai. tanulj meg franciául, vagy legalább bon jour-al köszönj mielött angoul kezdessz el beszélni.
montenegro: szerb, érdekes hely, nem lönek le szép a táj, szép tengerpart, a nök is. sok a látványosság.


[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#8) Grunya


Grunya
aktív tag

Jó ez a topic. Remélem sok javaslat lesz majd.

(#9) Petes válasza Grunya (#8) üzenetére


Petes
tag

Én is remélem!
Nagy gondban vagyunk, nem tudjuk eldönteni mi legyen, London állítólag túl drága az azért nem jó (ha nem így van cáfoljátok!). Szóval fogalmam sincs, a Wizzair-nek vannak jó ajánlatai de csak kevés helyre mennek a járatok:
Barcelona, Frankfurt, Dortmund, Brüsszel, Malmö, Stocholm, Varsó, Gdansk, Róma, Athnén, Párizs, Liverpool. Nehéz döntés...

(#10) faster válasza Petes (#9) üzenetére


faster
nagyúr

Londonban a közlekedés viszonylag drága, bár az egész napos travel card nem olyan vészes, viszont a vonatjegyek :(, illetve még a kaja, ami drága. Ha viszont veszel néhány jó ruhát, megtérülhet a drága kaja, mert a márkás cuccok kint olcsóbbak, mint nálunk.
Ja, a szállás is elég drága szokott lenni, de szerencsével és sok kereséssel ki lehet fogni viszonylag jót is. Ha lehet, ne legyen nagyon kívül, mert a tömegközlekedés zónákra van tagolva, mint Párizsban, és minnél kintebb mész, annál több zónát lépsz át, és annál többe kerül.

(#11) nilrem válasza Petes (#9) üzenetére


nilrem
tag

Amsterdamot javaslom. biztos jol fogod magad erezni!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#12) brownus válasza Petes (#1) üzenetére


brownus
veterán

èn már kinnt is vagyok: Stockholm és 19500huf volt a jegy a wizzair-nél.
Összel meg Barcelonát tervezem

(#13) mordeaux


mordeaux
tag

Hol vannak azok az idők mikor egy csomaggal autostoppal meg néhány fityingér el lehetett jutni akárhova csak akarni kellett :) mondom ezt én felnőtté válásom évében ... éljen a retro:DD

Kirby a parancsnok

(#14) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Én kajakra Brüsszelbe mennék..gyönyörű város, voltam már 2x ott, de ''csak'' céges kiküldetésen. Ebből 1x 1 hétig voltam, volt időm körbenézni.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#15) tildy


tildy
nagyúr

Bécs: 8000ft vonattal (Ingyen bkvval(gzk. bécsi köylekedési vállalat:D))
Akkor ahova szeretnék idén menni :amszterdam, de szerintem ha mas nem, akkor norvegia lesz belole: Bo i telemark;) (kb 20000 ide is a jegy returbe )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Petes


Petes
tag

Na eldöntöttük, Róma lesz az uticél, egy kérdésem lenne a repülőjegy fizetésével kapcsolatban.
Hogyan megy ez a bankkártyás fizetés? Meg kell adnom a kártyám számát meg a nevemet és ők csak simán leemelik róla az összeget vagy nekem is kell vmit intéznem a bankban vagy hogy van ez??

(#17) brownus válasza Petes (#16) üzenetére


brownus
veterán

semmi dolgod vele, leveszik és kész. utána kapsz egy regisztrációs számot amit bemondasz a repteren + egy igazolv´ny felmutatsz. csak olyan néven rendeld meg a jegyet ami az igazolványban is szerepel

(#18) Petes


Petes
tag

Na újabb gond...
Nem tudom ki foglalt már szállást a Hostelworld.com-on de nekem nem jön össze.
Megadom a kártyaszámot meg mindent helyesen és azt írja ki hogy a szolgáltatóm blokkolta a tranzakciót és nem engedi végrehajtani ezáltal nem tudjuk lefoglalni és elég nagy baj ez most... Valakinek vmi ötlete hogy hogyan lehetne megoldani? Ez egy OTP-s Visa electron kártya! Várom az ötleteket

(#19) tildy válasza Petes (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Szvsz csak VISA jó, vagy mastercard.Electron el sem fogadják sok helyen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) LJoE válasza Petes (#18) üzenetére


LJoE
senior tag

netes fizetés tudtommal csak dombornyomott kártyával oldható meg
pl. VISA classic

az elektron ide szerintem nagyon kevés lesz :(

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#21) Esmein


Esmein
nagyúr

Moszkvába nem menne senki ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) anulu válasza Esmein (#21) üzenetére


anulu
félisten

megyünk? nekem odaútra elég a jegy. vodkával beiszom magam a Kreml alá, oszt' 'szlát!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) Esmein válasza anulu (#22) üzenetére


Esmein
nagyúr

Visszafele hozunk egy hátizsák vodkát azt sétálunk.
Én mondjuk inkább Vlagyivosztokba mennék, a transzszibéria expressz uralkodhat keményen.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) anulu válasza Esmein (#23) üzenetére


anulu
félisten

az inkább büntet! mikor indulunk? jelen hangulatomban lemennék a térképről szívem (maradéka) szerint

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) CYBERIA válasza tildy (#15) üzenetére


CYBERIA
őstag

Norvégia az tényleg jó...

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#26) Esmein válasza anulu (#24) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nemtom, valamikor tényleg elmennék ruszkíriába, szivesen megnézném azt a gatyarohasztó orosz telet. Itthon csak -13 volt most a télen, de az p*csa. -30-at megnézném.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#27) fokukac válasza Esmein (#26) üzenetére


fokukac
nagyúr

vlagyivosztokban nem -30 van, hanem -50- -60, szóval szvsz oda inkább ne menjél.... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#28) Esmein válasza fokukac (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

-50 is rokkol :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) fokukac válasza Esmein (#28) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem 10 másodperc után meggondolnád magad. az valami eszméletlen hideg, ha kint vagy, a kilátszó bőröd (az arcod) 15 perc után elfagy.... :( szerintem ne akard kipróbálni.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#30) Esmein válasza fokukac (#29) üzenetére


Esmein
nagyúr

Éppezért moszkva első lépésben ha bírom a -30-at akkor hajrá vlagyivosztok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) kapcs-ford válasza Petes (#1) üzenetére


kapcs-ford
őstag

''Egy Prága oda-vissza busszal csak 7800 Ft''

Hol?? Engem nagyon érdekel Prága... ha utazás akkor oda!

:)

Aláírás

(#32) ksasa


ksasa
tag

Isztambulba még 1x, bár az nem jön ki 20.000-ből (+ csak félig Európa), mert nagyon olcsó az élet, lenyűgöző kultúra, teljesen más (azt kell mondjam jobb) világ és kedves emberek, no és persze a keleti kaják (meg az olcsó CD-k/DVD-k :) ) De sajna az utazás elég drága és belátható időn belül nem lesznek még fapados járatok. :(

(#33) brownus válasza Petes (#18) üzenetére


brownus
veterán

csinálj egy virtuális számlát és csak annyi pénzt rakj rá ami elég a szoba foglaláshoz

(#34) Shim válasza kapcs-ford (#31) üzenetére


Shim
őstag

hmm ez elég érdekes, gyanúsan olcsó, de aztán ott van még a tény, hogy prága rohadt drága szállásügyileg :( úgy éri meg, h prága közeli kisváros és onnan bejárni, de az meg körülményes. programokkal nincs gond csak ismerni kell egy olyan embert aki ismeri az egész várost, különben egy hét sörözés lesz a vége (bár az se rossz ;))

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#35) snt


snt
senior tag

London jó hely, csak kell hozzá zseton is.. Kaja tényleg nagyon drága de az igaz, hogy viszont egyéb cuccok, mint pl. a ruhák, DVD-k / CD-k sokkal olcsóbbak kint..
Szállás/ellátásról sincsenek jó élményeim, nem jön be az angol konyha, de hát elmész, azt' veszel kaját magadnak :DDD

Egyébként tuti kis hely, zajlik az élet :)

(#36) kapcs-ford válasza Shim (#34) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Igen azon és meglepődtem hogy a szállás árak nyugateurópai szinten mozognak... :(

Aláírás

(#37) Petes válasza kapcs-ford (#31) üzenetére


Petes
tag

Itt keresgélj: http://www.volanbusz.hu
Ott nézd meg a nemzetközi menetrendeket és látni fogod hogy a Budapest prága retúr jegy csak 7800 Ft de megvannak ennek is a feltételei, elolvashatod ott. Asszem hogy a foglalást 30 és 60 nap között az utazás előtt kell megenned meg egyéb feltételek de biztos működik. Ha valamit nem találsz szívesen segítek

(#38) bdav


bdav
őstag

London király, én ősszel voltma kinn WizzAir akcióval (mondjuk a kedves repülőtársaság törölt egy járatot, és 12 órával később mentünk ki. fákk.) az egészben egyébként nem a repülő volt a legdrágább, hanem a szállás+egyéb. mondjuk találtunk egy naon jó kis helyet, viszonylag olcsó és nincs messze, 15 perc sétára van egy metrómegálló asszem 2es zóna talán, ugyhogy fullos travelcard se kellett csak 1-2 zónára; az érdekesebb látnivalók úgyis ezen belül vannak. viszont a belépők húzósak tudnak lenni meg pl. egy színházjegy a legtrébb helyre (oszlop mögé) volt valami 30+ font.

Amúgy én Madridba szeretnék kimenni májusban mondjuk, de oda nincs fapados gép :O valami ötlete van rá valakinek?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#39) neduddgi válasza Petes (#1) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Portugál - Spanyol tengerpart ha rám hallgatsz. :) :) :)

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#40) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Mi a velemenyetek, nagy hulyeseg kimenni Nizzaba ugy, hogy nem tudunk franciaul, nem ismerjuk a varost, es elore meg szallast se foglalunk ?:)
3-4 napra mennenk, ejszaka aludni valszeg nem fogunk, szoval engem az se zavarna, ha delelott valahol a tengerparton aludnank..:D:D

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#41) mahatma válasza KERO_SAN (#40) üzenetére


mahatma
aktív tag

én voltam így kint Olaszországban....az alvás egy dolog, de a tiszálkodás nagyon tud hiányozni.....nem igazán javaslom

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#42) KERO_SAN válasza mahatma (#41) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

En ugy tudom vannak olyan panziok amiket ''0'' napra ki lehet venni, tehat ( asszem ) reggel 8tol du. 16 oraig, ott megoldhato a a tisztalkodas, plussz a cuccok tarolasa, ha esetleg vmi olyan programot csinalnank ahol terhet jelentenenek :)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#43) mahatma válasza KERO_SAN (#42) üzenetére


mahatma
aktív tag

ja vannak, csakhát ezek pont nem a kongásukról híresek, speciel egyetlen üreset sem találtunk....bár ez attól is függ hogy mikor mész.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#44) KERO_SAN válasza mahatma (#43) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

aug eleje :)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#45) mahatma válasza KERO_SAN (#44) üzenetére


mahatma
aktív tag

akkor esélytelen

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#46) Dominator válasza KERO_SAN (#40) üzenetére


Dominator
aktív tag

Ez jó ötlet, a tisztálkodás megoldható szerintem. ha berohansz a tenger egy tubus tusfürdővel és lemosod magadról dzsuvát aztán csicsika a kempingágyon :D

(#47) neduddgi válasza Dominator (#46) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Ja, és én megint csak az ibériai félszigetet ajánlom, bár ha nagyon takarékos akarsz lenni, elmehetsz csak Bécsig, de víz melletti pihenés, és kikapcsolódás szempontjából azért az nem az igazi... :DDD :DDD :DDD
Bővebben: link

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#48) aDM|RaL^ válasza Petes (#9) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Származásomból kifolyólag sokat tartózkodom lengyelországban.

Varsó és Krakkó nagyon szép és ami durva, hogy kurvaolcsó.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#49) mahatma válasza aDM|RaL^ (#48) üzenetére


mahatma
aktív tag

szüleim voltak krakkóban és tényleg gyönyörű azt mondják, az ár pedig megfizethető...

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#50) KERO_SAN válasza aDM|RaL^ (#48) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

En oktober 11-en megyek... ;)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.