Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Usb kivezetés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sulfur


sulfur
csendes tag

Abban kérek segítséget, hogy az alaplapon levő 2x5 tüskés usb kivezetések sorszámozásából honnan tudni, hogy melyik láb melyik? Van egy Matsonic 7177 ct deszkám, a leírásban szerepel, hogy melyik láb melyik. A deszkán az 1 láb jelőlt, de honnan tudni, hogy a többi láb hogyan van számozva. a páratlanok ( az egyik oldal) nyilván OK, de melyik pl a 2 sz láb. Én már jártam úgy, hogy nem a józan paraszti logika alapján osztották ki a lábakat.

(#2) rog válasza sulfur (#1) üzenetére


rog
addikt

a leirasban nincs rajz? vagy most mi van?

(#3) napos2600


napos2600
tag

na ezzel en is szivtam...
abit vh6t alaplap es ott ugy raktam ossze legutoljara hogy paratlan szamok egyik sor es a paros a masik...
kiprobalni meg nem tuttam mert 1enlore a vinyo hibadzik belole:) de sztm minden lapnal ugyanezt az elvet kovetik!

(#4) sulfur válasza napos2600 (#3) üzenetére


sulfur
csendes tag

Na, valahogy próbálom lerajzolni

x x x x x
1 x x x x x

Na szóval itt melyik a 2-es láb?
Az OK hogy a páratlan az alsó.
Én egy BX-es lapnál úgy gondoltam, hogy a 2 az 1 feletti. Összeraktam, kapcsolom a gépet, sutty a táp leáll.Hát a 9 feletti volt a 2-es láb. Sógoromnál EX lap, ott meg az 1 feletti a 2-es. ( le is égette az usb vezérlőt HE HE Pedig montam nekijje, hogy olvassa el a leírást. Abban spécin leírták hogy a melyik a melyik láb, és az micsoda is tul képp. ( nem akarom reklámozni a Tomato lapokat)

(#5) napos2600


napos2600
tag

en mindenkeppen az 1es felettire tippelek mert sikerult egy masik abit lap leirasaval kikombinalnom hogy az az!
de meg nem 100% hogyg telleg az :)

(#6) sulfur válasza napos2600 (#5) üzenetére


sulfur
csendes tag

Bocs, most nézem, hogy mégse jól jött ki a móricka ábra. Az 1 melletti x felett kezdődik a második sor.
Ez egyébként a Amtsonic, a többi deszkát csak azért írtam, mert két fajtánál két féleképpen osztották ki. Még jó, hogy van olyan, hogy szabvány. Külömben nem lehetne tőle eltérni.

(#7) pigor válasza sulfur (#6) üzenetére


pigor
tag

Az ASUS-nál a következő a kiosztás:

x 9 8 7 6
5 4 3 2 1

ill. bekötésileg:

GND + - POWER
X GND + - POWER

Nem vagyok teljesen őrült???

(#8) sulfur


sulfur
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat! A hét végén szétkaptam a gépet, előkaptam a voltmérőt, és bekötöttem a kivezetést. Aztán leszedtem, és raktam vissza az usb kártyámat. A Matsonic alaplapi usb nem jó semmire. A vebkamera képe szétesett, és kb 2 percenként frissített.
Mégegyszer kösz!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Usb kivezetés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.