Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  USA vízum

Hozzászólások

(#351) tiv61us válasza kraftxld (#349) üzenetére


tiv61us
őstag

itt a keleti parton sokkal de sokkal olcsobb, csak azet nem szolok, mert nem vagyok a nyugati parton ismeros
itt olyan havi 30 dollar a max gyerekkel mindennel fogaszattal stb.

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#352) tiv83us válasza kraftxld (#349) üzenetére


tiv83us
veterán

Hat elegge /illetve kicsit/ pontatlan az infod :)
$800-1000/ho-tol kezdodnek az egyszobas lyukak a kulvarosban, ettol mar csak felfele mennek az arak, foleg ha gazdagabb kornyeken kivansz letelepedni.
Ezt onnan tudom, hogy mi Burbank-ben voltunk, egy csaj ismerosnel laktunk es az o egyszobas kerojara havi $1200-at fizetett es megcsak nem is volt egy szuper kornyek.
A fizetesekrol nem tudok nyilatkozni arrafele.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#353) tiv61us válasza tiv83us (#352) üzenetére


tiv61us
őstag

persze, ott minden dragabb, de a fizu is jobb
ha valaki jonni akar,akkor csak keleti part:)
a 400 dolcsis biztositas azert nekem durva,
itt harminc a teljeskoru csaladi

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#354) Gero válasza tiv61us (#350) üzenetére


Gero
tag

minden stimmel, csak mivel egyelore szakmamban nem tudtam elhelyezkedni, sajnos az angolom meg nem tokeletes, ahhoz, hogy nagyon jol fizeto allast kapjak, ahhoz meg jobb angoltudas kellene.
Szoval egyelore van ami van, nyaron megyunk haza egy honapra, addig mar nem keresek uj allast, mert nem engednenek el egy honapra harom honap munka utan, majd mikor visszajovunk meglatjuk mit talalok.

lakberrol meg ennyit, hogy konkreten 1500 at fizetunk most :(
igen lehet 600-1000-ert is talalni lakast, csak nem biztos, hogy szeretnel este arra setalni a parhonapos babaddal.

cramstuff.com

(#355) tiv61us válasza Gero (#354) üzenetére


tiv61us
őstag

mondtam, gyertek at keletre, itt 600-ert super helyen kaptok apartmant:)
\melo is van bar nem tudom mit akarsz dolgozni

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#356) Gero válasza tiv61us (#355) üzenetére


Gero
tag

en menni is akarok, valmi szamitogepes molo kellene, otthon azt csinaltam

cramstuff.com

(#357) Gero válasza tiv61us (#353) üzenetére


Gero
tag

pedig tenyleg 400 a biztositas, egy eves kor alatt nagyon dragak a gyerekbiztositasok

cramstuff.com

(#358) tiv61us válasza Gero (#357) üzenetére


tiv61us
őstag

en elhiszem, csak kiakasztoan sok, itt sokkal kevesebb

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#359) Gero válasza tiv61us (#358) üzenetére


Gero
tag

nekem mondod, ki is vagyok akadva mindig mikor irom ki a csekkett a biztositonak :))

cramstuff.com

(#360) Pópa válasza Gero (#343) üzenetére


Pópa
senior tag

Haj, nagyon ki van találva... :P
Kösz.

Trust is good, control is better!

(#361) Pópa


Pópa
senior tag

Csak az az érdekes, hogy az eredetileg amerikai söffőrök mennek keresztbe-hosszába az országon, átlépve egy csomó államhatárt, és nincs ilyen kompatibilitási gondjuk a jogsival...

Trust is good, control is better!

(#362) Kraptor


Kraptor
őstag

Keleti partról én Bostonrol tudok nyilatkozni amit érdemes elkerülni mert nagyon-nagyon drága mind a lakás és biztosítás, aszem Calif után ott kullog a nyomában én majdnem $1000 fizettem egy kis szar lukért ami csak egy sima studió volt 1 luk és annyi, mondjuk legalább elég normális helyen volt:) De ez már vagy 6 éve volt azóra valszínű drágább lett minden. Ja és még anno Massben nem kellett SS# jogsidhoz, de szerintem ezen már lehet, hogy változtattak, de nem biztos.

(#363) Kraptor


Kraptor
őstag

Még most se kell SSN MAssbe, csak bekell sétálnod a SS officba kérni kell egy kérelmet amivel tudsz jogsit csinálni.[link] Tehát irány a keleti part emberek.... :C

(#364) Flashback


Flashback
addikt

up... :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#365) Pópa válasza Flashback (#364) üzenetére


Pópa
senior tag

'mijaz vazzeg, áppolni kell? :D

Trust is good, control is better!

(#366) Flashback válasza Pópa (#365) üzenetére


Flashback
addikt

hát mostanában nem pörög... :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#367) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mult évben jelentkezett vki a green card lottery-re?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#368) Babi39 válasza joe69 (#1) üzenetére


Babi39
újonc

Szia!
Én 22-én megyek a követségre és kiváncsi lennék az egész cirkusz hogyan zajlik. :O

(#369) tiv83us válasza Babi39 (#368) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem akarlak elkeseriteni, de 99%-ban pofara megy.
Mindenesetre legyen jo sok penz a szamladon, legyen lakas /ha lehet auto is/ a neveden, legyen egy jol fizeto melohelyed /kereseti igazolasod/, tovabba nem art ha van egy ferjed /+gyerekek/ aki(k) otthon marad(nak).
Egyeb kerdes? :)

ui: bocs ha nagyon elszomoritottalak

ui 2: el is felejtettem kerdezni, turista vizumrol van szo? :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#370) tiv61us válasza tiv83us (#369) üzenetére


tiv61us
őstag

ez a jo sok penz nem egeszen igy van, / hiszen akinek sok van az konnyebben kint maradhat/ inkabb, hogy lehessen latni a rendszeres jovedelmet
melohely nagyon fontos, lakas is, csalad ha van, persze, nem gondoljak hogy kisgyerekkel kint maradsz

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#371) gregorik válasza Kraptor (#363) üzenetére


gregorik
senior tag

''Tehát irány a keleti part emberek....''


szerintem valahol eleve lúzerség EU-sként kimenni Usába szerencsét próbálni, most komolyan. nagyobb művészet pl. Budán összehozni egy felső középosztálybeli létet, amin mi mostanában sikerrel ügyködünk :D.
ismerek én is x amerikás magyart, ők is csak sírnak, mint többen ebben a topikban. mivel az elektro cuccokat (no free ipod stb.) leszámítva itt HU-ban sokkal olcsóbb az élet, EU-s kapcsolatokkal össze lehet hozni egy fullos életszínvonalat pl Buda vonzáskörzetében, amit a legtöbb amcsi megirigyelne. ennyi.

(#372) sasa311 válasza gregorik (#371) üzenetére


sasa311
veterán

Hááát nem tudom... :U
Nekem egy kedves ismerősömék tavaly költöztek ki véglegesen Floridába. A csajnak diplomája nincs, csak érettségije. Eddig valami étteremben dolgozott pincérként heti 3 nap 4 órában és azt ugyan nem mondta, hogy mennyit keres, csak azt, hogy bőven tud belőle elrakni úgy is, hogy nem kell semmin spórolnia. Most kijár valami ház-kereskedő gyorstalpaló tanfolyamot. Pont tegnap este mondta, hogy most vesznek egy új autót és év végére barátjával valószínűleg lesz annyi pénzük, hogy vegyenek egy családi házat....
Azért ez így itthon nem lenne egyszerű :(


szerk: Amúgy csak kiváncsiságból, szerinted mi az, ami az alap (rezsi, kaja, benzin, ect..) dolgok közül itthon olcsóbb?

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#373) gregorik válasza sasa311 (#372) üzenetére


gregorik
senior tag

'' ismerősömék tavaly költöztek ki véglegesen''

arról ugye nem szól a fáma, hogy élettársa/stb. mit dolgozik, meg arról se, hogy milyen az a ház, amit venni tudnak majd, és milyen helyen. Florida nagyrésze amúgyis kb. a Csepel-szigetet juttatná eszébe az egyszeri magyarnak, ha nem csak a képeslapokat meg a Miami Vice-t látná belőle.


''szerinted mi az, ami az alap (rezsi, kaja, benzin, ect..) dolgok közül itthon olcsóbb?''

véletlenül elég mélyen belementem anno a témába, és meggyőzött arról, hogy érdemes itthonmaradni. de statisztikai/szociológiai kiselőadást most hadd ne tartsak neked =]. nézz utána, ha érdekel, szinte minden olcsóbb.

(#374) PuFFoK válasza gregorik (#373) üzenetére


PuFFoK
tag

A benzinen kívül :).

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#375) tildy válasza gregorik (#373) üzenetére


tildy
nagyúr

Az olcsóság ugye relatív. Ez olyan, hogy a magyar fizuhoz képest norvégia kib. drága, de ha azt vesszük, hogy ott az alap nettó fizetés 700000HUF, és a kaja csak 2*3 drágább, akkor relatíve olcsóbb ott az élt, nem?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#376) piqla válasza tiv83us (#369) üzenetére


piqla
őstag

kanadarol mit tudsz, ott is hasonlo a dolog?
en szivesen kimennek Amerikaba par evre, de csak egyetlen dolog miatt: baromira vonzanak az ottani tajak..
hogy kint eljek... haaaaaaaaat. bar amikor ilyen szepen sut a nap, mindig fellangol bennem az erzes, hogy most hu de utaznek valami nagyon-nagyon tavoli helyre... a 22. keruleten is tulra :C

Szereted az állatokat?

(#377) tiv83us válasza tildy (#375) üzenetére


tiv83us
veterán

Egy nagy elonye van meg Amerikanak penz-szempontbol.
A magyar bankokkal ellentetben az /altalam ismert/ amerikai bankok nem akarnak legatyasitani. Nagyon konnyen lehet hitelt kapni /mar ha egy fix jovedelmed van es nem vagy bunozo/, sot en azert creditcard-ot kaptam, mert beiratkoztam egy fosulira es mar egy het mulva hivott egy bank, hogy kell-e. Mondom kell. Azota is megvan.
Szoval nem kis elony az, hogy a csaladodnak tudsz venni egy hazat, egy vadiuj, nagy, bizti, kenyi kocsit es erre fizettek havi 500-600 dollar hitelt maximum havonta. 2-3-4-5 evig. Ha szamulonk, hogy mondjuk ezt a nejeddel ketten kell osszehozni es fejenkent kerestek 1800-2000 dollart havonta, akkor mar nem is olyan veszes.

piqla: Kanadarol ilyen szempontbol nem sokat tudok, de ha van USA vizumod, barmikor atmehetsz az USA-bol Kanadaba es amig ervenyes vissza is mehetsz vele ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#378) sasa311 válasza gregorik (#373) üzenetére


sasa311
veterán

Élettársa se bankigazgató :) Ő is valami alapmelót csinál, majd megkérdem pontosan mit, de lényeg a lényeg, hogy nem veti fel őt sem a della.
És nem a gettóba akarnak költözni, láttam fényképet, szép ház (tipikus amerikai gyorsház), zöld övezet, úszómedence...

Hát a villanyról konkrétan tudom, hogy ugyan annyi, mint itthon, szvsz víz is. Kaja dettó. Ahogy most nézegettem USA webshopokat, ruha, mindennapi használati cikkek meg az elektromos cikkek is vagy olcsóbbak vagy detto mint itt...

Egyetlen különbség az átlagfizetésben van, az viszont lényeges... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#379) tiv61us válasza gregorik (#371) üzenetére


tiv61us
őstag

erre en is kivancsi lennek, mi olcsobb otthon? nem is fizeteshez viszonyita, hanem konkretan
/ha fizeteshez viszonyitjuk akkor nincs is mirol beszelni/

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#380) gregorik válasza sasa311 (#378) üzenetére


gregorik
senior tag

arra akartam célozni, hogy aki eléggé eszes meg tehetséges, az HU-n belül is meg tudja valósítani magát, főleg manapság. meg tud keresni havi min. 5-600-at, amiből úgy él itthon, mint USÁban a felső középosztály. néhány kiadható pesti lakás, király családi ház, egzotikus nyaralások stb. Ezek objektív tények, nézz körül a budai oldalon, Solymáron etc.


[mellékes, de rezsi és kaja nehezen hinném, hogy annyi, mint Pesten, különösen nyugaton (Calif, Oregon) meg északon (pl Illinois).]

(#381) kraftxld válasza gregorik (#380) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És hogyan lehet havi 5-600-at keresni itthon tisztességes munkával? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#382) Bash válasza kraftxld (#381) üzenetére


Bash
őstag

Nem vagy eléggé eszes és tehetséges. ;] Viszont ez nem feltétel ahhoz, hogy politikus légy.

http://bashtravel.com/

(#383) tildy válasza kraftxld (#381) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát még aki tehetséges azt is lehúzzáka multik... Amiekt tudok legmagasabb fizuk (vezetői ), azok kb 700e forint. De ahhoz már ''osztályvezetőnek '' kell lenni. Egy programozó jó ha megkap 300at. Természetesen nettóban..

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#384) gregorik válasza lesaux (#262) üzenetére


gregorik
senior tag

''Beverly Hills, Long Beach, San Francisco, Golden Gate, San Diego, Las Vegasban házasodtunk volna össze, Bell Rocks, Sedona, Death Valley, esetleg Grand Canyon. Ilyenek Magyarországon nincsenek. De Európában se sok. Úgyhogy kár azzal jönni, hogy majd kirándulunk máshova.''


az én világlátott lelkemnek kicsit gyenge ez a szöveg =]. szerinted teszemazt Kuba vagy Kenya vagy Indonézia nem ezerszer szebb/izgalmasabb Bev. Hillsnél meg a Death valley-nél?.. nincs élet EU-n meg USÁ-n kívül? :F

(#385) tiv83us válasza gregorik (#384) üzenetére


tiv83us
veterán

Kinek a pap, kinek a papne.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#386) faster válasza gregorik (#384) üzenetére


faster
nagyúr

az én világlátott lelkemnek kicsit gyenge ez a szöveg =].

Az enyémnek a tied is nagyon gyenge. Ha valaki ezeket akarja megnézni, akkor minek kéne foglalkoznia egész mással? Ha mondjuk valaki meg akarná nézni Egyiptomban a piramisokat, akkor mit gondolsz, mennyire kell, hogy érdekelje az, hogy ''van ám élet Egyiptomon kívül is'' kezdetű harmatgyenge szar duma?

[Szerkesztve]

(#387) gregorik válasza faster (#386) üzenetére


gregorik
senior tag

az üres flame-elésen kívül más értelmet nem látok bele a hsz-edbe.. =] majd ha jobban leszel, hasonlíts össze mondjuk egy kenyai tájas képeslapot egy Death valley-s képeslappal stb stb... Addig is hidd el, hogy nincs olyan USA-beli táj, aminél ne találnál sokkal szebbet valahol máshol.

(#388) faster válasza gregorik (#387) üzenetére


faster
nagyúr

az üres flame-elésen kívül más értelmet nem látok bele a hsz-edbe.. =]

Aki ennyire utálja az usát, mint te, nem értem, mit keres ebben a topikban, az üres flamelésen kívül. Majd ha jobban leszel, olvasgass, hátha látsz többet is.

majd ha jobban leszel, hasonlíts össze mondjuk egy kenyai tájas képeslapot egy Death valley-s képeslappal stb stb...

Na ja, te vagy a híres világlátó, aki már minden országról látott képeslapot. :D Ez ám a nagy tapasztalat, meg az ütős érvek, képeslapokból tájékozódni. Egyébként is, még mindig ott tartunk, hogy valaki szeretné megnézni az usát, erre te jösz Kenyával. Mi ez, ha nem üres flame?

[Szerkesztve]

(#389) lesaux válasza gregorik (#384) üzenetére


lesaux
veterán

Felsoroltam 10 gyönyörű helyet, ami pár nap alatt végigjárható, kocsival 1-2 órára vannak egymástól.
Te erre írsz három helyet, ami három különböző kontinensen van. :)
Tény, hogy pl. Kenya szép ország, de szerintem nem szebb, mint pl. Las Vegas. És a hangsúly a szerintemen van.
Mondjuk ha emlékeim nem csalnak, akkor mielőtt Kenyába lépsz, oltást kell szerezned. Hát ez se valami bizalomgerjesztő dolog.

(#390) Gero válasza lesaux (#389) üzenetére


Gero
tag

csak annyit a vitahoz, hogy ide is kell oltas :DD legalabbis a zoldkartyahoz

masik, vannak szep dolgok, de mint mindenutt itt is elviszek barkit olyan helyre (nem Bel Air), ahol nem mer kiszalni az autobol meg nappal sem :)

Inkabb tivus-ok kozul valaki mondjon mar egy konkret keleti parti helyet, mert innen mar le akarunk lepni (tul draga)

Otthon eleg jo munkahelyem volt, fizettem az alberletet, kaja stb., de kilatasom sem volt lakasra, autora... lehet hegy en sem vagyok eletrevalo! beszeljunk mar az atlagrol, mint en is voltam, kozel sem voltam az otszaz nettohoz, az egy vicc. (vagy en sem vagyok eletrevalo, megyek dobok egyet a Taigetosrol vagy hogy irjak :B)

cramstuff.com

(#391) lao ce válasza Gero (#390) üzenetére


lao ce
aktív tag

bocs mar, de amit irtam privatot:
1) nem erdekel?
2) elcsuretem es nem is kaptad meg?
3) nem vetted eszre?

nicht kompot

(#392) faster válasza lesaux (#389) üzenetére


faster
nagyúr

Hogy te milyen lúzer vagy, hogy pont az Usa nevezetességeit akarod megnézni, ez még nagyobb lúzerség, mint kimenni dolgozni. :DDD
Inkább vegyél néhány képeslapot, és költözz Budára. Ha így sem boldogulsz, akkor nem vagy elég eszes.

[Szerkesztve]

(#393) Gero válasza lao ce (#391) üzenetére


Gero
tag

nem kaptam semmi privatot, ha emailt irtl, akkor mindjart kicserelem a regisztraciomban levo emailcimet, mert a mostani valamiert nem jo :)

cramstuff.com

(#394) Gero válasza lao ce (#391) üzenetére


Gero
tag

vagis megkaptam :) most latom, de azert az emailcimem kicserelem

cramstuff.com

(#395) lao ce válasza Gero (#393) üzenetére


lao ce
aktív tag

en jobboldalon ha rakattintok az 'elkuldott uzenetek' reszre, akkor latom hogy kuldtem neked egyet... erdekes.

ehhh.... ok :)

[Szerkesztve]

nicht kompot

(#396) Gero válasza lao ce (#395) üzenetére


Gero
tag

atkuldtem privatban az emailcimem, ird mar meg mailben mirol van szo

cramstuff.com

(#397) tiv61us válasza gregorik (#384) üzenetére


tiv61us
őstag

Ez mar tenyleg eleg suket duma. Eloszor be akarod bizonyitani, hogy az atlagmagayr budan el 5-600 K-t keres, es Kenyaba jar nyaralni, majd a vegen megkerdezed nincs elet az USA-n kivul?
Hat ezt ki mondta? Tekintetedet vesd mar fel a topic cimere legy olyan kedves. Na ha ez megvolt, akkor elmondom, ide leginkabb olyanok irnak akik valameilyen okbol IDE akarnak utazni, nem gnura vadaszni.
THx.

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#398) sasa311 válasza gregorik (#380) üzenetére


sasa311
veterán

Hallod ne kábíts már, én is ebbe a poros kis országba élek...

Ki a franc keres itt 6-700 ezreket egy kis ''tehetséggel''? :Y

Édesanyám most fog nyugdíjba menni, 35 éve dolgozik ugyan abban a kórházban (gyermekaneszteziológus, egyetemi docens), 2 diploma, túlóra hegyek, ügyeletek és szégyellem leírni mennyit keres (nem azért, mert olyan sok).
Nem panaszkodom, sose az ő fizetéséből éltünk, most sem abból élek, de ........

szóval írd már meg nekem privibe légyszi, hogy hogy kereshetek hipp-hopp 5-6 kilót. Tehetséges is vagyok, meg eszes is és szívesen vennék 2-3 házat kiadni a belvárosba + egy király családi házat is szívesen venék Pesttől nem messze, ahova hazajárnék 2 kenyai út között....

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#399) gregorik válasza sasa311 (#398) üzenetére


gregorik
senior tag

én nem haragszom itt senkire, mégis mindenki nekemesett.. =]
akkor mégegyszer: az 5-6-700 nettó nyilván nem az átlagmagyar keresete, de elég sok becsületes magyar embernek realitás, és egyre többnek az; ezért se értek egyet azzal, hogy ''poros kis országnak'' hívod HU-t; én szeretem, és otthagyhattam volna, ha nem.

''eszes és tehetséges'' azt jelenti, hogy vagy saját vállalkozást indít, vagy kreatív munkából él (írás/festés/akármi), amit jóesetben az EU-ba ad el. nem mondok konkrét példát, csak megint annyit, hogy sétálj el pl. a II/a meg XII. kerületbe világot látni =]. vagy ott van Sopron meg Kőszeg környéke, ahol az ország leggazdagabb arcai laknak..

lesaux: amikor mentem ősszel Közép-Amerikába, emlékeim szerint 7 oltást kaptam (tervezett dzsungeltúra miatt), túléltem mindet, vmit vmiért; ráadásul még kitart a hatásuk 2-3 évig, jön is idén az Amazonas =D.


mod: már nem tudom, min indult el ez az egész, de én azzal zárom, hogy igenis lehet ma HU-n becsületes módon ''amcsi színvonalon'' élni, ez késztény.

[Szerkesztve]

(#400) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  USA vízum
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.