Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  USA vízum

Hozzászólások

(#501) tildy válasza tiv83us (#497) üzenetére


tildy
nagyúr

De kedvesek, azt persze nem hajlandóak megmondani, miért utasítják el az embert... (pl. ismerősöm mióta megkapta a vízumot, már kétszer volt kinn, és mindig hazajött... )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#502) Kraptor válasza faster (#500) üzenetére


Kraptor
őstag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam...szerintem mi ugyanazon a véleményen vagyunk. Itt inkább a magyar feketumklások léte dominál, hogy ilyen nehezen megy az egész meg nincs vízum mentesség mint amiatt, hogy x%ot visszautasítottak

(#503) Kraptor válasza tildy (#501) üzenetére


Kraptor
őstag

Ez nem teljesen igaz. Pl egyik isemrősömet elutasították, mert hülyén csinálta nem azt mondta amennyire be volt jelentve hanem az igazat. Nagyon rendes votl a konzul, mert utána mondta, hogy ha következőleg megy mire(azt mondja ami le van írva) figyeljen de annyira nem érdekelte a srácot a téme mert nyaralni akart menni azt elment Dubaiba...már annyir votl az araboknál, hogy kétlem hogy befogják valaha is engedni:):) szerinem ez is pofára megy, ha szimpinek tünsz a konzulnak akkor segít. Abba igazad van mondjuk, hog yáltalában nem mondják meg

(#504) Viszlát válasza tiv83us (#478) üzenetére


Viszlát
addikt

Nézd, őszintén megmondom, fogalmam sincs. Azért is kérdezem, mert olyan furcsa számomra, hogy így működne ez, hogy egy amerikai illetőségű cég csak bedobja a papírókat és már jön is a vízum, ráadásul nem tourist vagy student hanem melós...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#505) tiv61us válasza Viszlát (#504) üzenetére


tiv61us
őstag

A munkavallaloi az valahogy igy mukodik pedig
Kell egy ceg aki beszerez minden papirt.
Te kellesz neki, mert kurva jo vagy, mert nem talal hozza amerikait, vagy a ene tudja ott is mik a feltetelek es ha OK akkor megy
azert itt rengeteg hivatalos vendegmunkas is van, pl a z informatikai reszen indiaiak, epitkezeseken mexikoiak
nem mondom, hogy szorjak a munkavallaloi visat de nem lehetetlen
mondjuk most annyi mar az illegalis, hogy most nem egyszeru
tanulo visa az megy, ha kivalo sportolo vagy, illetve ha van sok-sok penzed es az egyetem is neves

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#506) Viszlát válasza tiv61us (#505) üzenetére


Viszlát
addikt

Tehát abban látják a hazajövetelem biztosítékát, hogy alkalmazott vagyok és innentől fogva tökmindegy, hogy kicsoda-micsoda vagyok? Hát azért ez eléggé fura számomra, de nem kétlem, hogy így van.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#507) Kraptor válasza Viszlát (#506) üzenetére


Kraptor
őstag

Általában a munkavállalói vízumokat multicégek hasnzálják a legtöbbet, gondolom kicsi cégek nem igazán és akik ilyen vízumot megkapnak azok keresnek annyit mint otthon mint kinn az usában, hogy ilyen dolgok nem nagyon forudlnak elő. Magyarán hazajönnek meg ugye ott a cég fedezetként és gondolom te is valami nagyobbacska céghez mégy ki. Pont volt is erröl egy vita, hogy a nagy multik peticiót nyujtottak be, hogy emeljék fel a keretet mert kevés a munkavállalői vízum Microsoft, Oracle és hasonlók voltak a csapatban.

(#508) KovacsBela


KovacsBela
csendes tag

Sziasztok,

Nagyon köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat :DDD
Kicsit okosabbak lettünk.
Különösen lesaux testvérnek a ''nehogy itthon maradjon'' részt ;)

Kérjetek, és megadatik.

(#509) KovacsBela


KovacsBela
csendes tag

Csak szeretném mondani, hogy anyósomnak jó utat kívánt a konzul bácsi...
Kedden megy vissza a dokumentért :))
Köszönet még egyszer mindenkinek

Kérjetek, és megadatik.

(#510) tildy


tildy
nagyúr

[link]
Nem ad vízummentességet Magyarországnak az amerikai törvényhozás az Egyesült Államok budapesti nagykövete szerint. A magyar kérelmezők 15 százalékát utasítják el, így még arra is sokáig kell várni, hogy a vízummentesség feltételéül szabott 3 százalékos határt elérjük

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#511) kovsol


kovsol
titán

olyasmit hallottam, hogy az EU azt akarja, hogy az összes tagországa vízummentesen utazhasson az USA -ba

May the Force be with you!

(#512) joe69 válasza tildy (#510) üzenetére


joe69
senior tag

a szavazas ma vagy jovo het kedden lesz?
kivancsiam varom az eredmenyet:U

(#513) Rommel6600 válasza tildy (#510) üzenetére


Rommel6600
őstag

''A magyar kérelmezők 15 százalékát utasítják el, így még arra is sokáig kell várni, hogy a vízummentesség feltételéül szabott 3 százalékos határt elérjük...''

ez a 22-es csapdája... :(

(#514) Kraptor válasza kovsol (#511) üzenetére


Kraptor
őstag

USAt nem nagyon érdekli, hogy az EU mit akar:):)

(#515) Pópa


Pópa
senior tag

Nálam komoly akadályok vannak itthon, elég erősen remeg a léc...
'szal cirka 1 hónap múlva kiderül, hogy megyek e végleg usába, vagy még itthon leszek 1-2 évet.


Jelenlegi státuszom: ( :U )

[Szerkesztve]

Trust is good, control is better!

(#516) Pópa válasza tiv61us (#444) üzenetére


Pópa
senior tag

Múltkor valami 73 éves menyecskét fogtak, a gyomrába ~ fél kiló kokóval ... :Y
Sosem lehet tudni : :D

Trust is good, control is better!

(#517) Pópa válasza tiv61us (#470) üzenetére


Pópa
senior tag

Ehh, így már értem, hogy Mo. miért nem fog soha ilyen kedvezményt kapni.
Ki kéne már mosni a kommunistákat, és igazi rendszerváltást eszközölni. A gazdaság innen már nem áll talpra, lesz itt még Románia hangulat.
A pénz gyenge, euró sosem lesz, a kormány vicc.

Boldog vagyok, hogy itt élhetek. Bravó, érdemes szenvedni.


/** Mérgelődés befejezve.

[Szerkesztve]

Trust is good, control is better!

(#518) fokukac válasza Pópa (#517) üzenetére


fokukac
nagyúr

mivan?
nincs mese, vándorolj ki Romániába, ott biztos jobb... :P


Tiv61us : csak az exaktság kedvéért, a szlovén tengerpart mindössze 47 km hosszú, és nem ezért gazdagok... ;)


[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#519) Pópa válasza fokukac (#518) üzenetére


Pópa
senior tag

De most komolyan. Hiába szépítjük, elég körbenézni ebben az országban.

Trust is good, control is better!

(#520) tiv61us válasza Pópa (#516) üzenetére


tiv61us
őstag

megmondtam vagy nem mondtam,? mama siman megkapja
a kokot nem innen viszik
europa keleti/kozep/ feletol csak egy dolog a riziko amerikanak, a tulmaradas es a feketemunka ezt akarjak kiszurni, es hat ahol vagjak a fat hullik a forgacs ez az igazsag
a masik a terrorizmus legyozese, itt jelenleg nem vagyunk veszelyesek

nem biztos am hogy PL CS es H nem kapja meg a visamentesseget ez egy olyan felmeres, hogy a kongresszusban hanyan tamogatjak hanyan nem, elehet meg minden, foleg a lengyel erdekek erosek
soso
az en velemenyem, hogy amikor Nemetek es Osztrako megnyitjak a munkaeropiacot, ha jolt tudom meg 4 ev akkor elharul az akadaly

nem mondtam en hogy szlovenia a csendes ocean partjan terul el, azt mondtam szep a tngerpartja, es emlekeim szerint a turisztika sokat lokott rajtuk, mindazok utan hogy jelentos amerikai segitseget kaptak a jugoszlav rendezes utan, de a lenyeg az volt, nem jelentenek jelentos feketemunkasveszelyt igy eltoroltek a visat
en mar itt talalkoztam mindenfelevel , szlovennel meg nem
ettol meg tuti vannak

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#521) Pópa


Pópa
senior tag

Ehh, engem már csak a saját sorsom izgat... :U

Mo. sorsán kár izgulni, úgysem tőlünk függ.
Ki vagyunk szolgáltatva... ha nem épp az EU-nak, akkor a drága kormányunknak.
A kör itt bezárul, a paraszt meg vagy elmenekül, vagy éhenhal.

Trust is good, control is better!

(#522) Pópa


Pópa
senior tag

Jön Bush Mo-ra, és Sólyom László (közt. elnök) meg fogja neki említeni a magyarok vízumokkal kapcsolatos dolgait...

Funny ;)

Trust is good, control is better!

(#523) Pópa


Pópa
senior tag

Az EU be akarja fenyíteni az USA-t. :D

Ha US nem oldja fel a 2004-ben csatlakozott európai országok vízumkényszerét, akkor az EU területére minden amcsi CSAK VÍZUMMAL léphet (még a diplomaták is).

Trust is good, control is better!

(#524) tiv83us válasza Pópa (#523) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem rosszindulatbol mondom, de szerinted ez az USA-t meghatja? :)
/Barcsak ugy lenne.../

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#525) Kraptor válasza Pópa (#523) üzenetére


Kraptor
őstag

Ilyen nem fog megtörténni...

(#526) Pópa válasza tiv83us (#524) üzenetére


Pópa
senior tag

Szerinted miért volt ott a smile az első sor végén? (>>> :D )
Aki ma diktál, az usa, és az oroszok. Ez van.

Trust is good, control is better!

(#527) tildy


tildy
nagyúr

Kaptam hírlevelet minap.
Usaba, KEntucky/ Louisville-be keresnek Java programozókat, shell scriptekben járatos embereket. Kitűnő angol nyelvtudás feltétel!!!
1-2 évre. Akti érdekel , annak át tudom küldeni a levelet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#528) petey


petey
tag

Nekem 2 ismerősöm van kint 5 éve, igaz 1 évre kapták a vízumot. Mozit takarítanak.
Angol tudásuk 0 volt mégis kaptak vízumot. az igaz hogyha valaki felnyomja Őket akkor bukó......Én azért mennék hogy végiglátogassam a haverokat :DDD

(#529) gregorik


gregorik
senior tag

kicsit beleástam most magam a a vízumtémába (meg ami mögötte van), mert dec. táján utaznék arrafelé (bár főleg Costa Ricába). a kulcsszó: hidegháború.

a vízumkényszernek semmi köze a visegrádi országok gazd. helyzetéhez. Magyaro. nagyjából idén érte el Portugália és Írország 15 évvel ezelőtti gazd. szintjét, és nekik már régesrég nem kell oda vízum.

tisztán politikai téma, még csak nem is aktuálpolitikai. USA egyszerűen nehezen felejt, és még nehezebben bocsájtja meg a volt keleti blokknak azt a negyven évnyi parát (1945-85) rakétaválsággal, szuezi válsággal, Disznó-öböllel, olimpiai bojkottal stb. szerintem 20 éven belül nem lesz itt VWP (vízumeltörlés), hiába érjük el lassan az EU-átlag GDP-jét.

(#530) gregorik válasza gregorik (#529) üzenetére


gregorik
senior tag

Szlovénia azért kaphatta meg még 1997-ben a vízummentességet (HU már kb. elérte Szlov. akkori gazd. szintjét), mert az elődállamnak köze nem volt a Varsói Szerződéshez meg a KGST-hez.

(#531) fokukac válasza gregorik (#530) üzenetére


fokukac
nagyúr

húdejó, hogy Tito összeveszett sztálinnal 49-ben! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#532) gregorik


gregorik
senior tag

''It is simply absurd to discriminate against certain members of the European Union, in particular, members who have proven to be some of our best allies in the War on Terror,” English said. “These countries have close historic ties to the United States and strong local ties to our area. It is only fair that we give the same visa waiver status to visitors from these countries as we give visitors from France.” [link]

(#533) gregorik


gregorik
senior tag

“Unfortunately, I am cautiously pessimistic that Congress will do anything,” said Griswold. “The House seems to be in the mood to build walls rather than take them down.” 2006-07-25 [link]

még 20 év...

(#534) gregorik


gregorik
senior tag

Ausztrália eltörli a HU-nak kirótt vízumdíjakat 2007 júl 1-től, kb 2008 közepén megszűnik a vízum is. [link]. már csak annak a szerencsétlen USÁnak meg Kanadának kéne követnie ezt a példát...

(#535) hiúz


hiúz
csendes tag

Bocs hogy ide offolok,de nem találtam más ilyen
témájú topicot,újjat meg csak ezért nem akartam nyitni.

Most jelenleg lenne lehetőségem kimenni Kanadába:
Van állás,lakás(a rokonaim kb fele ott lakik)
A kérdésem:
Érdemes-e kimenni (Kanadába),a több fizetésért,amikor ott minden többe kerül
mint itthon?
Ha úgy döntök hogy,kimegyek,akkor ehhez milyen papírok kellenek?

(#536) tildy válasza hiúz (#535) üzenetére


tildy
nagyúr

Az döntsd el, hogy ki szeretnél-e menni, és hogy szeretnáél -e más kultúrában élni kicsit. Én mondjuk a helyedben mennék;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#537) chokeee válasza tiv83us (#524) üzenetére


chokeee
aktív tag

jaja, USA nagy ívben letolja az EU-t, mindenféle értelemben.

gumiczuczli

(#538) gregorik válasza tildy (#536) üzenetére


gregorik
senior tag

nekem azért nem lenne ilyen egyértelmű. Kanadának is megvan a maga baja, az egyiket pl. úgy hívják, hogy USA ;) (gazdasági és kulturális versengés, konfliktusok időtlen idők óta), továbbá az átlag kanadai kb. háromszor annyit melózik, mint az átlagmagyar.

(#539) VW válasza hiúz (#535) üzenetére


VW
aktív tag

:Y már ne haragudj,de ezen gondolkozol??
húznák mint a vadliba,csak gondold végig a dolgokat.
sztem arányaiban mindenképp jobban jársz kint,mégha minden drágább is mint itt.Pl.számold ki egy órai keresetedből (kanadai vs. magyar) mit tudsz megvenni itt és kint (1kg.kenyér,1liter benzin stb.)
írod,hogy van lakás is tehát nem kell drága pénzért bérelni,max.beszállsz a rezsibe.
a kijutáshoz keresd fel a Kanadai Nagykövetséget,ők biztos kézből tudnak infót adni ,nem?
ha meg nem tetszik (amit kétlek ,vagy csak dagadt az összes csaj :DDD ) visszajössz,és elmondhatod,hogy végiglátogattad a rokonokat meg világot láttál.Mit veszthetsz ,egy repcsijegyet? na bumm.....

ha félsz egyedűl,én elkísérlek :B de sajna dont szpík angol

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#540) tildy válasza gregorik (#538) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha ez igaz lenne, akkor a kanadaiak már rég kipusztultak volna (gyk. a nem alvás nagyon ahmar halálhoz vezet)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#541) gregorik válasza tildy (#540) üzenetére


gregorik
senior tag

remélem, azért leesett, hogy enyhén túloztam, nyilván nem napi 22-24 órát dolgoznak :). de angolszász országokban, így ott is, nagy divat az 50-60 órás munkahét, ez tény. mindenki hajt, és a bevándorlótól is elvárják, hogy hajtson. pontosan ezért tart ott a GDP-jük, ahol tart.

(#542) tildy válasza gregorik (#541) üzenetére


tildy
nagyúr

Természetesen leesett. Viszont mondjuk ehhez képest a németek (ahogy hallottam ) ha 5ig tart a munkaidő, akkor általában 5kor le is teszik a munkát. De te pont arrafelé vagy, vagy rosszul emlékszem?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#543) gregorik válasza tildy (#542) üzenetére


gregorik
senior tag

sztem dabadabbal keversz, hasonló a fejünk ;). de a német gazdaság nem lenne az EU legerősebbje imho, ha annyira ragaszkodnának a 40 órás munkahéthez (8-tól 5-ig).

(#544) gregorik


gregorik
senior tag

rossz helyre ment

[Szerkesztve]

(#545) aesir válasza gregorik (#543) üzenetére


aesir
veterán

Eléggé ragaszkodnak. A németeknél nem úgy mérik a munkaidőt, mint általában az angolszászok (inkább amerikaiak), hogy ha több időt töltesz bent, akkor többet is dolgoztál, hanem a fix munkaidőt kell jobban kihasználni.

Van saját életem...

(#546) Lauro


Lauro
csendes tag

Lassan kiderűl,hogy itthon a legjobb :DDD .Én sokáig ellene voltam a külföldi munkának és nem értettem,hogy miért nem ragaszkodik mindenki a saját országához.Lassan ahogy telik az idő és a szemem elött süllyed a családunk életszínvonala egyre elkeseredettebb vagyok.Érthetetlenűl állok az elött,hogy egy becsületesen dolgozó apa és anya mellett ,hogy jelenthet problémát a villany és a gáz számla.Nem tudom felfogni,hogy egy civilizált társadalomban az élelmiszereket az átlag ár és nem minőség szerint szelektálja.Az értékrend a külsőségen és az anyagi javakon kívűl nem szól másról(bár ez lehet globális probléma).Ezeket mérlegelve az az álláspontom,hogy akinek van lehetősége egy jobban működő társadalomban élni az ne habozzon.
Csak ,hogy a topic témájához visszakanyarodjak egy kicsit.Aki így úgy sír a vizum miatt ,mert ő ''nyaralni menne'' az gondolojon arra,hogy a honfitársai jó részének ez egy menekülés és érthető okoból ennek gátat akkar szabni az USA.Azt kellene észrevenni,hogy valójában nem is az USA kukacoskodása a gát hanem saját magunk.Szerintem azt nem gondolhatja komolyan senki,hogy míg nálunk megélhetési válság van addig azért a fél országnak telne egy kis amcsi körútra.Lehet durva a fél ország kifejezés,de ha nem lenne vizum és a sok feltétel akkor a jó magyar polgárok fele tuti dobbantana(köztük én is).
Ja és még annyi,hogy olvastam itt,hogy nálunk lehet 5-6-700 ezreket keresni.Ilyenkor mindig egy mérleg lebeg a szemem elött az egyik tálban 100 csoró ül a másikban 1 a felsőbb osztályból és így van egyensúlyban.Én mindig az átlagot tartottam szem elött és azt kell mondanom,hogy a többségnek ez elérhetetlen szóval érvelni csak extrém esetkben lehet vele,de itt teljesen hamis képet ad.Pesze mindig volt aki többet és volt aki kevesebbet keresett ez nem is baj.Baj akkor van ha többség keresete már a rezsire sem elég.
Gondolom sok baromságot összehordtam itt,de most jól esett egy kicsit kiírni ezeket a dolgokat.

(#547) tildy válasza Lauro (#546) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt ugye nem gondolod komolyan?: A tobbseg keresete a rezsire sem eleg.
Mert ez nem igaz.

Ha az egy fore jutotok tobb mint 40-60 ezer ft, akkor ez nem szabadna , hogy gondot okozzon. Merthogy egy atlag haztartas havi rezsije kb 30E-50 E ft korul alakul

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#548) concret_hp válasza Lauro (#546) üzenetére


concret_hp
addikt

''Lehet durva a fél ország kifejezés,de ha nem lenne vizum és a sok feltétel akkor a jó magyar polgárok fele tuti dobbantana(köztük én is).''

egész Európába bárhova mehetsz, nem kell vízum sehova. mégsem indult el a tömeges kivándorlás :U
főleg hogy a ''jó magyar polgárok'' kb. 70-80%a a magyaron, mint világnyelven kívül nem sok nyelven beszél. :U

''Nem tudom felfogni,hogy egy civilizált társadalomban az élelmiszereket az átlag ár és nem minőség szerint szelektálja.Az értékrend a külsőségen és az anyagi javakon kívűl nem szól másról(bár ez lehet globális probléma).''
ezzel a résszel viszont 1et értek bár ez 1 másik topic témája lenne.

a júeszéj meg azért is szívózik annyit a vízumon, mert így is komoly gazdasági gondokkal fog küzdeni pár év múlva. (bár igaz, hogy jobb az életszínvonal, meg nagyon sok minden mint nálunk) pl. a külkereskedelmi mérlegük olyan szinten negatív, hogy az vmi hihetetlen. nemrégiben olvastam, valahol (hvg.hu talán?) hogy majdnem 2*annyi az importjuk, mint az exportjuk :U és az kb. azt jelenti, hogy folyik ki a pénz az országból. és többek közt emiatt gyenge a dollár.
pl. ha odamész dolgozni, azzal 1 amcsi munkanélküli lesz, azaz 1el több munkanélkülit kell eltartani. szóval a munkaerőpiacot próbálják óvni valamennyire.
ja és ugye abban a demagógiában élnek, hogy ha vki oda akar utazni mondjuk turistáskodni vagy ilyesmi az egyből illegális munkavállaló lesz :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#549) Lauro válasza tildy (#547) üzenetére


Lauro
csendes tag

Kicsit elszaladt velem a ló a hozzászólás végére. :U Persze a rezsit ki tudjuk fizetni és nem halunk éhen.A lényeg az,hogy sok munka és a pénz kevés.Nem gondoltam,hogy ezen fog fennakadni valaki ,de jogos.Hülyén fogalmaztam a lényeg az,hogy évről évre rosszabodik a helyzet holott mivel munkahely nem változott az ember legalább elvárná,hogy stagnáljon.Lehet megmaradok inkább olvasó szinten,mert ami a fejemben össze áll, azt sose sikerűl normális ''papírra vetnem''.

(#550) gregorik válasza concret_hp (#548) üzenetére


gregorik
senior tag

''a júeszéj meg azért is szívózik annyit a vízumon, mert így is komoly gazdasági gondokkal fog küzdeni pár év múlva.''



idézet tőlem:
''a vízumkényszernek semmi köze a visegrádi országok gazd. helyzetéhez.''

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  USA vízum
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.