Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  úristen! (terror madridban) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Ezt nem hiszem el! És mi itt mindenféle MSZP/Fidesz ügyekről tépjük a szánkat. Hogy hova tud még sűllyedni az embereiség. Emberiség?

[L]http://index.hu/politika/kulfold/madrid6897/[/L]

(#2) Club válasza divot (#1) üzenetére


Club
őstag

Tudod, evvel csak egy baj van:
Hogy mindeki ezekre figyel fel.
De arra, hogy Afrikában pl 1000-rek halnak meg, azt mindeki magasról lesz@rja.
Ez nekünk egy hír.
Sajnos:(
És számomra az a legszomorúbb, hogy pl a híradó ettől híradó.
Nem attól, hogy bármi szépet, jót is látunk benne, hanem ettől.
Ez ''szenzáció'':F
Amikor a szegény focista srác is meghalt, tv-ben ezerrel ismételték.
Meg azt is, amikor a WTC-t lerombolták.
Meg olyanokat mikor emberek halnak meg..
Én ezt nemértem..
A romboláshoz értünk, de ahhoz, hogy építsünk, éljünk, ahhoz nagyon kevesen.
Mindenki aztmondja hogy a pénzből lehet jól élni.
Érdekes mégislátok embereket, akiknek nincs pénzük, mégis boldogok.
És ltok embereket, akik televannak pénzel, és sosem lesznek azok.
Tudom...
Demagógia...
De én nemértem ezeket a dolgokat...:(

(#3) divot válasza Club (#2) üzenetére


divot
veterán

Igazad van. Annyira mocskos lett a média, hogy néha napokig rá se nézek a televízióra, úgy is csak fölhúznám magam. De nem kell aggódni, a világ tele van normális, rendes, hétköznapi emberekkel, csak erre nem gerjed a valóságshowkon edződött néző. :(

(#4) Club válasza divot (#3) üzenetére


Club
őstag

Tudod, soszor gondolkozom ilyen dolgokon, és a napi életben is látok néha olyan dolgokat, amit egyszerűen nem hiszek el!
1példa:
Buszon megyek haza. 16 éves kisköcsög fel nem állna, mikor egy csomó idősebb ember felszáll.Ez egy dolog, mert parasztok az iylennek a szülei is,én aztmondom!
De amikor odamegy hozzá a nénike,. és megkéri hogy had üljön le, és a kisköcsög annyit válaszol:''Nézze meg hátul, hátha van más hely, reggel 8 óta suliban voltam, és elfáradtam!''
:(((
Nemvagyok egy agresszor típus, de kikaptam a srácot az ülésből!


Van egy ismerősünk.
Terhes volt 6 éve.
Elment vásárolni.Vásárlás közben megindult nála a szülés, elfolyt a magzatvíz.
Ott feküdt, és segítséget kért.
MIndeki azthitte részeg.
Ott feküdt Kb15 percet, mert nem segített neki senki.
Bemászot egy boltba, ott kihívták neki a mentőket.
A baba aki azóta 6 éves.
Mivel születésekor nemkapott levegőt(vagy valami iylesmi, nem értek hozzá), agykárosult lett.
6 évesen tanul járni, ilyesmi..
Soha nem lesz teljes élete..
Ilyenkor mit mondjak?:(
Ezek emberek?



(#5) divot válasza Club (#4) üzenetére


divot
veterán

Néha tényleg szinte lehetetlen megérteni embertársaink viselkedését.
Amikor Budapestre költöztem, nem értettem, hogy miért járnak úgy az emberek az utcán, mint ha egy burok lenne körülöttük. Azóta eltelt öt év, és már értem. :(

(#6) beeboy


beeboy
addikt

szemetek

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#7) Agyzuzo válasza Club (#2) üzenetére


Agyzuzo
addikt

A tegnapi híradóban (RTL) mutattak egy varjút, ahogy leszedik a fáról a tűzoltók, mert vmiért beragadt a lába 2 gally közé és ott vergődött. Alatta kommentár: ''a varjút a tűzoltók szedték le, állapota kielégítő''. Majdnem leestem az székről. :D Ilyen hírek is vannak (igaz, közben kb. leégett 4 ház, mert a tűzoltók a varjúval pöcsöltek).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) divot


divot
veterán

Már 80 halottról szólnak a hírek. :(

(#9) I. Richard


I. Richard
senior tag

Látom ti is úgy érzitek, hogy a világgal valami nagyon nincs rendben!

PL.: BL*kk hátulján valamekyik nap legalább 40-es betükkel a cím: Meghalt Bush kutyája, vagy ilyesmi! Asszem ehhez felesleges kommentárt füzni (na jó, mégis: KI A SZ*RT ÉRDEKEL!!!???:(( )

Ilyenek a hírek. Továbbá: kétoldalas cikkek azaktuális valóságsókrol. Kell ez? Akit érdekel, úgyis megnézi a tévében, nem kell az újságba is.
Nameg a Stólbuci szakított a régi.... kezdetű cikkek!!
Na jó nem folytatom, 100 szónak is 1 a vége (ahogy a bölcsek mondanák): Undorító tud lenni néha a bulvársajtó!!!

Híradó: Állandó robbantás-merénylet stb., nincs olyan nap, amikor ne hangozna el egy-egy ilyen hír. Kicsit unalmas! Hagy nyessék egymást, ha nincs jobb dolguk.
Aki meg odamegy nyaralni, ahol ezek történnek hááát.....

Arról persze soha nem esik szó, hogy az állatvilágban hány faj került kihalás szélére az emberiség miatt!!!!:((

asszem most kell befejeznem....:)

(#10) szucsi


szucsi
őstag

Permanens forradalom és szabadságharc.

A motívum ősi, a módszerek és a technika 21. századi.

(#11) beeboy válasza I. Richard (#9) üzenetére


beeboy
addikt

én nem uncsinak tartom, hanem megdöbbentőnek.
komolyan mondom - elállt a lélegzetem mikor megláttam.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#12) divot válasza szucsi (#10) üzenetére


divot
veterán

Csakhogy az ETA mögött már rég nincs ott az általuk ''képviselt'' nép akarata.

(#13) Club válasza Agyzuzo (#7) üzenetére


Club
őstag

Múltkor T**ban voltunk.
Győrben.
Ott kóválygott egy manus, szétcsúzsva, stb stb.
Szentképeket árult.
Adtam neki 500Ft-ot egy képért.
Tudtam hogy elissza, vagy elveszik tőle(apám mutatta, mikor már elmentünk onnan, nagydarab köcsög kiszáll a kocsiból, lekever nagy pofont csávónak, és elveszi tőle a pénzt), abba már nekem nincs beleszólásom.
Valahogy sajnáltam is, meg nem is...

1 hónap múlva.....
Megint megyünk..
Akkor egy fiatal srác jön oda, kultúrlt megjelenés, mutogat nekem ilyen plüss figurákat.Nézek rá furán, majd melléad egy kártyát, ami ez állt:
Néma, és siket vagyok, és a !!!hajléktalanoknak gyűjtök meleg levesre!!!, sajnos nem emlékszem a többi szövegre.
Értitek ezt a túlzást, ő sem tud teljes életet élni, de mégis másokon segít!!
Az évek során megtanultam, hogy van ilyen, meg van olyan ember.
Azt gondoltam most nem veszek semmit..
De akkor valami olyan történt velem, ami még soha:
A srác szemében valami olyat láttam amit még eddig soha máshol ilyen esetben.
A szeméből annyi jött le:''Ez van, semmi baj hogy nem adsz, de legalább te egy mosollyal küldtél el, köszönöm hogy meghalgattál''
Éget a pofám......
De mocskosul..
Visszamentem, vettem 2 darabot.
És kaptam érte egy őszinte mosolyt.
Mikor pedig mentünk el, a srác ugyanúgy ott állt, és kinálgatta a flüssfigurákat.
De amikor beültünk a kocsiba, odajött a kocsi mellé, és mivel nem nagyon láttunk ki, segített kitolatni, integetett mikor jó, és mikor nem.
Ez valamim hihetetélen érzés volt.
Mosolyogtam rá, és intette neki, ő meg vissza.
Iszonyatosan széppé varázsolta a napomat...
Azóta ha oda megyünk, mindig eszembe jut, hogy ha megint itt lesz, akkor veszek tőle akár 4-et is, de az az érzés, ami akkor éreztem, nekem sokat ér!
Lehet átvertek, nemtudom, és ha bárki aztgondolná hogy ezt az önfényezés miat írtam le, hát nem.
Még véletlenül sem.
Evvel csak azt akartam mondani, hogy nem az a baj a világgal, hogy vannak olyan emberek, akik nem segítenek, hanem azt, hogy vannak emberek, akik azokat használják ki parazíta, szemét módon, akik segíteni akarnak.


[Szerkesztve]

(#14) Beck18


Beck18
tag

Igazából ezekre a dolgokra (WTC, vagy most Madrid) nehéz mit írni. Az én kultúrális életemből, világlátásból kimaradt az, hogy miért is jó terrirostának lenni ... Az az érdekes, hogy az emberek nagyon nagy része ezt elitélni köztük én is, de a nyomorult fajtáját ez büszkeséggel tölti el, hogy megcsinálta a maga kis robbantását. Eccer szivesen belenézni a fejébe, hogy mik is kavarognak ott:F

For Whom The Bell Tolls

(#15) divot válasza Beck18 (#14) üzenetére


divot
veterán

Soha nem fogjuk megérteni.

(#16) Club válasza Beck18 (#14) üzenetére


Club
őstag

No comment..

[Szerkesztve]

(#17) Club válasza divot (#15) üzenetére


Club
őstag

Lehet én vagyok hülye, de NEM IS AKAROM megérteni:(

(#18) divot


divot
veterán

125 halott.

(#19) Club válasza divot (#18) üzenetére


Club
őstag

Ez olyan mint a kínai(ha rosszul tudom, akkor elnézést) földrengés..
Az elején mégcsak 1000, aztán 10000, aztán kitudja mennyi:(
Durvaságot mondok:
Lehet már a Föld sem viseli el az emberiséget?

(#20) DaSilva válasza Beck18 (#14) üzenetére


DaSilva
senior tag

Mér ki mondta, hogy jó terroristának lenni? Szerinted ezek örülnek, hogy ilyeneket kell csinálniuk? Nézik a híradót, és csapkodják a térdüket nevettükben?
Baszkföld meg Katalónia nem véletlenül akar elszakadni Spanyolországtól. Némi sarkítással ők tartják el az egész országot, miközben az andalúziai a tökét vakarja egész nap, vagy jobb esetben vendéglátós.

huss, fohászom száll feléd

(#21) janati válasza Club (#13) üzenetére


janati
őstag

Ez komolyan megható.

Nem akarsz novellákat írni? Szerintem elég jól menne. EZ KOMOLY!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#22) divot válasza Club (#19) üzenetére


divot
veterán

Mindig is azt tartottam, hogy az emberiség az evolúció tévedése.

(#23) Club válasza janati (#21) üzenetére


Club
őstag

Köszönöm, de én csak leírtam, amit akkor éreztem, és történt velem.
Novellákat nem, de elektronikus zenéket írok, azokba is beleteszem néha ezeket a dolgokat amiket kapok.
Jó érzéseket..
Rosszakat nem, mert abból így is van elég a világban..

(#24) faster válasza DaSilva (#20) üzenetére


faster
nagyúr

Bizonyára óriási lelki tusa után úgy döntöttek, ha megölnek néhány száz embert, akkor megoldódik Baszkföld sorsa. Hát igen, logikus. Mondd, te ezt el is hiszed?

Szerk: Némi sarkítással jöhetnének ide német terroristák, mert ők befizetők az EU-ban, mi meg a haszonélvezői leszünk.

[Szerkesztve]

(#25) Club válasza DaSilva (#20) üzenetére


Club
őstag

És ez akkor a megoldás?
Ez?
Ha téged megbüntet egy rendőr, mert nemvagy szimpatikus neki, akkor odamész, és tarkónvered egy baseball ötüvel?
Ez megoldás?
Ez?
Nem..
Ez erőszak, kegyetlenség, fanatizmus, köcsögség, ami ki KELL írtani a világból.
De mivel ez úgysemfog sosem megtörténni, ezért ahol lehet, tenni kell ellene.

(#26) faster válasza Beck18 (#14) üzenetére


faster
nagyúr

Remélem, ezekben a fejekben egyszer nemsokára egy 7.62-es fog kavarogni.

(#27) I. Richard válasza beeboy (#11) üzenetére


I. Richard
senior tag

az tény, hogy szomorú, amikor civil ártatlanok halnak meg, és szerencsére mi Mo.-n nem tudjuk igazán, mit jelenthet egy olyen esemény, ha mondjuk a saját városunkban történik. Bizony itt emögött emberi tragédiák vannak!! (v.ki az egyetlen fiát veszti el, stb, és ezért szomorú, ha belegondol az ember)

talán kicsit erős volt az ''unalmas'' szó, de mint írtam, nap mint nap ilyen hireket hall az ember, és egy idő után fel sem tünik neki( sokszor azon veszem észre magam, hogyha nézem a híradót, akkor az ilyen jellegű hirek felett elsiklik a figyelmem, néha az sem realizálódik, hol történt.... és ez baj!)

(#28) DaSilva válasza Club (#25) üzenetére


DaSilva
senior tag

Ez a rendőrös hasonlat nevetséges bocs.
Ja szerintem is tegyünk ellene. Hagyjuk őket elszakadni. Azt akkor vége lenne egy csapásra.
Az is nagyon jó, hogy a robbantás az terror (fuj, erőszak, embertelen, fanatikus, köcsög), viszont a 'legitim' hatalom fellépése pont fordítva.
Szerinted a baszkok is rögtön robbantásokkal kezdték? Meg se próbálták asztalnál rendezni az ügyet anno? És nem küldték el őket folyton a búsba mondjuk az alkotmányra hivatkozva?
Lehet sikítozni mindenféléket, hogy evolúció tévedése, meg mittomén, én valahol megértem őket. Meg Bin Ladent. A palesztinokat meg pláne.

huss, fohászom száll feléd

(#29) DaSilva válasza faster (#26) üzenetére


DaSilva
senior tag

Aha az viszont nem terror lesz ugye.

huss, fohászom száll feléd

(#30) beeboy válasza DaSilva (#28) üzenetére


beeboy
addikt

a palesztinoknak nincs más eszközük. szó szerint.
terrorra terrorral válaszolnak.

(ezért mit kapok...)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#31) divot válasza DaSilva (#28) üzenetére


divot
veterán

Én meg nem tudom megérteni a terroristákat még akkor sem, ha a céljaikkal netalán egyetértek.
És most nagyon demagóg leszek: ha a te családtagodat vakarnák le ötcentis darabokban valamelyik kocsinak a tetejéről, akkor is ennyire megértő lennél?

(#32) Beck18 válasza DaSilva (#20) üzenetére


Beck18
tag

Ezért is irtam hogy belenéznék a fejükbe, mert ők értelmet látnak abba hogy most megölne több száz embert, ergo szent cél ...
Ha az arabokat dzsihádra szólítja az ''uruk'', akkor ők büszkén, hősként hajtanak végre öngyilkos merényletet.
Nem tom ki írta az EU-s német példát, szntem az tökéletes. Május után majd várhatjuk a fricceket, akik elégtételt vesznek majd rajtunk?:F
Számomra az normális/emberi/követendő problémamegoldás az tárgyalás, megbeszélés útján zajlik és sokszor kompromisszumokkal zárul. De ha mindenképp erőszak kell, akkor inkább már a belgiumi tortadobálók a követendők számomra.

For Whom The Bell Tolls

(#33) Club válasza DaSilva (#28) üzenetére


Club
őstag

Megérted őket????
Te hol élsz?
Ezen a bolygón?
Végülis csak az összes országot, aki segített USA-nak, csak őket fenygették meg.
Mivel ugye mi is segítetteünk.
Most ha éppen mondjuk egyik városunk ban robbantanak, és meghal sok ember, akkor is meg fogod érteni?
Ember halottál te már olyanról hogy FORRADALOM?
Egypár ország már megjátszotta.
És bejött nekik.
Sajnálom azokat az országokat, népeket.
De most hogy jól nekimentek pl a WTC-nek, USA meg csúnyából lerohanta őket, így jobb lett?
Nem, és nem is lesz!
Semmivel sem.
Max ezentől nem arab, hanem angol nyelven lesznek majd rajta a plecsnik az őket elnyomó katonákon.
Nagy különbség...:(

(#34) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Á, ezek a terroristák nem értenek hozzá. Minek robbantani? Lopnának, elcsalnák az adót, szaratnák a járdára a kutyát. Bomlasztanák a rendszert belülről, ahogy mi! Mi a különbség?
Hogy terrorista vagy szabadságharcos valaki az mindig csak nézőpont kérdése, meg hogy éppen ki győzött.
Szerintem igazából a méretekkel van baj. Nem itt-ott kellene robbantgatni, hanem tartós gammasugárzás kellene a teljes földfelszínen, oszt had induljon újra az evolució, hátha a v2.0 jobb lesz. Nagyon elszaporodott már a féreg a földön. Van belőle vagy 6Mrd.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#35) DaSilva válasza faster (#24) üzenetére


DaSilva
senior tag

Szerintem nem ártana utánanézni, mi mindennel próbálkoztak eddig. Meg annak is, mennyit szívtak spanyol fennhatóság alatt. És utána viccelődni a lelki tusával.

huss, fohászom száll feléd

(#36) Club válasza Beck18 (#32) üzenetére


Club
őstag

Dzsihád?
Szent háboró...
Ennek miköze ahhoz amiról igazán szólna a dzsihád?
Aztmondom allah, és lenyírok sokszár embert??
Mint a középkorban, a kereszteshadjáratok..
A szent cél érdekében..
Aztmondom Isten, és lemészárolom fél Európát?
Ugyan az.

Férgek!!!!!

(#37) DaSilva válasza divot (#31) üzenetére


DaSilva
senior tag

Igen ez valóban demagóg. Mindig mindennek csak az egyik oldalát nézni.

huss, fohászom száll feléd

(#38) divot válasza DaSilva (#37) üzenetére


divot
veterán

Mégis hogy a francba nézzem ártatlan emberek halálát több szemszögből?

(#39) TheVeryGuest válasza Club (#36) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

keresztesháború == infinite justice :o

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#40) Beck18 válasza Club (#36) üzenetére


Beck18
tag

Na igen, érdekes szitu ez.
Próbáld meg végiggondolni, hogy mi lehetne a megoldás. A nálunk érvényben lévő jogrendszer szerint lecsukják, életfogytig és ez nagy általánosságban más országokra is igaz lenne.
Viszont.
Jelenleg nincs annyi börtön, ahol ezek elférnének. Ha le is tudod csukni mind, akkor sokak szemében mártírok lesznek, jönnek a gyerekeik, egyéb rokonaik, meg mindenki aki hasonló látásmóddal él, és a harc újra megkezdődik.
Szal ez ilyen ördögi kör ...
Erre egy példa. Rendőr ismerőst kérdezem, hogy miért nem kezdenek vm.t az uccán valutázó egyénekkel, akiknél ránézésre én megállapítok egyéb büncselekményt is, és nagyon megfigyelni, bizonyítani se kell a büncselekményt mert én mint járókelő nap mint nap ugyanazon arcokat látom. Válasz: tudják ők is nagyon jól, hogy ki mit csinál, milyen a múltja stb., de ha most ezeket beviszik, leültetik x évre, akkor mások jönnek a helyükre, akiket lehet nem ismernek és lehet hogy a régiekkel miniháborút vívnak majd a helyért... Szal tömören a lényeg annyi, hogy a bűnözést megszüntetni nem lehet, és ez nem is lehet cél, hanem ésszerű korlátok közé kell szorítani vagy mi ... :(
Szntem kb. ez lehet a terroristákkal is a szitu.
Bocsi, picit lehet elkanyarodtam a témát.

For Whom The Bell Tolls

(#41) Club válasza DaSilva (#37) üzenetére


Club
őstag

Tegyünk fel valamit:
Vásárolsz boltban, jó napod van.
Betévedsz egy boltba, ott egí arab külsejű fazon.
Eléd áll a ''szabadságharcos'',és mikor megfordul, látod hogy fel van drótozva 10kiló C4-el.
Mielőtt felrtobbansz akkor is így vélelkednél?

[Szerkesztve]

(#42) divot


divot
veterán

131 halott.

(#43) DaSilva válasza divot (#38) üzenetére


DaSilva
senior tag

Mi az, hogy ártatlan emberek? Baszkföld, akit végül is csupán annyiban gátolnak, hogy jó eséllyel Európa leggazdagabb országa legyen, és ehelyett el kell tartaniuk ötszáz éve egy rakás mediterrán naplopót, akik nagy kegyesen adtak nekik autonómiát, na ők mit vétettek? Kinek? Ez a másfélszáz halott garantáltan nulla ahoz képest, amit a baszkok szívtak, bármilyen morbid egy ilyen összehasonlítás. 'Ártatlanok haltak meg!' ez az a tipikus rtl klubos, tv2-ős hírközvetítés. Há persze. Csak közben a másik oldalon is ártatlanok halnak meg, százszor annyian, folyamatosan. Csak azt nem annyira lehet fekete háttér előtt 32-es vörös betűkkel leközölni.

huss, fohászom száll feléd

(#44) Club válasza DaSilva (#43) üzenetére


Club
őstag

Te elég érdekesen látod a világot..
Miért nem élsz kajibában?
Miért eszel külföldi kaját?
És még sorolhatnám...
Téged is ŐK TARTANAK el, a te elméleted szerint.
Én értem te mire célzol, de ettől függetlneül, NEM EZ A MEGOLDÁS!
Mondtam, forradalom.
Vagy megteszik, vagy mindig is ki fogják őket kizsákmányolni.
A forradalom pedig nem arról szól, HOGY FELROBBANTOK CSOMÓ EMBERT!


(#45) beeboy válasza DaSilva (#43) üzenetére


beeboy
addikt

hátsó szándék nélkül:

mi van ott, hogy a leggazdagabb lenne, még ha ez költői túlzás is - gondolom.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#46) PeliScan válasza Club (#41) üzenetére


PeliScan
addikt

Tehát akkor azért borzasztó, mert veled is megtörténhet?

(Természetesen én is elítélem a merényleteket, ez nem megoldás semmiképp sem, ám a probléma megértéséhez mindkét oldalt látni kell.)

(#47) divot válasza DaSilva (#43) üzenetére


divot
veterán

:( Most erre mit mondjak?

(#48) DaSilva válasza Club (#44) üzenetére


DaSilva
senior tag

'Miért nem élsz kajibában?
Miért eszel külföldi kaját?
És még sorolhatnám...'

Te mi a túróról beszélsz, mondd csak?

huss, fohászom száll feléd

(#49) janati válasza beeboy (#30) üzenetére


janati
őstag

Tőlem azt, hogy igazad van. :D

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#50) Club válasza PeliScan (#46) üzenetére


Club
őstag

Nem!
Ez azért borzasztó, mert BÁRKIVEL megtörténhet.
Háborúzni akarnak?
Hát háborúzzanak azokkal, akik ezt megteszik.
Robbantsák fel azokat a komoly cégeket(mert emögött gazdasági szándék van, ez gondolom világos)!
De az hogy olyan embereket(te, én, vagy bárki más) robbantanak, ölnek meg, attól mi lesz jobb?
Az hogy mégjobban megutálja őket a vilkág, és a végén elkapja a harci ideg valamelyik komolyabb haderővel rendelkező országot, és legyalulja földig?
Tudom, sok mindenmár nincs ott, amire nagyon kéne vigyéázni(épület,stb stb), DE EZ PONT AZ EMBEREKRŐL SZÓL NEM?
Nem a népről szól a szent háború?
Dehogynem!
Akkor miről beszélünk?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  úristen! (terror madridban) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.