Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Upc vagy adsl és hogyan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gesuz


gesuz
senior tag

Szeretném bekötettni valamelyiket, de nem tudom melyiket érdemes, melyik olcsóbb. Most be van kötve egy UPC kábelTV és egy matávos telefon. Sem a TV sem a telefon nem érdekel szóval az egyiket megszünetném, a másikon neteznék.
Hogy lehet ezket elintézni. hogy lehet más szolgáltatóhoz menni mint a matáv és melyik a legolcsóbb megoldás hosszútávon?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#2) Kuresz válasza gesuz (#1) üzenetére


Kuresz
tag

ADSL RULZ!!

--

(#3) WuDu


WuDu
tag

Szerintem is ADSL lenne jobb, költözés, gép áthurcolása a szoba másik sarkába meg ilyen esetekben sokkal mobilisabb, mint az kábelnet

(#4) gesuz


gesuz
senior tag

És az ára? kinél, minél a legjobb?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#5) jerry311 válasza gesuz (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

http://home.hun.chello.hu

ha játékra akarod akkor chello, mert jobbak a pingek (főleg az új modemmel szerelt bekötéseknél 11 és 13 kerület, de lassan majd mindenhol)
ha le akarod másolni az internetet a gépedre akkor adsl mert korlátlan.

(#6) g@bo


g@bo
nagyúr

CSAK és kizárólag adsl, esetleg axeleró kábelnet.

a ..C a 15gigás forgalmi korlát miatt alapból elvetendő.

(#7) Certee


Certee
senior tag

Nekem jelenleg UPC-m van de nem vagyok vele megelégedve. Főleg, hogy 5-6 nap alatt elérem a kritikus 15 Gb-ot. :O ADSL-re megéri lecserélni? Ugyanolyan a sebessége mint a UPC-nek? Ráadásul az ADSL olcsóbb és most 3 hónap ingyenes. Cseréljek vagy sem?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#8) Alvin_ti4200 válasza gesuz (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ADSL

(#9) boygo válasza Certee (#7) üzenetére


boygo
aktív tag

Ha 2évet írsz alá akkor 11900 Ft.
Ha 1évet írsz alá akkor 12900 Ft.
A sebesség 512/128.
Akkor ez most miért olcsóbb mint a chelló ?


[Szerkesztve]

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#10) Tithian


Tithian
őstag

Nem kérdés, ADSL.
Alacsonyabb ping, nincs nevetségesen alacsony havi letöltési korlát, amit ár nap alatt el lehetne érni.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#11) Johnny


Johnny
senior tag

ADSL
Vidéken vagyok, itt jobb a ping (Datanet), mint a chellonál. Korlátlan és 2 éve folyamatosan megy (Chellonál havi 1-2 nap üzemszünet MINDIG megvolt). Nem mellesleg az adsl SOKKAL olcsóbb és sebességre is jobb (csúcsidőben, reggel 8-tól délután kb. 4-ig a chello max 20-25 kbyte-al ment, adsl egész nap max sebességen. Meglátszik, sok cég lóg rajta, a sávszélesség meg kicsi.).
Egyetlen esetben érheti meg a chello. Ha nincs telefon és valamilyen oknál fogva nem akarja valaki beköttetni.

(#12) Tithian válasza Certee (#7) üzenetére


Tithian
őstag

Ha 5-6 nap alatt eléred, miért ne váltanál :F

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#13) Johnny válasza boygo (#9) üzenetére


Johnny
senior tag

???
Én speciel 9975 bruttót fizetek. Ha most fizettem volna elő (akció, de az adsl-nél mindig akcióznak kis szünetekkel), bruttó egy ezressel lett volna mindez kevesebb. Nem a legdrágább helyet kell nézni (Matáv).

(#14) dante3


dante3
addikt

Nekem datanet adsl van és meg vagyok elégedve vele!
384/64 :9725ft két éves szerződéssel!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#15) boygo válasza Johnny (#13) üzenetére


boygo
aktív tag

És hol vagy előfizetve ?
Bocsi látom vidéken sorry. ;)
Pesti viszonylatban drágább.

[Szerkesztve]

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#16) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

A Chello mellett csak az alacsony ping ill a sebesség szól! A korlát nagy sux! Nem hinném hogy az adsl fixen 90en körül tölt! És a ping is biztos szarabb! Mondjuk én a XI-ben lakom és itt már új modemek vannak!

(#17) Johnny válasza KriszBoy (#16) üzenetére


Johnny
senior tag

Biztos :U Most írtam, hogy - nálunk - pont fordítva van. Ez nem sejtés, tapasztalat.

Sebességre se a 384, se a 512 kbites adsl nem fog 90 kbyte-al tölteni. Arra ott a 768-as adsl, az tud 100 kbyte-ot bruttó 15e-ért, KORLÁTLANUL.
De szvsz egy korlátos (15GByte) 90 kilós sebességü netnél SOKKAL jobb egy 50 kilós, de KORLÁTLAN.

(#18) Tithian válasza KriszBoy (#16) üzenetére


Tithian
őstag

90-el töltve bő 48 óra lenne elérnem a 15 gigás limitet.
Pingem UT alatt itthon alatt max. 30-40, amerikai szeveren max. 200.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#19) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Én csak annyit írtam ennyi szól melette! Azt mondtam hogy a 15Gb az nem! És ti pont ezt fikáztátok le! Na mindegy! Én amúgy nem töltök le 15GB és így jó! Sőtt csak 12e a Chello 768-a!

(#20) Johnny válasza KriszBoy (#19) üzenetére


Johnny
senior tag

UPC-s ismerős mondta, hogy a régebbi modemek sokkal jobbak voltak (megbízhatóságra). A mostaniak viszont olcsóbbak lényegesen, de semmi másban nem jobbak.
Azt, hogy mennyit töltesz, az ízlés dolga. De mindenképpen tényező, hogy ha akarsz, se tölthetnél le 15 GB-nál többet. Ezért fizetsz 12e-t, ahogy írtad.
Én speciel havi 100 giga körül forgalmazok, 10e-ért. Szvsz jobban megéri. Ráadásul aki most köt, az még kevesebbet fizet érte.

(#21) shabbarulez válasza Johnny (#20) üzenetére


shabbarulez
őstag

Gondolkodj egy percig logikusan. Ha semmi másban nem jobbak az új modemek csak olcsóbbak akkor ugyan milyen ésszerű magyarázat szólna a mellett hogy az összes modemet lecseréljék? Ha tényleg így lenne fölösleges pénzkidobás lenne az egész.

A régi modemek és fejállomások még a régi DOCSIS szabvány előtti időkből volt amikor minden gyártó a saját szája íze szerint csinált eszközöket amik nem voltak egymással kompatibilisek. Most áttértek EuroDOCSIS 2.0-ra ami egy szabványos, nemzetközileg elfogadott és jelenleg a legelterjedtebb megoldás. Sebességben is némi eltérés a régi eszközök durván 8-10Mbps sebességet tudott a EuroDOCSIS 2.0 51/30Mbps-et. Így sokkal nagyobb kapacitású hálózat építhető ki, az eszközök pedig azért olcsóbbak mert pont a szabványosítás és az egységes DOCSIS szabványnak köszönhető hogy az utóbbi évek során óriásit esett ezen eszközök ára.

(#22) Certee


Certee
senior tag

Köszi mindenkinek a hozzászólást. Most már biztos vagyok abban amiben nem voltam az. Jobb az ADSL. Úgy látom nálatok is az a gond a UPC-vel mint nekem. A legidegesítőbb a nevetséges 15 Gb korlát, valamint, hogy havonta meg meg áll a szolgáltatás. No és persze akkor kell a legjobban a net. No mind1.

:DD ADSL-re fel!! :DD

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#23) Johnny válasza shabbarulez (#21) üzenetére


Johnny
senior tag

Biztos igazad van, az ismerős telepítgeti ezeket a cuccokat, a háttérről nyilván nem sokat tud (én sem). A végeredményt látja, azt, hogy a régi modemekkel semmi gond nem volt évekig. Az újak meg rendszeresen behalnak. Ő azt mondta: semmiben nem jobbak, én elhiszem neki. Amit írtál, az nem cáfolja.
Egyébként - tudomásom szerint - a régi modemeket nem cserélik le, csak az új helyekre viszik ki az új típust.

(#24) Certee válasza Johnny (#23) üzenetére


Certee
senior tag

Nekem régi modemem van és semmi baj nincs vele. Az egyik barátomnak új van és folyamatosan panaszkodik rá. Szóval lehet valami a dologban.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#25) shady válasza Certee (#24) üzenetére


shady
csendes tag

Sziasztok!

Aki döntött és azt mondja: ADSL, keressen meg, ezzel foglalkozom.
Annyi az előnye hogy időt nyer mert én egyből rögzítem a belső rendszerbe az igényt és nem kell megerősítgetni meg ilyenek mert így tud elmenni másfél hónap...

Amúgy spec igényekkel is kereshettek
Üdvözlettel: Andi

(#26) shady válasza Certee (#24) üzenetére


shady
csendes tag

Sziasztok!

Aki döntött és azt mondja: ADSL, keressen meg, ezzel foglalkozom.
Annyi az előnye hogy időt nyer mert én egyből rögzítem a belső rendszerbe az igényt és nem kell megerősítgetni meg ilyenek mert így tud elmenni másfél hónap...

Amúgy spec igényekkel is kereshettek
Üdvözlettel: Andi

(#27) aDM|RaL^ válasza jerry311 (#5) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

háááááát, nekünk mindig vannak gondok a csellós csapattársainkkal... dsl-nél se jobb a helyzet... én viszont 1,5mbit kábellel tolom:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#28) aDM|RaL^ válasza Tithian (#10) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

viszont tapasztaltunk olyant hogy szépen ment a gamme, és a 3 invitelesből 3 ellszált, országszinten ellszálltak, és 2 órán át képtelenek voltak visszajönni... meg eccercsak az égből 900 ping:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#29) shady válasza shady (#26) üzenetére


shady
csendes tag

Certee Neked akartam emilt küldeni de nem megy... :(

(#30) Christoph


Christoph
aktív tag

Az Upc egy szemét cég, ADSL esetén pedig több mint 10 szolgáltató közül választhatsz, a telefont pedig akár minimum díjcsomagra is kérheted.
Már havi 10e-ből kijöhetsz, a chello drágább és a 15 gb havi adatforgalmi korlát nagyon alacsony...
A másik lényeges dolog, hogy a versenyhelyzet miatt az adsl évről évre olcsóbb és gyorsabb lesz, az upc meg nem arról híres hogy csökkenti az árait.
ADSL-nél meg 1 év után átmigrálhatsz legtöbb szolgáltatónál másik csomagra.

1 tipp: Az Axeleronál sűrűn van olyan akció hogyha az Axelero Netshopban rendeled meg az adsl-t akkor még olcsóbb... :))

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#31) shabbarulez válasza Christoph (#30) üzenetére


shabbarulez
őstag

Lehet hogy több ISP van aki ADSL-t árul de összesen csak 5 ADSL nagykereskedő létezik az országban(fatáv,invitel,httc,emitel,monortel) és ezek területileg függetlenek egymástól, nem kavarnak egymás levesébe így verseny sincs közöttük. Az ISP-k pedig csak viszontértékesítenek így csak azt árulhatják amit kapnak és annyiért amennyiért megkapján, ezért nincs eltérő árukínálat az ISP-k között, ezért nem térnek el a csomagok árai jelentősen és ezért akciózik mindenki 1x-re mert nem az ISP-k akcióznak hanem a nagyker ők azt csak tovább adják. Ezek után nehéz versenyről beszélni ha az összes ISP úgy táncol ahogy épp a nagyker fütyül.

Minimál díjcsomagot január óta nem lehet rendelni mert fatáv kivonta a forgalomból és rövidesen a meglévő előfizetéseket is be fogja szüntetni.

ADSL esetén vagy egy árukapcsolás amit a minimál díjcsomaggal némileg lehetett kompenzálni, de akinek nincs szüksége ténylegesen a vezetékes telefonra és annak 3200-os díját is hozzáveszek az internet havidíjához akkor nem biztos hogy olyan olcsó. Chellonál legalább eldöntheted hogy szükséged van-e tv szolgáltatásra és ha nem mert máshonnan veszel akkor adják nélküle is.

Azért ezek a migrálások sosincsenek ingyen, gondolj csak a suxi +1 éves megoldására. Ha átmigrálsz akkor a meglévő rabság ideje + 1 évnyi szerződés megkötését várják el és jelenleg is marha hosszú rabság mellett kötött szerződések esetén vannak emberibb árak. A határozatlan idejű árak totál irreális mértékűek így a szabad szolgáltató választás és probléma esetén lecserélés nem lehetséges a fogyasztóra nézve terhelő szankciók nélkül. Akkor lenne szabadabb verseny ha a cégek a minőségükkel kötnék magukhoz az ügyfeleiket nem pedig ilyen jellegű szerződéssel láncolnák magukhoz.

(#32) shady válasza shabbarulez (#31) üzenetére


shady
csendes tag

Jajj hogyne köpnének már egymás levesébe....
épp az a lényeg!
Az Axelero szted csak Budapesten van??? :DD
ok, igaz, aki és ahol megteheti...

(#33) Certee válasza shady (#32) üzenetére


Certee
senior tag

shady:
Pedíg müxik a PH-n megadott címem. Próbáld újra. Most voltam érdeklődni a Matávnál és elszomorodtam, mert nem lehet külön internetet rendelni csak telefonnal. Nekem pedíg nem kell drótos telefon mert teljesen felesleges. Így pedíg már tényleg sok az a 15.000Ft. Két kézzel menekülnék a UPC-től de lehet, hogy maradnom kell. :O :O :O :O
Nincs valakinek valami 5lete, hogy olcsóbb legyen?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#34) shady válasza Certee (#33) üzenetére


shady
csendes tag

Írok remélem átmegy

Van ötletem!!

Ha nem megy át írj már te légyszi

(#35) LordX válasza shabbarulez (#31) üzenetére


LordX
veterán

''összesen csak 5 ADSL nagykereskedő létezik az országban''

Ez addig igaz, amíg azt mondod, hogy ''összesen 5 ADSL előfizetői hurok (last-mile) nagykereskedő létezik az országban''.

Miután a vonal beér a Matáv/stb. központjába, belepakolják a DSLAM-ba, és az annak a szolgáltatónak az IP hálózatába kapcsol be, amelyiknél előfizettél. Szóval az ADSL ''drótot'' adja csak ez az 5 cég, magát a szolgáltatást az ISP. (Persze létezik ''fake'' ISP, amelyik egy másik ISP hálózatát használja, de pl. a Datanet-nek a Matávtól külön adathálózata van minden telefonközpont között..)

(#36) karib válasza LordX (#35) üzenetére


karib
addikt

Esetleg erről tudsz részleteket? Kinek milyen hálózata van, kik közösködnek?

Department of Redundancy Department

(#37) shady válasza shady (#34) üzenetére


shady
csendes tag

nem megy a pannongsm.hu- ról visszadobja pedig freemailesről is próbáltam, ugyanaz!

Telszámomat betettem az emilemhez írj üzit és felhívlak vagy nemtudom...

(#38) LordX válasza karib (#36) üzenetére


LordX
veterán

Azt nem tudom, de holnapután lesz Távközlő hálók vizsgám, és ezt már tudom az ADSL-ről :):) (azért ennél többet is ;])

A cégek honlapjait kell átnyálazni, pl a ''Gusztávnet'' nevű szolgáltatóról meg lehet ott tudni, hogy az inter.net hálózatát használja.

(#39) shabbarulez válasza LordX (#35) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ez sajnos így nem igaz mivel a helyi távközlési szolgáltatón kívül nem igen van másnak bérelt vonala adott telefonközpontba, így azt is a telkótól kell bérelni. pl. egy győri Datanet ADSL előfizető ezt az útvonalat járja be: fatáv last mile, első telefonközpont, fatáv ATM hálózat föl Bp-ig, Bp-en az ISP által megjelölt átadási ponton adja át a szolgáltatást fatáv és csak itt lép át az adat az ISP saját hálózatára.

A te általad leírt állapot talán majd 5-10 éven belül megvalósul idehaza, de egyenlőre az irreális betelepülési díjak amit a helyi telkók szabnak elleheteleníti az egészet. Ha ez rendeződne és a nagyobb ISP-k betelepülhetnének a telefonközpontokba akkor telepítenének saját DSLAM eszközöket és már csak a last milet kellene bérelniük. Persze a DSLAM-tól el kell jutniuk az ISP-nek saját telephelyükig, itt az országos gerinchálózattal rendelkező szolgáltatóknak kellene lépnie hogy versenyt teremtsenek. Pl. Pantel, GTS, Villamos művek betelepülne a telefonközpontokba és nyújtana gerinckapcsolatot. Ha ez megvalósulna az lehetőséget teremtene a valódi verseny kibontakozásához. Hisz ez esetben ha egy telefonközponthoz több bérelt vonali szolgáltató között lehetne választani akik árban versenyeznének(jelenleg csak egy ilyen van a helyi telkó), és több DSLAM berendezést üzemeltető között lehetne választani aki szintén versenyez az jó hatással lenne az árakra. Utána már csak államilag kellene megregulázni a last mile árának kialakítását hogy a helyi monopól telkók ne élhessek vissza a kivételezett helyzetükkel és ne a jelenegi 3000Ft feletti árak követeljék meg hanem valami japánban meglévő 350Ft-hoz, vagy angol 1000Ft közeli árat.

Egy így kialakított termék paletta már versenyhez vezethetne és megszűnne a jelenlegi totális függőség, hisz egy ISP eldönthetné X betelepült cég DSLAM-ját használja ami már lehet modern és új szolgáltatásokat kínáló eszköz is(SDSL,VDSL, ADSL2+), a bérelt vonali kapcsolat esetén is válaszhatna kitől bérel. Így minden szolgáltató szabadon állíthatna össze csomagokat, megszünne a jelenlegi adott nagyker csomagok vannak csak ezt lehet továbbértékesítni szemlélet. Nem egyvalaki tartaná egy kézben a piacot hanem szabadabb választási lehetőségek hatására csökkenének az árak és új egymástól független sebességű csomagok jelenhetnének meg. De ettől mi még irdatlan messze vagyunk.

(#40) shabbarulez válasza LordX (#38) üzenetére


shabbarulez
őstag

Akkor még tanulj egy kicsit arra a vizsgára és olvasgass utána mert nem teljes a kép a #35-ös hozzászólás alapján. ;)

(#41) LordX válasza shabbarulez (#40) üzenetére


LordX
veterán

Kuss :)

Azt, hogy hogyan működnek a dolgok, azt tudom :) Hogy pontosan hogyan van itthon kiépítve, az másodlagos :)

(#42) dain válasza Certee (#33) üzenetére


dain
tag

csak egy gondolat: az adsl olcsóságát hirdetők remélem hozzáveszik a telefont, mert a chello lehet tv nélkül!! nekem nincs se tv, se telefon és így már mindjárt más fényben van a dolog..

nemmellesleg ha nem vagy warezmegszállott, akkor a chello teljesen jó és még mindig gyorsabb, mint az adsl.. én is töltök filmet, játékot, zenét és mégis mindig elég volt a 15G.. így is elég hamar meg tudod tölteni a wincsidet..

my days are darker than your nights..

(#43) Certee válasza shady (#37) üzenetére


Certee
senior tag

Küldtem mailt.
Ha nem kaptad meg akkor írj ide és küldöm a számomat.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#44) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Üdv Emberek!

Mondok egy okosságot, hátha nem hallottatok még róla!
Szóval ha BM dolgozó vagy, azaz Rendőr, vagy Határőr, vagy Tűzoltó, vagy szűzoltó, vagy Polgármesteri Hivatal valamelyik intézményében melózol. (Beleértve az iskolák is, mert az is PH. intézménye) akkor jogosult vagy a Chello-t igénybevenni bruttó 7500Ft-ért!!!!
Ha már van Chello-d, csak be kell menni és onnantól kezdve nem 11900Ft lesz a Chello számlád, hanem csak 7500. AZért nem mindegy nem? :C
Úgyhogy nekem így lett Chello ócsón. :)
Garantálják a 7xx/256-os sebességet és 1 év a hűség.
Na akkor mi az olcsóbb, az ADSL, vagy a Chello?

:DD

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#45) Certee válasza cyberjohn_ (#44) üzenetére


Certee
senior tag

Nekem 4-5 éve van Chello-m és rengeteg bajom volt már vele. Sokszor tetű lassú meg nincs is mindíg kapcsolat. A lényeg pedíg még mindíg a limitált letöltés. Szörfözésre jó de ha ki akarod használni a net lényegét akkor már mindjárt nem olyan tökéletes. Mivel nekem nem 7500 a havidíj ezért ugyanannyiért de még többért is jobban megéri ha használni is tudod azt amiért kifizeted a pénzed. No de ez persze saját vélemény de tapasztalatokra épül.

[Szerkesztve]

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#46) Johnny válasza Certee (#33) üzenetére


Johnny
senior tag

Nem muszály saját telefonra köttetni az adsl-t. Elég, ha a szomszédnak van telója, arra is lehet.

(#47) Johnny válasza cyberjohn_ (#44) üzenetére


Johnny
senior tag

Erről kicsit bővebbet, ha lehetne, érdekel :)

(#48) Certee válasza Johnny (#46) üzenetére


Certee
senior tag

Ez sem rossz 5let. :)

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#49) Flashcash válasza karib (#36) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Datanetnek külön nemzetközi kapcsolatai vannak a Matáv-tól, emiatt elég jó pingjei vannak pl. online játékoknál európában.

Számos helyen itthon is már kiépült a hálózatuk, van olyan hely ahol az UPC bérel Mikrohullámú átviteli vonalakat a Datanet-től két vidéki város között.

A UPC-nek úgy tudom hogy saját európai gerinchálózata van ha jól emlékszem AORTA néven fut.

A Pantelnek van még nagyobb gerinchálózata magyarországon, náluk 2-3 SDH gyűrű is kiépült a vasútvonalak mentén, az SDH-ról pedig mikrohullámú pont multipont kapcsolattal jutnak el a céges előfizetőkhöz.

(#50) shady válasza Certee (#48) üzenetére


shady
csendes tag

küldtem üzenetet megkaptad? a választ emilben is megírhatod. de a freemailesre mert innen azt tudom elérni. /tanfolyam :(( /
Vagy te már nézted hogy létesíthető e?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Upc vagy adsl és hogyan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.