Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok! :)

A hét nagy részében nem használom semmi tejesítményigényes dologra a gépemet, csak töltöget, mp3 lejátszik és netezget, fórumozgat. Erre pedig bőven nem kell 200as FSB, és 2Ghz. Viszont -gondolom sokan látták már Babettet- azt szeretném, h a lehető leghalkabb legyen a gépecske. Ezért gondoltam az underclockingra.

<=> Ki használja rendszeresen? Mekkora órajelről csökentetted, és mennyire?
<=> Mit az, amit érdemes csökkenteni? Persze, procifesz, chipsetfesz, de pl AGP fesz? Vagy GPU core/mem underclock? Van értelme?
<=> A memóriák időzítésének növelése/rontása szerintem nem jár sem áramfelvétel, sem hőleadás csökkenésssel... vagy igen? Szerintetek?
<=> Az extrém feszültség-megvonás nem lehet káros az eszközökre?
<=> Más 5letek? :F

Rendezzünk underclocking versenyt. :DD Köszönöm előre is a hozzászólásokat. :)

(#2) rATdrAgOn válasza PeliScan (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmm... mi szoktunk underclockolni processzorokot 50 Hz-re.
Mivel ilyen alacsony orajelen a mostani processzorok egyszeruen nem hajlandoak megszolalni, ezert mi meg szoktuk emelni a magfeszultseget altalaban 230V-ra. :)
Tapasztalataink alapjan, igy korulbelul 0.0001s-ig teljesen jol mukodik a cucc, majd hatalmas fenyvillanas es fust kisereteben kileheli a lelket... most gondolkodunk valami megfelelo hutesi eljarason ami eleg hatakony... elso tesztjeinket egy igen illekony anyaggal vegeztuk (benzin) de sajnos nem valt be, mivel sokkal nagyobb langot vetett... egyszoval meg dolgozunk a problema megoldasan. ;]

rATMAN of CrimS0n jIHAD
a CrimS0n jIHAD pC sERVICE fomernoke ;]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#3) PeliScan válasza rATdrAgOn (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Jaja, látom az aláírásodba is ott a Szittyozium. :) Jó móka lehet.

De én ezt most komolyan kérdezem, nah! :D

(#4) rATdrAgOn válasza PeliScan (#3) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Na, most akkor komolyan...

Igazabol en ugy hiszem, hogy a mostani procik is olyanok, hogy ha lefele allitod az orajelet egyszeruen nem fognak elindulni.
Legalabbis en is probaltam csinalni anno ilyet egy K6-3-500-al, mert nem akartam ra ventit rakni es egy apro kis (altalam fabrikalt) hazban letezett volna...
Namost, 65 Mhz-en meg elindult, de ket perc mulva fagyott, az alatt meg SKSH allapotba ment at.

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#5) L3zl13 válasza PeliScan (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem FSB-t 100-ra. Szorzót hagyd alapon.
Memóriát szintén alapra.
A feszültségeket ez után szerintem nem nagyon érdemes piszkálni (max vissza venni alapra ha tuninghoz fel volt emelve).

Ami defaultból passzív hűtésű, azt nem érdemes nagyon underclockolni. Csendesebb úgysem lesz. Ha meg nincs nagyon kihasználva (pl vga ha nem játszol) akkor úgysem melegszik annyira.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) PeliScan válasza rATdrAgOn (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Én épp most tesztelem az 1700+est 1.4Von, 100*10en, a 400as DDRek 200on, és megy rendesen. Asszem 1000 alé meg nem megyek, mert azért ennyi kell szvsz. Ká, h a DDR feszültséghet nem lehet 2.6nál alacsonyabbra állítani. :(

Leginkább az érdekelne, h a VGAt érdemes-e underclockolni, és az AGP feszülséget, frekvenciát lejjebb venni? mondjuk 60MHz? Vagy csak a feszülséget..? :F nemtom.

(#7) PeliScan válasza L3zl13 (#5) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, azért sokat számít! :o Az, h 1400 helyett 1000en megy, és h a feszültséget is visszavettem, nemcska h hideg mint a kő, hanem a táp (ami fordulatszámszabályzós) ventije is leadott 200 RPMet, ami azért nem kevés!! 1600 v 1400 között hallani a különbséget... és ez még nem az alaja, remélem. :D

(#8) zsoltee10


zsoltee10
addikt

én az 1000-es tualatint visszaveszem 66-os fsb-re, videokari 250/250 a 275/275-ről, és minden ventit lekapcsolok a házban, csak a táp megy 700 rpm-en... a seagate barracuda halkításán még nem gondolkodtam. :)

(#9) PeliScan


PeliScan
addikt

No, akkor reset, és megpróbáljuk 1.3Von. :D

(#10) salazol válasza PeliScan (#9) üzenetére


salazol
őstag

Hogy tudsz feszültséget csökkenteni. Csupa olyan alaplappal találkoztam, amin csak felfelé lehetett léptetni úgy max. 2 tizeddel.

Csak mert én is alulhajtani akartam AthlonXP-t, de hiába kerestem erre a topikokban, mindenki csak túlhajt mint állat. Ezért feladtam és PIII-ra cseréltem a cuccot. Az most már teljesen néma és alig fogyaszt, az szolgáltatja a http://sala.dyndns.org -ot.

(#11) PeliScan válasza salazol (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen, jó lapot kell választani. :) Én lemehetek 1.1Vig, ami gondolom már kissé túlzás. :) A chipsetet is lehet csökkenteni, de a DDRt sajnos nem. Abit NF7S.

(#12) PeliScan


PeliScan
addikt

Nah, 1.3V 1000Mhz... nem is rossz. :) A chipset 1.4V, kár h nem lehet lejjebb.

De ha elindul és megy 1.2Von is... :o hű. :C

(#13) PeliScan válasza PeliScan (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah, most jön a restart, 1.2Von... :U

(#14) PeliScan


PeliScan
addikt

Hehehe, a vinyóm lassan 2x olyan meleg lesz, mint a prockó. :)

(#15) HiperG


HiperG
addikt

Látom elvagy :)

(#16) SYZYGY válasza PeliScan (#14) üzenetére


SYZYGY
tag

Én nem az áramfelvétel csökkenésére mentem rá, hanem a hangra, amikor 11x100-ra állítottam az 1700+t. Sb hűtő 19dB, gf2mx-re egy P1 kúler ventije 5V-al hangnélkül megy, tápventi is 5V-ot kap.
És oda kell tedd a füled a géphez közel, hogy hallj vmit.
Igaz a lapon nincs lehetőség a Vcoreből ''elvenni'' (kt266-os), tehát az maradt.
De csak netezni használom (80%)

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#17) PeliScan válasza SYZYGY (#16) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen, csak nekem nincs kedvem a Csíftek tápom élettartam gariját eldobni azzal, h megbontom a tápot... szóval ha csökken az áramfelvétel, csökken a táp terhelése, csökken a tápventi rmp! :) (meg a fogyasztás is)

(#18) sárkány válasza PeliScan (#17) üzenetére


sárkány
csendes tag

vazze, kapcsold ki az egészet, a dugót is húzd ki a konektorból
>> nincs zaj, nulla fogyasztás és nem rontod a szemed :)

(#19) PeliScan válasza sárkány (#18) üzenetére


PeliScan
addikt

Nu igen, de azért letölteni kell neki... :U

(1.2Von stabil 1000mhz-vel... nem gondoltam volna. :o)

(#20) MasOyama


MasOyama
őstag

Ha game van, akkor 180*10 szokott futni, ha nincs game, akkor 133*5, mert ennél kevesebbet nem engedélyez az alaplap. De az 667MHz is mindenre elég.
Ez kb. harmada amin szoktam használni, igy remálve, hogy tovább tart, és kevesebbet fogyaszt. :) És a házban határozottabban hüvösebb van. kb -5,-6C.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#21) azzio válasza PeliScan (#3) üzenetére


azzio
aktív tag

''Ha elmúltál legalább fél éves, és nem vagy köcsög PÉCÉS, akkor klikkelj IDE!!!''

:DD:DD:DD:DD

(#22) azzio válasza azzio (#21) üzenetére


azzio
aktív tag

bocsánat, ez egy off volt. downclockolni nem szoktam, ha ennél lassabb lenne a gépem, visszafelé futna rajta a végtelen ciklus...

(#23) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

tipikus inteles ez a Peliscan.:
lecseréli a cerkát athlonra, 1 héttel utánna már underlockolni akarja, hogy lehessen mondani, milyen szar lassu a proci

(#24) PeliScan válasza joysefke (#23) üzenetére


PeliScan
addikt

Hehe. :D Van az egy hónap is, másrészt az overclockot is erősen próbálgattam, a 2000Mhzt biztosan viszi, ha a memórát nem húzom, valszeg a 2200őt is.

Mindjárt megnézem 1.1Von... ha úgyis meg, tökönszúrom magam, és felteszek róla videót is. :DDD

(#25) PeliScan válasza PeliScan (#24) üzenetére


PeliScan
addikt

Megy 1.1Von. :o Ám a tökönszúrással még várok, hátha megy 1.0Von is, és akkor már szurhál6om magam nyugodt lélekkel. :)

(#26) PeliScan válasza PeliScan (#25) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igy kiszúrni velem. 1.1V alá nem lehet menni. :( Akkor azt fogjuk kipróbálgatni, h 1.1Von mennyi a max órajel, amit elbír. ;)

(#27) HiperG


HiperG
addikt

LOL:P

(#28) PeliScan válasza HiperG (#27) üzenetére


PeliScan
addikt

Nana, csak nem kiröhögni! :) Vagy netán volt már 25 fokos a procid léghűtéssel..? ;] :P :DDD (100*5, 1.1V)

(#29) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Nekem van egy 350-es PII netezni, meg zenét hallgatni. Passzív hűtés, gyakorlatilag csak a vinyót hallani. RAM, vinyó van benne bőven abszolút nem érzem, hogy lassú lenne és mindezt céges selejtezésből 5e HUF -ért. :)

-

(#30) karib válasza PeliScan (#1) üzenetére


karib
addikt

Neizéjj már! A nagy FSB-re mindig szükség van, a szorzót vidd csak lejjebb, ha tudod. Nem érdemes kis FSB-vel megfojtani a rendszert. Régen én is játszottam ilyesmivel, jópofa, de ma már nincs rá időm, ráadásul általában a notebookomat használom, ami meg automatice underclockolja magát (lásd még: überláma topic).

Szóval, szerintem a chipset és RAM úgysem problémás, gondolom mind passzív hűtésű, tehát igazából a videokártyát és a procit érdemes underclockolni. Procinál a feszt is könnyű állítani, videokártyánál nemtom, hogy a BIOS-ban levő AGP fesz befolyásolja-e a GPU hőfokát, az szerintem csak a chipset AGP részére vonatkozik vagy az AGP sínre, de a GPU feszét maga állítja be, ahhoz másféle modokra van szükség, de tévedhetek.

Tehát FSB-t hagyhatod magasan, a elég a szorzót és a feszt leléptetni, és akkor egy meglepően pattogós, de nem túl nagy számítási erejű géped lesz - hétköznapi dolgokra pont jó :) Persze, ha sok az az 5x200 v. 5x166 MHz, akkor sokkal lejjebb már nehéz menni FSB csökkentés nélkül. Hardcore modderek hardveresen előállíthatnak 3.0x szorzót asszem :U

Department of Redundancy Department

(#31) kymco


kymco
veterán

Nagyon tetszik ez a topic.... :)

www.refujvaros.hu

(#32) twollah


twollah
nagyúr

Jé van underclock topic!

Majdnem nyitottam egyet.

(#33) PeliScan válasza twollah (#32) üzenetére


PeliScan
addikt

Beony, megelőztelek. IJ. :D

Amúgy tök érdekes, mert 1.1Von nem hajlandó elindulni a gép... :F tehát min 1.3V kell ahhoz, h beinduljon a proci, majd ha ez megvan, levehetem 1.1Vra, úgy is megy, de elindulni nem szeret úgy. :)

(#34) tocsa válasza karib (#30) üzenetére


tocsa
senior tag

Bizony, bizony.

copyright PH!: hasonlót neveztetek el cross overclockingnak. Csak ott az össz órajel nem csökkent, de a szórzó csökkent és az FSB nőtt.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#35) tocsa


tocsa
senior tag

Szerintetek elég egy 533-as cerkára passzív hűtés? A 333-as cerka asszem 12W-ot disszipál de ez nem biztos.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#36) tocsa válasza tocsa (#35) üzenetére


tocsa
senior tag

Ja, PPGA cerka, még nem flip-chip.
Jó régi.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#37) kamikaze boci válasza tocsa (#35) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Igen, elég, ha nem hajtod agyon. Nekem PIII 450-em passzív hűtéses, néha 65 fok felett van, ha meghajtom. Viszont alapon nem nagyon megy 40 fölé.

egyéb állatfajták

(#38) PeliScan válasza karib (#30) üzenetére


PeliScan
addikt

Megnézem, de szeretném a teljesítményfelvételt a lehető legkisebbre csökkenteni, így a chisetnek sem ad6ok többet 1.4Vnál. Meglássuk, mekkora FSBt bír így. :U

(#39) anaqer válasza tocsa (#35) üzenetére


anaqer
veterán

Ha valami gusztustalanul nagy bordát raksz rá, leviszed a magfeszt a legkisebb még működő értékre, és amúgy jó a ház szellőzése, akkor igen. ( Ja, és a hőelosztó lapot csiszold le a rézig. )

A PPGA-sok vége azért tudott melegedni rendesen... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#40) PeliScan


PeliScan
addikt

Az ember azt hinné, h egy effél prockó vmi hűdeérzékeny kis csoda, erre meg tökmind1 neki lényegében, h 1.1V vagy 1.9V a magfeszültség... :)

(#41) #25954560 válasza tocsa (#35) üzenetére


#25954560
törölt tag

ppga-s 533-as cerka slot1-es atalakitoban ment es beallt a ventije. nem fagyott (nem hat, olyan melegben? :) )

(#42) PeliScan


PeliScan
addikt

Ne süllyedjen már el a téma... kívancsian várom az underclocker eredményeket! :)

(#43) _Gudella


_Gudella
senior tag

Nekem P4 1.6A Northwoodom van. Ez, ha nem tuningolom, alapórajelen stabil 1.1 volton. Ilyenkor simán elmegy passzív hűtéssel ha nem fut olyan program, ami 20-30 percnél tovább járatná full terheléssel a procit...

(#44) PeliScan válasza _Gudella (#43) üzenetére


PeliScan
addikt

Komolyan..? Nah, ez már szép eredmény! :C És be is bootol 1.1Von? Mert az enyém a hidegindítást nem bírja 1.1Von. :(

(#45) _Gudella válasza PeliScan (#44) üzenetére


_Gudella
senior tag

Igen, bios-ban állítottam 1.1v-ra, nem is lehetett máshol. MoBo mnitr szerint csak 1.07-et kapott. Igazából akkor se fagyott le soha, ha kisérletképpen leterheltem, de mikor kb 25 perc után 70 fok körül járt ott leáltam. Mindennapos használatra tökéletes volt így, ha nem kellet éppen videót tömöríteni, vagy több gigás rar-okat csinálni.

(#46) PeliScan válasza _Gudella (#45) üzenetére


PeliScan
addikt

Jah igen, nem fogalmaztam pontosan; tehát persz h BIOSban, de nekem pl csak úgy müxik, h bekapcsolom mondjuk 1.4Von, majd BIOSban 1.1Vra le, reset, és száll mint a szél, de ha a gép ki van kapcsolva, és a bekapcsolásnál 1.1V, akkor nem megy.

(#47) _Gudella válasza PeliScan (#46) üzenetére


_Gudella
senior tag

Nekem kb 10ből 9szer beindult. Amúgy Abit SD7-533 alaplap volt.

(#48) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Én csak undervoltage-el nyomom. A procim 1.475V-ot kap a kért 1.750V helyett, és stabil pár MHz-vel alapórajel fölött. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#49) XeeN


XeeN
senior tag

Hali!

5x100 1.3 Volt (Barton)
R9800 pro -> 313 Core, a memoriát nem bántom.
mivel a táp/grafkártya/proci ventillátorokat manuálisan állítom, szinte csak a wincsi hangját hallani. :)

Minderre azért van szükségem, mert a hálószobámban van a gép, és éjszakánként bekapcsolva szoktam hagyni. (letöltések)

(#50) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

1333Tbird@5.5x100Mhz,1.0V.Passzívban is ment.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.