Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spect80


spect80
senior tag

és a gps pontos-e már benne? az ulefone 11T a régi 2010-es évek elejei MTK chipseketet meghazudtoló módon téveszt 2 utcákat nyilt terepen is akár.

(#2) novinyul válasza spect80 (#1) üzenetére


novinyul
veterán

A mostani MTK procik(Dimensity, G80-90 széria) elég pontosak és stabilan tartják a jelet. 2 hete használom a 17 Pro-t, de gond nélkül teszi a dolgát. :)
Viszont a 18T nekem csalódás, ennél sokkal többet is ki lehetett volna hozni a telefonból :((( Pláne a 17Pro után vártam nagyon a tesztet, de így olvasva a tesztet, a 17Pro jobb választás.
A Doogee teszt jöhet hamar :D Ekkora téglát rég láttam :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3) Reggie0


Reggie0
félisten

Sajnos ezeknek a hokameras nagyon kinai cuccoknak eleg rossz a minosege. FLIR pedig 6 eve volt jo cucc, mamar elegge elavult a 9 FPS es durvan nagy es ingadozo kesleltetesevel.. Kijelzo sem OLED, de legalabb meg ronda fako kis fenyerovel.

[ Szerkesztve ]

(#4) novinyul válasza Reggie0 (#3) üzenetére


novinyul
veterán

Kijelző szerintem kimondottan jó lett (17Pro) szerintem hasonló kijelzőt kellett kapnia a 18T-nek is. FLIR egység meg ennyi pénzért ezt tudja, de legalább benne van. Alap felhasználásra jó lehet. Én inkább a kamerán és a sztereó hangszórók hiányán lepődtem meg.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#5) Reggie0 válasza novinyul (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

A kinai hoszenzorok mar sokkal jobbak(ebben a kategoriaban) es tudjak a 30FPS-t. Raadasul olcsobban. Pl. infiray P2 pro vs Flir One.

A kijelzo pedig boven lehetne AMOLED, mar kb. barki hozzajut, meg DIY-eseknek is olcso(lasd waveshare shop).

[ Szerkesztve ]

(#6) spect80 válasza novinyul (#2) üzenetére


spect80
senior tag

Korábban volt egy Realme Narzo 5g-m dimensityvel. semmi baja nem volt a gpsnek. Ezt inkább sw vagy kialakítási gondnak vélem. Sw frissítésböl 2 év alatt 1 jött rá.

@Reggie0: én úgy tudom hogy az amoled sokkal sérülékenyebb mint a hagyományos LCD azért nem annyira jellemző ilyen telefonokban

(#7) novinyul válasza Reggie0 (#5) üzenetére


novinyul
veterán

Egy csomagba gondolkodj, külön lehet jobb áron jönnek ki, de itt egy telefonba kell mindent egybe rakni. Ráadásul eu-s forgalmazás esetén nőnek a költségek, valahol meg kellett húzni a határt. A kijelző itt ha olvastad, egy vastagabb üveggel szerelt változat. Amoled esetén ez jóval többe került volna. Még a Samsung ssm Amoled kijelzőt rakott az Xcover szériába, talán nem véletlen.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#8) blueMerle válasza Reggie0 (#5) üzenetére


blueMerle
veterán

Konkrétan azon a lakóházról készült hőkamerás felvételen egyértelműen látszik, hogy hobbicélra még csak-csak elmegy, de professzionális felhasználásra nem.

(#9) [K2]

Egy FLIR kamera önmagában 100K-t dob forintálisan egy eszközön, tehát felszereltségéhez képest ez egy olcsó dolog.

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#10) Reggie0 válasza [K2] (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg annyit se. Kiskeraron 160 euro.

#8 blueMerle: Szerintem mar hobbi celra se. Kb. csak statikus kameranal hasznalhato, de ha pl. mozgatva kell keresni vele valamit, hamar a falhoz akarod vagni :)

#7 novinyul: Mondjuk az lehet, hogy az amoled valoban tul erzekeny ide.

(#11) podtibi


podtibi
senior tag

Amióta van egy armor 3t-m, konkrétan úgy érzem hogy az ulefone, mára már csak becsap mindenkit. Nem azzal hogy jó e az amit adnak, hanem amennyiért adják. 120ért vettem régen a 3t-t, ugyanennyiért az új ulefone-ok nem jobbak. Kész röhej. :D

Ezt inkább rád bízom.

(#12) novinyul válasza podtibi (#11) üzenetére


novinyul
veterán

Miben is nem jobbak mint a 3T? Azért a Helio P23 és a Dimensity 900, G99 között van egy icipici eltérés :) De ugyan így a kijelző is fejlődött, ahogy a kamera is jobb lett. Persze külsőleg nem történt érdemi változás(nem is lehet ebben a kategóriában, kivétel talán a 17Pro) Illetve a szoftveres támogatás lesz még kérdés, ezen a ponton a leggyengébb jelenleg az Ulefone(meg a Doogee, Blackview stb.)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#13) rep3at válasza podtibi (#11) üzenetére


rep3at
őstag

Ahogy minden más gyártó is..

Forward thinking. كرر

(#14) #27070592


#27070592
törölt tag

Pedig nem lenne olyan nehéz jó telefont tervezni és értelmezhető áron piacra dobni.
Csak egy kicsit több munka és lelkesedés kellene hozzá mint amit ebbe a telefonba raktak.

(#15) novinyul válasza #27070592 (#14) üzenetére


novinyul
veterán

Az az érdekes hogy, házon belül a 17Pro meg tök jól sikerült. :F

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#16) kcsa


kcsa
veterán

Kár hogy az Ulefone nem tud átlépni a saját árnyékán, még mindig túl kínai.

Ezen mondat láttán pedig kicsit fájt a szemem :D
"A monó hangszóró roppant esélyes, úgyhogy SOS jelzés esetében alighanem oda rohannak hozzánk az életmentők, hogy kapcsoljuk már ki. "

(#17) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Egyébként mennyibe kerül a legolcsóbb, amatőr célokra már használható hőkamera?

(#18) novinyul válasza kcsa (#16) üzenetére


novinyul
veterán

Fura mert a 17Pro kifejezetten szépen szól, nem sokkal marad el a MI 12-l. De tavaly a Doogee V10 mono hangszórója is meglepett, nagy hangerő mellett is kifejezetten szépen, dinamikusan szólt.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#19) Franklin válasza kcsa (#16) üzenetére


Franklin
addikt

Gondolom "erélyes" akart lenni az "esélyes".

(#20) Reggie0 válasza HThomas (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Milyen jellegu amator celokra szeretned hasznalni?
A nagyon beleposzinten 8x8 pixeles hokamerat mar 30ezeret is kapni (AMG8833), amit pl. raspberry pi-hez lehet csatlakoztatni.
Infiray Xinfrared P2 tud 25 fps-t 256x192 felbontassal olyan 130-160 ezer magassaga.
Ha makrozni is szeretnel, pl. elektronikat kozelrol kamerazni akkor a P2 Pro verziohoz adnak egy felpattinthato makro lencset is, kicsit dragabban. Ezeknel joval dragabb es gyengebb a FLIR.

[ Szerkesztve ]

(#21) HThomas válasza Reggie0 (#20) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Családi házat végignézni, hogy hol van hőhíd. Valami olyan megoldás lenne jó, ami dobozból kivéve működik, esetleg ha nincs saját kijelzője, akkor telefonhoz csatlakoztatható.

(#22) kcsa válasza Franklin (#19) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem nem esett le, de így kicsit jobb. Viszont az "oda rohannak" még így is fáj :)

(#23) dolon75 válasza HThomas (#21) üzenetére


dolon75
aktív tag

vannak ilyenek, de nem olcsók sajna...
[link]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#24) judas13


judas13
addikt

Kettő lett, maradhat?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#25) Reggie0 válasza HThomas (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor az Infiray Xinfrared P2 kell neked, most az a legjobb. Esetleg Infiray Xview, de az sokkal dragabb, jobban megeri a telefonra dugos.

#23 dolon75: Ebbol legfeljebb a HT-301, a tobbi mind vacak.

[ Szerkesztve ]

(#26) crawshayi válasza Reggie0 (#25) üzenetére


crawshayi
csendes tag

Az Infiray szoftverével van tapasztalatod esetleg? Több helyen azt olvastam, hogy a gyári szoftver nem működik (rendesen) és a gyártó valami dropboxos ellenőrízetlen külső progit ajánl helyette amiben sokan nem bíznak.

(#27) Reggie0 válasza crawshayi (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs, de azt tudom, hogy UVC kompatibilis, illetve kiadjak az SDK-t is annak aki keri.

Probalni meg nem tudtam, de sajnos ezek a szoftverek ilyenek. A FLIR-e is le van huzva, meg bugzik mint allat. Azzal van tapasztalatom :)

[ Szerkesztve ]

(#28) HThomas válasza Reggie0 (#27) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Köszi a tippeket!
Igazából jó lenne megúszni a telefont, meg a szoftvert, de a kézi, saját kijelzős változatok még drágábbak, annyit már nekem nem ér... azt hiszem megpróbálok szerezni egyet kölcsön valakitől.

(#29) SZLaci83


SZLaci83
friss újonc

Kb 2 hónapja használom a 18T-t, nekem teljesen bevált. Nyilván nem mainstream igényre van tervezve. OIS sokat dobna a kamerán, de amúgy igényesen összerakott rendes cucc. Súlyát hamar meglehet szokni. Ha valakinek hőkamerás hőhid keresés stb-re van szüksége szóljon bátran, elég sokrétű hibadetektálásra használható.

(#30) PC4200


PC4200
tag

Üdv!
Valakinek sikerült telepiteni a GCamot a telefonra?

CSAK a puffin :)

(#31) szakiszabi1


szakiszabi1
csendes tag

Sziasztok. Pár hónapja küzdök ezzel a szutyokkal ami összességében jó volna egy dolog kivételével, ha a Duraspeed-et már töröltem és nem szivat. Nem tudok mit kezdeni az akkumulátorkezelőben a korlátozott alkalmazások problémájával mindig oda tesz fontos appokat így nem kapok értesítéseket mert korlátozza azokat. Azért írom ezt hátha valakinek sikerült már ezt a problémát megoldani, vagy tudja mit kell a telefonról törölni hogy megszünjön ez a probléma. Segítséget köszönöm.

(#32) Tybor99 válasza szakiszabi1 (#31) üzenetére


Tybor99
tag

Duraspeed törlése nem oldja meg a problémát !

Beállítások------>Duraspeed itt van egy úgynevezett fehér lista itt legyen elhúzva azok az appok ahonnan az értesítések fontosak !
ha ez nem hoz tökéletes megoldást akkor a következőt tudod még tenni

Beállítások----->alkalmazások majd keresd ki a számodra fontos appot ! ezután alul akkumulátor és itt 3 opció van válaszd a korlátlant !

illetve egyet vissza lépve nézd meg nem-e az értesítések ki vannak kapcsolva az appnál :)

Remélem tudtam segíteni :))

(#33) szakiszabi1


szakiszabi1
csendes tag

Sajnos nem jött be a Duraspeed-et azonnal töröltem újból. az akkumulátorkezelőben korlátozottba teszi a Galaxy watch 4 managert főleg így az óra nem kap értesítést. Az volna a leg egyszerűbb ha tudnám, mit kell törölni hogy lepucoljam az akkumulátor kezelőből a korltozott alkalmazásokat részt úgy mint a Duraspeedet Eszközkarbantartót. Hiába bújom a netet még nem lett megoldás de azért köszönöm.

(#34) PC4200


PC4200
tag

Rootolni kell, és PL lucky patchert ha feldobod akkor a duraspeed alkalmazást le tudod törölni.

CSAK a puffin :)

(#35) szakiszabi1


szakiszabi1
csendes tag

Duraspeedet töröltem root nélkül. Az a problémám, hogy akárhányszor kiveszem az akkumulátor kezelőben a korlátozott alkalmazásokból a kívánt appot visszateszi. És nem találtam még rá megoldást lehet másik rom lenne amin működik a hőkamera is.

[ Szerkesztve ]

(#36) PC4200


PC4200
tag

Ha valaki próbált másik romot és esetleg tégla lett a telefonból, az írjon. Tudok segíteni!

CSAK a puffin :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.