Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Joco válasza VladimirR (#1042) üzenetére


Joco
aktív tag

Jegyezném meg, hogy az uminózus hsz nem nekem szólt, a törésem pedig nem tudom honnan vetted, nem rémlik, hogy bárhol is említettem volna a közösségi súly növelését, pedig nálam az hozná meg a ''rangot''...

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#1052) Volkov


Volkov
aktív tag

Ejj.. de vissza lettem degradálva :DDD
Jó az új renszer, csak kicsit szoktalan h eltűnt az ''Őstag'' a nevem alól ;]

no mind1, csak azért nem fogok több HSZ-t írni, h újra őstag legyek, az esetek 90%-ban a keresőben megtalálom amit keresek szakmai részben :R

:)

(#1053) SLYM válasza rii (#1037) üzenetére


SLYM
veterán

értem. de a szakmai hsz.ek azok szakmai hsz-ek. egy játékos topicban, meg a Fragszerzés meg az aktuális köridőn kívül nem sok dolog esik a hardverrészről. max az elején lesz kivesézve a gépigény, de ennyi. ezt nem értem. ha egyszer átalakul a rendszer alakuljon át rendesen.

(#1054) parandroid válasza rii (#1047) üzenetére


parandroid
nagyúr

ProHARDVER. Namármost melyik is az a húzóágazat, ami a leghardverigényesebb, és ahol a leggyorsabban változik, fejlődik a dolog*?

Na ugye. ;]

Mindezt nem kötekedésként, hanem lássuk be: valamennyiünk** a játékokon keresztül találkozott életében először számítógéppel. ;)

* Na jó, ne számítsunk teljesen rétegjelenségként megjelenő célhardvereket, amik ára a csillagos eget verdesi, ezért hétköznapi ember életében nem találkozik vele személyesen.

** Biztos van olyan, aki nem, de nem lehetnek túl sokan. A saját korosztályom nevében (+/- 10 év biztosan mondhatmom ezt).


p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1055) Retekegér válasza parandroid (#1054) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jól érzékelteted a lényeget.
Egy kisgyerek ritkán fog egyből a programozás útján megismerkedni a számítóépek világával. Először játszogat és később rájön (vagy nem), hogy jéé, ezt másra is lehet használni. :)

<< Heimdal >>

(#1056) rii válasza parandroid (#1054) üzenetére


rii
nagyúr

Tudom, én vagyok az ufo, de engem a DOS parancssor (első pár számtech órán elkapott valami hév) kezdett el vonzani legelősször, és jobban lekötött egy Pascal könyv, mint a Stunts, vagy a PrinceOfPersia ....... ;)

játékokban is jobban érdekel a játék fejlesztéséről szóló videó, vagy maga a játék programozási, 3D, grafikai felpítése, több hónapos munkája, maga a megvalósítás ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1057) Rover623 válasza rii (#1056) üzenetére


Rover623
félisten

Én meg kockás papíron írogattam két évig BASIC programokat, mert még gép sem volt a közelemben...és akkor mi van...?:F
Nem érzem magam UFO-nak...:P
A játék kell...aki nem játszik soha, csak biorobot...;]
Az egészséges elmének szüksége van a játékra...;)

primus inter pares

(#1058) faster válasza rii (#1056) üzenetére


faster
nagyúr

Az első játékom C64-re az volt, amit én írtam rá. :)

(#1059) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Helló-halló Embörök!!!

Ezt már biztos kérdezték sokan, de nem volt hangulatom végignyálazni a topicot, de érdekelne, hogy miért van erre az új számolási rendszerre szükség?Szerintem az emberek nagy részét nem érdekli a titulusa.Meg ha már így boncolva lett a rendszer, akkor lehetne olyat is csinálni, hogy pl a biziszelők érdekében olyasmit csinálni, hogy üzlet után egy-egy topicra hivatkozva a vevő értékelhetné az eladót, és ez az adatoknál meglátszana (pl üzleti hsz-ek száma :4351, értékelés 78% ).Persze a Modok ennek nem biztos hogy örülnének, mert nekik valszeg többletmunka lenne.Na, ennyit akartam össz, remélem kivehető belőle valami.

Üdw : Stimpy

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#1060) Rover623 válasza Stimpy (#1059) üzenetére


Rover623
félisten

Helló-hallló Stimpy!!!

Még jó hogy gondoltak a hozzád hasonló hangulatszegény embörökre és az első hsz.-ben le van írva minden:[link]...;)

P.S.:
Szerintem az emberek nagy részét nem érdekli a titulusa.
A hsz.-ed kicsengése alapján ezek szerint te kisebbség vagy...:DDD

primus inter pares

(#1061) parandroid válasza faster (#1058) üzenetére


parandroid
nagyúr

Az első számítógépem az volt, amit én építettem. ;]

Just kidding. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1062) jagada


jagada
őstag

nem tudom másnak eszébe jutott-e, esetleg lehetne a titulusokat kasztokra osztani, és a hozzászólások kategóriáinak megoszlása alapján, más más ranglétrát kialakítani, pl: aki sokat üzletel lehetne: bizniszcsóka, nagykereskedő stb, vagy aki szakmai hozzászólásaival nyomul pl: szaki, agyman meg ilyesmi..mint a játékokban amikor lehet fejleszteni a karaktert....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1063) Rover623 válasza jagada (#1062) üzenetére


Rover623
félisten

Eszébe jutott...:DDD
Tudod: kereső, visszaolvasás, ahogy az újoncoknak szoktuk volt mondogatni...;)

primus inter pares

(#1064) jagada válasza Rover623 (#1063) üzenetére


jagada
őstag

és szerinted mit kellene írnom ilyen esetbe a keresőbe???

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1065) Motion_Blur válasza jagada (#1064) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Inkább csak visszaolvasás ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1066) spirit007


spirit007
senior tag

Jó ez a változtatás .
Már csak azért is mert így ismét jó messzire kerültem a ''fanatikus'' tagságtól .
Ti. nem szeretnék fanatikus tag lenni . Visszatettsző számra ez a szó ...
A rangsorolásnak egyébként egy helyen van értelme , mégpedig a hírdetési rovatban . Némi biztonságot/bizalmat nyújt egy régi reg.
A ''szakmai'' területeken IQ 60 felett úgyis megjegyzi az ember ki a spíler ;-) , ja meg a szófosógépekét is akik létrehoznak ''szakmai'' topikot 2000 hozzászólással amiből 1800 az övék ... pontosabban a flame-jük .
Csak ennyit akartam .
By.

(#1067) Pompi válasza spirit007 (#1066) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''A rangsorolásnak egyébként egy helyen van értelme , mégpedig a hírdetési rovatban . Némi biztonságot/bizalmat nyújt egy régi reg.''

Lerágott csont, neked sem ártott volna egy kicsit visszaolvasni.
Az, hogy milyen régi a reg azt most is látod, sőt azt is látod, hogy ki mennyit irogat a piacra. De attól hogy valaki sokat ír oda (up és társai) még nem feltétlen jó partner.

Feel Good Inc.

(#1068) spirit007 válasza Pompi (#1067) üzenetére


spirit007
senior tag

Szöveg értési problémáid vannak .
''Némi biztonság '' nem egyenlő ''feltétlen jó partner'' legalább is nem állítottam ilyet , nem tudom te honnan veszed , mint azt sem hogy eddig nem láttam milyen ''régi'' egy reg :F

Vissza olvasásról :
Akkoriban amikor TE reg-eltél már vagy egy éve olvasója voltam a PH-nak . Gyakorlatilag 2004.11.28 -ig csak visszaolvastam ...és azóta sem pofázom feleslegesen a topic-okban . Erről sokan példát vehetnének .


ui: sajnos néha egy-egy OFF kiszalad .


(#1069) Pompi válasza spirit007 (#1068) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az értelmetlen szöveget nehéz értelmezni ezt beismerem... legalábbis a második bekezdésed számomra eléggé zavaros... például azt sem értem, hogy a regisztrációd ideje hogyan függ össze azzal, hogy miről beszéltünk eddig ebben a topikban.
Ja amúgy eléggé ROTFL, hogy pont te mondod, hogy nem beszélsz feleslegesen amikor egy totál felesleges hozzászólással indítottál... ja és bocsánat, de az elmúlt 4 évben sem kértem ki a véleményed mielőtt hozzászóltam valamihez és ezután se fogom.

Feel Good Inc.

(#1070) Pompi válasza spirit007 (#1068) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ja és még valami. Azt tényleg nem írtad, hogy a némi biztonság egyenlő a jó partnerrel, de olyat írtál, hogy a rangsorolásnak a piacon lenne értelme. Erre próbáltam meg utalni azzal, hogy azért mert valaki naponta 100x uppol és szétoffolja mások topikját ezzel elérve az über rangot még nem lesz jó partner. Tehát a regsiztráció ideje inkább lehet mérvadó a piacon, mint az, hogy milyen a rangja, mert ez utóbbi csak akkor érne valamit, ha nem a hozzászólások számából adódna a piacos rang hanem egyfajta értékelésből
Bocsáss meg legközelebb megpróbálom elsőre úgy megfogalmazni, hogy TE is megértsd.

Feel Good Inc.

(#1071) finest


finest
őstag

Nem látom át az új rendszert. A napjaim apalján senjor tag lennék, meg az is voltam (800-1749 - senior tag - 180 nap). Nem mintha zavarna. Elég furcsának tartom viszont, h a törölt topikok hozzászólásait nem számolja a rendszer, hiszen így arról, h valójában mennyi hozzászólásom volt nicns adat.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1072) bandita001


bandita001
tag

Végül is jogosnak tűnik ez az új rendszer. De így még nagyobb senki let belőlem :DDD Ez persze a legkevésbbé érdekel, én csak hébe-hóba vagyok itt, ez a hsz-ből is látszik. Sok sikert a készítőknek gratula :)

http:// WwW.uNaLoM.CoM

(#1073) Rover623 válasza bandita001 (#1072) üzenetére


Rover623
félisten

[link]
Szegény...biztos csuklik...:DDD

primus inter pares

(#1074) Stimpy válasza Rover623 (#1060) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Hy.

Olvastam a topicnyitó hsz-t, és értettem is, és igen ennek ellenére hozzászóltam a témához.Kisebbség pedig semmilyen értelmében nem vagyok, és komplexussal sem küzdök ilyen téren.Azt pedig végképp nem értem, hogy miért lennék hangulatszegény :F ??? Na mindegy, amit még ide írnék az már max a RINGben menne el.....

Üdw : Stimpy

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#1075) Rover623 válasza Stimpy (#1074) üzenetére


Rover623
félisten

Ezt már biztos kérdezték sokan, de nem volt hangulatom végignyálazni a topicot, de érdekelne, hogy miért van erre az új számolási rendszerre szükség?

Azért vagy ''hangulatszegény'' mert nem akartad végignyálazni...;)

Az első hsz.-t pedig nem olvastad el, mert különben nem kérdezted volna meg hogy miért van szükség az új rendszerre...

Tiv leírta világosan:

Úgy gondoltuk, hogy ezentúl nagyobb hangsúlyt szeretnénk fektetni a rangok, illetve hozzászólások terén a szakmai oldalra.

P.S.:
RING-be nem járok...megcsömörlöttem a box-tól...még ma is ferde az orrom...pedig 25 éve abbahagytam...:O



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1076) Stimpy válasza Rover623 (#1075) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Örömömre szolgál, hogy eldöntöd hogy mit csináltam és mit nem.Igazán jóleső érzés, mikor egy ilyen hatalmas ember oktat ki, szinte szóhoz sem jutok.

Részemről vége az offnak, de privben nyugodtan írhatsz bármit, csak a topicot ne szemeteljük tele

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#1077) tothbe válasza Stimpy (#1076) üzenetére


tothbe
addikt

Nagyon gyerekes kezd lenni ez az én voltam itt elöször meg nekem nagyobb a rangom vita.
Én pl. mindkettötöknél régebben itt vagyok, és az átállással jelentöset léptem hátra, lévén, hogy régen szinte csak piacoztam, azt meg lenullázták(legalábbis nálam 0 szerepel).
De nem érdekel az egész, mert tudom, hogy aki meg akar keresni, az igy is megkeres, hogy a nevem mellett ''csak'' a kvázi-tag jel szerepel, mert tudja, hogy ez valójában egy régi motorost takar.
Szóval mindennki eldöntheti maga, hogy figyelembe veszi-e a rangot vagy nem, de még veszekedni is miatta teljesen fölösleges. :(

By(e) Tothbe

(#1078) ovecs válasza Joco (#1027) üzenetére


ovecs
senior tag

Ezt csak ma láttam :DD :C
Köszönöm, hogy visszavágtál helyettem :R
Lollll :DD :DD :DD :DD

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#1079) Stimpy válasza tothbe (#1077) üzenetére


Stimpy
aktív tag

:R :R Teljesen igazad van, én sem ezért írtam a topicba, csak Rover kolléga másképp ítélte meg.Engem sem a rangom érdekel, akikkel üzletelek itt, már ismernek, a szakmai topicokban meg számomra nincs jelentősége, a véleményemet egy adott témában bármilyen ranggal elmondhatom,és vagy elfogadják vagy nem.Pl: ha beír vki mondjuk 19000 olyan hsz-t, ami nem értelmes -PH! félisten lesz (de ostoba) , viszont lehet hogy csak 50-et ír, de az értelmes - újonc lesz (de értelmes).Na ennyi csak, és mielőtt bárki magára venné, nem konkrét személyre vagy személyekre gondoltam.

Üdwözlet : Stimpy

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#1080) ovecs


ovecs
senior tag

Nem akarjátok zárni?
Eleget rinyáltunk már :DDD

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#1081) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szerintem is lehetne már read-only :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1082) Rover623 válasza Motion_Blur (#1081) üzenetére


Rover623
félisten

Egyetértek...
Vagy egyet értek...?:U:DD

primus inter pares

(#1083) tiv83us válasza Motion_Blur (#1081) üzenetére


tiv83us
veterán

De meg mennyire. :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1084) Viktor0610 válasza tiv83us (#1083) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ide is beteszem a , h. ne kelljen keresni. ;)

[ Módosította: Kalandor ]

Xiaomi 13T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.