Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) killbull


killbull
aktív tag

2008 ban egy LCD tv 30 000 órát bírt, pl SONY. Ez meg 5000 óra és elkezd sötétülni és ez már a fejlesztett! :D

(#2) flexxx2 válasza killbull (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

szerintem több az élettartam, csak egy tipikus használati órát számoltak, azért van ott 5000 5év használat után.

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egy mostani, mondjuk LG féle WOLED "mennyit bír", ha szabad így kérdezni?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) JKJ420 válasza killbull (#1) üzenetére


JKJ420
tag

Ne csináljunk úgy, mintha az LCD és az OLED ugyanazt a képminőséget képviselné.

(#5) killbull válasza flexxx2 (#2) üzenetére


killbull
aktív tag

"szerinted" Most néztem a mostani SONY lcd k 50 000 órára tervezettek. A 30 000 órát azért írtam mert a 2008 as SONY lcd m még mindig ugyan olyan képet ad mint 2008 ba.

Azért az a leírás nem dísznek van hogy 5000 óra és sötétül!

(#6) killbull válasza JKJ420 (#4) üzenetére


killbull
aktív tag

Élettartamról volt szó nem a képminőségről!

(#7) janos666 válasza tibaimp (#3) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem egy ideje már majdnem minden szórakoztató-elektronikai termékkel úgy érdemes számolni, hogy kb. pont annyit bír, amennyi gyártói garancia van rá.
#5 killbull -> Igen, a Sony LCD TV-vel is (azokban is ki tud égni a táp, háttér-világítás, stb).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8) dabadab válasza janos666 (#7) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem egy ideje már majdnem minden szórakoztató-elektronikai termékkel úgy érdemes számolni, hogy kb. pont annyit bír, amennyi gyártói garancia van rá.

Persze, persze. Ugyanezt hallottam tizenöt évvel ezelőtt is, aztán az akkori TV-k a mai napig mennek.

DRM is theft

(#9) alaves


alaves
addikt

WOLED-nél az LG 100 000 üzemóra élettartammal számol. 2019-es OLED754-en ~11000 üzemóra után sem látok fényerőcsökkenést.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#10) alaves


alaves
addikt

Az rtings tesztje szerint:

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#11) janos666 válasza dabadab (#8) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, most is van itthon egy üres hálószobában egy 2009-es Pioneer Kuro 51000 órával.
Apám máig használja TV-nek a Panasonic G30 plazmámat. Az is hibátlan. De még a nappaliban lévő Samsung plazmán is csak pár függőleges hibás csík van (nemsokkal a garancia után kezdetek ezek előtermeni), pedig az egy igazi "háttérzaj" TV.

De LG WOLED-ből az első C7-em 1,5 év alatt beégett, egy C8-at stratégiailag eladtam 1 évvel később a HDMI 2.1 miatt, így azzal nem tudom mi lett/volna, a C9-ben pedig holnap fognak másodjára kijelzőpanelt cserélni, mindkétszer csoportos pixel-elhalálozás miatt (így erről sem tudom, hogy vajon beégett-e volna 1,5 év után, mert másképp romlik el a kijelző hamarabb).

De ott van RTINGS durability teszt, emlékezetből valami 10/4 TV döglött meg náluk így, vagy úgy pár hónapon belül, és abból 2 LCD (halott háttér-világítás zónák és szétégett belső kábelezés az LCD-kben, beégés az LG és Samsung OLED alapú Sony és Samsung TV-ken).

Valahogy egyáltalán nem érzem ezeken, hogy 10+ évre lennének tervezve.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12) killbull válasza janos666 (#11) üzenetére


killbull
aktív tag

Talán számít valamit hogy a régi lcd k és a mostaniak mégjobban brutál fényerőre és kontrasztra képesek hogy totál felesleges teljes táplálás mellett tv t nézni mert kiég a szemed. Pl 1 től 10 ig lehet állítani a háttérvilágítást, a SONY m 8 ast állítana de helyette 2 is elég és van teljes táplálás és energiatakarékos is. Energiatakérkoson még a szemet is kíméli. Arra gondolok egy sötét szobában egy fehér képernyőnél ha teljesen kivan hajtva a tv akkor pár másodpercre megfájdul a szemed a fényerőtől, szóval a TV használathoz is kell egy kis ész. Ezért halhatnak meg sorba mert fullon kivan hajtva a képernyő!

Az Oled meg új, azért kotlik meg. Én a valódi ledest várom ahol csak ledek adják a képet.

[ Szerkesztve ]

(#13) janos666 válasza killbull (#12) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem 100 nit-re van állítva az SDR. A HDR persze más, az abszolút skála, de nagy átlagban egy normál HDR tartalom sem sokkal világosabb. Igen, egy zseblámpa néha "befütyül" pár másodpercre, hogy elvakítson, de ha HDR-ben nézel egy alapvetően sötét filmet, akkor a fogyasztás alacsonyabb lesz, mint ha SDR-ban néznél egy csupa napfényes filmet. Szóval kevert átlagos felhasználás mellett nem akkora készülék-gyilkos a HDR.

Sőt, az említett 50"-os Pioneer plazma többet fogyaszt 100 nit SDR beállítással, mint egy 55"-os LG OLED világos HDR tartalommal. Mondjuk a Pioneer-ben csak a táp rész akkora, mint az LG-ben a komplett elektronika a kijelző mögött.

A maxra tekert Kiemelt/Normál/ViVid képmód már 2009-ben is ott volt, mint alapértelmezés. Ilyen szempontból ma már talán kicsit tudatosabbak is felhasználók, és olvasnak neten színhűbb és értelmesebb fényességű beállításokról (nem hagyják a Kiemelt alap képmódban a TV-t, amivel kibontották). Sőt, az energiatakarékossági törvények miatt már nincsenek annyira túlhúzva az alapbeállítások sem, mint valamikor régen (az alap konfigurált állapotban kell hozni az A*** címkét).

Szerintem inkább arról van szó, mint a telefonoknál is, hogy lehetőleg vegyél mihamarabb újat.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14) Low Noise


Low Noise
senior tag

Ha ez igaz lenne, szerintem bemutatták volna a CES en vagy valahol, túl szép ez, hogy igaz legyen.

2025 ig nem bírok várni, idén veszek OLED monitort, ha eltudom adni a mostani monitorom.

[ Szerkesztve ]

(#15) janos666 válasza alaves (#10) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, viszont nem tudjuk, hogy melyik WOLED kijelzőben mennyi "tartalékot" hagy az LG az öregedés-kompenzációhoz. Lehet, hogy 1200-at is játszva tudna az, ami 700-ra van belőve, csak a bele van kalkulálva, hogy sötétedik, ahogy öregszik, és ahogy csökken a tényleges csúcs, úgy húzza magát szépen felfelé, hogy tartósan hozza a kiválasztott max értéket éveken át.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16) tibaimp válasza janos666 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezzel azért nem értek egyet, mert alapból 2 év garral árult TV-khez simán lehet venni olyan +10.000-20.000 Ft körül még +3 év gart. (legalábbis egyes boltoknál így van)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Hashvrad válasza killbull (#12) üzenetére


Hashvrad
tag

Az OLEDnél is "csak ledek adják a képet".
A probléma, hogy szerves anyagból vannak. Könnyebben előállítani, de jóval hamarabb megdöglik, nagyon leegyszerűsítve.

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#18) Duree


Duree
veterán

Hiszem ha látom.

duree54

(#19) jako456 válasza alaves (#9) üzenetére


jako456
csendes tag

szia,
NEM a fényerő csökken - azt amúgy NEM veszi észre az ember! Nekem 2018 nyarán vásárolt 2017-es LG 65 OLED van! SAJNOS a piros csatorna behalt. A képernyő közepén hatalmas piroshiány van, és jobb fent is beégett egy (talán gyerekcsatorna) logó. Pár hete hónapja néztem, akkor 10.000 óra volt benne, ami a szerelő szerint NORMÁLIS - 3 hónap múlva lesz 5 éves, ami NAPI 6 órát jelent - ez úgy meg is van, ha gondolok a sorozataimra, az 1500 filmemre, és a gyerekeim meséire...
...szóval aggasztanak a zöldes/sárgás arcok a képenyő közepén, kis csalódásom az LG!

(#20) jako456 válasza janos666 (#11) üzenetére


jako456
csendes tag

ehhh, ezek CSÚNYA hírek!

Nekem 2018 nyarán vásárolt 2017-es LG 65 OLED van! SAJNOS a piros csatorna behalt. A képernyő közepén hatalmas piroshiány van, és jobb fent is beégett egy (talán gyerekcsatorna) logó. Pár hete hónapja néztem, akkor 10.000 óra volt benne, ami a szerelő szerint NORMÁLIS - 3 hónap múlva lesz 5 éves, ami NAPI 6 órát jelent - ez úgy meg is van, ha gondolok a sorozataimra, az 1500 filmemre, és a gyerekeim meséire...
...szóval aggasztanak a zöldes/sárgás arcok a képenyő közepén, kis csalódásom az LG!

(#21) BusinessGuy


BusinessGuy
őstag

Ez egy borzalmas nagy bullshit... 8000 órás több éves oledeken sincs hasonló tünet se tesztek alapján.... Mégis sokan máig elhiszik ezt a baromságot amit qled témáknál fel is hoznak az oled ellen...
Ebböl kiindulva minden egyéb IS marketing bullshit vagyis hisszük ha látjuk.

[ Szerkesztve ]

(#22) jako456 válasza Low Noise (#14) üzenetére


jako456
csendes tag

ne légy türelmetlen!
Ja, és NAGYOT vegyél! :-)
65+! de minimum 65!

(#23) Reggie0 válasza dabadab (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, persze. Ugyanezt hallottam tizenöt évvel ezelőtt is, aztán az akkori TV-k a mai napig mennek.

Persze, persze :)

(#24) JKJ420 válasza killbull (#6) üzenetére


JKJ420
tag

Értem, de akkor a rosszabb minőségű képet tovább nézheted?

(#25) Reggie0 válasza JKJ420 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha ez annyira szamitana, akkor sajat mozitermed lenne, nem? :) Mellesleg a tortenet nem lesz jobb a kepminosegtol es azert nem mindegy, hogy 100%-al dragabban latsz 10%-al jobb kepet az elso ketezer oraban, utana az inhomogen oregedestol mar rosszabb lesz a kepminoseg, mint a lenezett lcdnek.

[ Szerkesztve ]

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

"az élettartama is lényegesen nagyobb"

Ez a lényeg. Az lenne a jó, ha a beégést valahogy száműzni tudnák, nem idegesítő fényerőletekerő trükközéssel tudnák csak úgy-ahogy kordában tartania gariidő végéig.

(#27) Dr. Akula válasza flexxx2 (#2) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Az úgy 3 óra napi használat. Van még a 21. században aki ennyi idő után kikapcsolja a gépet? Ez a 80-as években volt divat, amikor a "számítógép rossz" szöveggel rémisztgették a szülők a gyerekeiket. És ugye már akkor se kapcsolták ki, azért kellett rémisztgetni.

[ Szerkesztve ]

(#28) alaves válasza jako456 (#19) üzenetére


alaves
addikt

A B7-el nekem is voltak problémák, de mára már elég kiforrott a WBE kijelző. Egyébként javaslom, hogy kérj méltányossági kijelző cserét, mert a leírtak alapján gyári- és típushiba jelentkezett nálad, tehát nem normális, átlagos felhasználásból ered, így nem a te hibád.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#29) alaves válasza janos666 (#15) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem eltaláltad, pontosan így működik a dolog, valamint a WBE-ex kijelző is már sokkal stabilabb OLED kristályt tartalmaz a hidrogén deutériumra történő helyettesítésével.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Ez a HKC vajon az a HKC, akiknek a gagyi tápokat is köszönhetjük?

(#31) jako456 válasza Juhaszatti (#30) üzenetére


jako456
csendes tag

nekem 2000€+ 2018-as LG OLED 65 tévém van és BÁR jöttek az üzenetek a gyári hibáról, egy év múlva (2022 tavasz) olyan szinten füstölt el a táp, hogy a házam majdnem leégett, a TV hátulja égett, stb, stb!!!
....szóval MINDEN cég tud hibákat elkövetni!

(#32) zenekes válasza Reggie0 (#23) üzenetére


zenekes
csendes tag

+1...

(#33) dabadab válasza jako456 (#19) üzenetére


dabadab
titán

jobb fent is beégett egy (talán gyerekcsatorna) logó.

Az valójában nem beégés, hanem egészen konkrétan fényerőcsökkenés az érintett diódáknál.

DRM is theft

(#34) dabadab válasza Reggie0 (#23) üzenetére


dabadab
titán

Jó, ezt mondd el a Samsung 40M51B-nek (2006) meg a két LE32A566-nak (2008) is, hogy már rég bedöglöttek, csak én hallucinálom azt, hogy még mindig működnek :)

DRM is theft

(#35) Lacix29 válasza BusinessGuy (#21) üzenetére


Lacix29
őstag

Azt is nézni kell, hogy ezt 600nits-es folyamatos használatra írják, ami igaz lehet. Tv-ket 100-200nits-en használják, szóval az időket kB 3-al megszoroznàm.

(#36) janos666 válasza Lacix29 (#35) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sokkal többel megszorozhatnád, ha ők ezt úgy értik, hogy konstans 600 nit fehéren világít, mert még a HDR tartalmak java része vastagon 100 nit alatt átlagolódik ki.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37) Reggie0 válasza dabadab (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy mutatok neked 2db. 110 eves embert nem fogja azt jelenteni, hogy az emberek 110 evig elnek.

(#38) Joshi válasza janos666 (#11) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy nem LG-t kellene folyton venned? :DDD ;]

(#39) jako456 válasza alaves (#28) üzenetére


jako456
csendes tag

...hát igen B7V...
egy éve leégett a tápja, még a hátulja is kilyukadt. A szerelő ingyen kicserélte, mert előtte egy éven keresztül jöttek az üzenetek, hogy a gyári hibás sorozatban vagyok...
Akkor a szerelő mondta, hogy ő már látja az öregedésből előtörő hibát, de azt is mondta, hogy az LG NEM fogja kicserélni a képernyőt! ...Meg hogy ne is gondolkodjak azon, mert SOKKAL drágább, mint egy új TV...
Gondoltam Ő már csak tudja..
De, igen, a YT-n találtam olyat, aki tesztelgette a tévéket, rá is mutatott, hogy az övé is ki van égve, és az LG kicserélte neki! - gondolom, aki HANGOS azt előreveszik, vagy ilyesmi....
Szerinted felhívjam, hátha azóta van jobb tanácsa, mint egy új TV?

(#40) jako456 válasza alaves (#28) üzenetére


jako456
csendes tag

Még egy kérdés, mert látom, hogy képben vagy. Alzás, eurós árak lesznek, NETTÓ:
Miért van ekkora különbség LG OLED 65-ös készülékek között, ha jól látom idei vagy tavalyi modellek, csak a felszereltség MIATT tényleg háéromszorosnak "KELL" lennie a különbségnek???

65" LG OLED65A23 974€
65" LG OLED65C21 1299€
65" LG OLED65G23 1690€ (akciósan 1393€)
65" LG OLED65C15 1682€
65" LG OLED65B33 2166€
65" LG OLED65C31 2415€
65" LG OLED65G33 2999€

Mindamellett azt írja az internet, hogy a B/C modellek 2014-es és a G/C modellek 2015-ösek... (the year of development)
Most 2023 van. Akkor ez most hogy is van????

(#41) BusinessGuy


BusinessGuy
őstag

7-es szériákkal még voltak bajok bár a beégéshez már ott is hülyének kellett lenni vagy hibás modellt kifogni. Fényerő csökkenés többezer órás tesztekben is nulla holott nem kimélték.

Nálam c9 van monitorként is használva 6000 óra fölött járok és se beégés se fényerő csökkenés, semmi képhiba.
Nagyon túl van ez parázva -megint.

(#42) alaves válasza jako456 (#40) üzenetére


alaves
addikt

Ne a területi szerződéses szerelőt hívd, hanem írj egy szép e-mailt az LG ügyfélszolgálatra (LG oldalon, ahol regisztrálj). A felsoroltak mind 2022-es és 2023-as modellek (a betű utáni első szám). A 2023-as modellek ára 1-2 hónapon belül rendeződnek, majdnem a 2022-es árakra.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#43) Busterftw


Busterftw
veterán

Igen, az LG meg a Samsung 2 évig majd addig csak lábat lóbál és nem jön ki addig új modellel, új fejlesztésekkel.

(#44) janos666 válasza Joshi (#38) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Volt a Sony-nak, vagy Panasonic-nak 2019-ben HDMI 2.1-es, 2160p120+VRR modellje?
Nem vo't. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45) hypno skate


hypno skate
senior tag

Ez a hír ebben a formában egy nagy nesze semmi fogd meg jól.
Tegyék ki a polcra, kezdjék el tesztelni és aztán majd meglátjuk minek a konkurenciája.
De így, hogy majd két év múlva és az is feltételes módban...

A többiek ugyan mit csinálnak addig, amíg a japánok és a kínaiak fejlesztenek?

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#46) Joshi válasza janos666 (#44) üzenetére


Joshi
titán

Ja persze te monitornak használtad. Akkor ne is csodálkozz hogy hazavágtad a tévéket.

(#47) janos666 válasza Joshi (#46) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A C7 volt az, amit úgy használtam, hogy "vajon beég-e, ha nem direkt vigyázok rá". Azóta egyre inkább vigyázok már rájuk, a PC-n játszom és filmezek, általában a laptop-on netezek.
De ismétlem, a C9 paneleken pixelhibák és deformáció alakultak ki, nem beégés.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48) Joshi válasza janos666 (#47) üzenetére


Joshi
titán

Értem. Mindenesetre az LG nekem mindig is felejtős volt, de te ezt úgy is tudod.

(#49) Dr. Akula válasza Joshi (#46) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Épp most próbálkoznak a monitorok közé is betuszkolni ezt a technológiát.

(#50) Joshi válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


Joshi
titán

A korai LG WRGB nagyon nem volt való monitornak. Az irány egyébként jó, mert piszok jó képe van az OLED-nek, csak ki kell találni hogy melyik területen milyen trükkökkel lehet beégés mentesen panelt gyártani. Minél több szereplős lesz a piac az a felhasználóknak csak jobb.

ui.: ha nem lesz TV kartel. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.