Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  új notebook nem indul! help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Hali!
Faterom összeszereltetett egy notebookot (1.7GHz Centrino), hazavittük, szépen belőttük a rendszert, nagyszerűen működött, egészen másnap reggelig, amikor is bekapcsolás után semmit sem csinált a gép :( a képernyő nem kapcsol be, a vinyó néha halkan kattan egyet de nem pörög fel, és nem is csippan a masina. kép nem lévén a BIOS-ba se lehet bemenni, egyszerűen semmire sem reagál....mi lehet vele? van valakinek 5lete, hogy mit lehet tenni? csak egy-két apró jótanács kellene, mert ha végképp nem sikerül működésre bírni, akkor úgyis szervíz lesz belőle. Előre is köszönök mindent!

(#2) Nyuf válasza Pala (#1) üzenetére


Nyuf
senior tag

Aksi ki és 220-ra kötni adapterrel, lehet hogy lemerült az aksi:)

Debian amd64 sarge

(#3) Pala válasza Nyuf (#2) üzenetére


Pala
veterán

:) nem vagyok ilyen lámer,....de kérlek vedd komolyan

(#4) Zeck válasza Pala (#1) üzenetére


Zeck
aktív tag

Monnyuk alap, hogy nem töltött aksival adják. Ha hálózatról se megy, akkor én visszavinném. Nekem egyébként akkor csinált ilyesmit, amikor rosszul raktam bele egy vinyót, de a helyedben nem szedném szét, hanem vinném vissza.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#5) Vangelis válasza Pala (#3) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem is csak áramról indult el először akksi totál lemerült volt....mert így szokták adni.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6) Pala válasza Zeck (#4) üzenetére


Pala
veterán

220-ról megy (illetve menne, ha működne), és a vinyó néha brekeg egyet-egyet, de igazából azt nem értem, hogy miért történik meg ez egyik napról a másikra egy új géppel? lehet, hogy elmozdult benne a vinyó? vagy tönkrement? ha igen, akkor meg miért nem kapcsol be a monitor? és miért nem szól a speaker? :F itt valami nem gömbölyű

(#7) Pala válasza Vangelis (#5) üzenetére


Pala
veterán

de előző este használtuk már feltöltött aksiról...most se aksival, se hálózatról nem megy:((

(#8) bebean válasza Pala (#6) üzenetére


bebean
aktív tag

nincs egy kapcsoló oldalt rajta vhol??? nekem is uez volt amig nem unlockoltam az akkut...
milyen gep?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...

(#9) Vangelis válasza Pala (#7) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor itt valami hardwer hiba lesz szerintem.....de remélem nem....vissza kéne vinni ha nem indul.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) Pala válasza Vangelis (#9) üzenetére


Pala
veterán

sajnos úgy néz ki....de azért hátha.....

a masina egy Albacomp ketyere, 1.7-es Centrinoval, memót nem tudom, 40 gigás Samsung vinyó.....én erre gyanakszom, mert halkan kattog....mintha fel akarna pörögni, de nem megy neki...esetleg elmozdult?

(#11) Vangelis válasza Pala (#10) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szerintem itt nem magával a hardver összeállítással lesz a gond.
Vagy valami csati elmozdult(nem tudom hogyan), vagy valmi kinyiffant.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#12) Vangelis válasza Pala (#10) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Arra gondolsz hogy nem csatlakozik az ide csati rendesen a hdd-hez?
Mert atól még be kéne kapcsolnia,

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#13) Blackmate válasza Pala (#10) üzenetére


Blackmate
senior tag

Namost akkor ha bekapcsolod a vinyó kattog? A TFT-n semmi kép nincs? A bios postig sem jut el? Az állapotjelző LEDek vmelyike világit a noteszen? Próbáld meg külső monitorral, vagy a TV-OUTon (ha van neki), hogy ott mit mutat.

[Szerkesztve]

(#14) Den válasza Pala (#10) üzenetére


Den
veterán

tartsd nyomva a power gombot kikapcsolásnál legalább 5 másodpercig. lehet hogy vmi hibernált állapotból nem tud visszajönni.

vinyó nem hiszem hogy gond, attól még biosnak be kéne jönni

www.simson4t.hu

(#15) Pala válasza Blackmate (#13) üzenetére


Pala
veterán

a vinyó kattog, de nem állandóan, hanem szabályos időközönként kattan egyet, mintha fel akarna pörögni...a tft-n nincs kép, és a ledje se világít, se zölden, se sárgán... tehát semmi kép nincs.

(#16) Pala válasza Den (#14) üzenetére


Pala
veterán

igen, ezt én sem értem...biosba be kéne lépnie, lehet, hogy be is lép, csak mivel nincs kép, nem tudni

(#17) Pala


Pala
veterán

aksi kiszedtük, beraktuk, semmi változás..most jön a vinyó ellenőrzése, de ez a ''nuku kép'' állapot akkor is fura

(#18) Den válasza Pala (#17) üzenetére


Den
veterán

szvsz ne szedd szét, ez 99 százalék hogy olyan hw hiba amit nem tudsz otthon megjavítani, viszont ahol vetted szívózhatnak hogy te tetted töknre mikor szétszedted

www.simson4t.hu

(#19) Pala válasza Den (#18) üzenetére


Pala
veterán

ismerősnél rakattuk össze, úgyhogy nem lesz ezzel gond, de azért én sem akarom teljesen szétcsavarozni szegényt....a vinyót még megnéztük, csak szimplán ki kellett pattintani....

(#20) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Mostansag ovatosan notebookvasarlassal. Haveri korbol eloszor lett nb-m, egy ket eves hasznalt vaio. Maig megy, pedig eleg sokat volt hurcolva es hasznalva.

Kozben zsir uj (de nem tul neves) notebookok sorra mentek szet. Asus, acer, albacomp. Ilyen-olyan hardverhibaval, persze meg gariztatjak, de igy is kellemetlen. Raadasul alig hasznalva...

(#21) Vangelis válasza JulWCZar (#20) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem nap 12órát megyen a fuji amilo...hálistennek..semmi gond..
Pedig AMD:D:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#22) Pala válasza JulWCZar (#20) üzenetére


Pala
veterán

ez egy vadiúj, igény szerint összeállított albacomp notebook, de persze előfordulhat, hogy valami meghibásodott benne....most már minden bizonnyal szervíz lesz belőle

(#23) Pala


Pala
veterán

sajnos a vinyó kiszedés-berakás sem segített:(

(#24) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Remelem sikerul megoldani es tobbet nem kell vele foglalkozni.

Az egyik legszornyubb egy talan elso eveben jaro Asus notebook volt, fullos amd (markahuseg miatt en is ilyesmit akartam :) ), 300K felett , aminek a boritasat siman benyomtad (mint egy tejfolosdoboz), es a nyitogatastol megrepedt a boritas. Nem ertem hogy sporolhatnak egy ilyen draga gepnel ennyire az anyaggal, egy sorosflakonban tobb fem van.

Egyebkent ez vaio is egy csoda. Eleve piciny varosunk pora nem kepes kicsinalni. Nem volt pucolva miota megvan, es a venti tovabbra is hangtalan. Lakasfelujitas miatt nagyszuloknel nomadkodtam, es olyan hideg helyen volt hogy egy ora alatt majdnem lejott az akksirol a toltes, persze sokszor naponta buszon hurcbalas, miegymas. Es birja.

(#25) Vangelis válasza JulWCZar (#24) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az enyém is volt órákat a -20fokos hidegeb.....és semmi elváltozás..hála. pedig fostam:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#26) Pala válasza JulWCZar (#24) üzenetére


Pala
veterán

jó darabot fogtál ki, meg hát régebbi notebookok borítása strapásabb...egy ismerősömnek máig gond nélkül megy a P233-masa, pedig az se nagyon volt karbantartva, pucolva, stb. ellenben nyúzva annál inkább (nem arra gondolok, hogy ütötte-verte:) )a maiak meg sajna tényeg olyanok, hogy az egész note remeg és zörög ha gépel rajta az ember, meg törik a nyitástól, stb.

(#27) JulWCZar válasza Pala (#26) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Igazabol a mai dragakkal sincs baj. En mult augusztusban (kicsiny osszekeresett penzemmel plusz a ballagasi loveval) valaszthattam hogy uj es olcso vagy regi es draga de mara olcso.

Tanulsag: nincs. Maig nem tudom hogy hozta volna a szerencsem. Mindettovel porul jarhattam volna. Erre volt 2 het!!! gari. Annyira persze nem regi, PIII-M 1.2 GHz, fel giga ram, meg egy moby radeon. Programozasra meg kepszerkesztesre jo.

Mellesleg akksirol nagyon ritkan hasznalom. Csak ha feltetlenul kell. Amint lehet akkor halozatrol.

A tapegysege egyebkent a legszebb resze, anno a boltban is mondtak hogy ledobbentek milyen pici is szep. Szinte ingerel az akksi mellozesere.

No, sok szerencset, es ha nagyon nem volt meg eleg akkor nehany tanacs (remelem nem talalom fel neked a spanyolviaszt):
-Halozatrol mindig
-Tegyel a kijelzo es a bill koze szivacsot (en mondjuk nem teszem, de erdemes ha nem talalod masszivnaka felepitest)
-Gondolom van taska, de azert megjegyeznem. En a folos rekeszeket kitomtem regi szovet egeralatetekkel es ilyen mucsa buborekos nejlonnal.
-Ugyelj arra hogy hidegbol melegbe helyezeskor egy jo ideig pihenjen hogy a kondenzalodott para elparologjon
-Ne hasznald olben vagy takaron vagy barmin ami akadajozza a szellozest. Emellett rengeteg hot pasziroz ki a vinyo, cdrom, cpu a gep aljan is, ugyhogy ennek is jo ha valami szilard felulethez er.
-USB eszkozoknel ovatosan a fogyasztassal

Hat, ennyi.

(#28) Den válasza JulWCZar (#24) üzenetére


Den
veterán

mert vaio rulz. nálam a non plusz ultra :)

www.simson4t.hu

(#29) Vangelis válasza Den (#28) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ja laptop helyett az is jó:D Amilo Rulez

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30) AlBundy válasza Den (#28) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Vaio-ra mégegy szavazat. :C

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#31) gravity..


gravity..
csendes tag

Az én mostani gépemmel is ezzel küszködök,mégpedig nem indul. Miután megvettem, 2-3 héttel tapasztaltam, hogy - főleg szállítás után - a gépet nem lehet beindítani akkuról, de ha ebben az állapotában 220-ra kötöm, akkor se, sőt fel se villan a töltésjelző LED. Az akkumulátor sokszori ki-berakására indult be! Visszavittem szervízbe, raktak bele úk akkut. Azóta eltelt 4-5 hónap most megint ugyanez van. Valami ott a tápnál csesződhet al, csak akkor nem értem, miért javult meg az új aksi hatására. :F

Topikot zárom, itt lehet folytatni.

[ Módosította: Mate ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  új notebook nem indul! help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.