Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Apollyon válasza 1991Bboy (#345) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért a 3090-nek dupla annyi VRAM-ja van, amihez kell, ahova szánták.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#352) 1dude válasza 1991Bboy (#350) üzenetére


1dude
aktív tag

Sajnálom, de bohócságokra csak bohócságokat tudok irni :D
Az hogy 800 dolcsinál nem számit 100 dolcsi, az az. Még ha egy 25000 dolcsis kocsi lenne...
Az is az, hogy ha valami apróságnak 10x -ére megy fel az ára, akkor a VGA -nak is le kell követnie.

[ Szerkesztve ]

(#353) Scarletiel válasza 1dude (#352) üzenetére


Scarletiel
senior tag

De az ugye megvan, hogy kb mindennek felment az ára. A csavarnak, a gyártásnak, a kenyérnek, a gáznak, a mindennek? Nem tudok olyan terméket mondani aminek ne ment volna feljebb az ára. Sajnos itt nem arról van szó, hogy nna a vaj 3x annyiba kerül de amúgy semmi más nem drágult, ezért hozzá követték a vga árakat.

(#354) 1991Bboy válasza Scarletiel (#353) üzenetére


1991Bboy
csendes tag

Hagyjad…. elengedtem En is….

(#355) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Mondjuk hozzáteszem, hogy én a bányaláz közepén vettem 3060-at igaz Rog Strix verziót 250-ért akciósan, ami most kb kaphato 150-ért is, szóval gyanítom, hogy a mostani 400k-s ár a 4070ti-re 1 év múlva azért csak normalizálódik 300k környékére. Használtan meg 220-250 között gondolom. Szóval ha nem azonnal kell vga akkor várni is lehet (nem kell éveket, de egy egy éves vga-val sem leszel lemaradva semmiről.)

(#356) Sundesz válasza Scarletiel (#355) üzenetére


Sundesz
őstag

A 3060 árát nem csökkenteték, hanem végre lett kínálat és így az eredeti áron adják. Nagy árcsökkentés tuti nem lesz.

Hörcsög Powa'

(#357) 1dude válasza Scarletiel (#353) üzenetére


1dude
aktív tag

Persze, megvan. Attól még egy ekkora áremelkedés akkor is indokolatlan volt.

(#358) kwzatz válasza 1dude (#357) üzenetére


kwzatz
őstag

Teljesen indokolt (csak kicsit "másképp"). Pangó időszak, csökkenő érdeklődés, az utolsó 20 év legrosszabb negyedéves eladásai: Ilyenkor kell még jobban megcsapolni a leglelkesebb réteget/early adoptereket a megjelenés utáni néhány hónapban profitmaximalizálás címén. A legfelsőbb kategóriából valamivel olcsóbban sem fogyna sokkal több, ezeket a kártyákat egy egyáltalán nem árérzékeny réteg veszi: Akiknek munkára kell, akiknek annyi pénze van, hogy egyszerűen nem számít, illetve akik játékra használják, de nem gondolkoznak el azon, hogy lehet, hogy nem érdemes amiatt a kb. 1-2 rosszul optimalizált, tragikus megjelenéssel rendelkező, pofátlan marketinggel megáldott bug- és hazugsághalmaz (pl. Cyberpunk) 4k ultra+ultra RT, illetve az évente/kétévente megjelenő, minden kreativitást, újszerűséget nélkülöző, bárgyú, szódával elmegy AAA játékok (Assassin's Creed, Battlefield, Call of Duty, Far Cry, stb.) miatt plusz százezreket költeni videokártyára.

Az első két csoport érthető, a munka visszahozza, illetve ha van pénz nem számít, az utóbbi csoportot (az "ultra ghéjmer", illetve a "benchmarkhuszár") meg nem zavarja, hogy gyakorlatilag kirabolják őket, bármit képesek racionalizálni (lásd pl. ezt a topicot, vagy a más cégek hasonló presztízsű termékeivel kapcsolatos totális őrületet), a potenciális vásárlók nagy része meg, aki morog, elfelejti az egészet akkor, amikor majd csökkennek az árak.

Szóval ezen nincs értelme háborogni, meg nem hibáztatni kell ezt a réteget, hanem megköszönni nekik, hogy ebben a nehéz időszakban is hozzájárulnak az ipar működéséhez. :D

Mindeközben a feladatok/munkák jelentős részére vagy játékra 1440p ultrára (ha nem különösebben érdekli az embert az RT) egyébként már 120-150k között lehet nézegetni kártyákat, és ez fél éven belül csak jobb lesz. Nem olyan, mint 3-5 éve, de nem is olyan tragikus, mint mondjuk 1-1,5 éve.

[ Szerkesztve ]

(#359) mlinus válasza Scarletiel (#355) üzenetére


mlinus
őstag

Ez hülyeség. A 3060-nak az MSRP-je mindig ugyanannyi volt. Nem volt hivatalos árcsökkenés, csak a bányászat miatti kereslet vitte fel az árat.

A 4070-et már meg tudod venni MSRP áron.

(#360) Scarletiel válasza mlinus (#359) üzenetére


Scarletiel
senior tag

A lényeg ugyanaz nem? Most nem 250 ezer akcióban hanem 100-al olcsóbb. Egy év telt el vagy annyi se azóta. Ergo a 4000-es szériát is meg fogod kapni olcsóbban 1 év múlva, ha nem vagy early bird és kell azonnal a kártya.

(#361) M.T. válasza kwzatz (#358) üzenetére


M.T.
senior tag

Nagyon jól összefoglaltad.

(#362) Sundesz válasza Scarletiel (#360) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem fogod megkapni, mert most is ajánlott áron kapod. Te a 3060-at a bányák miatt vetted drágábban, most kapni az eredeti, tervezett áron.

Hörcsög Powa'

(#363) Scarletiel válasza Sundesz (#362) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Értem, tehát mondjuk most kapni 4070ti-t 400k körül, jövőre is 400k körül lehet majd kapni és kijön majd az 5070ti amit majd 500k körül fogunk kapni és évről évre megy majd feljebb az ár mert soha nem fog csökkenni semmi? Ez azért elég bullshit szagú. Tudom, hogy van infláció, meg minden, de ettől még bizony idővel csökkenek az árak, ha nem is 100-200 ezreket de fognak csökkenni főleg a használt piacon, különben előbb utóbb oda jutunk, hogy a világ 0.0001%-a fogja tudni megvenni a belépő vga-kat.

(#364) 1dude válasza Scarletiel (#363) üzenetére


1dude
aktív tag

Majd úgy lesz mint a 2000 -> 3000 sorozatnál. Előbbi gyártását jó előre beszüntetik, és mire kijön az utód, az előd sehol sincs. 3000 sorozat is csak azért van, mert tetemes készlet gyűlt össze a bányák miatt.

(#365) formula01 válasza Scarletiel (#360) üzenetére


formula01
aktív tag

Azért nem ugyanaz teljesen a lényeg. Anno a 3060 (meg az összes többi kártya) árát nem az NV emelte az egekbe, hanem a bányászok elképesztő kereslete a piacon az összes létező VGA-ra, így mikor az extrém kereslet megszűnt, az árak is normalizálódtak az MSRP közelében, nem az NV rángatta az árakat fel-le, ezért lehettek ekkora különbségek aközött, mennyiért kaptad meg a kártyát megjelenés után1 hónappal, meg mondjuk 1-1.5 évvel.

Most, az NV szállt el az MSRP-vel. Lehetséges, hogy mondjuk ha valaki nem early bird, akkor majd találkozhat x idő múlva árcsökkentéssel/akciókkal, főleg, ha nem úgy fogyna a kártya ahogy várják, de ne gondold, hogy az Nvidia jelentős mértékben piszkálná az MSRP-t, pl. 5-10%-os csökkentéstől még ha előbb utóbb lenne, akkor sem várnék csodát.

Ezért marhára nem ugyanaz, hogy az MSRP magas eleve, vagy a piac verte fel viszonylag "alacsony" MSRP mellett az egekbe az árakat.

(#366) devast válasza Scarletiel (#363) üzenetére


devast
addikt

Sokan racionalizálni szeretnék a jelenlegi árakat, ami a piac szempontjából irreális, viszont az nv szempontjából teljesen reális. Ugyanis nem azért kerülnek ennyibe az új gen kártyák, mert komolyan azt gondolják, hogy ennyiért majd jól viszik őket, hanem szimplán azért, mert nem szeretnék, hogy a rengeteg ampere a nyakukon maradjon és veszteséggel kisebb nyereséggel kelljen majd eladni. A legutóbbi hasonló szituban ~2018 körül nem így cselekedtek. Osztottak, szoroztak és ez jött ki. Fél-1 év múlva nézzünk vissza, nagyobb összeget mernék tenni rá, hogy lesznek super-ek jóárasítva, amint elfogynak az ampere készletek. A 4000-es széria célja jelenleg nem az, hogy jó eladásokat produkáljon (a 4090 kivételével), hanem az, hogy kifutassa a 3000-es szériát. Amíg nincs verseny és monopólium van, ilyen piac manipulációt simán meg tudnak lépni. Akinek mindenképp *most* kell valami, ajánlom a használ piacot.

[ Szerkesztve ]

(#367) kwzatz


kwzatz
őstag

Akik nem hiszik, hogy lesz még MSRP csökkentés (annak ellenére, hogy a 4070 Ti már most is gyakorlati példa erre egyébként, ugyanis a kártya esetén már megjelenés előtt megtörtént - amikor még 12GB-os 4080 volt, akkor 100$-ral drágábban akarták adni  , némi felháborodás kellett csak ehhez - annak ellenére, hogy Jensen szerint "lehetetlen" csökkenteni, lol :U ) később is, az nézegesse ezt az ábrát, legfőképpen az utolsó 3 negyedévet, valamint képzelje el a következő kettőt, hogy fog alakulni (hint: szarul):
Desktop GPU Sales Hit 20-Year Low
Eljön a pont, amikor kénytelenek lépni. Most vad egyensúlyozás/izzadás megy a készletekkel, új kártyák megjelenésével, árakkal.

(#368) MeszesKPT válasza isolate (#286) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Neweggen mindig nettó árat látsz, mert arra jön az államonként eltérő sales tax (ÁFA). Ha bemész egy Walmartba ott is nettó árak vannak kiírva a polcokra, pedig az adott bolt ugye nem fog odébb vándorolni.

(#369) Sundesz válasza Scarletiel (#363) üzenetére


Sundesz
őstag

Ha a piac úgy kivánja és árat csökkent az Nvidia akkor lesz olcsobb. De a te példád az ettől teljesen független, ott a paic alakulása okozta magától az árcsökkenést, most meg az Nvidian múlik.

De amúgy van egy igen akutális jó példa, ami neked is igazat ad , az pedig a Ryzen 7000 széria. Az msrp-hez képest 30-40%-al olcsóbbak most, tehát aki nem várt 2 hónapot sokkal drágábban vette meg. De az Nvidiánál ettől nem tartok, ahogy írták is az RTX 30 eltűnése után fognak esetleg árat csökkenteni. Illetve ha az AMD a 7900 XT-t a 4070 Ti árában vagy olcsóbban adnák akkor talán.

A hulladék 1050 Ti még mindig milyen drága, 5 éve még olcsóbb is volt.

Hörcsög Powa'

(#370) adr0001 válasza kwzatz (#367) üzenetére


adr0001
tag

Ergo, vegyél 3xxx-t, mert nézd, milyen "olcsó" lett' :D

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#371) M.T. válasza 1dude (#364) üzenetére


M.T.
senior tag

Ez nem teljesen igaz még gyártják a 3000 es sorozatot bár csökkenő tempóban.

(#372) 1dude válasza M.T. (#371) üzenetére


1dude
aktív tag

Én úgy olvastam, hogy októberben leállitották már.

(#373) kwzatz válasza 1dude (#372) üzenetére


kwzatz
őstag

Október végén még új 3060 (8GB) és 3060 Ti (GDDR6X) változatokat is hoztak ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#374) 1dude válasza kwzatz (#373) üzenetére


1dude
aktív tag

A chipek gyártására gondoltam, nem a kártyákéra.

(#375) cheatergs válasza #54625216 (#282) üzenetére


cheatergs
senior tag

Az a teszt már akk is gagyi és felületes volt.

Mivel igazi AI a mai napig nincs, így értelemszerűen csak csalni tud a program, vi minél több infót ad magának rólad, amihez hozzácsapja a respawn, csökkentett sebzés, neked nagyobb szórás stb. kombókat; plusz a player-felhozatal örökké random, plusz az adott játék milyen játékmenetre tréningeli a játékost, hogyan van felépítve stb.

1 game AI-ja sem lehet 1forma. Ah vannak jobb és rosszabb playerek, úgy jobb és rosszabb AI-nak is lennie kell a játékban (pl. 1 utcai lövöldöző nem lehet spec opsos szinten).
A jó játékbeli AI szimplán kiegyensúlyozott. Na, ezt a legnehezebb belőni, és ezért tesznek rá magasról.

Ennél tán csak a fizika van rosszabb helyzetben. Azt is párx megpróbálták, azt mondták, juj, de nehéz pályát tervezni így, inkább hagyták a francba, és azóta vállvonogatva mutogatnak vissza ezekre a félgőzös kirakattesztekre.

Persze nem baj, legalább lehet gyártani a game fail meme-eket a mai motorok kínosan scriptelt animációin, fizikafüggetlen világukon, 3d-mentes hangzásukon.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#376) BaJaZo


BaJaZo
tag

Tetszik, ahogy elvitatkozgattok az árakról, noha nem tudjuk:
- mennyiért gyártja a TSMC a GPU-t az Nvidiának
- mennyiért adja tovább a GPU-t az Nvidia a kártyagyártóknak
- mennyibe kerül a gyártóknak a kártya egyéb része ( VRAM, hűtés, stb.)
- mennyit pakol rá a nagy és kiskereskedő
Amennyiben valaki tudja ezeket az adatokat, ossza meg legyenszives, mert én ezek nélkül nem tudom eldönteni reálisak a 4xxx kártyák árai vagy sem. Az biztos, hogy emelkedtek az árak, csak aTSMC két-három alkalommal emelt az utóbbi két évben...
Iphone esetében már régen tudott, hogy az Apple pofátlanul magas profittal dolgozik, jó lenne itt is tisztán látni, bár kétlem, hogy az Nvidia elárulná mennyiért kapja aTMSC-től a GPU-t.

(#377) catalano válasza BaJaZo (#376) üzenetére


catalano
tag

Igen, ez már csak így megy itt... de lassan teljesen lényegtelen lesz.

A vga-k egyre drágábbak, a fizetőképes vevők egyre kevesebben vannak. Mehet a sírás-rívás, de senkit nem érdekel. Veszíteni senki nem akar.
Majd minden még drágább lesz és még kevesebben lesznek, akik megveszik. Egyre lassabban jön új fejlesztés, mert egyre kevesebb emberrel dolgoztatnak... és folytathatnám.

De addig is kihozzák a legjobbat az egészből: adjuk drágán a 1050Ti-t, 1650-t és már nem is olyan drága egy 6600, 3060 és felfelé...

El kell engedni az egészet! :D

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#378) victorhun7 válasza Sundesz (#369) üzenetére


victorhun7
tag

Milyen jo befektetés volt a 1050ti 😬

(#379) Glaz-dozfhut válasza adr0001 (#370) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem olyan érzésem van, mintha az utolsó darabokat, valami automatikus ár-generálóval árazták volna be. Mert még drágább lett a 3000-es széria. Mondjuk én konkrét típusra gondolok, ami éppen beférne a házamba és nem egy dzsunka minőség. (3070 aorus ) Rendeltem németországból és az utalás után, megszűnt létezni a termék. Visszautalták a pénzt, ami euróban megegyezett, de 16 ezer forint elpárolgott a bankrendszerben.

- Glaz-doz-fhut -

(#380) #54625216 válasza BaJaZo (#376) üzenetére


#54625216
törölt tag

Egy termék árazásánál teljesen irreleváns, hogy mennyibe kerül az előállítása.

(#381) Neurotoxin válasza flexxx2 (#113) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Én is szeretem az RTS műfajt, de konzolon is van már billenyűzet&egér támogatás.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#382) pengwin válasza dannyl (#137) üzenetére


pengwin
addikt

4K textúrákon mi a fenét lehet "OPTIMALIZÁLNI"?

Szép és jó dolog mindig az optimalizációval dobálózni, de azt hiszem a VRAM igényeknél majdhogynem értelmetlen. A textúrák felbontásának növelése négyzetesen növeli a VRAM igényüket, és nem nagyon lehet vele semmit csinálni. Esetleg tömöríthetőek, ha azt tudja a GPU valamilyen valós idejű gyorsítással kicsomagolni és használni, de ezt nagyon valószinűtlennek tartom.

Nyilván előfordulhatnak memóriakezelési hibák, de minél magasabbra kerül a textúrák nyers VRAM igénye, annál apróbb hibák is akadásokhoz fognak vezetni, főleg ha limitált a VRAM mennyisége.

Egyébként teljes mértékben egyetértek, hogy 450-500 ezer forintos kártyáknál már nem fér bele, hogy ilyen kompromisszumokat kelljen kötni, főleg ha a kártyán lévő GPU ki tudná szolgálni azt a felbontás+FPS kombinációt, ahol már egy ilyen nagyfelbontású textúra csomag hozzá adna az élvezeti értékhez.

Üdv, pengwin

(#383) #54625216 válasza pengwin (#382) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A textúrák felbontásának növelése négyzetesen növeli a VRAM igényüket, és nem nagyon lehet vele semmit csinálni. "

Optimalizáció szempontból úgy merül fel a kérdés, hogy kell-e egyáltalán nagy felbontású textúra az adott látványhoz. Egy halom dolgot meg lehet oldani nem-periodikus csempézéssel, procedurális megoldásokkal, stb. Ezek persze több fejlesztést igényelnek, mint bevágni a vramba 8GB festett textúrát, de hát pont erről beszélt a kolléga: a fejlesztők a saját trehányságukat akarják veled megfizettetni a megemelt hardverigény formájában.
Természetesen vannak helyzetek, amikor a vram mérete optimalizációtól függetlenül is limitálhatja a látványt, de szvsz 8GB vramnak bőven elégnek kellene lennie még egy jó ideig.
(Mármint játékhoz, az ipari-tudományos felhasználás más kérdés.)

(#384) Scarletiel válasza #54625216 (#383) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Inkább a kiadó mint fejlesztő az aki okolható. Akarhat a fejlesztő optimalizálni ha az EA azt mondja neki, hogy tegnapra kell a játék, mert pééééénz :R

(#385) flexxx2 válasza Neurotoxin (#381) üzenetére


flexxx2
őstag

úgy tudom játékfüggő, és limitált, egy knight of honor 2 meg csak pc-re van, szóval kompromisszumokat meg minek vállaljak egy xbox-al.

[ Szerkesztve ]

(#386) BaJaZo válasza #54625216 (#380) üzenetére


BaJaZo
tag

Egyáltalán nem mindegy. Ebből derül ki mennyire van túlárazva. Lásd iPhone.

(#387) JanR


JanR
addikt

Azoknak reagalnék, akik azzal mentegetőznek, hogy itthon minden drága és szar a fizetőeszközünk. Az utóbbi állítással nem vitatkoznék, de ezek a VGA-k nem azért drágák, mert annyira szar a forint. Külföldön, USA, az európai nagyobb országok pont ugyan emiatt "vinnyognak", hogy pofátlan az árazása az nv-nek. Már eleve az MSRP ár is egy vicc. A 4080 konkrétan a legjobban "nem megérős" videókártya ever.

Az, hogy ezeket felvásárolják mint a cukrot, háááát. Nem vagyok ebben annyira biztos. A 4090 oké. Abszolút csúcs, megveszik munkára, streamerek, meg akinek nem számít a lóvé. De az alattalévők már kérdésesek lesznek ilyen árakkal. Azért a 3090 és a 3090ti 4K-ban erősebb, mint egy 4070ti, a 4080 meg irreálisan drága.

Az a gond, hogy a 30xx szériás kártyákat már eleve felvásárolták az nv-től a bányák. És itt nem azokról beszélek, akik otthon, hobbiból tartottak 10 vga-t és kriptovalutáztak. NV vérszemet kapott. De az nem fog sok jóra vezetni, hogy akinek van rá pénze az úgy is megveszi. Azért még is csak a 3060 volt a legjobban fogyó vga-juk és ez a 40-es szériával is így lesz. A 4070/80 meg.. ennyiért (aki gondolkodik kicsit) a kutyának sem kell.

(#388) b. válasza JanR (#387) üzenetére


b.
félisten

"pofátlan az árazása az nv-nek"
AMD-nek sem jobb.
Az egész új széria drága.
Neweggen konkrétan MSRP közelében sincs kártya amit kapni , nem is lehetett pl náluk. venni.1440 dolláros áron kapható a legolcsóbb 7900XTX míg pl 4080 1260...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#389) JanR válasza b. (#388) üzenetére


JanR
addikt

Mivel ez egy nv topic, így nem feltétlen az AMD árazásával példálózok. De igen, azok is drágák. Az AMD viszont az NV-hez árazta a kártyákat, az nv meg fa**tudja ;]

(#390) b. válasza JanR (#389) üzenetére


b.
félisten

Az AMD nem tehetné meg hogy Nvidiához áraz 15 % os csökkenő piacrésszel.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#391) dannyl válasza pengwin (#382) üzenetére


dannyl
addikt

Azt, amit pl. a nextgen Witcher 3-nál egy egyszemélyes modder, hogy most ott tart, hogy látványban 0 változás mellett 20-30% FPS növekedést hozott. Ez az optimalizáció. És ha ezt 1 ember meg tudja csinálni, akkor egy reteknagy cég aki ezért pénzt kap, az miért nem? Van ugye a nem érdekli, majd veszel jobb kártyát felfogás, a nem tudja megcsinálni, meg a VGA gyártók pénzéért kedvéért lehetőség. Mást nem látok.

(#392) b. válasza dannyl (#391) üzenetére


b.
félisten

Mert jelenleg semmi nem drágább a munkaerőnél.
Egy nagy cég rászánna erre 2 hetet egy mérnökteam-mel közben elvonnák azokat az embereket más projektektől aztán belekerülne nekik ez min tudom én 50 ezer dollárba. Nem éri meg, mert a másik cég sem csinálja szarul fut ott is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#393) #54625216 válasza BaJaZo (#386) üzenetére


#54625216
törölt tag

Úgy értem egy termék árát sosem az határozza meg, hogy mennyibe került az előállítása.
A "túlárazás" egy piacgazdaságban pedig annyit jelent, hogy a kért árért már nem lehet eladni a piacon, nem pedig azt, hogy valaki szerint a bekerülési költséghez képest "túl magas" a végfelhasználói ára.

(#394) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Nem mondom, hogy nincs igazad, de szerintem a közgazdaságtant el lehet felejteni, ugyanis rég nem érvényesek a szabályok. Ha nő a kereslet akkor is árat emelnek, ha csökken a kereslet akkor is árat emelnek, ha stagnál akkor is emelnek független az inflációtól vagy bármi egyébtől és nem csak a vga gyártók hanem mindenki. Én még úgy tanultam, hogy ha csökken a kereslet, csökken az ár is, hogy utána is vigyék legalább annyian mint eddig. Ha nő a kereslet akkor meg áremelés van addig míg meg nem áll a kereslet növekedés. Na most ha csökken a kereslet akkor hirtelen lesz egy áramszünet, meg földrengés, meg mesterségesen visszafogják a termelést és elmondják, hogy annyira jóóóól megy, hogy nem tudunk eleget gyártani ezért drágább lesz.

Ezt csak úgy mellékesen jegyzem meg.

(#395) FLATRONW válasza b. (#388) üzenetére


FLATRONW
őstag

A kérdés inkább az, hogy a piac mi alapján árazta a 7900xtx-et a 4080 felé.

(#396) BaJaZo válasza #54625216 (#393) üzenetére


BaJaZo
tag

Sajnos, mivel az Nvidia monopopol helyzetben van a desktop VGA piacon, annyit kér amennyit akar, megveszik, mert nincs igazi alternativa. ( Az AMD-t hagyjuk.)
Felmerül a gyanú, hogy visszaél a helyzetével, tehát túláraz. A definiciód akkor lenne igaz, ha egészséges piaci verseny lenne, és egy bizonyos ár felett már nem lehetne eladni.
A kérdés inkább az, miért vannak még most is az MSRP felett az árak, noha a bányászat megszünt. Mindenki az Nvidiát szidja, biztos, hogy a kereskedők nem sárosak? Ezért irtam, tudni kellene milyen tételekből jön össze a végső ár, abból kiderülne miért annyi amennyi.

(#397) Ren Hoek válasza 1dude (#347) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyszerű, nem szabad átszámolni forintba. Ha átszámolod akkor szívrohamot kapsz. Ha meg úgy nézed, hogy kint keres egy (Magyarországon mélyen lenézett és megvetett) pedagógus 1+ milla nettót, (kb 3000$-t havonta) akkor ott bármennyibe is kerül a lakás havonta, marad annyi hogy 800$ +-100 tényleg tűréshatáron belül van. Pár napig hozol szendvicset és nem zabálsz 15$-ért a menzán.

Ez a durva, hogy a bérkülönbség majdnem 5x, miközben a technika olcsóbb. Még ha sokkal többe kerül is a lakás, (bár ez is kezd már horror lenni otthon), egy minimálbérből is sokkal nagyobb mozgástere van az embernek. Nem 20000 Ft marad a hó végére hanem 200K. Jobb esetben 2-3x magyar pedagógusbért is lazán kispórolsz.

(#398) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Na enyém megjött, hamarosan veszem át. A TPU teszt szerint ez az MSI cooler rendben van, de meglátjuk. Remélem nem üt be valami leolvadós tápcsati vagy ciripelés. Egyelőre régi gameket tolok majd amiket bőven tud 4K-ban. Witcher next gen modra kíváncsi leszek.

(#399) xact


xact
tag

Nem tudom, valszeg csak az én optikámnak nem tetszik, de én tökre nem vágom hogy a tesztnél benne van pl az RX6600 család, de a fogyasztásnál már nincsenek is benne a listában. Szvsz ez így tök össze-vissza van. Nem beszélve a játékok alatt a sorrendet, lehetne úgy mint mondjuk egy Techpowerup-nál hogy Rank-elve vannak. :R

[ Szerkesztve ]

(#400) pengwin válasza dannyl (#391) üzenetére


pengwin
addikt

Én azt tudakoltam, hogy mégis hogyan optimalizálsz textúrákat... Igen, vitathatatlan, hogy lehet teljesítmény növekedést elérni kitartó fejlesztéssel, de az pl. memory leak-ek javításából, jobban ütemezett VRAM-ba töltésből és ürítésből, esetleg felesleges folyamatok szigorúbb leállításából fog állni. Ezeket én inkább a motor fejlesztés kategóriába sorolnám, nem a "textúra optimalizáció" alá.

Ha 4K felbontáson jól kinéző textúrákat akarsz egy játékba, akkor egy bizonyos VRAM mennyiség felett a motorfejlesztés sem jelenthet gyógyírt.

#383 kpbendeguz
Én inkább úgy látom, hogy ez a menedzsmentek és/vagy kiadók által sürgetett fejlesztés eredménye, nem a trehány fejlesztőké. Szigorúan véve így is működik (értsd: fut a játék úgy, ahogy, majd T. Lyúzer lejjebb veszi a beállításokat), így pedig nagyon nehéz ilyen irányú fejlesztésekre megindokolni az igényelt fejlesztési időt meg munkaórákat.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.