Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) 1dude válasza edward2 (#500) üzenetére


1dude
aktív tag

1440p -ben játszottam 100-144fps -el egy gtx 1660 -on :))

(#502) dannyl válasza 1dude (#501) üzenetére


dannyl
addikt

Én CASIO zsebszámológépen Cyberpunk-oztam RT-vel, és nem esett 1000 FPS alá :DDD NEm írtad, hogy mivel játszottál. Far Cry 1-hez elég nyilván :)

(#503) Peace válasza M.T. (#499) üzenetére


Peace
nagyúr

Na az kellemetlen. Nekem sajna csak 60-at tud a tv-m 4k-ban, úgyhogy át sem állítom a felbontást, marad a jó kis 1440p@120. :))

(#504) JanR válasza edward2 (#500) üzenetére


JanR
addikt

Ezt a reakciódat nem igazán értem, de egészségedre.

(#505) 4264adam válasza JanR (#504) üzenetére


4264adam
veterán

3070-Et tudunk úgy állítani High beallitassal hogy DLSS 60+ FPS van VRR környezetben.

Tehát nem csak 3090 kell 4K-ra.

Van élet kompromisszummal

Ezt akarta leírni :)

(#506) JanR válasza 4264adam (#505) üzenetére


JanR
addikt

Én nem azt írtam, hogy 3090 kell 4K-ra, hanem, hogy az ajánlott. Azért a kettő szót ne keverjétek össze kérlek.

(#507) Peace


Peace
nagyúr

[link] Not bad! ;)

(#508) dannyl válasza Peace (#507) üzenetére


dannyl
addikt

Szépen megy ez még majd lejjebb is. 3 hónap múlva aki rájön, hogy kevés, vagy talál olcsóbban (a mostani áraknál) 4080/90-et, megy fel apróra. És ez már nehezen lesz bányászkártya :D

(#509) Joachim21 válasza Peace (#507) üzenetére


Joachim21
senior tag

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#510) 4264adam válasza JanR (#506) üzenetére


4264adam
veterán

Nem keverjük, akkor szerepeltesd mert nincs ott

(#511) flexxx2 válasza Peace (#507) üzenetére


flexxx2
őstag

még nem az igazi, de ehhez képest jobb: [link]

(#512) Peace


Peace
nagyúr

[link] Na végignéztem ezt, hogy tudjam végre miről is van szó, de ez annyira nem biztató. :( Alapból meg kell lennie a 100-120 FPS-nek, ha érdemben használni szeretnéd. Különben a latency miatt trágyának fog érződni a gameplay. Ki fogom próbálni a Darktide-ban, mert megtaláltam hogyan lehet belemókolni a DLSS3-at a Game Pass-es verzióba (ez is vicc, hogy nekem kell sufnituningolnom, mert nem rakják bele a fejlesztők :((( ). Kíváncsi vagyok, hogy mit hoz érzetre. Mert ha latency miatt trágyának fog érződni menet közben, akkor hiába lesz meg a stabil 120 FPS végig......

(#513) PCProfessor válasza Kobe (#468) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

"Tudom, input lag meg miegymas, de…..
a kompetitiv gamek kezdik nagyon megosztani a kozonseget, egyreszt a nagy kompetitiv cimek az utobbi idoben irtozatos nagy buktak lettek (BF 2042, MW2 re is van panasz boven)"

Ezen iparág pont, hogy kezd erősödni, mert mindenki rankedezik, streamer meg a legjobb akar lenni. Ők pedig azok is, sokkal több tehetséges játékos van minden műfajban mint 5-10 éve.


Azt sem tudod mit beszélsz, bf sosem volt komp játék mw 2 meg szar lett, ennek ellenére sokan nyomatják. Az igazi komp játékok mint fortnite, csgo, lol, dota, pubg stb... még mindig hatalmas közönséggel bírnak. Ez alatt nem csak a játékosokat értem hanem a hatalmas rendezvényeket(több milliós nyereményekkel) amik erre alapulnak+ ott van youtube live meg twitch ahol egyidőben milliók nézik ezeket a versenyeket.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#514) Kobe válasza PCProfessor (#513) üzenetére


Kobe
veterán

és ezek közül melyik game az amelyiknek überkompetitív szinten is 4070-4080-4090es kari kellene olyan 2 millás konfiggal ?
csak mert az említett címek kb egy mikrohullámú sütőn elfutnak, szóval attól hogy sokan játszák, még nem lesz belőlük felvevőpiac....

(#515) Scarletiel válasza Kobe (#514) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Én szerintem az ilyen bivaly kártyákat azok veszik akik dolgozni szeretnének vele, tehát befektetés, vagy az a csoport akik mindenképp 4K 120Hz-ben gondolkodnak magas grafikai beállítás mellett és ebből a marketingnek hála egyre több van szerintem. Igaz most a válság miatt ez a réteg biztos csökkenni fog. Én azt mondom de ez csak az én véleményem, hogy 1440p/60+ FPS bőven elég kb minden AAA játékra, és ha az a teljesítmény megvan, akkor a felsorolt competitív címek simán mennek 1440p/144 fps mellett. Ehhez meg nagyjából egy 3070 ereje doszt elég egy darabig.

(#516) PuMbA válasza Scarletiel (#515) üzenetére


PuMbA
titán

A kompetitív játékokat ráadásul 1080p monitoron játsszák, ez az elterjedt.

[ Szerkesztve ]

(#517) - = Zk = - válasza Scarletiel (#515) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyetértek, BÁR én azt vallom, 1440p/60++ mellé kell egy erősebb kártya, ANNAK aki kompromisszum mentesen akar gémelni....
1440p/144 fps-re minimum 4070Ti.... a 3070 ide "szvsz" kevéske

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#518) PCProfessor válasza Kobe (#514) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Komp=/= nagy gépigényű játékkal. Attól, hogy a pirítón is elfut még mindig jobb 300+fps-el játszani mint 60-al. Sok embernek ez kényelmi szint, ami érthető is.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#519) PCProfessor válasza - = Zk = - (#517) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Pontosan, ahogy írod. :R

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#520) Scarletiel válasza - = Zk = - (#517) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Nekem 3060 van és minimális kompromisszumot kell kötnöm, hogy 1440p 60+ fps-el játsszak. Értem ezalatt az Ray tracing-et meg esetleg a shadow-t ultra gigáról, High-ra kell vennem. Igen nekem a Ray tracing nem mérvadó, abban az esetben ha valakinek mindenképp kell, akkor kell az erősebb kártya mint a 3070. Minden más esetben szerintem bőségesen elegendő. Ha az AAA játékokat kell 144Hz-en nyomni ebben a felbontásban az egy külön fétis, de igen oda is kell erősebb kártya. Szerintem 60fps minden non-competitive játékhoz elég.

(#521) sad_Vamp válasza PuMbA (#516) üzenetére


sad_Vamp
őstag

:N nagyon nem.... ezekszerint fogalmad sincs egy BattleRoyal-ban mekkora előny, ha 20 drb mozgó pixelt látsz 2 drb helyett (1080p vs 4K)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#522) Ren Hoek válasza Peace (#492) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezaz, több fórumon is írták hogy "borzasztó" 4K-ban 😃

Ez történetesen annyi, hogy csak a 3090 szintjét hozza Day 0 driverrel... és mondjuk nem 62 FPS-ed van hanem 58... Ezt simán kezeli a VRR.

Kíváncsi leszek hogy hogy megy LG C1-el 4K-ban. Elvileg GSync meg VRR is van. Hétvégén bepattintom a 4070 TI Gaming Trio X-et, mindjárt hozza a postás.

(#523) Peace válasza Ren Hoek (#522) üzenetére


Peace
nagyúr

Sajnos nálam max 60 FPS lenne 4k-ban. Ezért is maradok 1440p-n. Teljesen jó ez így!

(#524) 1dude válasza dannyl (#502) üzenetére


1dude
aktív tag

WoWS, Fortnite, FFXIV, Warframe, Factorio, AoE2, openTTD, mindeféle manager játék...
Az hogy az aktuális techdemo vagy pulyabolonditó nem futott rajta az nem érdekel. Most cseréltem le egy RX6600 -ra, 2 játékkal 269€ volt, ez meg már bőven elég számomra.

(#525) PuMbA válasza sad_Vamp (#521) üzenetére


PuMbA
titán

Ajánlom a prosettings.net oldalt:

“a little under 2 percent of our analyzed professionals game at a resolution higher than 1920x1080.”

[ Szerkesztve ]

(#526) dannyl válasza 1dude (#524) üzenetére


dannyl
addikt

Nyilván Warcraft 1-re nem kell 4070ti, de nem is erről volt szó. A kommented most nem volt egyáltalán releváns, mivel épp arról beszélgettünk, hogy az új AAA gaming-hez kimaxolt grafikával 1440p-ben ~100 FPS környékére még a 3070 (de szerintem a 3080 is) kevés. Vagyis mondjuk úgy, hogy kompromisszumos. Erre meg te mondod, hogy "1440p -ben játszottam 100-144fps -el egy gtx 1660 -on". Ha rég(ebb)i játékkal játszol, vagy újabbal, de nem zavar, hogy mediumra kell lehúzni a csúszkát, akkor neked nyilván nincs szükséged újabb VGA-ra. Meg azt sem tudom mit értesz "aktuális techdemo vagy pulyabolonditó"-n.

(#527) 1dude válasza dannyl (#526) üzenetére


1dude
aktív tag

Ez a kimaxolt grafika nem más, mint egy délibáb kergetés. Minden VGA kiakasztható. Lehet próbálkozni a Portal RTX -el. A VGA mindig kevés lesz.
Régen a Crysis, most a CP, holnap meg majd valami más.
Van egy olyan érzésem, hogy az "AAA" gaming már nem is játékról, hanem a pénztárcaméregetésről szól.

(#528) dannyl válasza 1dude (#527) üzenetére


dannyl
addikt

Mindenkinek lehet/van véleménye :)

(#529) b. válasza 1dude (#527) üzenetére


b.
félisten

Számomra CP pédául A játék az utóbbi 5 évben PC-n, de anno pont így voltam a Crysis játékokkal is. :DDD
de abban maximálisan egyetértek, hogy nagyon sok FPS-t lehet nyerni szinte észrevehetetlen minőségbeli romlás árán.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#530) Scarletiel válasza 1dude (#527) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Nekem is ez a véleményem. Állóképeken nehezen szúrom ki a csőmax meg a High beállítás közötti különbséget, nemhogy menet közben akcióban, cserébe van 20 fps különbség a kettő között ami pont egy VGA tiert jelent. A másik amit sose de sose fogok megérteni, hogy mondjuk egy Red Dead Redemption 2-höz, CP-hez, vagy Elden Ring-hez vagy társaihoz mi a búbánatért kell 144fps? Mert competitív játékban megértem, hogy kell, segít, hátrány ha nincs a többiekkel szemben, de egy Single player akciókaland mellé mi a tökömnek kell, mit nyerek vele azt nem tudom. És igen látom a különbséget 60 és 144 között nekem is menne a játék annyival, de full feleslegesnek érzem, mert nem ad annyi plusz élményt mint 30-ról 60-ra vagy 75-re váltani, ellenben 200k-val többet fizetek a kasszában érte és 2 év múlva megint mehetek vásárolni, mert a legújabb címek már csak 80fps-el fognak menni és jajj..

(#531) dannyl válasza Scarletiel (#530) üzenetére


dannyl
addikt

Ezt hívják tűréshatárnak/kompromisszumnak. Ezért nem kell erről vitatkozni (mint már leírtam korábban), hogy mindenki magának húzza meg a vonalat minőségben és árban is. Ami nekem jó, az neked lehet elviselhetetlen minőség, és fordítva. Nyilván egy határ felett már a placebo és e-penis is közrejátszik, de azért itt most nem erről van szó.

(#532) dannyl válasza Scarletiel (#530) üzenetére


dannyl
addikt

Még annyi, hogy valóban van 1-2 olyan "csúszka" néhány játékban, ami egyszerűen észrevehetetlen minőségbeli változást hoz, teljesítményben meg azért meglátszik. Sőt, olyan is volt már, hogy lejjebb véve szebbnek hatott a játék.

(#533) PuMbA válasza dannyl (#531) üzenetére


PuMbA
titán

"Ezt hívják tűréshatárnak/kompromisszumnak. Ezért nem kell erről vitatkozni (mint már leírtam korábban), hogy mindenki magának húzza meg a vonalat minőségben és árban is."

Ebben egyetértek.

"Ami nekem jó, az neked lehet elviselhetetlen minőség, és fordítva"

Ebben nem. Olyan nincs, hogy elviselhetetlen, mert kutatásokból tudjuk, hogy az ember nagyon széles tartományban képes alkalmazkodni :) Mondok példákat. A világban átlagosan ugyanolyan boldogok az emberek, még Afrikában és Indiában is, ahol a modern nyugati világhoz képest semmi nincs. Ha olyan helyzetbe kerül valaki rajta kívül álló okok miatt, hogy drága műtétre, házra stb. kéne hirtelen pénz és mondjuk a PC-jéből le kell adnia, mindjárt nem lenne elviselhetetlen a rosszabb grafika.

[ Szerkesztve ]

(#534) dannyl válasza PuMbA (#533) üzenetére


dannyl
addikt

Azért ilyen filozófiai magasságokba eljutni egy 4070ti cikk alatt... :DDD
Számomra amúgy van olyan, hogy elviselhetetlen grafika. Volt olyan játék, amit inkább nem játszottam, minthogy megelégedjek a tré kinézettel. Itt most nem ultra-ról high-ra dologra gondolok. Régen, amikor bejött a gta3, akkor a vga-m minimumon is könnyezett. Ekkor félre raktam, és akkor szedtem elő, amikor volt alá vas. Szóval létezik elviselhetetlen. Ebben is mindenkinek más a tűréshatár. Attól még boldog voltam :DD

(#535) PuMbA válasza dannyl (#534) üzenetére


PuMbA
titán

"Régen, amikor bejött a gta3, akkor a vga-m minimumon is könnyezett. Ekkor félre raktam, és akkor szedtem elő, amikor volt alá vas. Szóval létezik elviselhetetlen."

Így van, de a PH-n nem ilyen súlyú problémákkal találkozik az ember :D Amivel én találkozok az elsöprő többségben, hogy miért nem megy 1440p-n 144Hz-en magas grafikán a játél.

[ Szerkesztve ]

(#536) dannyl válasza PuMbA (#535) üzenetére


dannyl
addikt

Hogy 70 vagy 140 az nálam is kb. mindegy kategória. G-sync megoldja úgy is, hogy folyamatos legyen. Sőt, a CP2077-et 45-50 közöttivel vittem végig, persze nem örömömben :D Én mondjuk mindig csak single-ben játszom, semmi netes akármi, arra nincs időm se meg energiám se. De ez is én vagyok csak. Akik meg CS:GO-znak, azoknak meg 300 FPS is kevés :DDD Szóval tényleg nem lehet ezt általánosan leírni, hogy mi az ami kell. Anno a GTA5-tel kapcsolatban volt egy vitám itt a fórumon egy sráccal, aki állította, hogy nála nagyon szépen fut a játék, de az enyémhez képest mondjuk fele annyira erős gépe se volt, pedig az enyém se volt erőmű. Mókoltam épp, hogy mit vegyek még lejjebb, de nézzen is ki jól. Erre jött a srác... Töltött fel videót is :DDD Na, hát a GTA5 az kb. GTA3 kinézettel, még árnyékok se voltak, 15-17 FPS, boooorzalom :D És ő állította, hogy ez jó, és szép, és nem érdekli, hogy nincs növényzet stb, és 100%-ra kitolta ÍGY. Szóval megint csak visszakanyarodva: kinek mi az ingerküszöb :D

[ Szerkesztve ]

(#537) PuMbA válasza dannyl (#536) üzenetére


PuMbA
titán

"Akik meg CS:GO-znak, azoknak meg 300 FPS is kevés :DDD Szóval tényleg nem lehet ezt általánosan leírni, hogy mi az ami kell."

De a CS:GO esetén nem kell sok pénz meg jó gép a 300FPS-hez és ez a lényeg :) Én nem tisztán fps-ről beszélek, hanem, hogy X mennyiségű pénzből mit kapsz és szerintem az eredeti állítás is ezen alapult.

[ Szerkesztve ]

(#538) hahakocka válasza Scarletiel (#520) üzenetére


hahakocka
senior tag

Minek vettèl 3060 at akkor ha nem kell RT? 6600 As ugyanaz de sokkal olcsóbban. RT tvamúgy èn se kedvelem . Egyedül 3 db gameben èri meg talân az fps csökkenèst.

(#539) Scarletiel válasza hahakocka (#538) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Elég rossz élményeim voltak AMD fronton régebben is és a 3060 előtt egy RX6500XT 4GB volt kényszerből a gépben. Azzal is folyamatosan utility program problémáim voltak, a játékok hiába mentek 80-90 fps mellett folyamatosan meg-megakadtak, pedig ugyanaz a konfig volt mellette ami most a 3060 mellett és most semmi gondom nincs. Próbáltam DDU mellett régi drivereket és újakat is, de semmi. Szóval hiába lett volna meg az erő a kártyában nem volt élvezetes a játék. Hozzáteszem a 4GB-ot nem érte el a vram használat, szóval nem azért voltak megakadások.

(#540) Sundesz válasza Scarletiel (#539) üzenetére


Sundesz
őstag

A 6500 XT egy hulladék és nálad PCIe 3.0 rendszerben ment, ami agyonüti a kártyát, ugyanis annak csak 4 PCIe sávja van. A 3060-nak 16 van, az RX 6600-nak 8, de az elég neki. A lényeg, hogy 6500 XT maximum PCIe 4.0 mellé ajánlható.

Hörcsög Powa'

(#541) Scarletiel válasza Sundesz (#540) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Hát azt tudtam, hogy PCIe 3.0 alatt van egy visszafogása, viszont azt gondoltam ez teljesítménybeli, hogy 100 helyett 80fps-t tud, de azt stabilan. Viszont mivel volt ez a gondom, később már nem mertem belevágni egy 6600-ba, 6600XT-be, mert aggódtam, hogy ott is előjönnek hasonló problémák.

(#542) 1dude válasza dannyl (#528) üzenetére


1dude
aktív tag

Persze hogy lehet, jó is ha van.
Amig jó a temék ár/érték aránya, akkor mindenki a másik vállát veregeti hogy dejó - dejó.
Na de amikor rossz, jönnek a szalmabáb érvelések :

1. pont kijött a 13. fizuból, miért ne
2. ajándékba kaptam az asszonytól
3. 20 éve nem fejlesztettem, pont belefért
4. jobb mint a 3090ti ár/érték aránya
5. nem is fogyaszt sokat a villanymozdonyhoz képest
6. üvegházat fűtök vele amúgy is
7. maximalista vagyok és a maximumot is én szabom meg
...és még lehet sorolni oldalakon át...

Az elviselhetetlen grafikáktól meg már nagyon messze vagyunk. Úgy 15 éve elhagytuk már.

(#543) dannyl válasza 1dude (#542) üzenetére


dannyl
addikt

Aha, pláne, hogy 7 éve volt ez az ominózus vita, amiről beszéltem. Kicsit álomvilágban élsz amúgy. Youtube-on nézd már meg, hogy mivel futtatnak milyen játékokat. CP 2077 i5 6gen intel HD 530-cal, és társaival. Lehet, hogy tehetősebb környezetben mozogsz, de azért pont a napokban írta valaki, hogy most cserélte le a 270x-et. Vágod melyik az a kártya? Kb. már azt is elfelejtettem, hogy létezett, pedig volt 280x-em. Szóval nem, nem mindenki felejtette el a low beállítást sajnos.

A listára reagálva: Igen, vannak ilyenek. Én meg ha kell, akkor megveszem. Nem kell önigazolás.

[ Szerkesztve ]

(#544) 1dude válasza dannyl (#543) üzenetére


1dude
aktív tag

Nem élek álomvilágban. A mostani low is bőven jobb mint a 15 évvel ezelőtti high, és már az is jó volt.

Nyugodtan vehetsz hozzá egy jó CPU -t is, elég bice-bóca az a konfig igy.

[ Szerkesztve ]

(#545) dannyl válasza 1dude (#544) üzenetére


dannyl
addikt

Fú, látom nagyon szereted csűrni-csavarni meg félreérteni direkt mindent.

Amúgy mi bicebóca? :F

(#546) 1dude válasza dannyl (#545) üzenetére


1dude
aktív tag

Nem csavarom, se nem értem félre, egész egyszerűen elbeszélünk egymás mellett.

bicebóca = sántit

(#547) dannyl válasza 1dude (#546) üzenetére


dannyl
addikt

Hát el... Nem a fogalmat nem értettem... De hagyjuk egymást szerintem. Nem tudom, hány éves vagy, de nekem ehhez már nincs kedvem.

(#548) blue01song válasza ggbuffon1897 (#68) üzenetére


blue01song
aktív tag

Gazdagok úgyis megveszik még akkor is amúgy tök felesleges,hogy fórumokon mutogathassák mekkora farkuk van. Előzőleg a járvány,most a háború...mindig volt és lesz mire fogni a drágulást,ráadásul közben hozzászokik az ember és már ez fogja fel normális árnak. Egyébként nem kötelező 2k vagy 4k-ban játszani, fhd-ra pedig még egy 3080 overkill. Undorító az egész,de mivel a fanboyok veszik,maradnak az árak,előbb utóbb pedig megint emelkedni fognak. Magam részéről 9700k+3080 kombóval tolom,de amilyen szutyok gamek jönnek ki az utóbbi időben,egyszerűen nem látom értelmét venni úgy hardvernek. Rámrohad? Veszítek az árából? Igen,de inkább ez mint,hogy megint kiadjak 1 milliót fejlesztésre.

(#549) JanR válasza blue01song (#548) üzenetére


JanR
addikt

Abban tévedsz, hogy a "gazdagok" nem ezt a kártyát veszik meg, hanem a 4090-et.
Teljesen érthetetlen, hogy ezt a 4070 Ti-t és a 4080-at kinek szánták. Persze 4070 Ti ügyesen van pozícionálva, mert jobb alternatíva, mint egy 3090, de ezeket a kártyákat nem fogják felszippantani és nem tudják mesterségesen feltolni az árukat. Előbb-utóbb úgy is a piac árazza majd be a kártyákat.

(#550) #54625216 válasza JanR (#549) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Teljesen érthetetlen, hogy ezt a 4070 Ti-t és a 4080-at kinek szánták."

A köztes termékek célja, hogy a drágább termékek felé hajtsák a vásárlót.
Ha csak 1 - 10 között lehet választani, akkor akinek minőség kell, az a 10-et, akinek meg olcsó, az az 1-et választja. Így viszont a közép, aki az ideális ár/érték arányt keresi a konkurenciánál landol.
Ha viszont 1 - 5 - 10 közül választhatnak, akkor sokan inkább az 5-öt veszik a 10 helyett, mert úgy a 10-et már felesleges luxusnak érzik, ezzel pedig a cég a saját piacát kannibalizálja.
Ezért kell az 1 - 5 - 8 - 10 paletta, mert az a vásárló, aki alapból 8-ra pozicionálná magát - a jobb ár/érték miatt - inkább rábeszéli magát a 10-re, és hiába lenne neki elég minden szempontból az 5 is (még jobb ár/értékkel), úgy érzi, hogy azzal már elfogadhatatlan minőségi kompromisszumot vállalna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.