Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Értem, értem, szóljatok, ha a fullpasszív, HTPC (zérójáték) felhasználású 4010 kijött, mert az kellene, mint falat kenyér, APU-zni nem akarok, mert a G-s Ryzen-ek nem támogatnak ECC-t, a PRO-s G-sek igen, csak ritkák, mint fehér hollók + kisebb az L3 cache és a teljesítmény, ergo marad a dedikált belépő-belépő-belépő GPU.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2) Seirei


Seirei
tag

386 000 Ft-os felső-középkategóriás kártyák, anélkül hogy bármire lehetne már fogni. Ízlelgessük :B

[ Szerkesztve ]

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Máris teszt? Ez igen gyors volt, így most nem fanyaloghatnak az NV fanok, hogy csak az AMD kártyákról van kvázi időben teszt! :DDD Gyorsan olvasom is! :K

#2 Seirei: Ez minden szempontból gyalázat.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#4) Abu85 válasza Yutani (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Írtam korábban, hogy ha jön időben VGA, akkor van időben teszt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Yutani válasza Abu85 (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én ezt értem, nem is én szoktam reklamálni. :DDD

#tarcsad

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

"Arra persze ne számítsunk, hogy az MSI Suprim X – és a hozzá hasonló tuningolt megoldások – lesznek azok, amelyeket 400 000 forint alatti áron kézhez kapunk majd, ez az alapmodellekre vonatkozik csak."

:punny: :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Nem dobtam hátast tőle. 4080 26%-al jobb a Techpowerup szerint, a 3070 Ti-nél meg átlagban 29%-al jobb, ennek fényében nem sok jóra számítok a 4070 kapcsán. Ja, meg hát az 7900-aktól is lemaradásban van.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#8) ollie válasza CptAdamica (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az árához képest kevés ez a teljesítmény.

***

(#9) Chaser válasza ollie (#8) üzenetére


Chaser
titán

a-a
rossz oldalt nézed, nekünk kevés :d
de a 7900-hez képest jó az ár... - már persze ha lehetne kapni msrp-n, csak ugye amd b@lfaszt játszik, szóval így még jobb az ár -
az nv-nek jelenleg ehhez az árhoz semmi érdeke nagyobb teljesítményt adni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Macka


Macka
veterán

Ahogy nézegettem, ez inkább a 6900/6950 szintjét tudja. Ha RT-t használsz, akkor nyilván jobb a fenti radeonoknál.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Az ár/érték arányú listában a 4080 az első a 4000-es szériából, és a 29. helyet veszi fel.
Felejtő :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#12) b. válasza CptAdamica (#7) üzenetére


b.
félisten

3090Ti teljesíténye van kb. A 7900XT hez nézve meg jó sajnos az árazása is. Drága mindegyik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

megnézzük, a Nagyobbak mit mérnek 1440p-én.... :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14) Yutani


Yutani
nagyúr

Bravúrosnak tartom, hogy 192 bites memóriával is hozzák nagyjából a 3090/Ti sebességét, amiknek ugye 384 bites a memóriabuszuk. Mondjuk 4k-n azért (TPU teszt alapján) látszik, hogy elfogy a sávszélesség, ott már 10%-kal jobb a 3090 Ti.

#tarcsad

(#15) - = Zk = - válasza Yutani (#14) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem is a 4K-át célozza meg ezzel a kártyával az nV, de feltételezem ezt mindenki belátja.... arra ott a 4080/90 ugyebár....

de a marketingdumájuk, az.. az fenomenális volt :C :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16) CptAdamica válasza b. (#12) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én csak a 4K részt nézem, de ott 10%-al elmarad a 3090 Ti-től is és ezt akarták eladni 4080 néven, ez inkább egy 4070, aztán lehetett volna még egy Ti modellt hozni a 4070 és 4080 közé, nem lett volna akkor szakadék.

Megyen!

(#17) Sundesz


Sundesz
őstag

7900 XT 900 USD-s árának is csökkennie kellene minimum erre a szintre.

Köszönjük a gyors tesztet.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#18) b. válasza CptAdamica (#16) üzenetére


b.
félisten

Ez teszttől és hardvertől is függ. Most itt 5800X volt a teszt CPU, gondolom a 3090 TI-t anno nem ezzel mérték, nem tudom friss mérések e.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Apollyon


Apollyon
Korrektor

4070Ti mindössze 12GB rammal, szánalom, pláne ennyi
pénzért lol... Mindkét oldal előző genjeit is figyelembe véve az árakkal együtt nem sok értelme van ennek a kártyának. És ez akart lenni a kisebbik 4080, valszeg jóval több maniért. Trololo

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

1440p kartya 2023ban, 12GB rammal tier3 szintre pozicionalva, gyakorlatban 400ezer huf folott.

finoman szolva sem az igazi.

lehet varni uj crypto boom + lockdownt, hogy majd elmegy ennyiert is persze.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) .mf válasza proci985 (#20) üzenetére


.mf
veterán

"1440p kartya 2023ban, 12GB rammal tier3 szintre pozicionalva, gyakorlatban 400ezer huf folott."

S az új generációból kisebb még jó ideig nem is lesz, arra ott vannak az előző ill. azelőtti genből megmaradt raktárkészletek, mert a legtöbb embernek azok is túl drágák, de árat ott sem akarnak csökkenteni. Újabb szög a PC gaming koporsójában. Megnéznék pár statisztikát, hogy az eladásaik hogyan olvadtak az elmúlt 10-15 évben.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) - = Zk = - válasza .mf (#21) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Megnéznék pár statisztikát, hogy az eladásaik hogyan olvadtak az elmúlt 10-15 évben.
ország/világ szinten.... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23) hahakocka válasza proci985 (#20) üzenetére


hahakocka
senior tag

7700-7800xt be lesz mutatva?CES en. Azok talán olcsóbbak S 16gb vramosak lesznek kb hasonló erővel.

[ Szerkesztve ]

(#24) Armagedown


Armagedown
őstag

Miért szerepel mindig a Strange Brigade a teszteitekben?
Azzal nem játszik senki.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#25) proci985 válasza .mf (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] konkretan beszakadt a piac 2022 q4ben

2023ra elvileg ps5 is lesz boven.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Predatorr


Predatorr
őstag

Az igényesebb rtx játékok/beállítások kimaradnak az amd kedvéért? :DD
12GB RAM-mal nem vesz az ember új VGA-t.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) hahakocka válasza Predatorr (#26) üzenetére


hahakocka
senior tag

Hát igen . 7700-7800 xt remèlhetőleg 16 GB vramos lesz holnap kiderül.

(#28) Sundesz válasza hahakocka (#27) üzenetére


Sundesz
őstag

Holnap mutatják be azokat?

Hörcsög Powa'

(#29) hahakocka válasza Sundesz (#28) üzenetére


hahakocka
senior tag

Elvileg hajnalban itteni idő szerint lesz az Amd show új procikkal vgakkal.

[ Szerkesztve ]

(#30) DjDanee87 válasza proci985 (#25) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ilyen árak mellett nem is nagyon tűnik jó vételnek egyik gpu sem játékra. Akkor már inkább egy konzolt (sajnos).

(#31) Chaser válasza Predatorr (#26) üzenetére


Chaser
titán

mért ne venne?
csak nem ennyiért... : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) tixem


tixem
addikt

Nevetséges ez a 12GB vram ezen a szinten, tragikomédia. De a másik oldal sem kutya a paperlaunch hülyeségével.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33) Televan74


Televan74
nagyúr

$800 Meh, Nvidia GeForce RTX 4070 Ti Review & Benchmarks :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Egyedül a fogyasztása tetszik!

(#35) Jesus_Shaves válasza Dißnäëß (#1) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

elképzelni nem tudom, hogy miért kell HTPC-be ECC memória...

(#36) pengwin válasza proci985 (#25) üzenetére


pengwin
addikt

Nagyon helyes!
Az elmúlt évek nyerészkedése és felhasználó-ellenes üzletpolitikája miatt megérdemli mind a két GPU gyártó.

Aztán majd 10 év múlva értetlenkedik minden érintett cég, hogy miért halt ki a PC gaming. :U

Üdv, pengwin

(#37) Peace


Peace
nagyúr

Nekem adja. :U Ha 360-370 környékén meglehet majd csípni ph-n 3 év garral, akkor ezerszer inkább ez, mint egy használt 3080 Ti. Hogy a 12 GB VRAM mire nem lehet elég, azt egyelőre nem tudom, mert 2 éve mindent is 8GB-al játszok 1440p-ben. Nyilván szimpibb lenne 16 GB-al, de nem lesz azzal gáz szerintem. A 4080 ára sajnos nekem már abszolút vicc kategória.

(#38) Feketelaszlo válasza Armagedown (#24) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Vulkan és async compute techdemo és van beépített benchmark módja.
Régen is voltak olyan játékok (Supreme Commander, Ashes of Singularity, Mirror's Edge) amikkel a kutya sem játszott, de mondjuk támogatták a legújabb DirectX-et, Crossfiret vagy első között kaptak Raytracinget és ezért évekig szerepelhettek a tesztekben, mint mérvadó címek amik megizzasztják a GPU-kat. Az eredmények értelmezésénél nyilván nem csak az érdekes, hogy melyik játék hány FPS-el fut, hanem hogy mi van azokban a grafikus motorokban amik miatt jobban működik egyik GPU-n, mint a másikon, így akár olyan játékokban nyújtott teljesítményre is lehet következtetni amik még meg sem jelentek, de tudod, hogy ugyanazt a típusú számítást fogja igényelni.

(#39) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Mostanság már nem szokás mecsupaszítani a kártyákat? Fotó az alkatrészekről, memória vrm borda stb, szívesen nézegettem. A 2080-ig voltak kopasztva.
Jó persze google barátom, és a techpowerup-osoknál meg tudom nézni stb ;]

(#40) Csabis


Csabis
aktív tag

Addig oké hogy 3080Ti 12gb van írva az arány listában. De sima 3080 (12gb)a testben, így kb nem okés a táblázat ezen része..
Ráadásul 3080 12gb gyengébb a 3080Ti 12gb.

[ Szerkesztve ]

(#41) 2xar


2xar
tag

Ez a kártya még a kimondottan pofátlanul árazott 4000-es Nv és 7000-es AMD széria tagjai között is az egyik legszégyentelenebb lehúzás.

Amúgy nem is a memória mennyisége öli meg igazán, hanem a sávszélessége. Az 500GB/s-el még a 3070TI-nél is 20%-al lassabb, a 3090(TI)-nek meg kb. a fele. 1-2 éven belül az új gen játékokban 4k/nagy textúra mellett nem a 3090-ekkel, hanem inkább a 6800(XT)/3070(TI)-vel fog küzdeni. Ahogy már most is látszik hogy van ahol kikap a 3080-tól is.

Tech Jézus finoman szólva sem volt elájulva tőle:

"A 4070Ti egyszerűen rossz ár-érték arányú kártya. Sértő hogy bárkinek lett volna bőr a képén ezt 4080-nak hívni. Az pedig hogy átnevezték 4070-nek és lehozták az árát 100$-al egyszerűen nem elég."

(#42) PuMbA válasza 2xar (#41) üzenetére


PuMbA
titán

Nem. Az egy képkockára levetített ára alapján semmi gond sincs vele a konkurenciához képest, mert ott van a 7900XTX ár / teljesítmény mutatójánál és ezzel a 2. legjobban árazott új VGA: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Sundesz válasza Peace (#37) üzenetére


Sundesz
őstag

386-al fog az Inno3D nyitni ha minden igaz az Alzan.

Hörcsög Powa'

(#44) Peace válasza Sundesz (#43) üzenetére


Peace
nagyúr

Azért annál egy fél fokkal jobb minőséget szeretnék bezsákolni. Lesz ez még jó áron az itteni bazárosoknál. ;)

(#45) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Not bad, not bad.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#46) 2xar válasza PuMbA (#42) üzenetére


2xar
tag

800$-os árral számolva. Amennyiért nem lesz. És a 7900XTX-hez viszonyítva, aminek szintén szar az ár-érték aránya. Ezek új generációs kártyák, az ár/érték arányuk jobb kéne legyen mint az előző 6800-as kártyáknak, nem pedig szarabb.
De hogy mégis miért a 4070 a legszarabb az egész új generációból? Mert ahogy már írtam, a kiherélt memória sávszélnek hála, ez a kártya úgy fog elsüllyedni a többi mostani, hasonló árú kártya teljesítményéhez képest, mint ólommal bélelt kő a melegvízben. Vagy szerinted hányan vesznek 3-4-500k-es kártyákat azért hogy 1080p-ben játsszanak, ahol ez még versenyképes tud maradni? :F

(#47) Nagynozi válasza 2xar (#41) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Steve bácsi csak azért volt kiakadva ennyire, mert tegnap még úgy promózták a kártyát, mint mikor még 4080 12GB-nak hívták a kártyát, hogy akár 3x nagyobb teljesítményt is elérhet a kártya vs. 3090Ti(táj), persze egy büdös lábjegyzetben sem jegyezték meg, hogy a 3x nagyobb teljesítmény DLSS 3-mal és csak egy játékban talán elérhető. Szerintem ez volt az utolsó csepp a GN csapatának, hogy komolyan vegyék ezt a fajta üzletpolitikát, amit az nVidia vagy akár az AMD folytat, valóban elfogadhatatlan és valakinek meg kellett mondani, hogy na ez nem oké, nem vagyunk boldogok, egy nyavajás Founders Edition-t sem tudtak elkészíteni, szóval a 800 dollár az inkább 850-900 és ott vagyunk ahol a part szakad... és még ezt akarták eladni 4080 néven. Egyetértek GN-ékkel...

(#48) fatal`


fatal`
titán

GN teszt alapján sikerült a 4080-nál is szarabb ár/érték arányú kártyát kiadni. :DDD

Az évtized vicce lett volna (így is közel van hozzá), ha ez 4080 12G-ként jelenik meg. Rájuk fog rohadni az egész készlet. Nem tudom lesz-e olyan palimadár, aki ezt megveszi.

Azt mondjuk nem értem, hogy ez hogy a francba kapott ajánlott plecsnit.

[ Szerkesztve ]

(#49) PuMbA válasza 2xar (#46) üzenetére


PuMbA
titán

"800$-os árral számolva. Amennyiért nem lesz. "

Igen, ezt meg kell várni.

"Ezek új generációs kártyák, az ár/érték arányuk jobb kéne legyen mint az előző 6800-as kártyáknak, nem pedig szarabb."

Erre tudod hogy semmi esély, így az 5. megjelent új generációs VGA árazását látva :) Ezért írtam, hogy a mostani árakat figyelembe véve az árazása egyáltalán nem a legrosszabb.

"Mert ahogy már írtam, a kiherélt memória sávszélnek hála, ez a kártya úgy fog elsüllyedni a többi mostani, hasonló árú kártya teljesítményéhez képest, mint ólommal bélelt kő a melegvízben."

Miért süllyedne el? A jelenlegi memória sávszélesség intenzív játékokba se süllyed el a nagyobb memória sávszélességű előző generációs kártyákhoz képest :)

[ Szerkesztve ]

(#50) 2xar válasza fatal` (#48) üzenetére


2xar
tag

"Nem tudom lesz-e olyan palimadár, aki ezt megveszi."

Remélem nem. Ha a közönség lenyeli az RTX4000 és RX7000 széria árait, és főképp a 4070-ét, akkor még 2-3 GPU generáción belül az egész PC-gaming elpusztul. Már ez a mostani generáció is tömegeket fog a konzolok felé tolni, akik eddig még kitartottak.

Ennek a kártyának egyébként 4060Ti-ként kellett volna kijönnie. Ahogy eddig nem volt 60-as széria felett 192 bites kártya, úgy ezt se szabadott volna 70-esként kiadni (nemhogy 80-asként... :W ). Igazából már a 3060Ti is 256 bites volt. Amihez képest a 3090 pedig 64%-al volt gyorsabb kártya. A 4070TI-hez képest a 4090 60%-al gyorsabb. Most. De ha két év múlva nézed bőven meglesz a 70-80% is.

Die size?
3060TI: 392mm2 vs 4070TI: 295mm2.

Az inflációt is figyelembe véve 500$-ért (a 3060Ti még csak 400$ volt), még akár jó kártya is lehetett volna 4060TI-ként.

Ebben a formában viszont ez a vásárlók hülyének nézése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.