Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cartman|


cartman|
tag

nemrég találtam egy egész jó kis CMS-t, ami felhagy a nuke klón portálrendszerek egyhanguságával, van benne minden földi jó, nézzétek meg http://www.phpwcms.de !

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#3) Sianis válasza Kalandor (#2) üzenetére


Sianis
addikt

Lesz vajon magyar verziója is?

(#5) Flashy


Flashy
veterán

első hozzászólás 2003, második 2005 lol :D

(#6) duracell89 válasza Kalandor (#4) üzenetére


duracell89
senior tag

plz egy linket az oldalrol, amit osszedobtal vele :F
erdekelne alapszinten mit lehet kihozni belole ;)

(#8) Sianis válasza Kalandor (#4) üzenetére


Sianis
addikt

Akkor valszeg megpróbálkozom vele! Bár nekem a Nuke is megfelelt, de hát fő a változatosság! :)

(#10) duracell89 válasza Kalandor (#9) üzenetére


duracell89
senior tag

ment ;)

(#11) a_tesz válasza Kalandor (#2) üzenetére


a_tesz
Korrektor

egy kis segítséget kérhetek? :B Még tök amatőr vagyok ezekhez a cms-ekhez, most próbálok egyet összehozni. A config már összejött, de elszállt a böngészőm, miután a login rész megvolt, és ha most újra belépek a login.php-n akkor a következő üzenet fogad:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /config/phpwcms/conf.inc.php:1) in /login.php on line 162

Biztos elég láma kérdés (de még egyelőre én is az vagyok :)) ), de mi ilyenkor a teendő?

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#13) a_tesz válasza Kalandor (#12) üzenetére


a_tesz
Korrektor

hát ne is mondd, jogosultsággal mennyit szívtam, mire megtaláltam az uw fórumán, hogy nem lehet átállítani...setup törölve, egyből sipítozott érte, hogy nem lesz úgy jó meg stb. a conf file-t is átpakoltam. szóval elolvastam úgy a telepítőmanualt, de abban sehol nem találtam ilyesmi hibamegoldást..
hogy érted azt, hogy rátelepítetted? egészen pontosan mit raktál rá újból?
ja és köszi a választ :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#15) a_tesz válasza Kalandor (#14) üzenetére


a_tesz
Korrektor

el nem hiszem... atw szerveren próbáltam ügyeskedni, de nem akart összejönni. megpróbáltam végiggondolni, hogy mit akarhat a hibaüzenet mondani. nézem a conf.inc.php első sorát, van benne egy atw-s script... kivettem és működik. úgyhogy szerencsére elmarad az újratolás :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#17) a_tesz válasza Kalandor (#16) üzenetére


a_tesz
Korrektor

a konfigurálás asszem nagyjából megvan :)
szóval most kb ott tartok, hogy hoztam létre két sablont, a két szintet a fő szint alá, két cikket az egyik szintbe, beállítottam a kinézetet, és nem tudom, mit kéne még csinálni, hogy valami rendes kinézete legyen. attól tartok, kimaradhatott valami kulcsmozzanat...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#20) a_tesz válasza Kalandor (#19) üzenetére


a_tesz
Korrektor

suliban explorerrel csinált vagy kétszer, azt hittem, rossz jelszót adtam meg. itthon viszont operát használok, még nem volt hasonló.

mellesleg egész jól haladok, megcsináltam mindent úgy, ahogy mondtál, továbbá olvasgatom a guide-ot is, valamint hihetetlen problémamegoldó-készségem segítségével megnéztem, hogy milyen oldalt sikerült összehoznod, és meg kell hogy mondjam, teljesen olyan, amilyet én is össze szeretnék hozni (na jó, leszámítva a színét). már nagyon úgy érzem, hogy közel járok a megoldáshoz, teljesen értem, hogy működik ez az egész, és hülyén érzem magam, hogy nem sikerült rájönni, hogy hova is kell ezeket a dolgokat beírni :U úgyhogy ha még valami segítséget ebben tudnál nyújtani, azt nagyon megköszönném

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22) V.ki


V.ki
aktív tag

első hsz 2003 második 2005 LOL:Y:C:D:Y

(#24) V.ki válasza Kalandor (#23) üzenetére


V.ki
aktív tag

Ooopsz,bocsika,most esett le...:B

(#25) a_tesz válasza Kalandor (#21) üzenetére


a_tesz
Korrektor

végülis megy ez, kis segítséggel. amikor megkérdeztem, előtte bírtam oda, de mivel valamiért lassan frissül, ezért amikor megnéztem, még nem látszott semmi változás. most viszont már egészen kezdem érteni, mi micsoda. úgyhogy tényleg nagyon szépen köszönöm a segítséget, ha majd profitálok az oldalamból (amire őszintén szólva elég kevés az esély, vagyis 0 :)) ), majd gondolok rád :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#26) drpele válasza V.ki (#22) üzenetére


drpele
senior tag

És ez miért vicces?
Vagy mostanában már égőnek számít az aki használja a keresőt? :F

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#29) a_tesz válasza Kalandor (#28) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nekem sem jön elő, de valahonnan rémlett, hogy:
- a grafikus HTML szerkesztője nem akar előmerészkedni a legújabb verzióban. a kódot megeszi szépen, csak be kell pötyögni

aztán rájöttem: #2 :))

de azért kérdeznék még, ha lehet. a gördítősávot az oldal széléről és aljáról a CSS-en belül kéne eltüntetni?
azt hogy hozod össze, hogy a főrész magasabban kezdődik, mint a menüsor?
és hogy csinálod hogy a kép menüsor feletti részére ha kattintasz, bejön a főoldal?

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#31) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Bővebben: link találtam egy ilyet. és ebből én azt értelmezem, hogy kéne hozzá feltölteni egy WYSIWYG editort. vagy én olvasom rosszul?

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#32) a_tesz válasza a_tesz (#31) üzenetére


a_tesz
Korrektor

esetleg találtam még valamit: login.php-ben van kb a 15.sorban, hogy WYSIWYG editor, és az nálam defaultból 0-ra van állítva. nem ez lehet a baj neked?

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#33) efge


efge
aktív tag

aki meg sosem csinalt ilyet annak mennyire bonyolult? valami nagyon egyszerut szeretnek. atw-n mukodik ez?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#34) a_tesz válasza efge (#33) üzenetére


a_tesz
Korrektor

atw-n működik, én is ott szerencsétlenkedek vele :)) Kalandor szerint rém egyszerű, bár gondolom nem az első CMS, amivel foglakozik. nekem két nap laza foglalkozgatás után már nagyjából minden világos, szerintem érdemes kipróbálni, annyira nem bonyolult, mint amennyire látványos az eredmény, én azt javaslom, vágj bele :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#37) a_tesz válasza Kalandor (#36) üzenetére


a_tesz
Korrektor

ha lekapod tárhelyről, pl.Notepad-ban átírod azt az egy dolgot, és visszarakod, úgy sem működik? most suliban vagyok, nem tudom kipróbálni, de talán így menne szvsz...

nekem is nagyon bejön, nem vagyok az a kifejezett mindenben elmélyedő ember, ráadásul eddig annyit tudtam ezekről a CMSekről, hogy PHP-Nuke, de hogy azt eszik vagy isszák:F de (Kalandor hathatós segítségével) elég hamar sikerült egy barátságos kis lapocskát összedobni, úgyhogy király, nagyon elégedett vagyok vele

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#39) a_tesz válasza Kalandor (#38) üzenetére


a_tesz
Korrektor

na, jelentem nem működik ezzel a módszerrel sem az editor. szerintem simán kispórolták, vagy jobban bele kéne mélyedni a configba.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#41) a_tesz válasza Kalandor (#40) üzenetére


a_tesz
Korrektor

meg, de az hol van? :))

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#43) a_tesz válasza Kalandor (#42) üzenetére


a_tesz
Korrektor

aha. namost azzal az a helyzet, hogy nekem felrakta a csomagban, a content/inc_ext/htmlarea mappában ott van. de hiába konfigolom szét az egészet, csak nem sikerül működésre bírni :(

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#44) a_tesz válasza a_tesz (#43) üzenetére


a_tesz
Korrektor

azt hogy oldottad meg, hogy a headerben csak egyszer van ott a kép? akármit kitalálok, mindig háttérként rakja be. egy 400x105pixeles képről van szó, és kirakja mellé még másfélszer, hogy kitöltse a helyet, de nekem ez nem kell, viszont nem tudom lebeszélni róla :)

meg azt se találtam, hogy meg lehet-e oldani, hogy ha egy kategória több cikket tartalmaz, akkor a cikk elejére vagy végére lehetne hivatkozni a következő cikkre. vagy azt csak az [INT url]string[/INT] -tel lehetne megcsinálni?

jó sok hülyeséget tudok kérdezni:U

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#46) a_tesz válasza Kalandor (#45) üzenetére


a_tesz
Korrektor

öhmm:B létezne az, hogy ha van megadva a picture mappában egy header.jpg, akkor azt automatikusan berakja a header hátterének?:B:B gyanítom,hogy ez lenne a gond, bár még nem vagyok benne teljesen biztos. úgy jöttem rá, hogy a hivatkozott kép nevét kicseréltem, és ottmaradt mögötte háttérként a header.jpg szépen mozaikba rakva. na legalább ezt is tudom mostmár.

a cikkeshez annyit, hogy nagyon jó lenne pedig, ha valami hasonló lenne benne, mert pl egy ''hírek'' szekció az oldalon belül sosem árt, és nagyban megkönnyítené a hírek közötti lépkedést. bár most, ahogy nézegettem ilyen-olyan oldalakat, nagyon kevés helyen van ''előző/következő hír'' link, szóval lehet, hogy mégse olyan nagy érvágás, ha nem lehet megoldani...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#48) a_tesz válasza Kalandor (#47) üzenetére


a_tesz
Korrektor

végül az volt a baj, hogy meg volt adva a page layoutban a header.jpg háttérnek, szóval csak simán benéztem :B

ez az {PHP:my_external.php} cucc úgy működne, hogy ha pl. van egy emailküldő php-m, ami egy szimpla php file, semmi sincs hozzá, akkor azt be kell rakni valahova, és az ''üzenetküldés'' menüponthoz tartozó cikkbe a törzs részébe beleírom ezt a replacement tagot, és ott lesz az emailküldő form ahol a szövegrész lenne egyébként, megformázva a lap tulajdonságaival? csak mert az emailküldést pl nem sikerült bekonfigurálni, bár szerintem a beállításokkal lehet gond.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#49) L3zl13 válasza a_tesz (#48) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezt azért így kétlem, mert ha van egy működő PHP scripted, az vagy egy szintén kész HTML-re épül, vagy maga is generál HTML kimenetet, az meg akárhogy kinézhet.
Kétlem, hogy ez a CMS univerzálisan át tudná formázni egy valahogy megformázott HTML oldal kinézetét...

Így szerintem vagy nem ezt csinálja, vagy csak erős korlátozásokkal működik...

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.