Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Új alaplap tanács (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) atty


atty
tag

Sziasztok! Mostanában tervezek új P4 alaplap vételt (Intel chipsetes, Intel procihoz). Tanácsot kérnék vétel ügyben: van kb. 30 ezer pénzem rá (netto árhoz mérve), ami fontos: kétcsatornás memóriavezérlés (mondjuk 333MHz-es memóriával (vagy 400)), AGP8X, 533MHz-es P4 proci támogatás, Hyperthreading támogatás. Asus?, Abit? egyéb? Előre is köszönöm!

atty

(#2) anulu válasza atty (#1) üzenetére


anulu
félisten

Nem vagyok egy P4 fan, de én az Abit BH7 közelebbi szemrevételezését jevesolnám... Azt nem tudom, hogy a kétcsatornás memóriával hogy áll... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Versus válasza anulu (#2) üzenetére


Versus
senior tag

Valóban fasza kis tunning lap de pont a kétcsatornás ram kezelést nem tudja.
Intel chipsetesben nehéz lesz 30+áfá-ért ilyet találni mivel még a pure P4G8X is 51 bruttó olcsóbb helyeken.A rászánt összegből talán kijön egy Sis655-ös ami tudja ezeket a fícsöröket.Vagy vársz 2 hónapot a Canterwoodra ami állítólag olcsóbb lesz mint a Granite Bay és vagy megveszed azt vagy annyira olcsó lesz utána a GB hogy már azt is feléred. Persze ha tudsz várni 2 hónapot ..... :)

Premium Vintage

(#4) anulu válasza Versus (#3) üzenetére


anulu
félisten

OFF

Figyeled, hogy hozzá tudtam szólni P4 topichoz? :))

ON

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Versus válasza anulu (#4) üzenetére


Versus
senior tag

Persze és nem is mondtál butaságot. :)
Amúgy én is túrom ezerrel az AMD-s cikkeket. :)

Premium Vintage

(#6) anulu válasza Versus (#5) üzenetére


anulu
félisten

A BH7-et pußtán amiatt mer(t)em ajánlani, mert ugyebár volt egy nagyon híres elődje... Igen! A BH6! :) Az pedig a hősi Celeron 300A @ 450 dolgot nagyon tudta és még sok mást is :)
Amúgy sok jót hallottam mindenmellett a BH7-ről.

De hogy ne legyek ennyire OFF, a duál-DDR-hez ASUS P4G8X :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) Versus válasza anulu (#6) üzenetére


Versus
senior tag

Hmm én meg most ezt olvasgattam át .... hát a nyál összefutott a számban !
Ha érdekel csekkoljátok ,pár hónap és a polcokon : ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/sock478/P4C800/e1224_p4c800.pdf

Premium Vintage

(#8) atty


atty
tag

Nahhh, megjöttem. Köszi az eddigi válaszokat. Nekem kéne a kétcsatornás memóriavezérlő! Netto áron tudok hozzájutni cucchoz, szal az ár így értendő. Kis plussz zseton még mehet az alaplapra. Akinek van még ötlete, ne tartsa magába.
:D

atty

(#9) anulu válasza Versus (#7) üzenetére


anulu
félisten

Én is láttam :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Új alaplap tanács (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.