Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  új alaplap help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) D4v3


D4v3
őstag

Hi all!

Tervezem, hogy lecseréljem a mostani Shuttle ak37/gt alaplapomat, de nem tudom mit kéne venni. Azt tudom, hogy nem athlon-fxes kell. Amit olvastam újságban és jó az a Leadtek K7ncr18d-pro, esetleg Soltek sl-75frn2-rl. A procim egy 2600+ amd és örülnék, ha menne 3000en és ehhez kéne vmi jobb hűtő, szal ebben is segítsetek pls! :)

(#2) Gorneck válasza D4v3 (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Nem értek hozzá, de Nf7+Zalman AlCu kombó esetleg?!

Gorneck#1239

(#3) D4v3


D4v3
őstag

Nekem ami tetszett az a ASUS A7N8X Deluxe, de erről meg van egy topik ami szerint nem a legjobb :(

(#4) Picimaci


Picimaci
tag

Tudom ajánlani ezeket:

ASUS A7N8X
Abit NF-7 (-S)
MSI K7N2 Delta

(#5) dante3 válasza Picimaci (#4) üzenetére


dante3
addikt

Abit an7! SZVSZ

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#6) dante3 válasza Picimaci (#4) üzenetére


dante3
addikt

Bocs nem neked szántam a választ!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#7) D4v3 válasza Picimaci (#4) üzenetére


D4v3
őstag

és az asusból akkor ezt a simát?
mert láttam, hogy van -e , -e deluxe meg -x meg mittomén még milyen jelzésű is...
az abitot miért ajánljod???

(#8) dante3 válasza D4v3 (#7) üzenetére


dante3
addikt

x-est felejtsd el! A másik frankó!

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#9) Gorneck válasza D4v3 (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Mert jó!

Gorneck#1239

(#10) -Devil- válasza D4v3 (#3) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Pedig jó deszka hidd el. 5 ASUS A7N8X-E Deluxe van a környezetemben, és nagyon jól mennek, sőt tuningolni is jól lehet velük. És mindenféle kütyüvel fel vannak szerelve. Soundstorm, S-ata, firewire, 2 lan, egy 100-as és 1 gigabit, a wireless editionhoz még egy speciális vezeték nélküli lan kártyát+antennát is kapsz. A sima (nem wireless edition) a7n8x-e deluxe-hoz ezt utólag is megveheted ha annyira kell. Már 25e Ft-ért meg lehet venni, annyit pedig simán megér.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#11) -Devil- válasza D4v3 (#7) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Most már csak A7N8X, A7N8X-X, és A7N8X-E Deluxe-ot lehet kapni, asszem sima deluxe-ot már nem.

A7N8X: alapverzió, nincs S-ata, firewire, soundstorm, plusz 1-2 extrát is lenyisszantottak, ami a deluxe-ban benne van. Egy sima 5.1-es hangchip, és egy 100-as lan van csak rajta az alapdolgokon túl.

A7N8X-X: megszólalásig :) hasonlít az A7N8X-re, annyi a különbség, hogy nincs benne dual-ddr.

A7N8X Deluxe: full extrás, s-ata, firewire, 2db 100-as lan, és soundstorm plusz 1-2 saját asus-os extra.

A7N8X-E Deluxe: Az A7N8X Deluxe ''továbbfejlesztése'' a sima deluxe-ban még nem volt gigabit és wireless lan, ebben már az is van. Így összesen 3 lan lett benne, egy 100-as, 1 gigabites, és egy vezeték nélküli 10-es.

[Szerkesztve]

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#12) D4v3 válasza -Devil- (#11) üzenetére


D4v3
őstag

köszi! :)
akkor most vagy a7n8x vagy -e deluxe, csak azt nem tudom, hogy szükségem lehet-e a sok extrára? szal pl miért jó az 1gbs lan? wirellesem meg nem hiszem, hogy lesz..

(#13) D4v3


D4v3
őstag

ja és még annyi, hogy Ati kártyám van és nem tudom, hogy akkor az nforce chipset nem zavar-e be?

(#14) gege71.hu válasza D4v3 (#13) üzenetére


gege71.hu
addikt

NEM..miért zavarna? :D
Gondolod nvidia kibaszásból így csinálná?? :C

(#15) -Devil- válasza D4v3 (#12) üzenetére


-Devil-
aktív tag

szerintem az a7n8x-e deluxe. 4-5 ezer Ft-tal drágább csak mint a sima a7n8x. A simán nincs serial-ata sem, ha pedig időtálló alaplapot akarsz serial-ata mindenképpen kell rá szerintem. Meg sose lehet tudni, hogy mikor jönnek jól az extrák. Eddig pl. nekem is feleslegesnek tűnt a firewire, de aztán lett egy külső USB2.0/Firewire mobil winyóm, és máris jó, hogy van. Egyrészt nincs a gépemben USB2, csak 1.1, meg egy másik masinában firewire-rel gyorsabban dolgozott mint USB2-vel. :DD A gigabites lan meg jól fög jönni, ha nem most, akkor később. Ahogy elnézem a számadatokat olyan gyors a hálózati kapcsolat, mintha winyról winyóra másolnál, észre sem veszed, hogy hálón keresztül megy a dolog. Persze én ezt csak gondolom, még nem láttam gigabites lan-t működés közben, csak 100-asat. A melóhelyemen 1 hónapja kaptunk egy elég komoly cisco switch-et aminek van 2 gigabites portja. Eddig nem tudtam kipróbálni mert nem volt alkalmas hálókártya hozzá. De most, hogy 5 olyan gép is van, amiben van gigabit lan, asszem felviszek kettőt abba a terembe, és amint tudom kipróbálom. :D

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#16) -Devil- válasza D4v3 (#13) üzenetére


-Devil-
aktív tag

nem. :) ebből az 5 NForce2-es deszkából 4-ben Radeon 9200-as, 1-ben pedig 9600-as van, és tökéletesen mennek. :)

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  új alaplap help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.