Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kraftxld válasza L4mie (#250) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, Blenheim-ben ilyenkor nagy pörgés van, max a rokkant nem kap melót szüretkor :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#252) L4mie válasza kraftxld (#251) üzenetére


L4mie
veterán

Na igen ;) ott végzünk a körrel. Btw: autovillamossági szervizet ismersz valami megbízható t? Vagy abból nincs olyan mint mechanikára a PitStop? Estima ban nem ég a hátsó lámpa, a fék ég...Meg a műszerfal világítás, így nem közlekedek sötétben.... És Wof is esedékes lesz 2 hónapon belül...jeeee új Nick

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#253) kraftxld válasza L4mie (#252) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nelsonban van egy magyar szervizes legény, párszor vittem oda a kocsit, megcsinálta mindig.
Aztán egyszer amikor megtörték az Estimánk, eladtam neki aztán kicsit nehezen akarta kifizetni morcos lettem rá. Ha szeretnéd átdobom az elérhetőségét.
Amúgy csak Blenheim-ben szervizeltettem, a Toyotánál épp nem, meg normális szabadúszó szervizest se tudok ajánlani nagyon :(

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#254) L4mie válasza kraftxld (#253) üzenetére


L4mie
veterán

Na, jó tudni, Nelsont már elhagytuk pár hete, most invercargill ben vagyunk, innen Dunedin lesz a következő nagyobb város, ott taltam egy 5 csillagos Google értékelés szervizet, megpróbálom remélem nem húznak le nagyon :(... Taupo-ban 500 dodó volt egy új hűtőradiator, hát nem tett jót a kasszának...De legalább jól megcsinálták. talán majd ha megint északabbra leszünk elkérem a számát.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#255) L4mie válasza kraftxld (#253) üzenetére


L4mie
veterán

elektromos cuccli megoldódott Dunedinben az egyik elektromos szervizben fél óra alatt kicseréltek valami kábelt 40 dolcsiért, boldogság :)
azóta megnéztük a Mt. Cook-ot hát valami eszméletlenül gyönyörű, hatalmas mákunk is volt, mert habár felhősnek ígérte az időt, olyan szép időnk volt, hogy még egy enyhe napszúrást is beszedtünk mindeketten, pedig aztán nyáron sültünk rendesen a kiwiberry farmon, ott meg nem kaptunk semmit :P
Azóta viszont elkezdett rángatni a kocsi néha fenemód menet közben, nem motorikus hiba, mert az máshogy rángatna, meg fékezéskor elkezd annyira rángani, hogy majdnem szétesik, lassú tempónál kézifék enyhe behúzásával utána előidézhető, de aztán elmúlik megint.....soha nem lesz nyugtunk :(

Más: normális NZ==>EU adaptert hol lehet venni, mert vettünk egyet a Warehouse ban, meg egyet most a Mitre 10 ben 12-15 dollár, és mindkettő fosszar kínaiaink jobbak :S ha nem tök merőlegesen állítom bele a laptop töltőjét összevissza puffog meg pattog, na az asztán nem tesz jót a töltőnek :S

Még van 1-2 hét utazásunk munkakeresésig, kíváncsi leszek mit találunk majd :)
Btw: van valaki Chistchurch ben, szerintem 1 hét és odaérünk.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#256) Wyco válasza L4mie (#255) üzenetére


Wyco
tag

Atalakito temaban esetleg nezd meg pbtech-et, nagyobb varosokban szoktak lenni, ill ha van idod es fix helyed ahova mehet akkor ebay, csak sokaig tart...es a posta megbizhatatlan.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#257) L4mie válasza Wyco (#256) üzenetére


L4mie
veterán

na igen, majd ha lesz fix hely meglessük, eddig a legjobb amit intersportból kaptunk indulás előtt haveroktól, azt első héten otthagytuk egy mekiben :S
azóta a 20 forintos kínaiak bírják a legjobban....

Más, ugye van KiwiBank accountunk, ami évi 30 dodó, amúgy minden free.
Ezt én meg tudom tartani? Azon agyaltam, hogy ha most még a maradék hónapokban keresünk valamennyi pénzt amiből marad is akkor lehet inkább itt kötném le mint otthon a nevettséges 0.5% os kamatozással amit otthon adnak, akkor ha itt adnak 1-2% ot akkor már jobban jövök ki.
Gondolom nem illegális itt tartani egy bankszámlát meg otthon is, de lehet kifizetődőbb az itteni hosszútávon.
Itteni bankkártyát gondolom nem tudom otthon használni :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#258) kraftxld válasza L4mie (#257) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az elég drága számla :)
A legtöbb banknál van olyan számla ami tök ingyenes, én pl a Westpac-nél vagyok, a sima bankszámla amihez van 2 eftpos kártya az nem kerül semmibe ha mindent elektronikusan intézel és nem kérsz papír számlakivonatot: [link]
Persze az EFTPOS csak országon belől működik.
Ellenben hozzá lehet csapni egy debit mastercard-ot ([link]), valami $10-ért évente. Ez működik külföldön is, de minden vásárlásra rájön 2,5% konverziós díj ha nem NZD-ben van. Utána kell kérdezni, mert mintha residency is kellene ehhez, de ha szépen mosolyogsz eltekintenek tőle. Online is rendelheted a netbankon, sztem ilyenkor a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy milyen papírod van, csak legyen vmi igazolványod aktiválni a bankban.
E mellé lehet nyitni egy Online Bonus Saver (szintén full ingyenes) számlát, az ezen lévő pénz most épp 2,4%-ot kamatozik évente (-kamatadó) ha nem nyúlsz hozzá az adott hónapban és valamennyi jóváírás érkezik rá. Ez akár lehet 1 dolcsi is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#259) L4mie válasza kraftxld (#258) üzenetére


L4mie
veterán

na szuper, annyira nem vág földhöz a 30$ persze drágább mint az ingyenes :)
Itt a lényeg, hogy ne minden pénzem legyen a magyar számlán...mert azért annyira nem bízok abban a gazdaságban ami ha nem jön meg a napi EU-s betevő szétroppan mint valami ropi. És ha már itt van számlánk és azon nyugodtan elcsücsül valamennyi pénz akkor hagyom itt azt a valamennyi pénzt.
Kiwinél se volt nagy wasistdas számlát nyitni :)
Ja múltkor kaptunk egy cikket otthonról indexes blogger írt, hogy jajj de drága a NZ....megkerestem, de nem tudom milyen hamburgereket meg söröket vett... :P érdekesnek érdekes cikk volt, de szerintem elég magas a QQ faktor, meg a pontatlanság benne.

*látom a kommentek alapján megtalálták páran az írást.

Lassan megyünk Blenheimbe szüretelni :P

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#260) Wyco


Wyco
tag

Wellingtonban 90mm eso esett ma. Ha nem este jott volna le a jo resze akkor lehet furdoruhaban mentem volna dolgozni, meg papucsban. Esku egyszer megcsinalom...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#261) kraftxld válasza Wyco (#260) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Úszógumival jobb lett volna :D De ha jól látom Whakatane környékén nagyon kaptak a jóból :(
Amikor nálunk egyszer havazott (persze azonnal el is olvadt) én egy ügyfélhez orosz katonai usankában mentem ki, értékelték a poént.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#262) Wyco válasza kraftxld (#261) üzenetére


Wyco
tag

Igen, az eszaki resz kapott egy eleg nagyot. Plusz Kaioura kornyeke is, ami a novemberi foldrenges utan biztos nem segitett nekik (pusz volt tegnap este egy 5.0-s ott megint.)
Usanka jo lehetett :D

Btw juni 2-n visszamegyek Londonba, tul csendes es nyugis itt nekem...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#263) L4mie


L4mie
veterán

Minket is elzavart tegnap a ranger a kempingből mert emelkedett a mellettünk lévő folyó.
btw: melózunk Christchurchben, üvegházban rózsát gondozunk :)

Wyco: Nem leszel itt túl sokat :) Btw: azért nézz körbe előtte, mert gyönyörű ez az ország.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#264) Wyco válasza L4mie (#263) üzenetére


Wyco
tag

Harom eve korbeneztem :) - akkor voltam itt egy honapot, korbementem a ket szigeten, tenyleg nagyon szep volt ;)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#265) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, úgy látszik keményit a főnökség: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#266) Wyco válasza kraftxld (#265) üzenetére


Wyco
tag

Azért az a $49k-s kovetelmeny igazan nem sok a highly skilled csomaghoz...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#267) kraftxld válasza Wyco (#266) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, de remélhetőleg a háromszázötvennegyedik Aruhlfdhd Kaur-t meg Jack Li-t majd kiszűri aki a joghézagokon jött be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#268) Wyco válasza kraftxld (#267) üzenetére


Wyco
tag

Azt' majd jonnek/mennek angliába :D

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#269) L4mie


L4mie
veterán

annyira nem vágom ezeket a csomagokat.
Mi most ahogy nézem, heti 40 órás munkával, minimálbérrel kb 27-28k-t keresnénk évente. Working Holiday-el, gazolással.

Egy árufeltöltő, vagy backpackereket felügyelő supervisor büdös életben nem fog 50k-t se keresni, nem hogy 70+-t de ezek a skilled migrant dolgok mit jelentenek?

Tudom tudom mérnökként ahogy néztem 80-90k-t tudnék keresni, de 6 hónap angol után örülök, hogy a helyi Raj-al el tudok makogni :)

Más: nagyon remélem, hogy nem lesz több gond a kocsival, mert most fogunk CC-ben kiperkálni a PitStopnak 700 $-t mert a kézifékkel megbuktunk a WoF on, mivel a korábbi tulajok annyira szartak a fékre, hogy tojásra kopott a hátsó dobfék mire hozzánk került a gép, persze előző tulaj magyar srác előadta, hogy mennyit foglalkozott vele etc...konkrétan fosott rá mechanikailag magasról jól megszedte magát belőlünk :W mi meg örültünk mint majom a farkának, hogy minden rendben lesz a kocsival mert rendbe lett téve előttünk megéri az extra pénzt....fenéket...most éppen nagyon dühös vagyok, hogy 7 napi fizu megy rá amikor arra gyűjtünk, hogy ne veszteséggel menjünk haza... bleh.

Bár ahogy nézem mi van otthon, egyre kevesebb kedvem van hazamenni, csak a kapcsolatok...

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#270) L4mie válasza L4mie (#269) üzenetére


L4mie
veterán

ok, utánaolvastam a skilled dolgoknak.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#271) kraftxld válasza L4mie (#269) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kocsi mint minden szakmunka ilyen.... elég zsebbenyúlós.
Pont azért lesznek a szabályok, hogy ne polcfeltöltőnek jöjjön a kínai meg indiai miközben a papíron feleség / férj meg a sulit nyomja, hogy legyen a másiknak vízuma.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#272) L4mie válasza kraftxld (#271) üzenetére


L4mie
veterán

Na igen, tegnap pont a benzinkúton magyarázott a bangladesi csaj valami ilyent, nem teljesen értettem....de mondta, hogy ő papíron tanul.

Amúgy fél év után sajnos beláttam, hogy a mi angol tudásunk vajmi kevés az itteni nekünk megfelelő boldoguláshoz. Mivel élhető városnak eddig csak Wellington tűnt és egyre frusztrálóbb, hogy nem tudunk leülni valakivel egy sör mellett beszélgetni két három órát.
Persze ez egyértelműen nyelvi hiányosság a részünkről, de ezt nem is negatív gondolatként mondom, inkább mint megállapítás.

Ha 10 évvel fiatalabb lennék, akkor valószínűleg rugalmasabb is volnék, meg az angol se menne ilyen gyéren.
Persze rengeteget fejlődtünk az említett helyi Raj-al eldumálgatok...klissékről, de komolyabb beszélgetés....
Na mindegy ez van :) otthon tuti megtolom majd az angolt, ki tudja mit hoz a jövő, ártani baromira nem árt.

Valahogy az én korosztályom eléggé rácseszett a nyelvoktatással, egyik az, hogy nem tűnt fontosnak, másik, hogy orosztanárból egy nyár alatt átképzett némettanárok eléggé szarul tanítanak nyelvet, egyenesen megutáltatták a gyerekekkel, hiszen önmaguk is utálták.
Ráadásul szerintem akkoriban az angol tanulás még mindig tabuban számított pár fejben.
Főleg Balaton mellett ahol ugye egyértelmű volt a német az aktuális Zimmer Frei áradat miatt, így még akkor is kinéztek, ha felmerült, hogy miért németet kell tanulni miért nem mást, hiszen elképzelhetetlen volt, hogy a gyerek külföldön dolgozzon majd 20 év múlva, pláne angol nyelvterületen.
Persze némettel is el lehet döcögni, diplomát megkapod német nyelvvizsgára is, csak utána ha nem lángosozóban vagy az audi/mercédesz gyárban dolgozol, vagy a 3 németnyelvű országból valamelyikbe mész akkor kitörölheted vele a segged.
Persze 2008 előtt annyira nem is volt divat a munkaerő vándorlás, legalábbis én nem tapasztaltam, az erasmus se volt nagy divat, sőt pár éve léptünk be az EU-ba és mint ígérték lassan bevezetik az Eurót mint fizetőeszközt vártuk, hogy a bérek növekednek, fenét se érdekelte a nyelv....német ismerete megint elég volt.

húh túlfutottam, abbahagyom, :D bocsi.
Lényeg, hogy későn eszméltem, hogy a nyelvtanulás főleg az angol nyelvé mennyire több lehetőséget ad a boldogulásra.
Oké IT-s haverjaim angoloztak, kellett a szakmához, meg is nézhetem őket, egyik Svájcban másik Ausztriában (angol nyelvű irodában)
Ahh mindegy közben azt látom, hogy itt még a gazolást is jobban megbecsülik, mint otthon NÉHA a mérnöki munkát és a jövőre nézve itt biztos jobb dolgunk lenne mint otthon...bosszantó és valamilyen szinten kétségbeejtő dolog ez.

Na de remélem lassan hív a szerelő, hogy kész a kocsi és nem lesz drágább mint 700 dolcsi :)

*bocsi a wall of textért, ráadásul tuti tele van hüyleséggel át se olvastam, csak kijött.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#273) kraftxld válasza L4mie (#272) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semmi gond! Igen, érdemes ráfeküdni a nyelvre, hosszabb távon megéri, főleg hogy jónéhány helyi arc is elég hadilábon áll vele. Néhány kollegától is látok olyan dolgokat a doksikban, hogy csak a fejemet fogom.

A kocsi aztán jó lett? Most merre kolbászoltok?

Mi Szept 17-re érünk Christchurch-be :) Hogy onnan hogy jutunk vissza Blenheim-be még jó kérdés, de majd kitalálok vmit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#274) L4mie válasza kraftxld (#273) üzenetére


L4mie
veterán

Még a CC-ben szedegetjük a gazt :) május végéig itt leszünk, utána kiderül, de lehet június végéig is kellünk.
Kocsi végül jó lett, szerencsére azóta nincs vele gond.
Most éppen azon gondolkozom, hogy ablakokat teljesen leszigetelem polifoammal, mert kezdenek hűvösek lenni az éjszakák. A jobb oldalát már megcsináltam, de még a bal oldalra is lehetne tenni :)
Amúgy free campben alszunk továbbra is, így a legolcsóbb, zuhanyozni tudunk melóhelyen net meg van a könyvtárban :)
Most Blenheimben vagytok? Remélhetőleg július eleje felé járunk arra.

Közben összefutottunk egy magyar párral 6 hónap után először találkozunk honfitárssal Pizza Hutban köszönt ránk a srác, azóta koccantunk párszor :)
Ők sem nagyon beszélnek angolul, de jól elvannak, hajtanak az állampolgárságra, de a helyi magyarokkal nem sok jó tapasztalatuk van :(
Meló az monotone, de nem nehéz, csak baromira unalmas, szóval elkezdtem Harry Potter-t hallgatni :D mindjárt végzek a magyarral, már lent van az angol, szóval fejlesztem majd a tudást.
Hazaértünk, tuti megyek nyelvsuliba, míg asszony majd jogsit csinál.

Nálatok mi a helyzet? Minden oké?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#275) kraftxld válasza L4mie (#274) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az jó, ha van meló :) Jártok a környéken mindenfelé? Arthurs Pass, tavak, stb.
Még Szegeden vagyunk.

Amúgy nem érdemes általánosítani, vannak jó fejek nagyon, de ahogy az örök klasszikust idézzem "jók a programok csak sok itt a köcsög" :DDD Blenheim-ben is van pár arc akikkel szia-hello szinten tartjuk a kapcsolatot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#276) L4mie válasza kraftxld (#275) üzenetére


L4mie
veterán

Délre szinte mindent megnéztünk, Arturs pass-t érdemes megnézni, egész nagy kitérő lesz észak felé, de az eredeti útitervben szerepel :) tavakat néztünk sokat, főleg délebbre, melyikre gondolsz?
Amúgy, most a környéket nem nagyon nézzük, mert próbáljuk a heti 7 nap munkát, de most így 2 hét után nem annyira kellemes :D szóval marad a 6 nap.
Nektek melyik a kedvenc látványosságotok itt a Déli szigeten?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#277) kraftxld válasza L4mie (#276) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hátő, az a legdurvább, hogy Chch-től északra is annyi látnivaló van, hogy nem nagyon mentünk még délebbre.
Én egyszer kocsikáztam le Dunedin-be ($700 lett volna a jegy Blenheim-ből és mondtam, hogy kapja be az Air NZ, én nem támogatom ezt az üzleti modellt, igaz a gyár fizette volna), de családdal még nem voltunk lejjebb kirándulni.
Amúgy nekem a nagy kedvencem az egy Sawcut Gorge nevű túra, bár nem tudom most mennyi maradt a földrengés után. Ezt nyáron érdemes megcsinálni dög melegben. Majd ha egyszer megcsinálom a Picasa-t amin kb 8 évnyi kép volt és a google összebarmolta majd tudok mutatni fotókat.
Na, megnéztem, sajna zárva van :( [link]
De itt van pár kép róla: [link]

A Marlborough Sounds-ban szeretünk nagyon mászkálni, én a helyetekben megcsinálnám a Queen Charlotte track-et, az nagyon könnyű. Abel Tasman is hibátlan hely.
De Marlborough-ban meg Nelsonban végtelen mennyiségű túra van, és a legjobb, hogy max pár emberrel találkozol egész nap.
Majd egyszer fel akarok menni a Mt. Tapuaenuku-ra, de még csirke vagyok hozzá [link], most a magyar kaják miatt feljött pár kiló, le kell dolgozzam meg gyakorolni rendesebb hegyes túrákat.
Ez az a hegy amit jobbra lehet látni ha Seddon előtt kocsikázol az 1-es úton dél felé.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#278) L4mie válasza kraftxld (#277) üzenetére


L4mie
veterán

Hahó,
Köszi a tippeket :)
Azt a hegyet meglessük, úgy is útba esik.

Hmm fura, múltkor láttam olyan akciójuk volt, hogy helyközi repjegyek 49$ ért voltak utánad szórva :D ezek szerint nem mindig ilyen olcsó.
Abel Tasmant csináltuk, nem az egészet, egy napot a keleti részen egyet a nyugatin, meg elmentünk a Golden Bay-re szerencsére nem voltak partravetett bálnák. :) Utána végig nyugati part, de azt ledaráltuk, mert kempingezés szempontjából jó fos, vagy drága, meg tele van sandfly-al.... gleccsereknél sajnos nem volt szerencsénk, a Ferenc Józsi-t még láttuk, de a Fox-ot már csak esőben tudtuk megnézni.
Amúgy Milford Sound és Mt. Cook a két favorit most nálunk, de a Nugget point és arrafelé az a pár világítótorony is nagyon jól néznek ki :)

Hát nem tudom, én azt hittem, hogy itt majd fogyok vagy 10 kilót, meg párom is remélte, hogy fogy, de a kínai leves meg az olcsón összedobott szendvicsek nem fogyasztanak :P annyit meg nem túráztunk, hogy meglátszódjon. plussz a mostani munka se nagyon fogyaszt, rózsabokorban üldögélni nem nagy testmozgás :D
Na sebaj, majd otthon megyek vissza edzeni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#279) lorcsi


lorcsi
veterán

(#280) L4mie válasza lorcsi (#279) üzenetére


L4mie
veterán

ebben nincs szállás, sajna.
Uhhh néha azért keményen beüt, hogy hiányzik NZ. :O

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.