Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cintula187


cintula187
addikt

Hibátlan nah, ennyi! Há milyen legyen? Szép. :C

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2) Nyugis


Nyugis
senior tag

A hibatlantol messze van. A vw elektronyos autói sehol nincsennek. Hacsak nem koperalnak valami hozzá erővel és szereznek be valami használható megoldást.
Szépnek viszont szép.
Márha ez a 21 századba elégséges szempont.

(#3) cybermano06


cybermano06
csendes tag

Én egy Skodát használok, ebben szintén van elméletileg MirrorLink. Hiába szedtem le egy apk filet a netről, sajnos nem tudom szóra bírni.
A bluetooth kapcs egyedül telefon és hang file átvitelre jó.
Miért nem engedi se az Apple, se a Android rendszer, hogy nálunk is elérhető legyen??

(#4) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Nem tudom, az OnStar mikori, de a Nissan-nál évek óta van olyan szolgáltatás, hogy mobilról tudom vezérelni.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#5) Kbali válasza cybermano06 (#3) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gyakorlatilag, amióta megjelent a lehetőség a Skodánál, VW-nál, azóta benne van a konfigurátorban, hogy megrendelheted, de nem tudod itthon szóra bírni. :(
Itt a friss Golf:

Hasonló a helyzet a navigáció TMC funkciójával - Skoda Amudsenben is van, de itthon nem működik, Ausztriában már igen, míg a VW Discover Mediaban meg itthon is.

(#6) mike710


mike710
aktív tag

9 órakor került fel a cikk és van 5 hozzászólás. Sikeres :DDD

(#7) DonLaca@ válasza mike710 (#6) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Hardcore fórumozóknak biztos elment a pénze az S8-ra, Golf VII-re már nem maradt. :DDD
Sajnos engem sem mostanában fog ez a téma érinteni.....

[ Szerkesztve ]

(#8) ImpersonatoR válasza Kbali (#5) üzenetére

Ha megvan mar az autó (2016-os) akkor is ennyi vagy akkor csak egy szoftverfrissítés nemileg olcsóbban?
Vezetek nélkül is mukodik vagy rá kell kötnöm kábellal? (iOS)

[ Szerkesztve ]

(#9) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Eddigi tapasztalataink alapján kevesen tartják velük a lépést,

...meg inkább ők vannak lemaradva jópár lépéssel a Teslától. Elment az idő a dízel emissziós tesztek hekkelésére :D

[ Szerkesztve ]

(#10) nistv4n


nistv4n
tag

Pár hete rendeltem meg az új golfot, és a kereskedésben azt mondták, itthon se CarPlay, se Android Auto. Így nem is kértem bele a CarConnect extrát, remélem nem vertek át...

Van egyébként a nagy középkonzol helyett eggyel kisebb is, az két oldali gombbal rendelkezik, cserébe nincs LTE, herélt GMaps sincs, és még legyezni sem lehet :D

(#11) noPublicFG válasza nistv4n (#10) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Működik.

Pont a golffal vagyok úgy, hogy túl drága ahhoz képest, amit ad.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#12) Rusi válasza nistv4n (#10) üzenetére


Rusi
senior tag

Totális hülyeséget mondtak, simán működik és használható itthon a CarPlay és az Android Auto is, utóbbi esetében csak annyi az egyetlen "kényelmetlenség", hogy neked kell manuálisan telepíteni a telefonodra az Android Auto alkalmazást, amit az apkmirror.com-ról úgy kb. 15 másodperc alatt le tudsz szedni (és onnan frissítheted is). ÉN már számtalan autóban kipróbáltam mind a CarPlay-t, mind az Android Autot (attól függően, melyikkel kompatibilis) és az égvilágon semmi gond nem volt vele. A CarPlay egyébként sincs tiltva itthon, eleve intergálva van az iOS-be, az Android Auto meg csak annyi, hogy a Play Áruházban nem mutatja (most még, mert azért a Google előbb-utóbb engedélyezni fogja), de felteszed manuálisan és megy, ahogy kell.

Mobilaréna (2010-2017)

(#13) Orcsi válasza ImpersonatoR (#8) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Hát nem így működik sajnos .... 2016 os Touranba nem kértem appconnect opciót és utólag nem lehet beszerelni ... a PoHu szerint .... vagyis csak akkor ha mindent kicserélnek kb 400k ... az kicsit húzos ... talán lehúzós ?! :Y

Same shit, different day!

(#14) Orcsi


Orcsi
aktív tag

#bog a navit azt milyen mélységik próbáltátok ... az újban már sikeresen megoldotta azt a VW hogy pl navigálás közben lehessen csak olyan benzinkút keresést választani ami rajta van az úton ?! A jelenlegi gyári naviban (2016 os) sehogy sem sikerült ezt megoldanom ... lehet én vagyok béna ... a Fordokban ez elég straigt forward ...

Same shit, different day!

(#15) viharhozo válasza Rusi (#12) üzenetére


viharhozo
addikt

Es azokban mindben volt AppConnect vagy az se kell hozza? Azert furcsallom, mert engem is lebeszeltek rola, tehat erdekes lenne, ha egyaltalan szamtalan magyar autoban benne lenne maga az AppConnect.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#16) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ezek az új "fjúcsör" autók már olyanok, mint egy 4 keréken guruló számítógép. Kis idő és itt is nem az lesz a kérdés, hogy hány lóerős, hanem hány giga ram van benne, meg milyen soc...Lassan ugye átveszik a hatalmat felettünk és önvezetők lesznek... :D Meg olyan bonyolultak, h mielőtt beül az ember vezetni, legalább egy fél éves tanfolyamot el kell végezni...
Annyi hibaforrás van már ezekben, h az autó és villamossági szerelő szakma nem fog melóhiányban szenvedni.
Miért van az, hogy ez engem egy cseppet sem érdekel? Ez a sok bizbasz, csillivilli kijelző, meg információcunami csak elvonja a figyelmet a vezetésről.
Nekem ez kell: egy csupasz autó, motorral, kerékkel, váltóval. Legyen benne elektromos ablak, közp. zár, légkondi, ABS, ennyi. Vigyen el A-ból B-be hiba nélkül, egyen keveset. Ezt a 90 lovas, 1,9td Octaviám maradéktalanul teljesíti. Több nekem nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#17) Bog válasza Orcsi (#14) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát nem benzinkutat kerestünk, hanem töltőpontot, abból Mallorcán 1 db volt :D Akár útba esik, akár nem. De mint írtam, ez már Google-alapú navi, ami ránézésre ötször faszább, mint bármilyen eddig látott, beépített megoldás -- legalábbis a frissességét és a traffic infókat tekintve.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Orcsi válasza Bog (#17) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ok köszi a választ ... hát majd akkor a PoHut nyomom hogy mutassák meg hogy kell kezelni mert okozott kellemetlen perceket a benzinkút keresés mert vitt mindenfelé a GPS csak nem előre . :W

Same shit, different day!

(#19) Orcsi válasza SkyLine3000 (#16) üzenetére


Orcsi
aktív tag

persze ez az elvárás tök jó ha minden nap ugyanazon az úton mész oda vissza (mondjuk még ott is jól jön néha a traffic info..) ... azért ha ennél messzebb mész azért nem rossz ha nem kell Europa Atlaszt nézegetned nagyítóval, meg azt tudod hallgatni amit szívesen hallgatsz és nem kell folyamatosan keresgélni a rádióadók között ... meg olyan parkolóba mész ahol van is hely meg kitudod választani hogy melyik kúton akarsz tankolni és még az árat is tudod előre ... persze meg kell tanulni kezelni és általában ez nem is nagy kunszt (kivéve a VW ;] ami okoz meglepetéseket....)

Persze én is szeretek bakelit lemezt hallgatni ... de azért nem rossz hogy van egy BTs hangfalam is amit magammal tudok vinni ...

Peace...

Same shit, different day!

(#20) Kapanyél válasza nistv4n (#10) üzenetére


Kapanyél
őstag

A MirrorLink eleve egy offline szolgáltatás, ha az Android Auto hivatalosan nem támogatott itthon, azt még ajánlhatták volna. Jól megszívattak. :((

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#21) viharhozo válasza Orcsi (#13) üzenetére


viharhozo
addikt

Maga az AppConnect egy darab kod, olyan, mint egy szoftver szeriaszama. Viszont kell hozza a nagyobb kepernyos kozponti egyseg, feltetelezem, ennek a cserejet szerettek volna kifizettetni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#22) SkyLine3000 válasza Orcsi (#19) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ott a gps vagy a wazze. Nem kell beépített navi. Ott az usb-s lejátszó 6 hangszóróval. Szóval ez sem téma. Megjártam már az Octival az Adriát Splitig, voltam vele olaszban és a sógoroknál is. Semmi hiányérzetem nem volt. Nekem semmi szükségem ezekre a hókusz-pókuszokra. Elég baj, h lassan nem lehet venni a szó szoros értelmében vett AUTÓt, hanem csak guruló számítógépeket, amikben annyi kábel van, h körbeérik az egyenlítőt... Ha meg javítani kell, rémálom.
Ja! És keresgélnem sem kell a rádióadók közt. Minden el van tárolva és szinte nem is hallgatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) nistv4n válasza Rusi (#12) üzenetére


nistv4n
tag

Az tök jó, akkor engem és jó pár kollégámat is félretájékoztatták.

Engem a CarPlay érdekelt volna, ott az Apple oldalán a mi régiónkat nem láttam támogatva, így nem is forszíroztam. Kár volt... (bár engem alapból a Waze érdekelne, talán a Spotify, de előbbi nem támogatott)..

Rákérdeztek majd utólagos "beszerelésre", azt hallottam az kb. 70 ezer. Annyit jelenleg nem ér szerintem.

(#24) nistv4n válasza SkyLine3000 (#22) üzenetére


nistv4n
tag

Szerintem ennek is fejlődnie kell mint mindennek másnak a világon. Vannak zsákutcák, ezeket ki kell járni. Régen is folyamatosan voltak innovációk, más területeken (motorok, biztonság, stb.)

Ráadásul van aki vevő erre. Én többek között az új golf asszisztens rendszerei és az infotainment miatt döntöttem mellette az Octavia helyett. De ha kihagyod ezeket az opcionális extrákat, akkor máris kevesebb a kábel köteg a kocsiban.

(#25) Kapanyél válasza nistv4n (#23) üzenetére


Kapanyél
őstag

Waze-re jó a MirrorLink. :)
WiFi-vel átdobod a telefon képét és már mehet is a móka.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#26) Rusi válasza nistv4n (#23) üzenetére


Rusi
senior tag

Kérlek szépen, egy Vitarában, S-Cross-ban 5 másodperc alatt bekapcsolt a CarPlay, miután rádugtam egy iPhone-t (más autókban is próbáltam már, de direkt írtam "kommersz" példát). Nyilván első alkalommal a telefon ugye rákérdez, hogy engedélyezed a csatlakozást, aztán megy minden csont nélkül, totál mindegy, hogy Magyarországon vagy. Az Android Auto-t legelőször még a tavalyi Veletechen próbáltam ki, az ott kirakott Opel Astra K-ban, ott is csak egy kérdést kellett leokézni a telón és ment minden. Rögtön utána egy iPhone-t is kipróbáltam, az is sima ügy volt. Mindkét esetben a Bluetooth párosítást is automatikusa elintézte a rendszer (a kihangosítás miatt). Tényleg csak annyi, hogy az Android Auto nem jelenik meg a Store-ban magyar telóról, így le kell szedni APK Mirror-ról és telepíteni manuálisan, de utána tökéletes.

Mobilaréna (2010-2017)

(#27) 7Heads Drago válasza SkyLine3000 (#16) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát az információ áradatra tényleg nem sok a szükség, de arra hogy pl 50 km-t el tudj menni egy csepp üzemanyag nélkül még ha csak 50 km-es tempóval is, azért az nem lenne rossz.
Csak hát ugye a felára most még olyan nagy hogy nem éri meg róla beszélni se.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28) SkyLine3000 válasza 7Heads Drago (#27) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem ezek a rendszerek és az elektromos motorok sci-fi kategória. Az elkövetkező sok évben biztos nem veszek ilyeneket. Én egy telitankkal 1200km-t tudok elmenni. Nem kell ahhoz számítógép, h tudjam, mennyit megy el a kocsi az adott mennyiséggel. Sosincs olyan, h "hú, csak odaérjek". Nem hiányzik egy plusz elektromos motor.
Nyilván ez a jövő, de én ebből kimaradok. Addig, amíg egy töltéssel egy elektromos autó nem megy el minimum 7-800km-et és nem fél napig tart, míg fel lehet tölteni, értelme semmi. Ráadásul az sem lesz olcsóbb, mint ha hagyományos üzemanyaggal jár az ember.
Ezek a multiműszerfalak a kijelzőikkel meg szépek, meg minden, de nem vonz.
Egyenlőre még nagyon nem érik meg az árukat.

(#24) nistv4n: Ahogy írtam, nyilván fejlődni kell, de nem mindenki vevő rá. Én sem. Én a tök egyszerű, autókat szeretem. Alváz, motor, kasztni, 4 kerék és kész.

[ Szerkesztve ]

(#29) Blaise válasza Rusi (#12) üzenetére


Blaise
veterán

VW-ben próbáltad? Én igen, és nem megy.

(#30) 7Heads Drago válasza Blaise (#29) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Lehet hogy csak rosszul próbáltad.... Vagy csak valami eleve nem jól van beállítva.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) 7Heads Drago válasza SkyLine3000 (#28) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ráadásul az sem lesz olcsóbb, mint ha hagyományos üzemanyaggal jár az ember.
Na ezt hogy számoltad ki? [link]
Körülbelül 1 liter benzin árának megfelelő összegbe kerül 100 km megtétele elektromos autóval, otthon feltöltve, nappali áramtarifával számolva. Az akkumulátor méretétől függően 400 – 600 forint körül alakul egy teljes feltöltés. Budapesten és országosan számos nyilvános töltőponton ingyenes a töltés.......
Villámtöltéssel 30 perc alatt 80%-ra tölthetőek az akkumulátorok, gyorstöltéssel 2 – 5 óra a töltési idő típustól függően, normál háztartási konnektorból 6 – 8 óra alatt töltődik 100%-ra az akkupakk. Éjjel, amíg az emberek alszanak az autóknak van idejük töltődni.

És eleve a zöld rendszámos autókkal eleve sok helyen ingyenes a parkolás... MÉG MOST. :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#32) Blaise válasza 7Heads Drago (#30) üzenetére


Blaise
veterán

Annyit mondtak, hogy itthon nem működik, de ha működne is akkor csak álló helyzetben lehetne használni, mert induláskor kikapcsolna...

(#33) 7Heads Drago válasza Blaise (#32) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) nistv4n válasza Blaise (#32) üzenetére


nistv4n
tag

Ezt úgy írja ki, hogy maga az App Connect bele lett konfigurálva a kocsiba gyárilag? Vagy ezzel a kóddal épp azt lehetne engedélyezni?

(#35) 7Heads Drago válasza Blaise (#32) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sztem ennek azért nem ártana jobban utána nézni. Mivel jelenleg szinte mindent törnek androidos vonalon. És gondolom hogy az autóban is az fut.
A másik lehetőség a telo kijelzőjének megosztása.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#36) tejbele


tejbele
csendes tag

Előrelépés a 6-os Golfhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Tejbele

(#37) Blaise válasza 7Heads Drago (#35) üzenetére


Blaise
veterán

A fedélzeti rendszere tuti nem droid, én nem bátorítanék senkit garanciális autó piszkálására.

(#38) 7Heads Drago válasza Blaise (#37) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig ha csak ide elnéz az ember itt is rájöhet dolgokra. Minthogy samsung s7-el megy. Huaweiel nem. Ezzel tényleg jól megbuheráltam. :D
Nyilván vannak még hibák. De mivel komoly cégről van szó, szerintem ez gyorsan fog javulni. Mellesleg nem is indokolja semmi se hogy országra bontva le lenne tiltva. Sokkal valószínűbb, hogy inkább telefon gyártó függő lesz. A drágább újabb telefonok sokkal valószínűbb hogy kezelni fogják. Illetve azt is eltudom képzelni, hogy az autó vásárlásakor lehet, hogy külön meg kell ezt is venni.
Itt is jártál?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) Blaise válasza 7Heads Drago (#38) üzenetére


Blaise
veterán

iPhone 7 Plus-al próbáltam.

(#40) 7s26c


7s26c
senior tag

Szubjektív , de nálam három szép Golf létezik . I-es, II-es VII-es. Jó úton járnak jelenleg.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#41) viharhozo válasza Blaise (#32) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem vetted meg az App-Connectet 60-70k-ert, azert irja ezt. A kerdes az, h akkor mukodik-e, ha megveszed.

Tobbszor kertem errol infot kereskedesben. Elsore senki nem is tudta, mi az. Aztan megkerdeztek, es szerintuk nem fog mukodni. Ami nem tul logikus, mert honnan a francbol tudna a kocsi, h itt nem kell ennek mukodnie.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#42) Orcsi válasza viharhozo (#41) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Pont így van .. nekem is azt mondták, hogy ez nem csak szoftver kérdése hanem valamit mókolni kell nem éri meg az egész és nem is vállalnk nagyon ilyet (Porsche M5 btw mennyire szánalmas néve ez egy VW kereskedésnek ... olyan wannabe dolog...:))

Hát ez van majd a következőben jobban résen leszek ... :)

Same shit, different day!

(#43) viharhozo válasza Orcsi (#42) üzenetére


viharhozo
addikt

Na jo, de itt honapokkal ezelott volt cikk olyan Seatrol, amiben mukodik ugyanez, onnantol meg nehez elhinni, h a VW-ben nem fog.

Plusz a Golfrol is ez a masodik (harmadik?) cikk. Minek utaztat magyar ujsagirokat kulfoldre a VW, ha nem is megy az egesz?

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#44) Rusi válasza Blaise (#29) üzenetére


Rusi
senior tag

Igen, még tavaly volt nálam egy Touareg (már a most futó verzió) és röccenés nélkül ment az Android Auto és a CarPlay is benne, de próbáltam már Skoda Kodiaq-ban is. Eleve mi ez a baromság, hogy a CarPlay nem megy itthon? Az Android Auto is úgy nem megy, hogy az alkalmazás itthon nem elérhető a Play Áruházban, de attól még lazán működik, csak le kell szedni a hivatalos APK-t, és ennyi. Ráadásul ez utóbbit már több telefonnal is próbáltam, volt köztük "noname" kínai is, azzal se volt semmi baj (mondjuk most az Android 7-et futtató P9-emet még nem kötöttem rá semmire, de hamarosan sor kerül rá).

Mobilaréna (2010-2017)

(#45) Burt1793 válasza Orcsi (#14) üzenetére


Burt1793
veterán

Tudja a 2014es autó is.
Megtervezed az útvonalat a célhoz, majd utána keresel benzinkutat: POI-k, benzinkutak.

(#46) madkiller válasza viharhozo (#41) üzenetére


madkiller
őstag

Ha megveszed működni fog. Nagyon jó a VW infotainment rendszere. Még a barátnőm is tudja kezelni magától pedig ő az elektronikus dolgoktól messze van. Nagyon logikusan felépített és nagyon kényelmes.

(#47) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Igaz hogy nem ide tartozik de a Volkswagen Golf VII 1.6 TDI hogy működik a fűthető szélvédő? Látható fémszálak nélkül bánik el a hóval és a jéggel elvileg.Vetem egy használt 2013-10-hó kocsit amiben benne van, de nem igazán olvadt le a jég nem bírtam kivárni így lekapartam. Mit kel bekapcsolni? A baloldali gombon alul van a hátsó és gondolom a visszapillantó fűtése a felsőn meg a szélvédőé.Kel még valamit bekapcsolni klímát vagy a ventilátort fullba felkel tekerni?

(#48) Andrew84


Andrew84
tag

Szasztok!

Keresek valakit aki otthonosan mozog a különböző Infotainment rendszerekben - MIB1/2 stb.

Egy Golf GTE-ben kéne megokosítani a cuccot hogy legalább a telefonomat ki tudjam rá tenni. PÜ-t küldjetek pls!
:R

András

(#49) Kbali válasza Andrew84 (#48) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha még aktuális: mivel alvázszámhoz vannak már kötve az ilyen funkciók, az aktiválás sajnos csak kereskedésen keresztül lehetséges.

(#50) Andrew84 válasza Kbali (#49) üzenetére


Andrew84
tag

Köszönöm. Azóta upgradeltem maszekkal mib2re egy vödör pénzért de legalább működik.

András

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.