Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Tv kártyát vennék (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mario


Mario
tag

Hi all !

Szóval a téma adott. Vennék a gépembe tv kártyát, (jó lenne egy-egy filmet ott nézni és esetleg fel is venni) de nem tudom milyenek vannak, mire kell figyelni, mik az árak stb.stb.stb...........
Várom a hozzáértők hozzászólását.

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#2) Mario


Mario
tag

UP

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#3) Mario


Mario
tag

Help please ! :F

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

Terratec, Pinnacle, esetleg Hauppauge valamely olcsóbb rádió, esetleg sztereó vétel nélküli változatai. Ha van videód és hajlandó vagy annak a tunerét használni, akkor talán mindegy milyet veszel szerintem, és talán még a képminőség is jobb lesz.

(#5) Mario válasza eziskamu (#4) üzenetére


Mario
tag

Kifejtenéd bővebben mert ez így sajna nem sokat mond nekem.

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#6) diidoo


diidoo
csendes tag

Sziasztok!
Gépet szeretnék venni, de abszolút tanácstalan vagyok videókártya tekintetében.
Olyan kell, amivel a GTA Vice City, Unreal Tournament, Need For Speed, Midnight Club és hasonló játlékok tutira mennek.
Ötleteket kérek! Köszi!!!!!!!

(#7) eziskamu


eziskamu
addikt

JA bocs a bármilyen kari alatt a bt848/878 alapú karikat értettem, mert azoknak talána a legnagyobb a nem gyári szoftver/driver ellátottsága. A Terratec egyes változatai viszont Philips chippen alapúlnak(ez nem a tuner hanem a digitalizáló) de nekik meg úgy tudom jó a gyári szoftverük. HA Hauppauget veszel, használj Dscalert tv-zéshez, Windvr-t (2 vagy 3) pedig a felvételhez. Én is ezeket használom.

(#8) SPeY


SPeY
csendes tag

LifeView FlyVideo 3000 [Stereo TV/FM, TXT, RC] kb. 21-22e brutto
Nehany szempont, amiert en ilyet szeretnek venni:
1. Valodi STEREO, TV is FM is (nemely kartyaknal kicsit linkel a gyarto)
2. Felvetel MPEG1-be vagy AVI-ba barmilyen Codec-el (pl. DivX, XviD) 30fps mellett
3. Linux hivatalosan (is) tamogatott

Udv., SPeY

(#9) simonzé válasza Mario (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Árak: 8'000-től a csillagos égig. Én 15e alatti, és 25 fölöttit nem vennék, ez az optimális árszint. Ezen belül Pinaccle, Avermedia, Winfast, Terratec jöhet számításba.
A hétvégén szereltem össze egy képet Winfast TV200 XP tunerrel. Nagyon szép a képe, de elég instabil a szoftvere. Külsős progikkal egyáltalán nem műxik együtt, és valami iszonyatosan elfuserált a telepítése. Maga a szoftver elég jó lenne, ha nem fagyna/akadna ki gyakran.
Figyelj oda a következőkre: WDM-es legyen a kártya (ez valamiféle illesztő). Tudjon TVcapture-t (felvétel) minimum 356*288-ban, vagy nagyobb felbontásban. A cél file mpeg, vagy avi legyen (az avihoz erős gép kell, min. 1,2ghz-es ajánlott). Hirtelen ennyi. Nem lenne rossz kipróbálni a képminőséget, mielőtt megveszed a kártyát, de erre nem nagyon lesz lehetőséged. Nekem az Avermedia és a Pinacle PCTV kártya jött be legjobban, de állítólag a Terratec a legjobb. Filmet lehet ugyan felvenni velük, de ne álmodj DVD minőségről (bár a PCTV-é elég jó).

Tipp: menj el a www.tesztelo.hu oldalra és keresd meg a tunerek tesztjeit.

I don't fit in. I fit out.

(#10) eziskamu


eziskamu
addikt

A videós dolgot pedig úgy gondoltom, hogy a legtöbb videóban van tv vevő rész melyet lehet használni a videó kompozit kimenetén keresztűl. Ezt kell összekötni a tv tuner kártya kompozit bemenetével (ja az legyen a karin), és a tv néző progiba pedig be kell állítani a composite bemenetet videó forrásnak. A videó hangkimenetét pedig a hangkártya line-in-jébe dugod, (lehet kapni megfelelő csatlakozót ehez bármely műszaki boltban).

(#11) simonzé


simonzé
addikt

Ja, ha könyvtárba is eljutsz, akkor a ajn/feb/máj-ban megjelent PCWorld-ök egyikében volt egy nagyon jó TvTuner teszt. Megpróbálom holnapra előásni a győztesek nevét.

I don't fit in. I fit out.

(#12) Mario


Mario
tag

Köszönöm a tippeket, valamelyest közelebb jutottam a témához. Az már szinte biztos, hogy 20-25 bruttónál több pénzem nem lesz rá.

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#13) Mec


Mec
aktív tag

Nekem van egy KWorld 878 RF tunerem.

RCA és S-Video bemenetek, TV-FM egyben, saját rádió antennával.
Távirányító is van hozzá, sok funkcióval (nem csak csatorna és hangerő!)

Gyári dobozban, gyári szoftverekkel.

Megnézhető, kipróbálható, elvihető.

Akit érdekel, dobjon mailt, esetleg telefont.

8.000

mecsystem.uw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Tv kártyát vennék (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.