Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Tnt2pro tuning :]] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Guberáltam egy Innovision TNT2Pro karit,143/143Mhz-en megy,ahogy kell neki.
Azt szeretném kérdezni hogy egyáltalán érdemes-e nekiesni,vagy hagyjam a francba?A proci mellette egy(remélhetőleg:) )1-1.1Ghz-re húzott Celeron.

(#2) Goose-T válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Ilyen procival érdemes nekiesni szerintem, mert minden kicsikart plusz megahertz tisztán gyorsulást eredményez. Az más kérdés, hogy mi az, ami egyáltalán elfogadhatóan fut rajta a mai játékok közül. Mondjuk egy-két évesnél idôseb gamék frankón fognak futni rajta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) _Volkovy_ válasza Goose-T (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én max. Quake3-ra használnám,meg Diablo2-re.(otthoni 2. gépbe lesz/van)
És kb. mennyi lehet ebből kiszedni?170-180Mhz?

(#4) Bálintosz válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Aha, kb. annyit.:U

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#5) Sanyo válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Hej hej, ki ne nyird! :))

(#6) strike-force válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


strike-force
őstag

sztem 160nál tovább ne told. tényleg, milyen ramok vannak rajta (? ns) ? abból naggyából ki lehet számolni, hogy mit bír.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#7) _Volkovy_ válasza Sanyo (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Arra nem is gondoltam h megkérdezzem az előző tulajt h mennyit bír.Mennyit bír?:))

(#8) Yutani válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megnézted már magát a TNT2 chipet? NEkem van tartalékban egy Asus V3800 PRO VIVO kártyám, amin múltkor hűtőt cseréltem, és akkor derült ki, hogy Ultra chip van rakta! Jó poén volt, szenteltem is neki egy topicot:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=18995[/L]

#tarcsad

(#9) Sanyo válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


Sanyo
senior tag

Hozzam csak kb. 2 honapja kerult, nagyjabol 10 percet hasznaltam. Tudtommal elozoleg alaporajelen ment.

(#10) _Volkovy_ válasza Yutani (#8) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nem,ugyanis ragasztva van&lyukak sincsenek rajta :) Majd kiderül mennyit megy a chip..

(#11) _Volkovy_ válasza Sanyo (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ezzel sajna nem lettem okosabb..De legalább vigyáztál rá ;]

(#12) Raymond


Raymond
félisten

A chip itt aranylag mindegy, ahogy elozoleg is meg lett irva, ugy 160-nal tobbre nem erdemes/lehet vinni. A memoria a fontos:

5.0ns - 200alap/210-225max
5.5ns - 183alap/195-200max
6.0ns - 166alap/175-183max
6.5ns - 153alap/160-166max
7.0ns - 143alap/150-155max

Ha a kartya az utolso szeriabol valo, akkor viszont mar mas gyartasi technologiaval keszult a chipses meg ha sime TNT2-nak van titulalva, akkor is elmegy 180-on

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Egon válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezek a kártyák (a GF-szériával ellentétben) még egyáltalán nem voltak sávszélesség-limitáltak (a 2 pixel pipeline-nak elég volt a ram sávszélessége), így a GPU-t érdemes elsősorban húzni. Amúgy elég jól tuningolhatók voltak ezek a kártyák (de azért melegedtek is rendesen: ha passzív hűtésű a cucc, gányolj rá egy ventit): az én Diamond Viper 770-em példul 125/150 helyett 170/195-ig bírta...
Ja, és ahogy előttem is írták: a konfigod erőteljesen vga-limitált, így igencsak van értelme a tuningnak (16 biten egy TNT2 Ultra általában lenyomja a GF2 MX-et...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) RAM válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


RAM
őstag

Nekem 220/165-ön ment, asszem.

Csak tisztán

(#15) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Tegnap megnéztem a témát,beraktam a gépbe azt' megnéztem lehet-e neki tolni.A chiphez nem nyúltam még(mivel alapból csak passzív hűtéses),a ram viszont 166-nál már olyan szép textúrahibákat csinált quake3-ban,hogy öröm volt nézni..Szal a leggyorsabb amit el tudtam vele érni az valami 155 volt.Na most a 143 alaphoz képest a +12Mhz nem hiszem hogy megéri a gányolást..:)De majd ezt még mebeszélem magammal :) A chipre vettem egy 4centis ventit,rárakom,oszt' hadd szóljon.:D

(#16) Bálintosz válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Biztos Giant 2-ő vel...;]

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#17) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Megnéztem a ramot,sajnos 7 nanos a drága..Meg lehet ezt forrasztani?;]

(#18) _Volkovy_ válasza Bálintosz (#16) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hm.És akkor 2x annyiba kerül a cooler mint a kártya.Tökre megéri :DD

(#19) Bálintosz válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Hinnye, akkor a Giant hűtővel se mennél sokra;]

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#20) Bálintosz válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Ja:)

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#21) _Volkovy_ válasza Bálintosz (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jah.Kiszakad a foglalatból aztán mehetsz új lapot venni :)

(#22) _Volkovy_ válasza Bálintosz (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Azért kő forrasztani :D

(#23) Bálintosz válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Nem rossz gondolat:D

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#24) Yutani


Yutani
nagyúr

Már én is gondoltam rá, hogy poénből a TNT2 kártyámra egy heatpipe-os hűtőt föltolni... Van is itthon egy, de az a 9500-ösömön van. :)

#tarcsad

(#25) Raymond


Raymond
félisten

A masik dolog hogy nem erdemes foglalkozni vele - elersz egy 8-10% sebessegemelkedest (optimalis esetben) ami 30FPS-rol 32-33-ra emelkedik. Eszre sem veszed. Egyseruen nem eri meg a faradsagot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) _Volkovy_ válasza Raymond (#25) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Neked biztos nem éri meg..Nekem igen :)

Na mikor mehetek forrasztani valakihez?:D

(#27) Egon válasza Raymond (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nem így van. Mivel a rendszere vga-limitált, ezért gyakorlatilag ahány százalékot tud húzni a TNT2-n, annyival gyorsabb lesz a 3D-s megjelenítés.
Példa: Nekem az 566@850-es Celeron2 mellett volt (sima) TNT2 egy ideig. Tuning nélkül (125/150-es órajel) 1700 pontot zúzott a 3DMark 2001-ben (asszem ezzel mértem), tuningolva (170/195-ön) 2300-at... Ez ''picit'' több mint 10%...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Hali mindenki !

Nekem egy Manli TNT2-őm volt alpban 125/150-en egy 633 Celeron mellett nem hiszitek el az UT2003tudtam nyomi peersze szigorúan 800*600/16-ban és teljesen lowest beállítással :)) igaz nem tudom hány fps-sel mer a akkor még nem tudtam ki iratni az fps-t

A tuning megállt 130/160-nál :((

''Üdvözlet a győzőnek''

(#29) _Volkovy_ válasza Egon (#27) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Lehet hogy az 3dmark2000 volt,nem?Amúgy érdekes a sima TNT2 órajele..Főleg a memória..Az enyém Pro és mégis lassabb..Hm,lehet hogy az Inno akkor még totál noname gyártó volt?:)

(#30) _Volkovy_ válasza csucsu_17 (#28) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én elhiszem,kipróbáltam én is az UT2003-at a nagygépemen vele,és 640x480x16-ban rendesen ment..

(#31) csucsu_17 válasza _Volkovy_ (#30) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Ja és a NFS HP2 is ment rendesen 800x600/16 biten és lowest beállítással

''Üdvözlet a győzőnek''

(#32) _Volkovy_ válasza csucsu_17 (#31) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ha te mondod..:)

(#33) Yutani


Yutani
nagyúr

Valahogy a TNT2 az egyik kedvenc hardverem maradt a K6-2-vel egyetemben...

#tarcsad

(#34) csucsu_17 válasza Yutani (#33) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Én is sokáig kb 2 évig nyúztam utánna váltottam 8500-ra hát aszhittem hanydat vágodók mikor benyomtam gépet :)) borotva éles kép a desktopon aszittem nem jól látok.

Igy ért véget a TNT2 csodálatom :D

''Üdvözlet a győzőnek''

(#35) simbazz válasza Yutani (#33) üzenetére


simbazz
aktív tag

Úgy van úgy van :)
Évekig volt Acorp 5ALI61, K6-2/450, először Diamond Viper V330 4MB Riva128 PCI, aztán Diamond Viper V770 16MB TNT2 AGP cuccosom, és valahogy nagyon sokáig hülyére alázta az akkori csúcskonfig iP233MMX-eket, cerka266-400-akat. Teccett a májamnak :DDD
A V770 meg még lap+procicsere után is jó sokáig zörgött az Athlon mellett. Ezek értek valamit...

Elektromos abakusz

(#36) simbazz válasza csucsu_17 (#34) üzenetére


simbazz
aktív tag

Hihi, a noném TNT2 (Vanta/M64) szépségei. Ugye :DD

Elektromos abakusz

(#37) csucsu_17 válasza simbazz (#36) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Szerintem anno a Manli nem volt noname gyártó bár mostanában eljárt felette az idő leg újabb videokariuk a GeF2 GTS volt :((

Ja és a kártya TNT2 32 MB úgytudtam TNT2Pro-t vettem de hát 2 éve még nem sokat szagoltam a kártyákhoz :(( és könnyen átrázzák az embert :(( sajnos

''Üdvözlet a győzőnek''

(#38) Egon válasza simbazz (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

OFF

Ehehe... Egyrészt, amikor már volt K6-2-450, akkor nem igazán lehetett egy 233 MMX-et csúcskonfignak nevezni. Másrészt, a Cerkák nyilván alapórajelen mentek, mert egy 300A-t 450-re húzva, vagy méginkább egy 366-ot 550-re, a K6-2 max. _álmában_ nyert...:))

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nosztalgia rulz.:))

(#40) _Volkovy_ válasza csucsu_17 (#37) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor nekem hogy volt Manli Gf2Ti-m?:)

(#41) csucsu_17 válasza _Volkovy_ (#39) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

A suliba is ahova járok Vanta/VantLT 8 és 16 megás verziók döcögnek

Hhhaajj de szép is az :))

''Üdvözlet a győzőnek''

(#42) Keitaro válasza Egon (#38) üzenetére


Keitaro
addikt

hmm. Én csak 300-ról húztam 350-re a K6-2met, de 375-t is bírta. Azért ez már 25% ;]

(#43) csucsu_17 válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

igaz bocs Gef2 Ti-volt csak azt akartam érzékeltetni hogy le ragadtak a Gef2 szériánál :((

''Üdvözlet a győzőnek''

(#44) Keitaro


Keitaro
addikt

Ha már ennyire elmentünk másfelé nosztalgiában akkor emlékszem még V3 2000-esekre amik 143/143 helyett mentek 215/215-n :)
Bár nekem csak egy 3000-eshez volt szerencsém ami 210/210-en ment, tovább nem próbáltuk. Baráti körömben sok embernek volt ilyen jó kis karesza, és kegytlen időtálló dolog volt.
*szipp*
V3 rullz.

(#45) _Volkovy_ válasza csucsu_17 (#43) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jóvanna :)

(#46) Yutani válasza csucsu_17 (#34) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az lehet, de a képélesség a chip köré épített kártyán múlik, és ez a mai napig érvényes. Maga a TNT2 chip jó kis cuc volt annak idején.

#tarcsad

(#47) Keitaro válasza csucsu_17 (#43) üzenetére


Keitaro
addikt

Dehogy. Keress csak rá, vannak GF4/MX dolgaik is :DDD

(#48) Egon válasza csucsu_17 (#37) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem meg noname gyártó volt...
Amúgy nagy átcseszés volt a ''Pro'' kitétel ezeknél a ''nemtúlmárkás'' kártyáknál: igazából csak a csökkentett csíkszélességre utalva használták (marketing), miközben az órajelek nemritkán messze a gyári ajánlások alatt maradtak (valszeg a kevésbé sikerült chipeket vették meg az nV-től, jó óccsón...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) _Volkovy_ válasza Yutani (#46) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jaja,ld. a sok LELE 8500-ast a szenny képpel..

(#50) Egon válasza Keitaro (#42) üzenetére


Egon
nagyúr

Szóval pont a _fele_ a _szokásos_ Cerka-tuningnak...;]:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Tnt2pro tuning :]] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.