Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Sajnos volt egy Win újrainstallom, és azóta a TMPGEnc-nevű program nem kódolja át rendesen az olyan filemeket aminek AC3 hangja van. Elkezdi csinálni, de a kezdésnél elég sokáig csak áll és látszólag nem csinál semmit. Ha a source range menüben próbálok ide oda menni az is nagyon lassan idul meg és percekig várni kell. Régen semmi ilyen problémám nem volt, és most nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baj. AC3 cocdec van fent a gépen, ha simán Media Playerben nézem a filmet akkor rendesen van hangja. Ha hagyom a TMPGEnc-et, hogy csinálja meg akkor pedig néma lesz, nem csinál semmi hangot. Ha valaki esetleg tudná, hogy mi erre a problémára a megoldás az legyen szíves és írja meg mert én már teljesen tanácstalan vagyok, nagyon sokat kínlódtam vele és nem jöttem rá, hogy mit rontok el. Jobb lenne ha levélben jönne a válasz, de persze itt is megmenézem ahogy csak tudom. Előre is köszi! Üdv mindenkinek!

(#2) Lipton


Lipton
őstag

Senkinek semmi ötlete...?

(#3) Break válasza Lipton (#2) üzenetére


Break
aktív tag

de van....talán nem támogtaja az AC3-at ?....erre nem gondoltál ???

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#4) Keitaro válasza Break (#3) üzenetére


Keitaro
addikt

Na, azért kiabálni nem kell. Sajnos szerintem se támogatja, érdemes lehet előtte átalakítani.

(#5) Lipton


Lipton
őstag

MOst installáltam wint, és install elött rendesen megcsinálta az AC3-hangos filmeket, semmi baja nem volt most meg nem tetszik neki.

(#6) Flashcash válasza Lipton (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én is úgy tudom hogy alapból nem támogatja az AC3 hangot.

Nem volt valamilyen DVD lejátszó program a gépen amit nem raktál fel az új rendszerre?

(#7) Keitaro válasza Lipton (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez érdekes? Nem lehet, hogy anno Pro volt most meg sima? AC3 filter fent van?

(#8) slug válasza Lipton (#1) üzenetére


slug
senior tag

Először le kell mentened a hangot a filmről, majd utánna, megadni a film fájlt, majd audio-nak a lementett fájlt. Ennyi, ezér lesz néma.

Pl.

Video source: Film.avi
Audio source: Filmhang.avi

(#9) Lipton


Lipton
őstag

Pont ezt akarom elkerülni, mivel eddig rendesen megcsinálta...

(#10) Lipton


Lipton
őstag

Az az igazság, hogy az előző winben sokminden bele volt installálva, szóval nem tudom mi hiényzik most. AC3 van felrakva, minden hülye kodeket felpakoltam már de nem eszi meg a hagot most.

(#11) Lipton válasza Flashcash (#6) üzenetére


Lipton
őstag

Volt DVD lejátszó, de azelött is megcsinálta rendesen.

(#12) Lipton válasza Keitaro (#7) üzenetére


Lipton
őstag

Pro? Mire gondolsz? TMPGEnc-ból csak Plus van, szerintem erre gondoltál, az van fent most is mint reinstall elött.

(#13) slug válasza Lipton (#12) üzenetére


slug
senior tag

Rám se hederítesz? ;]

(#14) Lipton válasza slug (#13) üzenetére


Lipton
őstag

Neked írtam, hogy pont ezt a módszert akarom elkerülni mivel eddig rendesen megcsinálta. Sose volt gondolm még ezzel, van pár olyan filmem amit eddig már meg is csináltam TMPGEnc-el és AC3 hangja van, most meg nem akarja megcsinálni valamiért.

(#15) Zoller34 válasza Lipton (#14) üzenetére


Zoller34
aktív tag

hali !

5.1-es avit át tudsz kódolni tmpgenc-cel úgy hogy a hang 5.1 maradjon ?

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#16) Ice T.


Ice T.
csendes tag

Sziasztok!:DD
Nekem is az volt a hiba mint Liptonnak, csak nekem a telepítés óta van ez.
Tudtok segíteni?:F

Előre is köszi!!!!:C

J.R

(#17) Ice T. válasza Lipton (#1) üzenetére


Ice T.
csendes tag

Szia!
Megtaláltad problémát?:F

J.R

(#18) Bigyó


Bigyó
tag

Szasztok!
A probléma következő: egy avi divx -ac3 kódolásu filmből akarok DVD formátumu filmet kiirni (azéert mert a DVD játékos csak VCD v. DVD-t hajlandó lejátszani). TMPGEnc plus 2.521.58.169 szoftverem van, ac3 filter meg ami kell kódek (divx és xvid) fenn van. És amikor kéri a video és audio fájlt, akkor a AC3-at a TMPGEnc nem ismeri fel :( mit lehet tenni. Ha a hang nem ac3 az aviban akkor flottul megy minden. HELP!

Piros a kék, plussz a minusz

(#19) Bigyó


Bigyó
tag

up

Piros a kék, plussz a minusz

(#20) Flameus válasza Bigyó (#18) üzenetére


Flameus
aktív tag

Mented le a hangot és csinálj belőle wavot (Headac3) - gyorsabb is lesz a kódolás és biztosan működni fog.

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#21) Bigyó válasza Flameus (#20) üzenetére


Bigyó
tag

Hali wav-val megy azzal nincs is gond, de én ac3 hangot szeretnék a dvd-re varázsolni, azaz az avi hangja maradna ac3 a dvd-n is.

Piros a kék, plussz a minusz

(#22) I_Am válasza Bigyó (#21) üzenetére


I_Am
veterán

Tmpeg-el csak a képet kódold hang nélkül és aztán mondjuk maestroval fűzd össze a képet és az AC3 hangot.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23) Bigyó válasza I_Am (#22) üzenetére


Bigyó
tag

Tehát először aviból kimásolom az ac3-at, kapok 1 hang nélküli avit, amit a TMPGEnc-el kódolok mpg.-be (hang nélküli) majd ezt az mpg-et fésülm össze az ac3 hanggal a maestroval, majd mondjuk a TMPGEnc DVD author-ral elkészítem a dvd menüt és a formátumot??? ha jól értem :B

Piros a kék, plussz a minusz

(#24) I_Am válasza Bigyó (#23) üzenetére


I_Am
veterán

Pontosan, de arra figyelj, hogy ha Virtualdub-al másolod ki az ac3-at akkor még át kell rajta futni beesweet-el vagy headac3-al, mert megváltoztatja az ac3 elején a bejegyzést, mivel wav-nak menti le.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) Bigyó


Bigyó
tag

rákerestem erre maestrora de nem találtam semmit, lécci 1 linket :U

Piros a kék, plussz a minusz

(#26) Bigyó


Bigyó
tag

az ac3-al nem lesz gond, mert a külön is megvan :))

Piros a kék, plussz a minusz

(#27) Bigyó válasza I_Am (#24) üzenetére


Bigyó
tag

Erre gondoltál :MagicScore Maestro 3.8 ??

Piros a kék, plussz a minusz

(#28) I_Am válasza Bigyó (#27) üzenetére


I_Am
veterán

DvdMaestro

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.