Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

"Made in America" ... vagyis, ha teszem azt Brazíliában készülne, akkor is büszkén ugyan ez lenne ráírva??

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2) ForRedGlory válasza Fritz Teufel (#1) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Keresem a komment értelmét, de nem találom... :U A lényeg, hogy jól megaszontad.

[ Szerkesztve ]

(#3) Fritz Teufel válasza ForRedGlory (#2) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

America - kontinens

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#4) VIC20 válasza ForRedGlory (#2) üzenetére


VIC20
őstag

Én meg is találtam. :U

(#5) ForRedGlory válasza Fritz Teufel (#3) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mindjárt gondoltam, akkor csak a rosszindulat szólt belőled.

(#6) VIC20 válasza ForRedGlory (#5) üzenetére


VIC20
őstag

Rosszindulat?! Mégis, miről beszélsz?

(#7) dabadab válasza VIC20 (#6) üzenetére


dabadab
titán

Akkor talán a "felesleges, sehova sem vezető és némileg alulinformált kötözködés" jobb leírás arra, amit csinált.

DRM is theft

(#8) Fritz Teufel válasza ForRedGlory (#5) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Semmi rosszindulat. Csak rávilágítottam az amcsi beképzeltségre.

Make America Great Again és semmit nem tettek ez ügyben. Már, ha szó szerint vesszük.
A Make USA Great Again-nek több értelme lenne. Az 'USA' nem 'America'...

dabadab: te bizonyára informáltabb vagy én meg a békesség kedvéért elfogadom és magamban kuncogok rajtad ;-)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9) dabadab válasza Fritz Teufel (#8) üzenetére


dabadab
titán

Általánosan hét kontinenst tartanak számon (Ázsia, Afrika, Észak-Amerika, Dél-Amerika, Antarktika, Európa és Ausztrália) és ebben a felosztásban "Amerika" nevű kontinens nincs, ellenben mindenki érti, hogy az "Amerika" megnevézés az Amerikai Egyesült Államokra vonatkozik. Most is értette mindenki, te is, de kénytelen voltál valami frusztrációból adódóan beszólni, de durván ám :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) FattyDove válasza Fritz Teufel (#8) üzenetére


FattyDove
őstag

Még jó, hogy amerika nem egy kontinens, tehát hivatkozhatnak magukra simán amerikaként.

[ Szerkesztve ]

(#11) Fritz Teufel válasza FattyDove (#10) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Vagyis mondjuk ha brazil vagyok, akkor én is hivatkozhatok magamra amerikaiként.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#12) FattyDove válasza Fritz Teufel (#11) üzenetére


FattyDove
őstag

Persze, mondhatod, hogy dél-amerikai vagy. Itt most te tátott szájjal futottál be a...

[ Szerkesztve ]

(#13) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Jól értem, Cook büszke arra, hogy a TSMC gyárat épít Arizonában?

(#14) ForRedGlory válasza FattyDove (#12) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Enged el, szerinte Brazília az "amerikai kontinens" része. Biztos nem járt be földrajzra, mert akkor tudná, hogy olyan kontinens nem létezik, hogy "America". :D

A brazil sosem fogja azt mondani, hogy amerikai, ellenben azt biztosan, hogy dél-amerikai. Persze magyarázhatja a bizonyítványát. Vicces, amikor valaki a saját igazaát akarja bizonygatni mindenféle hülye indokkal.

[ Szerkesztve ]

(#15) arnyekxxx válasza FattyDove (#12) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha az észak-amerikai nevezheti magát amerikainak akkor a dél-amerikai miért ne nevezhetné magát amerikainak?

(#16) miqlas válasza arnyekxxx (#13) üzenetére


miqlas
őstag

... TimiBoy sok mindenre büszke! :R

42

(#17) vicze válasza arnyekxxx (#13) üzenetére


vicze
félisten

Nem, arra büszke, hogy a kormány és Arizona állam is nem kevés támogatást adott arra hogy TSMC kvázi 0 befektetéssel felépítsen egy gyárat az USA-ban és teremtsen pár munkahelyet (~1000, meg az építés költsége helyileg szétszóródik).

A vicces az egészben, hogy most nem Tajvanról szállítják a chipeket Kína, India és Vietnamba, hanem Arizónábaól, mert így ződebb. :P

(#18) Kanczy válasza arnyekxxx (#15) üzenetére


Kanczy
veterán

Én is nevezhetem magam amerikainak, attól még nem leszek az. Beszéld meg egy kanadaival, hogy amerikainak hívja-e magát.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#19) FattyDove válasza arnyekxxx (#15) üzenetére


FattyDove
őstag

Hány mexikóitól hallottad azt, hogy amerikai? Vagy hány kanadaitól, hogy ő bizony amerikai? Esetleg hány kubai mondta eddig, hogy ő amerikai? Guatemala? Nicaragua? Guadeloupe? Hallgatlak.

[ Szerkesztve ]

(#20) vicze


vicze
félisten

"büszkén nyomhatják majd rá a feliratot a chipekre, hogy „Made in America”."

Ja igen ezt biztos nem, mert az lehet rajta, hogy "Diffused in the USA" and "Made in China", hogy sok AMD és Intel CPU-n. :)

(#21) VIC20 válasza FattyDove (#19) üzenetére


VIC20
őstag

Tehát ez a kettős mérce jelen esetben tolerálandó, mert... csak...?

(#22) FattyDove válasza VIC20 (#21) üzenetére


FattyDove
őstag

Milyen kettős mércéről beszélsz? Amerika még mindig nem egy kontinens. Az USA pedig United States of America, tehát hivatkozhatnak magukra Amerikaként.

[ Szerkesztve ]

(#23) arnyekxxx válasza FattyDove (#19) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Elméletről van szó, nem tudom észrevetted-e

(#24) FattyDove válasza arnyekxxx (#23) üzenetére


FattyDove
őstag

Nem elméletről van szó, hanem gyakorlatról. Nem tudom észrevetted-e. Elméletlen te is hívhatod magad amerikainak, de ettől nem leszel amerikai.

[ Szerkesztve ]

(#25) arnyekxxx válasza FattyDove (#22) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szóval már a nevük is hazugság, hiszen olyan kontinens nincs is, hogy Amerika :)

(#26) FattyDove válasza arnyekxxx (#25) üzenetére


FattyDove
őstag

Ha fullba tolod, hát fullba tolod. Egyébként van olyan, hogy Amerika, de az szuperkontinens, mint Eurázsia.

[ Szerkesztve ]

(#27) arnyekxxx válasza FattyDove (#24) üzenetére


arnyekxxx
veterán

á inkább nem írom le amit akartam

(#28) FattyDove válasza arnyekxxx (#27) üzenetére


FattyDove
őstag

Legalább kevésbé járatod le magad.

(#29) arnyekxxx válasza FattyDove (#28) üzenetére


arnyekxxx
veterán

:)

(#30) Giovan! válasza FattyDove (#22) üzenetére


Giovan!
addikt

Máshogy nem is nagyon tudnak. Citizen of the United States of America még szóba jöhet de az elég hosszú, gondolom ezért is mondanak inkább american-t (meg mert rímel arra hogy pelican). De amúgy a wikipédia szerint is helyes az american.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#31) FattyDove válasza Giovan! (#30) üzenetére


FattyDove
őstag

Magyarázhatsz, meg linkelhetsz bármit, de pár gyengeelméjű úgysem fogja felfogni. Meghaladja a képességeiket.

[ Szerkesztve ]

(#32) himpike


himpike
aktív tag

Zsinteeeeeeeel :C :)) :DDD

(#33) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Aztaku* mit össze pörögtök itt ezen az Amerikán :D
Oké, év vége közeledik, én is fáradt vagyok, de engedjétek már el :))

Tim meg egy értelmes mondatot nem tud már mondani sajtóban (ahogy a többi sem), megy a vetítőgép büszkeségről meg érzelmekről (?), holott üzleti folyamatok és pénzt beszél, minden más ultrasokadik prio. Vakkantott megint egyet, jujdejó, ez a sleppnek pont tökéletes is infóként, innentől már ők is büszkék lesznek majd. Hát de klassz. Büszke vagyok arra, hogy Amerika (!!) :D büszke magára. :D

:)) :W

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#34) joey04


joey04
titán

Megjöttek a vörösök. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) freeknight


freeknight
őstag

Egyébként ez az Amerika kérdés érdekes, egyrészről, miért ne hívhatná úgy a szerencsétlen a saját országát, ami a neve?
Másrészről hivatalosan mindenhol a United States, US, USA, megnevezéseket használják, az America inkább a közbeszédben van benne. Ha végighallgatjátok csak ezt a beszédet, Biden mint politikus mindenhol csak United States-ként hivatkozik az országra, Tim Cook meg mint "közember", az America-t használja.
Ha meg az állampolgárokról van szó, nincs is nagyon más lehetőség, csak az "American" szó használata. Mit mondhatnának még, "United Statesian"? "United People"? Vagy csak érzelemmentes US-citizen? Elég hülyén hangzanak.
De meg lehet nyugodni, azokon a chipeken biztosan nem Made in America felirat lesz, hanem vagy Made in USA, vagy Made in US.

(#36) janeszgol


janeszgol
félisten

Akkor ezert legyeskedett az USA Tajvanban a nyaron. Elkoltoztetik a TSMC-t.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Most hogy az éhség börtönlázadásra sarkallta, a 3 hónapja szarbanhugyban tartott kínai munkásaikat, az Applenek hirtelen elő kellett állni valami nagyonbüszkével. Régi hír hogy amerikába is meg japánba is terveznek gyártást áthelyezni, csak most égető szükség volt találni egy lapulevelet, akarom mondani alapkövet.
Ez a kéztartás olyan mint amikor a prosztatavizsgálat előtt a doki megtornáztatja az ujjait a gumikesztyűben. Lehethogy az almás telefonhoz az is fog járni.

Kérek egy számot a jútútú

(#38) doooo válasza janeszgol (#36) üzenetére


doooo
veterán

Már évek óta megy a TSMC bővülése. Nem költöztetik sehova, bővítik. Akárcsak az összes többi hasonló céget.
Az USA meg azért "legyeskedett", mert Micimackó fenyegetőzött meg vagdalózott, mint egy óvodás.
Aztán abba is hagyta (többek között azért, mert rájött az elmúlt hónapokban/hetekben, hogy a Kínával kapcsolatos korábbi tervei aligha fognak valaha is valósággá válni).

(#39) UnA válasza doooo (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

És emellett az Intel is új gyárakat épít Európában és az Egyesült Államokban, hogy csökkenjen a távol-keleti függés (Tajvan, Dél-Korea).

(#40) janeszgol válasza UnA (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez fontos, csak én nem akarok USA függést sem. Hiába van Európában gyár, ha az USA azt mondja, hogy X, Y stb cég nem kereskedhet ezzel meg azzal, mert baj lesz, az hova vezet?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) FattyDove válasza janeszgol (#40) üzenetére


FattyDove
őstag

Egy amerikai cégnek miért ne mondhatná meg az USA, hogy kivel kereskedhet? Történetesen minden ország megmondja az országban levő cégeknek, hogy kivel kereskedhet és kivel nem. A magyar kormány is szabályozza ezt, csak logikusan nem ilyen méretben. Lásd gabona export tilalom.

[ Szerkesztve ]

(#42) vicze válasza UnA (#39) üzenetére


vicze
félisten

Az Intelnek pontossan milyen Tajvani és Dél-Koreai függősége van? :U

Teljesen hülyeség az egész mondatod.

(#43) janeszgol válasza FattyDove (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz sajnos. És ha Kína lenne az USA helyében még rosszabbul is járnánk. (Mivel ott aztán tényleg büntetnek, megvonnak, korlázotnak. Csak szerencsére Kínának alig van valami, amivel foghatja a világot. Az egyik ilyen az "emberanyag", a munkás.)
Most az EU-USA viszony ok, mivel a cél az ázsiai függőség minimalizálása. Ez oké. Később?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) Giovan! válasza janeszgol (#43) üzenetére


Giovan!
addikt

Csak szerencsére Kínának alig van valami, amivel foghatja a világot

Van ott azért nyersanyag is, pl. ritkaföldfémek, ráadásul aránylag közel a feldolgozóiparhoz, tehát a logisztika szempontjából sem állnak rosszul.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#45) janeszgol válasza Giovan! (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen ez is igaz. Nem tudom mennyire lehetnek ebből kifogyóban. Több, egymást meghazudtoló cikket is olvastam ebben a témában.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) UnA válasza vicze (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

"Az Intelnek pontossan milyen Tajvani és Dél-Koreai függősége van?"

Az iparágnak van függősége, de szerintem te is tudod, miről van szó :N

(#47) vicze válasza UnA (#46) üzenetére


vicze
félisten

És az hogy függ össze az iparággal, hogy az Intel ott épít gyártat ahol eddig is volt gyára?
Az AMD, nVidia, Apple, Qualcomm nem fog ettől az Intelnél gyártatni, egész pontosan 0 befolyása van az iparágra, mivel az Intel nem gyárt másnak. MediaTek az egyetlen aki bejelentette, hogy majd valamikor használják a Foundry services-t, hogy mikor és mire az meg kérdés.

Továbbra is ez az egész nem szól semmi másról, mint állami pénzek leakasztásáról.

A realitás meg így néz ki:

Marad Made in China, a többi BS semmi más.

Szerk: És még egy dolog...
A cikkben szereplő gyár 20.000 waffer kapacitásra van tervezve, míg a jelenlegi 5nm-es gyár 120.000 waffert termel és jövőre készül el a 3nm-es szintén 120.000-es gyártósor, csak hogy illusztráljam az arányokat. Ja igen és a Tajvanon épített 120000-et termelni képes gyár 3/4-ed annyiba kerül mint az USA gyár...

[ Szerkesztve ]

(#48) #54625216 válasza Tasunkó (#37) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az Apple-nek nincsenek kínai munkásai. A Foxconn-nak vannak, az Apple csak a megrendelőjük, több más hardvergyártó mellett.

(#49) Tasunkó válasza #54625216 (#48) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Nehéz lenne találni céget, ami direktben gyárt. Ahogy Tajvan és Kína közti különbség sem a gyártás körülményeiben van. A know-how nyomás lesz érdekes amit a kínaiak kifejtenek. Pl. a magyarral összehasonlítva nálunk a külföldi gyártó know-how-ját hasonló misztikum övezi mint az indiánoknál a tüzes paripát, vagy Atahualpának a conquistadorok hajóit, a tükrök és a tüzes vízen kívüli világ nem létezik. Ellentétben kínaiak sokkal gyakorlatiasabban néznek a technológiára. Ott már a kultúrába ivakodott be a know-how. A mindennapok része, így célokat is könnyedén megfogalmaznak a legalsóbb színteken is, a know-how hozzáférés irányába.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#50) #54625216 válasza Tasunkó (#49) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nehéz lenne találni céget, ami direktben gyárt. "

Ezért értelmezhetetlenek az olyan hírek, hogy "a kínai iPhone gyárban", meg hogy "az Apple kínai munkásai", stb.
Ezek jellemzően Foxconn gyárak, és a Foxconn kínai munkásai.
A Foxconn nagyobb ügyfelei: Amazon, Apple, Microsoft, Dell, Cisco, Google, HP, Intel, Acer, Huawei, Lenovo, Nintendo, Sega, Sony, Toshiba, Xiaomi, Nokia

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.