Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ti4200 húzási rekordok... (otthoni) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) existen


existen
tag

nah..?

(#2) Vitus válasza existen (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem van egy msi-m annak van egy ilyen automata tuningoloja ami megkeresi a kártya maximumát és teszteli is, hogy hibázik e megnézzem mennyi? még sosem probáltam :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) Vitus válasza Vitus (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Jah és létezhet olyan progi ami megmondja milyen memoriak vannak a kártyán mert úgye ezen minden rézzel el van fedve és nem szeretném levenni.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) _George


_George
senior tag

nah! nekem egy inno3D Ti4200es 8 Tvout, DVI van 128 megás. 4 nanos ramokkal, ugyhogy mivel 4 ezért nem nagyon huzhato! alapban 250/450 Mhz (gpu/ddr), alap hűtéssel már 270/480on befagyott! vettem rá Zalman 80as heatpipe passziv hütöt, meg ramhütőbordákat és igy már megy 310/520on is! de nem nagyon használom ennyin, csak ha játszom, olyan meg mostanában elég ritkán fordul elő!
:))

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#5) _George


_George
senior tag

ja azt elfelejtettem, hogy a ramok Hynix ramok, és Powerstrippel tuningolgattam! :))

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#6) Bile Demon


Bile Demon
őstag

ASUS v9280 agp8x 64mb 294/630MHz-ig
300-on jonak tunik de pl a 3dmark 2003 megjelenites lefagy majd 10mp utan ujra megy egy par mp-t. ezt mi okozhatja? tulmeleegdes?
mas progikban megy 300- is stabilan!
a masik hogy nem lehet mhz-enkent allitani, vagyis lehet de kb 6-8MHZ-enkent lepked. ezt csak a 8x-es kartya csinalja?

Bruhe

(#7) Bile Demon


Bile Demon
őstag

ja PERSZE samsung ramos a cucc!
es a stabil alatt azt ertem hogy sehol egy bevillanas! sok percig bamulva tobbfele game es 3dmark futtasa utan.

Bruhe

(#8) _George válasza Bile Demon (#6) üzenetére


_George
senior tag

nem powerstrippel kell tunningolni, akár fél megahertzenként is lehet állitani

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#9) existen válasza _George (#8) üzenetére


existen
tag

club 3d ti 4200 xp:305/690,mondjuk azon alapba extra hűtés van(kb mint az asusén,csak pöttyet jobb)

(#10) existen válasza Bile Demon (#6) üzenetére


existen
tag

szentem azért mert inkább igénybe veszi a kártyát egy 3dmark mint bármi más.de..sok minden oka lehet.

(#11) Vitus válasza existen (#1) üzenetére


Vitus
őstag

MSI Ti4200-TD8X 128Mb alapórajelek: 250/513 max aminél még nem hibázik: 308 ez menne följebb is de nem kisérleteztem vele tovább a memó meg 594 ha 1 mhzel följebb rakom már hibázik. A 3dmark 2001se húzás nélkül 105XX húzással 308/594-en: 115XX úgyhogy egyszerűen nem éri meg húzni. Nem tudom hányasok a romok mert az egész rézlappal van borítvas progit meg nem tudok ami kiírná. Volt egy ugynilyenem ami 4x-es volt azis hajszállra ennyit bírt.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) existen


existen
tag

geforce 3 ti200-akkal mi van??? az enyém(leadtek winfast ti 200 t) 220/510-et megy.de ez csak egy szimpla ventivel, nálam a ram szűk keresztmetszet,nincs rajta semmi borda.

(#13) existen


existen
tag

1ébként amit írtam 690-es stabil memória órajelet nemsokan érik el,egész jófogás volt eza club3d!!

(#14) existen válasza Vitus (#3) üzenetére


existen
tag

vitus,én nem ismerek ilyet,biztos van,de ha találsz vmi hasonlót,küldj már linket!thx

(#15) Vitus válasza existen (#14) üzenetére


Vitus
őstag

Ha találok elküldöm de kételkedem hogy van ilyen :( Az a 690Mhz az egészen döbbenetes milyen memok is vannas rajta mennyi ns?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#16) Keitaro válasza existen (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem gamer edition?

(#17) existen válasza Vitus (#15) üzenetére


existen
tag

pontosan nemtudom a márkáját.sajnos a hűtőbordát még nem szedtük le(mivel barátomé).szerintem valamivel 3ns alatt lehet.(természetesen 64mb-s változat).

(#18) existen válasza Keitaro (#16) üzenetére


existen
tag

new gamer edition?:))

(#19) Keitaro válasza existen (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

ööö... és hol lehet erről infót találni, mert én úgy tudom Club3Dnek nincs XP változatos kártyája csak egy Mikland árlistában láttam így elnevezve. De se neten se hivatalos oldalon semmi. Nem Gainward cucc?

(#20) engusz


engusz
veterán

Inno3D Tornado GeFroce 4 Ti 4200 64 MB DDR TV DVI
4ns-os ramok...
315/625-ön 3DMark 2001-el tesztelve... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) existen válasza Keitaro (#19) üzenetére


existen
tag

Bluefish-lett véve,anno decemberben.Van ilyen,csak akkor is elég kevés volt belőle.1ébként hülye vagyok 128mb-os változat.MIndíg keverem az én kártyámmal. :)

(#22) existen válasza engusz (#20) üzenetére


existen
tag

nemrossz,egész jót bírt a chip.

(#23) Vitus válasza engusz (#20) üzenetére


Vitus
őstag

4ns 625Mhz?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#24) P34k


P34k
tag

Asus V8420 Deluxe 128DDR VIVO

Gyári órajelek: 275/550
Tuning órajelek: 320/630

Dúúúrva darab volt...8460as nyákon volt, ugyan olyan BGA RAMokkal...

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#25) engusz válasza Vitus (#23) üzenetére


engusz
veterán

Igen. Thermaltake GeForce 4 CoolMod Cooler... :P
[L]http://service.futuremark.com/compare?2k1=5842041[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) _George válasza existen (#13) üzenetére


_George
senior tag

de 64 megás, ugye?

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#27) _George


_George
senior tag

ja látom már! :))

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#28) Vitus válasza engusz (#25) üzenetére


Vitus
őstag

Az szupika! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#29) engusz válasza Vitus (#28) üzenetére


engusz
veterán

Na jah. Attól függ, hogy mire... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) Vitus válasza engusz (#29) üzenetére


Vitus
őstag

Jah én sem húzom mert kevés a teljesítménynövekedés hiába a nagy számok. Ne meg amit te mondtál nincs progi amiért érdemes lenne húzni a masinát meleg viszont van :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#31) engusz válasza Vitus (#30) üzenetére


engusz
veterán

Na igen. Nekem most alapon megy (250/513).
Majd, ha jön valami jó kis játék akkor veszek valami kis aranyos kártyát. :P Mondjuk egy FX 5700-est...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) existen válasza _George (#27) üzenetére


existen
tag

ez a pláne,h 128-as:))

(#33) existen válasza Vitus (#30) üzenetére


existen
tag

Azért nemárt megtudni h mennyit bír a masina.:)))

(#34) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Az enyém: alap: 250/513, stabil: 280/580.

Többet nem tudok elmondani...

I am having fun staying poor.

(#35) LordX


LordX
veterán

Inno3D Ti4200 128Mb (alap 250/444): 375(!)/575

A magórajelet RivaTunerrel nem lehet jobban húzni, kéne egy másik tuningprogi utn néznem...

Thermaltake féle (nem cool) G4 hűtő van rajta, és 5 volton járatom a ventijét 12 helyett (túl hangos lenne).
Nem referencianyákos kártya, így a memóriahűtők nem férnek rá, szét kéne őket fűrészelni... Kiváncsi vagyok, hogy memhőtéssel meddig bírnák a ramok..

(#36) op9 válasza LordX (#35) üzenetére


op9
aktív tag

Hali!

Ha már ilyen tuningkarid van, és a progi ''visszafog'', akkor próbáld ki a 44.03-as detonatort! (de asszem az előző is ilyen volt)

A regedit-nél HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>NVIDIA Corporation>Global>NVTweak-en belül Szerkeztés>Új>Duplaszó (ha angol, akkor asszem DWORD), beírod: ''coolbits'' (ENTER), majd az értékének (ENTER) ''3''-at adsz (ENTER). Bezárhatod a regeditet. (ha nincs NVTweak, akkor azt Szerkeztés>Új>Kulcs és természetesen NVTweak)

Ekkor az ''Asztal''-on jobb_egér_klikk>Tulajdonságok>Beállítások>Speciális>Geforce4 Ti 4200>Órajelfrekvenciák itt először ''Engedélyezze az órajel beállítását'', majd újra indít, és utána itt a karit 500MHz/1.06GHz-ig tudod húzni. Ha ez(/így) sem elég(/ég el) neked, akkor örülj :)!!!

ON: Abit Siluro Ti4200 128MB (4ns) 295/585, de télen 300/600-on is ment.
De csakis 3DMarknál, és elejétől a végéig nem szemetelt. Ha a GPU volt több, akkor fagyi, ha a mem, akkor szemét :). Lehet válogatni :).

Üdv.!

How Bad Do You Want It?

(#37) Vitus válasza LordX (#35) üzenetére


Vitus
őstag

:) Ez vicc? 375? És a tesztekben mit kapsz?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#38) Manitou


Manitou
addikt

Aláírásomban.

(#39) LordX válasza Vitus (#37) üzenetére


LordX
veterán

Nem vicc. Egyébként kipróbáltam a coolbits-et, és 380-on már szemetel, 385-ön meg megfagy. Csinálok egy-két tesztet, azt visszaszólok...

(#40) Manitou válasza LordX (#35) üzenetére


Manitou
addikt

375??????? Az elég kemény , és nem fagy a kari?

(#41) Manitou válasza LordX (#39) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor mégiscsak komoly.:)

(#42) Vitus válasza LordX (#39) üzenetére


Vitus
őstag

Ok nagyon kiváncsi vagyok rá! Ha a 3dmark2001se-t végignyomod akkor rakd ki légyszives a linket kiváncsi vagyok, hogy melyik ficsurokat emelte meg a nagy órajel. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#43) divot


divot
veterán

Régi Abitka, 4*AGP, 128 mega, semmi extra, 320/530-on stabil, 540-en már csúf dolgokat látok.

(#44) existen


existen
tag

Igen.elég elgondolkodtató a 375mhz-es gpu órajel.Az inno mindigis erről volt híres,nem a drága ramokról:).Legalábbis még a gef3ti200-aknál (pont a prohardveren volt eza ''5gef3ti200tesztje) is ő vitte a pálmát gpu órajelben,érdekes.

(#45) existen


existen
tag

Kiváncsi lennék egyéb kareszokra is,bármely noname gyártótól.

(#46) _George válasza LordX (#39) üzenetére


_George
senior tag

nekem is kopp u. ilyen van, de ennyire nem tom huzni, vagyis tudom ,de akkor befagy! :))

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#47) existen válasza _George (#46) üzenetére


existen
tag

Ez próba szerencse.:))
Ugyanúgy mint a prociknál vmelyik 1.5x annyit megy,vmelyik meg baszik a defaulton is menni:).

(#48) LordX


LordX
veterán

Nah, markoltam 3D-t. Előre mondom, hogy nem az az eredmény, amit vártok :)

375/500-on érdekes jelenséget produkált: megy a kép 1xx FPS-el, azt megáll úgy 1 percre, de az FPS-mérő számlál tovább.. Hogy ezt hogyan csinálta? Más alatt nem produkálta ezt, de most nem fogok feltenni UT2k3-at/Quake3-at, hogy összehasonlítható számot tudjak adni.. Jah, valami 1xxxx pont, de a jelenség miatt irreveláns. (Talán túlmelegszik, és a hődióda lekapcsolja a chip részeit?)

320/500-on teszteltem újra, ezen nem csinálta. Mivel nem szoktam tuningolni, nem akartam kikisérletezni a maxot...
6188 pont (2000+AXP, ECS K7S5A, 512M DDR266). Miért ilyen kevés? 4x Anizo driverből beállítva...

(#49) gmishi


gmishi
tag

nekem 1 ti4200 8x vivo 128mb kártyám van (triplex millennium silver) 315/550 anin még betonstabilan fut. menne még többet is scak akkor már szemetel.

(#50) Zsolthy


Zsolthy
csendes tag

hali nekem is MSI gef 4 ti 4200-esem van 8x, 128mb, (250/513)
3dmark2001 def 92xx semmi sincs húzva xp1700+(11*133)
de húzva 12*150mhz + 300/600 11042pont

Asus A8N-SLI, X2 4200+@4400+, MSI 9800 256Mb

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ti4200 húzási rekordok... (otthoni) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.